Kurkenmozaïek van Hollandse grootheden te koop Groot cadeau voor de Katoenen jubileum Lekker Reddingsbrigade aan de Haven Krantenbezorger (72) neergeslagen SWOA ontvangt bijdrage voor aanpassingen 't Kruispunt regio 17 25 MEI 2016 J Vanaf woensdag 25 mei is het feest bij het petit café. Aangeleverde foto Het kurkenkunstwerk en de makers. Aangeleverde foto Het bronzen beeldje van een reddingsboot. Aangeleverde foto LIMMEN - In de zomer van 2015 hebben honderden vrijwilligers naar een idee van stichting Limmen Ludiek het Guinnessbook of Worldrecords weten te halen met het Grootste Kurkenmozaïek ooit. Met maar liefst 401.731 gebruikte wijnkurken en met een afmeting van 32 meter breed en 5 meter hoog was het kunstwerk 160 vierkante meter. Het unieke kunstwerk is nu op zoek naar een permanente expo sitielocatie, zodat nog meer mensen ervan kunnen genieten. De organisatie laat op Marktplaats en Facebook weten: "Met portretten van Vincent Van Gogh, Rembrandt, Cruijff, Willem Alexander en Maxima, Anne Frank, Hardwell, Fanny Blankers Koen en Neelie Kroes is dit object een oer-Hollands sieraad dat behouden zou moeten worden. Omdat wij als stichting uit de opslagloods moeten waar het kunstwerk ligt opgeslagen, zijn wij op zoek naar een geschikte locatie. De vraagprijs voor dit unieke kunstwerk bedraagt 15.000 euro. De opbrengst gaat naar stich ting Limmen Ludiek die het geld weer zal inzetten voor een volgende recordpoging in 2020." Bel voor meer informatie: André Koopman, 06-51797160. EGMOND AAN ZEE - De Egmondse Reddingsbrigade (ERB) ontving onlangs een grote schenking 25.000) uit de nalatenschap van Hendrik en Aatje Stam. Als dank en ter nagedachtenis liet de reddings brigade een bronzen beeldje maken van een reddingsboot. Kunstenaar Fabio Pravisani maakte dit object. De Egmondse Reddingsbrigade onthulde het beeld maandag 9 mei in het bijzijn van familie en leden van de Egmondse Reddingsbrigade. Dit beeldje huist nu in de strandpost. Volgens de Egmondse Reddingsbrigade mag Egmond deze markante man en lieve vrouw niet vergeten. "Hendrik Stam was een bijzonder mens. Altijd vrolijk, grappig en ad-rem met zijn uitspraken. Hij werd in 1962 voor zitter van de brigade. Hij was een echte voorzitter; hij straalde rust en autoriteit uit. Als hij op de post kwam, zei hij steevast: 'Ik zal eerst m'n werkpak even aantrekken'. Hij bedoelde hiermee dat hij zijn zwem broek ging aandoen." De Egmondse Reddingbrigade benadrukt dat de harten van Hendrik en Aatje altijd warm liepen voor de brigade. "Dat is nu dubbel bevestigd door deze bijzondere schenking. Dankbaar, dat is wat we zijn", aldus voorzitter Edwin Buis. De reddingsbrigade kreeg onlangs ook een andere schenking: Rabobank Noord-Kennemerland schonk de organisatie op dinsdag 10 mei 1.583,-. AKERSLOOT - Een krantenbe zorger van 72 jaar is zaterdag ochtend vroeg rond half vier op de Johan Vermeerstraat in Akersloot neergeslagen. Het incident begon aan het Churchillplein. Een van de drie daders was van mening dat de man de drie bijna aanreed en gaf een klap op de motorkap. De man van 72 is hierop doorgereden naar de Frans Halslaan. De drie daders zijn hem hierheen gevolgd. Ter hoogte van de Johan Vermeerstraat begon een woordenwisseling waarna één van de drie daders de man een klap in het gezicht gaf. De man van 72 viel hierbij achterover met zijn hoofd op straat waarbij zijn telefoon in een put viel. De daders hebben het slachtoffer vervolgens gewond achtergelaten. Omdat zijn telefoon in de put was gevallen is de man toch naar het krantendepot gereden in Alkmaar, waar hij door collega's naar het ziekenhuis is gebracht. De daders zijn drie mannen in de leeftijd tussen de 20 en 30 jaar. Het gaat om één kale, grote, stevige man, één kleine, blonde man, en een man met donker haar. Wie iets gezien heeft rond dat tijdstip of wie meer informatie heeft kan contact opnemen met de politie via 0900-8844. Bron: 112-Akersloot UITGEEST - Op maandag 23 mei was het precies een jaar geleden dat Mike Hopman (27) de deu ren van Lekker aan de Haven opende aan het Uitgeestermeer. Vanaf woensdag 25 mei is het daarom feest bij het petit café. De opening van Lekker aan de Haven verliep vorig jaar op zater dag 23 mei stilletjes. "De zaak was eigenlijk nog niet klaar, maar de pinksterdagen kwamen eraan dus we verwachtten veel bezoekers. Vandaar dat ik toch openging." Aan het woord is Mike Hopman die na een succesvolle carrière in de hore ca besloot zijn eigen petit café te openen. "Ik ben supertevreden over het eerste jaar! Ik ben van een VVV i-punt uitgegroeid naar een VVV- agentschap en heb nu een volledige winkelvoorraad in de mini-market. Vanuit het VVV-agentschap bied ik cadeaubonnen aan en heb ik veel meer informatie beschikbaar over leuke activiteiten in de omgeving." De stilte rondom de opening in 2015 wordt meer dan goedgemaakt tijdens het éénjarig jubileum. Vanaf woensdag 25 mei is het feest bij Lekker aan de Haven. "Ik lanceer een nieuwe, uitgebreide menukaart en bezoekers krijgen een gratis petitfour bij de koffie." In een jaar tijd is het petit café getransformeerd naar een frisse zaak, waar bezoe kers doordeweeks terechtkunnen voor de dagelijks wisselende dag- hap. "Daar ben ik mee begonnen omdat er vraag naar was. De vaste gasten merken alle veranderingen op en zijn er erg positief over. Ook het aankomende jaar staan er weer leuke plannen op de rol. Lekker aan de Haven gaat zich meer richten op de organisatie van feesten en partij en: zowel de catering als de verhuur van de zaal. Ik heb er enorm veel zin in!" Meer informatie is te vinden op www.lekkeraandehaven.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 15