Gezonde samenwerking in Noord-Holland Jongerencentrum De Wal tijdelijk dicht SWOA ontvangt bijdrage voor aanpassingen CDA: 'Kunstwerk moet snel verdwijnen' REGIO 17 Geen krant ontvangen? Korte zangcursus bij Toonbeeld 'Annie M.G.' V UITKIJKPOST 2 5 MEI 201 De Wal was tijdelijk dicht door vernielingen Foto: Evert Visser Ugur Pekdemir (directievoorzitter Rabobank Noord- Kennemerland, links), tekende de overeenkomst met Holland Health. Aangeleverde foto REGIO - Holland Health, geves tigd in Alkmaar, is de 'innova tiemotor voor zorg' voor de bur gers in Noord-Holland. Hiervoor werkt de stichting aan vernieu wende oplossingen met zorgin stellingen, ondernemers, over heid en onderwijs. Vorige week sloten vijf Rabobanken uit onze regio zich aan. Ugur Pekdemir (directievoorzitter Rabobank Noord-Kennemerland), tekende hiervoor een overeen komst, mede namens Rabo Alkmaar, IJmond, West-Friesland en Kop van Noord-Holland. "De Rabobank laat hiermee zien dat ze ook op het gebied van zorg mid den in de samenleving staat," ver telt Gerrit Eveleens, voorzitter van Holland Health. "Wij zijn blij met deze ambassadeurs!" Nieuwsgierig? Bezoek eens een eHealth café. Zie hiervoor www.hollandhealth.nl. EGMOND AAN ZEE - "Wij waren de vernielingen en de rommel die de jeugd voor de deur achterliet zat. Daarom besloten we Jongerencentrum De Wal in Egmond aan Zee tij delijk te sluiten," vertelt jonge renwerker Nico Mudde. Nico benadrukt dat de schade aan Jongerencentrum De Wal groot is. "Ramen zijn ingegooid, brieven bussen en asbakken van de muur getrapt, en er is geprobeerd brand te stichten. Verder gooien sommige jongeren hun rommel op de grond en dus niet de afvalbakken die er staan." De jongerenwerker laat weten dat De Wal de laatste twee weekenden dicht was, omdat de vernielingen dan plaatsvinden. "De vermeende onruststokers zijn dan vaak onder invloed van drank of drugs. Daar is moeilijk tegen op te treden: de jon gens weten dat ze geen drank en drugs mogen gebruikt in en rond het gebouw. Ook schenken we geen drank tijdens inloopavonden, ook niet aan jongeren ouder dan acht tien jaar." De jongerenwerker werkt eraan tot verbetering te komen. "We voe ren gesprekken met jongeren die vermoedelijk vernielingen op hun geweten hebben. Dat deden we altijd al, maar we zien nog geen ver betering. Verder wil ik dat ouders met hun kinderen in gesprek gaan. Ouders weten dat hun kinderen De Wal bezoeken. Het is belangrijk dat zij hen vragen of het daar goed gaat. Tot slot hoop ik dat jongeren elkaar corrigeren, hoe lastig het ook is om een vriend terecht te wijzen." De weekendsluiting van jonge rencentrum De Wal eindigde in het weekend van 21 en 22 mei. "We blij ven open als we geen vernielingen meer zien. Ik heb hierin alle vertrou wen." Tekst: EJV Mediaproducties Evert Visser AKERSLOOT - De Stichting Welzijn Ouderen organiseert activiteiten voor de ouderen in Akersloot. Deze activiteiten vin den plaats in 't Kruispunt. Door de toenemende belangstelling is dit gebouw te klein geworden. Ook de indeling van het gebouw moet worden aangepast omdat steeds meer ouderen met een rolla- tor of booster komen en dat vraagt ruimte. De Stichting is een sponsor actie gestart om de aanbouw van 't Kruispunt te kunnen financieren. Daar is ruim 140.000,- voor nodig. De Rabobank Noord-Kennemerland heeft besloten dit initiatief financi eel te steunen. Uiteraard is het bestuur van de SWOA heel blij met deze royale gift. Het is een belangrijke stap in de richting van het beoogde doel. Het bedrag van de Rabobank zal wor den gebruikt voor de aanschaf van verduisteringsgordijnen, aanvullen de keukenapparatuur en meubilair. Sjors Veldt overhandigt een cheque van 5.000,- aan mevrouw Liesbeth Putter, secretaris van de SWOA. Aangeleverde foto Bel donderdag tot 15.00 uur 0226-331020 (Rodi Verspreiding bv) CASTRICUM - Op 2 juni start er bij Toonbeeld een nieuwe zang cursus onder de naam Annie M. G. Docent Claudia Reij vertelt: "Het is een korte cursus waarin we ons storten op de '50, '60 en zeventiger jaren." Voor het Nederlandstalig repertoire was dit een veelzijdige periode, met Ramses Shaffy, Jasperina de Jong, levensliederen, en Annie M.G. Schmidt met haar musical als 'Heerlijk duurt het langst' maar ook 'Ja Zuster, Nee Zuster'. De cursus bestaat uit een gedeel te stemvorming, maar de nadruk ligt op het lekker samen zingen. Docent Claudia Reij kent een ruime keuze aan repertoire, maar verzoekjes zijn zeker welkom. "Een optreden is niet perse het doel, maar als de groep daarvoor in is gaan we dat natuurlijk doen!" De cursus vindt plaats op don derdag en de lestijd is afhankelijk van de deelnemers in de middag of avond. Het betreft 5 lessen van een uur die desgewenst zeker een vervolg gaan krijgen. De kosten bedragen 62,00. Aanmelden kan bij Toonbeeldof via www.toonbeeld.tv. Annie M.G. Schmidt EGMOND AAN ZEE - Het kunst werk in de tuin van de Prins Hendrik Stichting in Egmond aan Zee moet spoedig verdwij nen. Dat is de stellige mening van het CDA. Het CDA wil dat het College van B&W haast maakt met het zoe ken naar een nieuwe plek voor het kunstwerk. Dat is volgens de partij nodig omdat het gemeentebestuur al in november vorig jaar besloot de vergunning niet te verlenen. Toch beloofde B&W het kunstwerk te laten staan 'totdat hiervoor een nieuwe plek is gevonden'. Voor het CDA gaat de zoektocht niet snel genoeg. "Het college besloot geen vergunning te verlenen. Het wordt tijd dat hiernaar gehandeld wordt. Het kunstwerk staat er al lang genoeg," aldus CDA-commissielid Klaas Valkering. De nationaal en internationaal bekende Egmondse kunstenares Louk van Meurs, overleden in 2013, maakte het uit meerdere gietijzeren delen bestaande kunstwerk. In de ogen van Van Meurs vertegenwoor digen haar objecten grillige vor men van micro-organismen in zee. Dorpsvereniging Egmond Parel aan Zee, eigenaar van het kunstwerk, noemt de plaatsing van de objec ten 'een eerbetoon aan Louk van Meurs'. Tegelijkertijd lieten veel Egmonders weten zich te ergeren aan het kunstwerk. Tekst: EJV Mediaproducties/ Evert Visser In de ogen van Van Meurs vertegenwoordigen haar objecten gril lige vormen van micro-organismen in zee. Foto: Evert Visser

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 17