Zevende titel voor Stolp Job Beintema wint Hortas Hurdles Spannende (bilj'art)strij'd Limmen E3 kampioen en halve finalist Zwaluwen Jeugdbeker sport 21 Qcheide Gezonde activiteiten kalender Htiloo Gezond leven is... het verhaal van mevrouw Fleur %L20*i uoorbuii www.facebook.com/buurtsportcoachheiloo www.facebook.com/appeltje.eitje.heiloo intemntion^l Nieuw persoonlijk record voor Beintema. Aangeleverde foto HEILOO - Het was een Trias weekend met uitstekende pres taties. De C/D-junioren kwamen in actie in Den Helder, de hor delopers bij de Hortas hurdles en de 'zusjes' Lisanne en Laura gaven acte de présence in het hoofdprogramma van de FBK- games in Hengelo. In een regenachtig Hengelo liepen de zusjes tussen de beste 400 meter loopsters van de wereld. Lisanne behaalde een 4e plaats in een tijd van 52.69 seconden. Jongere zus Laura liep haar beste race ooit op de 400 meter in een persoonlijke beste prestatie: 53.18 seconden. In Den Helder kwamen de beste pres taties op naam van Stan Nijhuis, die de overwinning pakte in een clubre cord hoogspringen: 1.91 meter. Ole van Tiel won de 80 meter horden met 14.10 seconden en werd 3e op de 80 meter sprint. Lars Brouwer werd keurig 2e op het discuswer pen: 19.37 meter. Nienke Madderom verbeterde vervolgens haar per soonlijk record op de 80 meter hor den: 12.54 seconden. Een dag later, tijdens de Hortas Hurdles in Epe, verbeterde de eer stejaars C-junior Nienke wederom haar record en bracht het naar 12.33 seconden, goed voor de 3e plaats. Zus Bente werd in Epe keu rig 2e op de 60 meter sprint. Bij de mannen was het Job Beintema die naar de overwinning liep in een nieuw persoonlijk record op man- nenhoogte: 14.28 seconden. Bij de A-junioren liep Jesper Peterse naar een 3e plaats een persoon lijk record van 15.44 seconden. Dave Wesselink en Jay Beelen deden het bij de B-junioren even eens goed. Dave liep een nieuw persoonlijk record van 14.06 seconden en verbeterde het ijzersterke clubrecord van Job Beintema. De één jaar jongere Jay Beelen liep wederom zijn persoonlijk record: 14.68 seconden LIMMEN - Op vrijdag 13 mei speelden de schakers van SV Vredeburg de laatste ronde van de interne competitie van het seizoen 2015-2016. Na 28 rondes kon dan eindelijk de balans wor den opgemaakt. Van de 34 schakers op de rang lijst bij SV Vredeburg is Bob Stolp dit seizoen wederom de sterkste gebleken. Al voor de zevende keer in elf jaar veroverde Stolp het club kampioenschap. Het zilver was voor Bert Hollander die een enerverend gevecht tegen Harold Ebels in zijn voordeel beslechtte. Hollander kwam met een licht nadeel uit de opening, maar toen zijn tegenstan der te opportunistisch de f-pion opspeelde, keerden de kansen en kon Hollander bouwen aan een win nende tegenaanval. Harold Ebels miste door deze nederlaag het podi um en finishte als nummer vijf. Sandra Hollander etaleerde eens te meer haar talent en veroverde het brons door de geslepen Jos Admiraal op remise te houden. De oude rot eindigde met dit half puntje op zak op de vierde plaats. Hans de Goede bekroonde zijn uit stekende tweede seizoenshelft door zeer knap de stugge Tars Wanders te verslaan, hetgeen de achtste plek opleverde. Ook Dick Aafjes kende een sterke seizoensfinale. Hij won van Gertjan Hafkamp en werd de nummer negen van SV Vredeburg. De nummers zes en tien, Ed Stolp en Hidde Ebels, kwamen overigens in de laatste ronde niet in actie. Ed van Duin versloeg Jan Levering in een doldrieste partij met continu wisselende kansen en verrassende wendingen. Jeroen van Vliet gaf blijk van zijn progressie door Nico Pepping op keurige wijze van het bord te drukken. Ook Adri Beentjes verbetert zichzelf nog steeds. Ditmaal scoorde hij een net half punt tegen Remi Aafjes. De psychologische oorlogs voering van Jaap Limmen bracht Marlies Sturk niet uit haar doen. Met sterk spel maakte Sturk in het middenspel het verschil en bouwde het voordeel uit naar een heel punt. Marcel Wester moest zich haasten om op tijd aan te schuiven tegen Jan Brantjes. Maar Wester was ver volgens de rust zelve en veroverde keurig het punt. Komende vrijdag wordt er niet geschaakt, maar op 27 mei sluit SV Vredeburg het seizoen af met een spectaculaire simul- taanavond tegen de internationaal schaakmeester Manuel Bosboom. Nieuw persoonlijk record voor Beintema. Aangeleverde foto LIMMEN - Bij Senioren Biljart Limmen in het biljartpaleis in de Vredeburg is op maandag 10 mei het einde van de competi tie 2015/2016 afgesloten met een spannende strijd om het Clubkampioenschap en de Harry Levering-bokaal. Voor deelname aan het Clubkampioenschap worden de beste drie uit de poules libre (de A-, B- en C-klasse) uitgenodigd voor deelname. Er wordt een knockoutsysteem gehanteerd: wie verliest ligt eruit voor de eerste plaats. Een finaleplaats was er uitein delijk voor Joop Hageman, Frans Glorie en Jan Kaandorp. Frans speelde sterk, won zijn twee wed- strijden, en mag zich dus ook club kampioen noemen. De finale voor de Harry Levering-bokaal ging tus sen Theo de la Porte, Gerrit Tuin en Frans Glorie! In een spannende strijd - een tweede ronde was nodig - bleef Theo rustig en geconcentreerd. Hij was in de finale Gerrit Tuin de baas en won de wisselbeker. Donderdag 26 mei Biologische markt 12.00 - 17.00 uur, o.m. met Miss Bean (www.miss-bean.nl) Lezing voeding 19.30 uur, o.l.v. Ria Penders bij Dorssports (www.dorssports.nl) Dinsdag 31 mei Start Avondvierdaags Heiloo Meer informatie www.avondvierdaagseheiloo.nl Woensdag 1 juni Sportdag onderbouw basisscholen Heiloo 8.45 - 12.30 uur voetbalvelden HSV Workshop 'Houding en bewegen' 18.30 uur, Dorssports (www.dorssports.nl) Stichting Welzijn Heiloo Wanda Vasbinder Coördinator sociaal culturele activiteiten SWH 072 - 5331297 Aan het woord is mevrouw J.M. Fleur, 95 jaar en woonachtig in Heiloo. Ze reageert op onze vraag hoe ze in het leven staat en of ze tips heeft voor anderen. "Leuk dat u het vraagt. Ja, ik voel me happy. Ik ben altijd in touw. Je moet veel bewegen, goed bewegen. En natuurlijk goed voor jezelf zorgen, er goed uit blijven zien. Heel belang rijk is goed eten, dus een behoorlijk ontbijt, lunch met fruit en 's avonds niet te veel vlees. Onlangs is mijn rijbewijs verlengd voor 10 jaar, alles was prima." Elke donderdag is ze in het Trefpunt te vinden op haar yogamatje. Ze licht toe "Yoga geeft rust. Belangrijk is goed ademhalen, luisteren naar je lichaam". En op dinsdagmiddag is het genieten van de watergymnastiek in het zwembad Loos, en dat ook nog een halfuurtje op de vrijdagmid dag. Met veel enthousiasme vertelt mevrouw Fleur over alle dingen van Stichting Welzijn Heiloo waar ze aan meedoet.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 19