Di Fiorentina pakt uit! Tien vragen aan... Donatie Amante Vastgoed voor Timmerdorp Angelien Liefting 3 KORTOM Ira Weisburd in Heiloo Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Opkikker van Keer op Keer kringloopwinkel UITKIJKPOST 2 5 MEI 201 Vervolg van voorpagina Als ijsliefhebber viel hem op dat er in Nederland alleen maar kneu terige ijssalons zijn die iele bolletjes ijs serveren. Dit moest anders vol gens Van Baar. Hij zag een exclusie ve ijssalon voor zich, een Italiaanse beleving, waar het tot in de puntjes verzorgde personeel royale bol len ijs schepten. De kleurstelling moest paars met goud zijn, zoals de kleuren van de voetbalclub van Florence. Dit is tevens de plek waar Van Baar zich het vak meester heeft gemaakt. Aldus geschiedde. Het ijs draait hij zelf, de sma ken verzint hij ook zelf. Hij heeft zelfs een speciale smaak voor Maan gecreëerd, het zogenaamde Luna-ijs. Deze smaak wordt zater- dag 28 mei gepresenteerd door de zangeres zelf. Wat ik ook probeer, tot die tijd is de samenstelling het best bewaarde geheim van Van Baar en zijn personeel. Tijdens mijn onderonsje met Van Baar komt de plaatselijke visboer binnengelopen. Hij wordt hartelijk ontvangen met een ferme hand druk. "He Ed! We zijn dol op jouw ijs!". Er hangt een relaxte sfeer in de ijssalon, ik krijg het ons kent ons gevoel. De meeste mensen hebben een hekel aan wachten, behalve bij Di Fiorentina, daar is in de rij staan namelijk gezellig. Buurtgenoten en bekenden ontmoeten elkaar. Zelfs mensen uit omliggende plaatsen rijden er graag een stukje voor om. Het altijd vrolijke personeel doet zijn best om de rij zo spoedig moge- lijk weg te werken. De ijssalon heeft in vijf jaar tijd een regionale bete kenis gekregen. Van Baar vertelt enthousiast over de leuke dingen die je kan doen met ijs. Behalve schepijs maakt hij ijstaarten, ijs bonbons, en ook het exclusieve Cremino-ijs. Dit zijn laagjes ijs met chocolade ertussen, wat zo uit de bak gespateld kan worden. Ook ver zorgt Di Fiorentina catering op loca tie, inclusief personeel. Ter afsluiting vraag ik Van Baar wat hij de mensen nog wil meege ven betreffend aanstaand jubileum weekend. Hij benadrukt dat ieder een van harte welkom is om het jubileum mee te vieren en dat hij en zijn personeel er ontzettend veel zin in hebben. Tekst: Margreeth Anema HEILOO - Woensdag 1 juni geeft choreograaf Ira Weisburd uit de VS een workshop 'Internationale Dans' van 20.00 - 22.00 uur in Cultureel Centrum de Strandwal, Olvendijk 2, gelegen op Landgoed Willibrord, ingang Kennemerstraatweg 464, Heiloo. Op deze avond leer je werelddans aan van iemand die de dansen zelf 'maakt', op originele volksmuziek. De passen zijn zodanig dat ieder een mee kan doen. Gemakkelijk zittende, niet te warme kleding en schoenen is alles wat je nodig hebt! Aanmelden kan door het invul len van het contactformulier op www.pridini.nl. HEILOO - Blij nieuws voor Timmerdorp Heiloo. Amante Vastgoed doneert 3000 euro aan de organisatie. Dat liet het bedrijf onlangs weten. Timmerdorp Heiloo is zeer blij met de donatie, omdat de prijs van deelname aan de Timmerdorpweek nu naar beneden kan. "Kinderen betalen dit jaar niet 20,00 zoals vorige week gemeld op www.uitkijkpost.nl, maar 17,50", belooft Timmerdorp-secretaris Theo Bakker. De organisatie liet vorige week weten de kaartprijs te verdubbelen van 10,00 naar 20,00 vanwege mis te lopen subsidie gelden. "We ontvangen dit jaar de helft van de subsidie die we eerder kregen en volgend jaar mis sen we de volledige overheidssteun. Dankzij de support van Amante Vastgoed en zijn partners kunnen we de kaartprijs nu weer wat ver lagen. Mooi, want ons doel is uiter- aard dat zoveel mogelijk kinderen kunnen deelnemen." Volgens Theo is de prijsverhoging van 10,00 naar 17,50 nog wel noodzake lijk om te kunnen overleven als Timmerdorp-organisatie. "Ook om de klap van volgend jaar te boven te komen." Timmerdorp Heiloo reageerde vandaag verrast op de financi- ele steun. "Amante Vastgoed liet de Uitkijkpost-redactie weten met een donatie te komen en belde mij op. We zagen dat echt niet aanko men." Het bedrijf bouwt energiezui nige woningen aan de Oosterzijweg. De redenatie is: als wij bouwen, dan moeten kinderen dat ook kun nen. De Timmerdorpweek vindt plaats van 23 tot en met 26 augus tus in het Maalwater. Kinderen van 7 tot en met 12 jaar kunnen hieraan meedoen. Tekst: EJV Mediaproducties/ Evert Visser 1. Waar ben je geboren en getogen? In Egmond-Binnen op Hoeve Vredestein. Na wat omzwervingen woon ik sinds 1990 naar alle tevredenheid aan de Kerkelaan in Heiloo. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je nu hebben? Mijn hobby heb ik heel goed kunnen combineren met mijn huidige beroep. Jaren terug kregen we (mijn man Hans en ik) een hectare land aan de Limmerweg in Bakkum in bezit. Daar begonnen we een hobbyboerderij. Na een aantal jaar kon ik daar met mijn erva ring in de zorg en verpleging, zorgboerderij 'Landje van Tingeling' opstarten. Met alle plezier ben ik daar drie dagen in de week aan het werk als zorgboerin. De hobby gaat de hele week door. 3. Wie zou je willen ontmoeten en wat zou je vragen? Ik zou Rory Gallagher willen vragen om knalhard 'A Million Miles Away' voor mij te spelen. Helaas is ook deze artiest veel te jong overleden 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Met mijn vader mee koeien melken achter in het land tegen de dui nen aan. Koeien ophalen en schuilen voor de regen in de doorloop melkwagen. Naar mijn idee hebben we toen heel wat afgekletst. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Een heel mooi plekje van Heiloo heb ik ontdekt tijdens het kanoën in de polder achter het Maalwater richting de Egmondermeer. Zo stil en je komt bijna niemand tegen, mooie natuur langs het water. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. H et wee kb lad U it ki j kpost wo rd t geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- j-. v j> vriendelijke druktechniek rf rniiUnR. Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 I 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5330175 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Ook dit jaar zullen veel kinderen gaan genieten van een goed georganiseerd Timmerdorp. Foto: www.timmerdorp.com Volg de Uitkijkpost ook op :ülj HEILOO - Keer op Keer schenkt twee x per maand een Opkikker aan een vereniging of stichting. Vanaf januari 2016 is het bedrag verhoogd van 300,00 naar 500,00. Om in aanmerking te komen voor deze opkikker kunt u een formulier invullen, verkrijgbaar bij de kassa of via www.stichtingxopx.wordpress.com. De tweede opkikker van de maand mei gaat naar muziekvereniging Eensgezindheid in Heiloo voor het organiseren van een jeugd/jongeren play-in op zondag 29 mei a.s. U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. 6. Waarvoor kunnen ze je wakker maken? In de lammertijd mogen de schapen op de zorgboerderij me 's nachts altijd wakker maken. Ik wil er graag bij zijn als ze aflam- meren. En als ik in geval van nood iemand kan helpen mogen ze me ook wakker maken. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Tijdens mijn opleiding tot A-verpleegkundige kreeg ik het advies om meer vragen te stellen. Dit heb ik altijd onthouden. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van je? Ze zullen niet weten dat ik me de laatste tijd uitleef met boetseren en keramieken want dit doe ik nog niet zo lang. 9. Wat zou je in Heiloo aanpakken, als je burgemeester was? Als burgemeester zou ik proberen te regelen dat er sneller iets gebeurt met de leegstaande panden. De kerk aan de Noordergeest straat stond ook al jaren leeg en na de brand lijkt er nu ook al een tijd niets te gebeuren. 10. Persoonlijke vraag: Wat gebeurt er dagelijks bij jouw op de zorgboerderij? Drie dagen in de week helpt een groepje mensen met dementie of psychische aangelegenheden met het verzorgen van de schapen, kippen, konijnen, een duif en katten, een broeikas van bijna hon derd vierkante meter en een grote groente- en bloementuin. Het landje is een mooie plek geworden omlijst met mooie hagen. Het is daar goed toeven. Ieder doet wat hij kan en in zijn eigen tempo. Met zijn allen proberen we er elke keer een leuke dag van te ma ken, zodat iedereen weer met positieve energie naar huis kan. Ik nomineer voor de volgende 10 vragen: Tiny Bakker. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Je bent nog altijd zo actief en enthousiast bezig. Hoe doe je dat?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3