Rabo-geld voor Reddingsbrigade en Rolstoelbus Heiloo Trefpunt renoveert dankzij schenking Zesde Kustrally van Rotaryclub Heiloo Bouwplaats Varne Buiten open voor publiek tijdens Dag van de Bouw .1 5 acMeiter trefpunt Heiloo UITKIJKPOST 2 5 MEI 2016 rStichtin>^D^prg' schenkt ^^^•"Stichling Trefpunt Ar.+ic.f i n Bestuursvoorzitter van het Trefpunt, Theo Röling neemt de cheque in ontvangst namens De Burg, hier overhandigd door mevrouw Veger. Aangeleverde foto HEILOO - Donderdag overhan digde mevrouw Veger namens de Alkmaarse Stichting De Burg een cheque ad 25.000 aan voorzitter Theo Röling van het Trefpunt, bestemd voor interi eur-aanpassing en opknappen van het activiteitencentrum. Stichting De Burg, werkzaam op het gebied van gezondheids- en welzijnszorg, had onroerend goed afgestoten, bijvoorbeeld De Dillenburg in Alkmaar, en had zich georiënteerd op de best mogelijke besteding van de opbrengsten in de eigen sector. De verlanglijstjes van een hele reeks stichtingen werden met een kritisch oog bestudeerd en men besloot om ook het Trefpunt, hoewel niet gevestigd in Alkmaar, te verblijden met een donatie. Het interieur van het Trefpunt wordt nu gemoderniseerd en de vloer- en raambedekkingen die er eigenlijk al langer aan toe waren, worden spoedig vervangen. Even een pauze onderweg. Aangeleverde foto HEILOO - Goed nieuws voor de Egmondse Reddingsbrigade en Rolstoelbus Heiloo. De twee organisaties eindigden dins dagavond op respectievelijk de tweede en derde plaats tijdens de Rabo Clubkas finale-avond in de Cultuurkoepel in Heiloo. De Castricumse Reddingsbrigade behaalde een nummer 1-positie. Rabobank Kennemerland is orga nisator van een wedstrijd waarbij Rabobank-klanten hun stem mogen uitbrengen op een vereniging of stichting in de gemeenten Heiloo, Castricum en Bergen. De bank stel de in totaal 40.000 euro beschikbaar (uit de winst) om uit te delen aan 118 organisaties. Hoe meer stem men de verenigingen en stichtingen in de wacht slepen, hoe meer geld ze verdienen. De Rabobank schenkt de Egmondse Reddingsbrigade 1.583,-. Rolstoelbus Heiloo krijgt 975,-. De winnaar - de Castricumse Reddingsbrigade - heeft het mees te Rabo-geld in kas, namelijk 1.613,-. Andere goed scorende organisaties in de top 10 waren achtereenvolgens Timmerdorp Akersloot 937,-), Hockeyclub HV De Terriërs 852,-), voetbalver eniging HSV 832,-), Timmerdorp Heiloo 780,-), Oud Castricum 775,-), Zonnebloem afd. Schoorl-Groet-Camperduin 768,-) en voetbalvereniging V.V. Limmen 762,-). Stemmen De puntenaantallen en geldbe dragen volgden elkaar in hoog tempo op tijdens live muziek op het podium in de Cultuurkoepel. Ook een optreden van de jongens en meisjes van Breakdance groep TIOS Limmen en een musical spektakel van de Egmondse musi calvereniging De Hanswijckers waren vermakelijk voor het publiek. Edwin Buis van de Egmondse Reddingsbrigade toonde zich na afloop van de finale-avond geluk kig met zijn bijna-overwinning. "We hebben via social media iedereen opgeroepen op ons te stemmen, dat was ze er suc c esvol.Rolsto elbus Heiloo heeft een uitgebreidere marketing achter de rug, vertelt voorzitter Dick Beemster. "We voer den actie via Facebook en onze pen ningmeester Rob van Tuin bezocht het gebouw van de Rabobank. Hij nam een rolstoel mee en vroeg alle Rabo-klanten om een stem uit te brengen op Rolstoelbus Heiloo. Verder vroegen we alle passagiers om een stem en alle bekenden en familieleden van onze chauffeurs." Dick Beemster verwachtte dit suc ces niet. "Verbazingwekkend dat wij meer punten behaalden dan bijvoor beeld een voetbalvereniging. Wij hebben tenslotte geen leden. Zo zie je maar dat dit dus niet uitmaakt." Voorzitter Wietse van der Meer van H.V. De Terriërs is eveneens tevre den. "Hoewel ik het een maatschap pelijke organisatie eigenlijk net iets meer gun. Maar natuurlijk zijn we blij met het geld. We lieten ons clubhuis pasgeleden verbouwen en hebben nu een invalide-toilet. Mede hierom kunnen we het geld extra goed gebruiken." De Rabobank Noord- Kennemerland organiseerde de Rabo Clubkas dit jaar voor de eerste keer en kijkt tevreden terug op een succesvolle actie. Tekst: EJV Mediaproducties/ Evert Visser HEILOO - Op zaterdag 4 juni tussen 10.00 en 15.00 uur is het aan De Omloop in Heiloo moge lijk om de bouw van deze woon wijk van dichtbij te bewonde ren. Deze open dag organiseren de bouwers T&G-bouwcombinatie en Bouwburo Tauber in het kader van de Dag van de Bouw. Een jaarlijks initiatief van Bouwend Nederland en aangesloten bouwbedrijven op meer dan 150 bouwlocaties in het hele land. Er zijn diverse (project) partners aanwezig die u met plezier rondleiden en uw vragen beant woorden. Projectleider Mark Tervoort: "Er valt in de nieuwe wijk 'Varne Buiten' genoeg te zien en mee te maken op 4 juni. Het wordt een leuke dag voor jong en oud. Kinderen kunnen onder andere een eigen vogelhuisje timmeren. Zo willen we de jeugd enthousiast maken voor verdere scholing in de bouw. Wij nodigen iedereen van harte uit om een kijkje te komen nemen op onze bouwplaats." HEILOO - Zaterdag 4 juni gaat de zesde Kustrally van start, georganiseerd door Rotaryclub Heiloo. Een toertocht met opval lende auto's en motoren boven het IJ voor het Goede Doel, namelijk het Karibu-Tanzanie veilig water project van plaats genoot Ton Teunissen. Ton is al vele jaren bezig om samen met lokale partners het leven in Tanzania te verbeteren. Hij is betrokken bij de bouw van scho len, het graven van putten en het veilig en verliesloos transporteren en opslaan van (regen)water als voorraad voor de droge tijd. Rotary Club Heiloo, de sponsors van de Kustrally en de deelnemers gaan zijn Stichting financieel helpen. Dat is extra nodig omdat er plannen op de tekentafel liggen voor een groot project waarmee aan ruim 5000 mensen water wordt gebracht. Het is een traditie geworden om met de benefiet-toertocht geld op te halen voor veilig drinkwater in een land waar men meestal is aangewe zen op verontreinigd water uit poe len en stroompjes waar ook het vee en het wild uit drinkt. Vaak op vele uren afstand van de dorpen. De voertuigen: bezienswaar dige motorfietsen en automobie len komen vanaf 9.00 uur op het Looplein samen en worden daar dan tentoongesteld. De deelnemers worden ontvangen in het Witte Kerkje. De andermaal ludieke start is vanaf 10.00 uur. De deelnemers wacht een uitgebreid kaartenpak- ket, opdrachten, lunch, bonnen en onderweg leuke en interessante ervaringen. Rotaryclub Heiloo nodigt iedereen uit om mee te doen met zijn of haar troetelkind en daar mee het fantastische werk van Ton Teunissen te steunen. Voor meer informatie, weten wie het project sponsort, filmpjes van vorige jaren en aanmelding: www.kustrally.nl. Voorzitter Dick Beemster (l) en secretaris Frans Beudeker (r) namen de cheque in ontvangst. De grote stemmen-trekker voor Rolstoelbus Heiloo was Rob van Tuin. Hij was dinsdag niet aan wezig tijdens de prijsuitreiking. Foto: Evert Visser Een artist impression van de nieuwe woonwijk. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 5