De Heiloo Olympics, deelnemen kan nog! Open dag woonvoorziening Nieuw Varne n/eu\ng7 HIGH TEA MET OPPAS GESLAAGD? FELICITEREN?! Vergeet uw bonnen niet in te leveren! Een gouden dag voor dhren mevrKeessen en mevrouw Meurs Heiloo 5 Geslaagde scholieren feliciteer je in de Uitkijkpost! Voor 35 euro een blijvende herinnering voor op het prikbord. Stuur een foto en maximaal 50 woorden aan redactie@uitkijkpost.nl Kassabonnenspaaractie www.melange7.nl Het appartementencomplex Nieuw Varne is nu nog in aanbouw, maar beschikt straks over 13 driekamerwoningen. Foto: Evert Visser HEILOO - Zaterdagmorgen tij dens de Dag van de Bouw: een groepje toekomstige bewoners loopt nieuwsgierig over de steigers van het in aanbouw zijnde appartementencomplex Nieuw Varne aan de Zeeweg in Heiloo Ze bekijken de diverse nog lege ruimtes. De bewoners mogen hun voorkeur kenbaar maken voor een appartement. Amber weet het al wel: ze ziet zichzelf wel 'zitten' op de boven ste etage. Ze noemt het 'tijd om op mijn eigen benen staan'. "Ik heb veel zin om hier te gaan wonen, ik heb er lang op gewacht. Tegelijkertijd vind ik het ook spannend." Ook Nick is enthou siast. Hij woont nu nog in een woongroep voor mensen met een beperking in Castricum en ziet zijn verhuizing naar Heiloo als een stap vooruit. "In Castricum is er veel toezicht en zorg, maar voor mij is het prettiger zelfstan diger te wonen." Vrijheid met toezicht Enkele ouders van jongvolwas senen met een beperking namen acht jaar geleden het inititief te komen tot een woonvorm waar hun kinderen kunnen wonen onder beperkt toezicht. Ze for meerden de Stichting Zelfstandig Wonen Heiloo en kregen al snel versterking van andere ouders met hetzelfde ideaal. Een van deze bewoners is secretaris Jos Mascini. "Deze mensen hebben een lichte beperking; ze kun nen en willen veel zelf. Teveel zorg hebben ze niet nodig. Tegelijkertijd is wonen zonder toezicht niet verstandig. Het mag niet zo zijn dat onze kinderen zichzelf verwaarlozen en ver eenzamen. Dat is voor ons een spookbeeld. Daarom willen we toe naar een vorm van zorg waar bij de bewoners zelf de regie heb ben over hun leven," vertelt hij. Voorzitter Loek Stuifbergen laat weten dat SIG Kennemerland 'straks' de zorg levert en op bepaalde tijden in het gebouw aanwezig is. "Bijvoorbeeld 's mor- gens om te kijken of alles naar wens verloopt en ook aan het eind van de dag bieden ze een luisterend oor. Het gaat dus om toezicht. Verder is het wonen hier vrijheid blijheid. Wel komt er zorg op afroep dat nodig kan zijn bij incidenten. We zijn nog bezig dit vorm te geven." Kookworkshops en Efteling Het appartementencomplex Nieuw Varne bestaat uit dertien driekamerwoningen (74 m2 per appartement). Verder heeft het gebouw een gezamenlijke ruimte: hier kunnen de inwoners bijvoor beeld samen eten. Hoewel de inwoners beschikken over een eigen keuken, heeft Nieuw Varne ook een gezamenlijke keuken. Loek Stuifbergen: "Mooi is dat de bewoners een band met elkaar hebben opgebouwd. Ze volgen samen kookworkshops en bezoe ken elkaars verjaardagen. Ook gingen ze onlangs nog naar de Efteling." HEILOO - Een uurtje fitness in de sportschool, een potje tennis met je vrienden of elke dinsdag avond anderhalf uur voetbal len, het lijkt zo gewoon. Voor mensen met een beperking is dit niet altijd vanzelfsprekend. Maar net als jij en ik hebben ook zij behoefte om te bewe gen en om vrienden te maken, daarbij is sport een heel belang rijk middel. Want als alles in je leven al een beetje moeilijker is, zou sport dan juist niet wat makkelijker moeten zijn? Vanuit deze gedachte hebben Stichting KEES, Showhero, Dolfinn, G-sport foundation, SGSH, de Sportraad en de buurtsportcoach de handen weer ineen geslagen en organiseren zij op 18 juni de tweede Heiloo Olympics. Het evenement vindt plaats op het terrein van Trias. De opening zal om 11.00 uur plaats vinden met de landen/vlaggen para- de en het spelen van het Wilhelmus. Wie daarna de olympische vlam mag ontsteken houden we nog even geheim. Naast Olympische onderde len als de 100 meter sprint, speer werpen en verspringen worden ook een aantal bijzondere wereldrecord pogingen ondernomen. De Heiloo Olympics stelt zich deze dag ten doel om mensen met en zonder beperking samen te laten sporten en ze op die manier een top dag te bezorgen. Schroom niet en meld je aan voor dit fantastische evenement, zowel mensen met als zonder beperking, teams als ook individuen kun nen zich nog opgeven via http:// showhero.nl/heiloo-olympics. Ook zijn begeleiders van de teams nog welkom. Voor meer informatie kun je bellen met Jeroen Haanstra 06-20367114 of Pascale de Hoogh 06-11149728. De tweede Heiloo Olympics vind plaats op 18 juni op het terrein van Trias. Aangeleverde foto Elf jongvolwassenen met een lichte beperking schreven zich in voor een woning in Nieuw Varne. Er is nog ruimte voor twee geïnteresseerden. De bewoners nemen begin 2017 hun intrek in het nieuwe gebouw. Naast het gebouw verrijst een complex met dertig appartementen voor mensen met dementie. Daarom waren ook vertegenwoordigers van Magenta Zorg tijdens de open dag present. Tekst: EJV Mediaproductie/Evert Visser Stop uw inleverzakje op zaterdag 11 juni vóór 17.00 uur in één van de groene tonnen www.ikwinkelinheiloo.nl ADVERTENTIES hfijujkpQ^ ontmangen! bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 33 10 20 (rodi verspreiding bv) KIJK OOK OP WWW.UITKIJKPOST.NL JAARGANG 8 2 N UMMER 2 3 RESTAURANT t SHOPPING B Op 11 juni vindt onze eerste High Tea plaats. En weet je wat nu zo leuk is? Wij hebben een heel fijne oppas bij de nieuwe speelhoek geregeld, zodat jij ontspannen kunt genieten van alle lekkernijen die we voor je bereiden. Kom je gezellig met je vriendinnen? Bel of mail ons even. Je kunt hightea-en tussen 12.00 en 16.00 uur. Kennemerstraatweg 99 -103 1851 BC Heiloo Restaurant T 072 532 53 76 restaurant@melange7.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 1