Succesvolle bijeenkomst Langer veilig thuis wonen Houd de inbreker buiten de deur COEN DOEN ZORGT ERVOOR VEILIG DE ZOMER IN Met soms een simpele ingreep, het aanpassen van een slot of een extra slot op de deur of raam, is uw huis een stuk beter beveiligd. Attentie! WhatsApp Buurtpreventie INGEZONDEN MEDEDELING Postma en Postma: vertrouwd sinds 1963 Veilig op vakantie? Coen kan helpen Coen komt vrijblijvend bij u langs voor informatie en wij monteren de sloten ook. Zij voldoen aan het Politiekeurmerk Veilig Wonen. JWhld=WM=ldJP 'T LOO HEILOO TELEFOON 072-5337901 HEILOO - In gedachten zijn we al op vakantie en staan de koffers reeds klaar. Voorpret is een van de leukste onderdelen van een vakantie. Een ander heel belangrijk aspect wordt helaas nog vaak vergeten. 15.000 inbraken in de zomerperiode lijkt misschien niet veel, maar thuiskomen en uw huis door inbrekers compleet overhoop gehaald vinden maakt een abrupt einde aan het vrolijke vakantiegevoel. Acht tips voor een goede vakantievoorbereiding Maak het inbrekers niet te makkelijk, vooral niet tijdens de vakantie. Om straks met een goed gevoel op pad te gaan, heeft de stichting Nationale Inbraakpreventie Weken 8 waardevolle tips: 1. Doe de InbraakPreventieCheck op www.inbraakmislukt.nl. U ziet daar foto's van het beslag op voor- en achterdeur en ramen. Met de simpele check weet u meteen of u het goed voor elkaar hebt, of dat een inbreker uw huis binnen 1 minuut binnen is. U krijgt gericht advies over hoe u uw huis beter kunt beveiligen. Onderzoek geeft aan dat ongeveer 70% van alle achterdeuren voorzien is van slecht hang- en sluitwerk. 2. Breng nog voor u weggaat het nieuwe slot of de anti-inbraakstrip aan, of laat dit door de dhz-zaak doen. Vaak zijn hier geen hoge kosten aan verbonden. 3. Plaats tijdens de vakantie een extra auto (van uzelf of van de buren) op de oprit. 4. Laat een bewoonde indruk achter, dus zet een paar kopjes, een bordje met bestek op het aanrecht. Laat wat rommel, zoals een boek, oude sleutels en een enveloppe op de woonkamertafel liggen. Tijdschakelaars op enkele lampen werken simpel en effectief. Zo denkt de inbreker dat er nog steeds iemand in huis is. 5. Vraag of iemand regelmatig de post wil weghalen uit de brievenbus of in de hal, zeker als de voordeur een raam heeft. Zo voorkomt u dat een inbreker ziet dat er niemand thuis is. 6. Zorg dat juwelen en andere kostbaarheden uit het zicht worden opgeborgen; liefst in een kluis. Vaak haalt de inbreker de hele slaapkamer overhoop, omdat hij weet dat de kostbaarheden daar niet zelden verstopt zijn in een stapeltje kleding of een lade. Treft de inbreker een goede kluis aan, dan stopt hij zijn zoektocht meestal snel. 7. Vraag (bij langere afwezigheid) een tijdelijke bewoner in huis. 8. Zet uw vakantieplannen en -belevenissen niet meteen op social media als die berichten voor iedereen in te zien zijn. 70% van alle achterdeuren is voorzien van slecht hang- en sluitwerk. Aangeleverde foto HEILOO - Donderdag 9 juni sloegen Stichting Welzijn Heiloo, de politie, brandweer, Evean Ledenvereniging en de Huistest de handen ineen om inwo ners van Heiloo bewust te maken hoe ze hun eigen veiligheid in huis kunnen ver groten. Dat er weinig tijd is om het huis te verla ten bij brand wist men wel, maar dat dit maar drie minuten waren, daar schrokken de deelnemers van. Naast veel handige tips van de politie en brandweer was er ook aan dacht voor kleine praktische aanpassingen in huis voor vergroot wooncomfort en met een veilig gevoel langer zelfstandig kunnen blij ven wonen. "Ik ga met een andere blik mijn woning bekijken en ga zwakke punten ook meteen aanpakken," zegt mevrouw Blok. "Dit zou iedereen moeten weten!". Voor meer informatie over langer veilig thuis wonen kunt u terecht bij Karin van Polen, cliënton dersteuner van Stichting Welzijn Heiloo: 072-533 12 97. Foto: Beat FM Buurtpreventie Heiloo maakt de eigen buurt én Heiloo veiliger. Dit doen we door verdachte situaties via WhatsApp aan elkaar door te geven én door de 'ogen en oren' van de politie te zijn. Buurtpreventie Heiloo heeft inmiddels WhatsApp groepen in alle buurten en op dit moment doen er al ruim 600 Heiloeërs mee! Door regelmatig overleg met politie. Gemeente Heiloo en de buurtpreventiegroepen uit omliggende gemeenten werken we samen aan een veiliger Heiloo. Wil je meedoen of meer informatie? buurtpreventieheilao<?>gmaLLcom ALKMAAR - Postma en Postma is al vijftig jaar in Alkmaar en omgeving het vertrouwde adres voor beveiligingsproducten, ijzerwaren, sleutels, sloten en hang- en sluitwerk. In 1963 begon Frits Postma de winkel aan de Langestraat. Zijn zonen Gosse en Tjerk staan inmiddels aan het roer. De zaak is vijf jaar geleden verhuisd naar Laat 99 (pal tegenover cam pingshop Roobeek). Hier is volop ruimte voor de ruim 15.000 artikelen, die overigens ook te zien zijn op www.postmaenpostma.nl. De laatste jaren gaan inbrekers steeds slimmer en sneller te werk, maar daar is veel aan te doen. Gosse Postma: "Door het aanbrengen van goede inbraakbeveiliging vermindert de kans op inbraak met 95%. Wij komen graag langs voor een compleet veiligheidadvies, waarbij we alle inbraakgevoelige punten nalopen volgens de Politie Keurmerk-richtlijnen." Naast beveiliging staat Postma en Postma bekend als dé sleutelspecialist. Gosse: "Met onze gespecialiseerde apparatuur kunnen we van bijna elke sleutel een exemplaar bijmaken. Alleen gecertificeerde sleutels moeten we bestellen. Dus: klaar terwijl u wacht!" ADVERTENTIE "Ik woon hier al 30 jaar en er was nog nooit ingebroken," hoor je vaak na een inbraak of een poging daartoe, en dat terwijl een inbraak soms met een simpele oplossing voorkomen had kunnen worden. Het breken van de schilden en cilinder van sloten of het uittrekken van de cilinder komt regelmatig voor. Met het monteren van beslag voorzien van kerntrekbeveiliging is dit probleem opgelost. Het oog wil ook wat, dus het aanbrengen van zwaarder beslag laat de inbreker zien dat uw huis beveiligd is. Coen Doen in Winkelcentrum 't Loo kan hierbij hel pen, ook wat betreft montage. Voor slot- en sleutelproblemen krijgt u vrijblijvend informatie, ook bij u thuis. VEILIG OP VAKANTIE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 17