n Medailles voor turnsters DOS VTT-toernooi bij Foresters Voetbalmeiden uit Heiloo promoveren naar topklasse Koudwatervrees houdt echte bikkels niet tegen Atlete Jolanda Brasser wint NK Masters met record Open inschrijving SPORT SCH R EI J E R 21 .V ^www. I adverferer UITKIJKPOST 15 JUNI 201 Sport perience Het was een zeer goed weekend voor DOS. Aangeleverde foto CASTRICUM - Zaterdag 4 juni werden de districtskampioen schappen turnen gehouden in Amsterdam. In de eerste wedstrijd kwa men Marit Scholtens en Yentl van Leeuwen in de Instap D2 en D1 voor gymnastiekvereniging DOS Castricum uit. Beide draaiden een goede wedstrijd. Marit eindigde op een dertiende plek. Yentl turnde een heel mooie balkoefening en behaalde mede daardoor een bron- zen medaille voor haar vijfde plaats. In de tweede wedstrijd mochten Marinka Jonker en Anna Borst hun kunsten vertonen. Zij turnden een goede wedstrijd, maar de competi tie was te sterk om op het podium te belanden. Uiteindelijk is Anna twaalfde en Marinka negentiende geworden. In de derde wedstrijd was het aan de beurt aan Jet Dreijer en eerste-reserve Quinty Brand. Beide dames moesten even op gang komen, maar hebben zich allebei naar het podium geturnd. Jet kreeg HEILOO - Afgelopen zaterdag slaagde Jong Telstar/DSS erin te promoveren naar de hoogste voetbalklasse: de Topklasse. Jong Telstar/DSS, met daarin vier speelsters uit Heiloo, speel de een fantastische wedstrijd met een 3-0 overwinning op RVVH uit Ridderkerk. Jip van de Nesse, Sanne van de Velden, Anna Ursem en Maartje van Haneghem speelden het afgelo pen jaar voor Jong Telstar/DSS. De competitie werd afgesloten met een zevende plek en periodekampioen na de winterstop. Dit had tot gevolg dat promotie van de hoofdklasse naar de topklasse tot de mogelijkhe den behoorde. De eerste twee wed strijden om te promoveren werden gespeeld tegen Fortuna Wormeveer. De eerste wedstrijd thuis bij DSS werd 2-1 gewonnen, de return werd 1-1. De volgende wedstrij den werden gespeeld tegen RVVH Ridderkerk, deze werden beide door Jong Telstar DSS gewonnen met 2-0 en 3-0. Jip van de Nesse was verantwoordelijk voor het tweede doelpunt tijdens de wedstrijd afge lopen zaterdag. Het komend seizoen maken Sanne van de Velde en Anna Ursem de overstap naar de ere divisie en komen uit voor de Telstar-vrouwen. Jip van de Nesse en Maartje van Haneghem zul len het team van Jong Telstar blij ven versterken. Meer informatie: www.dewitteleeuwinnen.nl. een bronzen plak voor haar derde plaats en Quinty ontving brons voor haar vijfde plaats. Zondag 5 juni moest Isa van der Moer haar derde voorwedstrijd in de derde divisie turnen. Na een sta biele wedstrijd, waarin Isa 11.20 punten op balk bij elkaar turnde, is zij twaalfde van de dertig meisjes geworden. Het was een zeer goed weekend voor DOS: de dames gaan zich nu klaarmaken voor de rayon teamwedstrijden op 25 juni. T. 010-J2976.8S rft -a vpei.n! HEILOO - SV De Foresters orga niseert op zaterdag 18 en zon dag 19 juni het NK voor jongens C-junioren en E-pupillen (7x7). 32 E-pupillen en 16 C-junioren teams uit alle hoeken van Nederland plaatsten zich op hun eigen districtskampioenschap voor deze prestigieuze eind strijd in Heiloo. Na al meerdere malen de Voetbal Talenten Toernooien (VTT) te hebben georganiseerd koos de landelijke organisatie van het popu laire Open NK Jeugdvoetbal voor ervaring en kennis. De Foresters bouwde deze in de afgelopen jaren op dankzij veel vrijwilligers in de kantine en op de velden. Daarvoor werd extra zorg besteed aan het assortiment van de kantine tijdens de toernooien, een van de voor waarden van de oprichter van het toernooi, Roon Staal. Hij startte in 2004 in Alkmaar dit inmiddels 76 toernooien tellende kampioenschap op en sloot naast de kernwaarde gezonde voeding ook de kernwaar de sportiviteit in de armen. Arnt Blei van De Foresters is een van de mensen die dit jaar twee NK's naar Heiloo haalde: "Wij hebben al sinds het ontstaan van VTT een prima relatie met deze organisatie. Naast het feit dat VTT altijd op een excellente manier de deelnemerslijst weet te organise ren en daarmee onze vereniging werk uit handen neemt, is er nog een belangrijk aspect waardoor wij graag met VTT samen dit soort evenementen organiseren. De visie van VTT met betrekking tot een gezonde keuken tijdens toernooien sluit prima aan bij de visie van De Foresters, die al een aantal jaren het gezonde aanbod van de kan tine laat groeien en tevens voorop loopt bij initiatieven als 'appeltje, eitje'. Net zoals VTT ontwikkelt De Foresters zich nog elk jaar en pro beren we ieder seizoen weer een extra stap vooruit te zetten, op het veld maar ook daarnaast." In dit doel ziet zij zich vergezeld door vele vrijwilligers uit Heiloo en omstre ken. Naast De Foresters, dat zich als gastheer automatisch plaatste voor het NK, zijn alle districten vertegenwoordigd: 4 teams Zuid I, 2 teams West II, 3 teams Noord, 2 teams Oost en 3 teams Zuid II. Voor het NK voor E pupillen (7 x 7) wisten 6 andere teams uit West I zich naast De Foresters te plaatsen voor het NK, samen met 6 teams Zuid I, 5 teams West II, 6 teams Noord, 4 teams Oost en 4 teams Zuid II. De finalisten plaats ten zich via de districtskampioen schappen eerder dit seizoen. De poule-indelingen en het bijbehoren de wedstrijdschema zijn te zien op de website van het NK Jeugdvoetbal (www.nkjeugdvoetbal.nl) en op de site van De Foresters (http://deforesters.nl). AKERSLOOT - Op zondag 19 juni organiseren de samen werkende AMAK en IJsclub Akersloot onder auspiciën van de Nederlandse Triathlon Bond de tweede Cross Triathlon Akersloot. Voor veel triathleten is het zwemonderdeel de grootste uit daging. Daarom wordt er al sinds februari twee maal per week getraind in het zwembad van Hotel Akersloot. Ben van der Valk steunt zo de lokale deelnemers in de voor bereidingen naar, voor de mees ten, de eerste Cross Triathlon. Zwemmen in een zwembad is toch heel wat anders dan zwemmen in het soms onrustige en ondoorzich tige open water. Daarom wordt er tot de wedstrijddag iedere dinsdag en donderdagavond om 19.30 uur een buitenwatertraining verzorgd op het zwemparcours bij recreatie terrein de Hoorne, speciaal voor de deelnemers die zich niet willen laten verrassen door de grillen van het Alkmaardermeer en ondertussen steeds sterker en sneller worden op dit eerste triathlononderdeel. Het zwemmen start op zondag 19 juni om 11.00 uur vanaf recreatieter- De Topklasse Jong Telstar/DSS telt maar liefst vier meiden uit Heiloo! Jip van de Nesse, Sanne van de Velden, Anna Ursem en Maartje van Haneghem. Foto: Facebook HEILOO - In Amersfoort, bij de NK Atletiek Masters, kwamen afgelopen weekend verschil lende atleten van Trias in actie. Jolanda Brasser won het dis cuswerpen 70+ met een nieuw Nederlands record. Haar nieuwe recordafstand staat op 24.89 meter. Hanny Barnhoorn won een keu rige zilveren medaille bij het speer werpen in haar categorie. Haar afstand - 31.81 meter - betekende geen persoonlijk record, maar wel een prima prestatie. Bij de mannen was het Dick Schrieken die bij de mannen 75+ twee gouden medaille's won. Bij het discuswerpen wierp de wereldkampioen bijna 38 meter. Bij het kogelstoten kwam de Trias atleet tot precies 12 meter. In Leiden won Job Beintema de 110 meter horden bij de mannen in een nieuw persoonlijk record van 14.13 seconden. Lisanne de Witte kwam op de 400 meter door een misstap niet goed in haar race. Hierdoor moest ze genoegen nemen met een tweede plaats achter Nicky van Leuveren. Speerwerper Dennis Barnhoorn wierp in Leiden bijna 67 meter en werd vierde. rein de Hoorne (naast de ARZV), het fietsen ongeveer 15 minuten later. De snelste deelnemers worden daar lopend rond 12.30 uur weer bij de finish verwacht. Voor meer informatie en inschrij vingen: www.triathlonakersloot.nl, www.ntbinschrijvingen.nl en www. facebook.com/triathlonakersloot. HEILOO - In de zaterdag zaal voetbalcompetitie was het team van Pierre Ruiter (Groenhart) en Jim Ruiter (Sens) de sterk ste na 9 speelrondes. Het Foresters team van Ivar Sarelse heeft de tweede plaats weten te bemachtigen. Derde en vierde werden Mossel/Nanne en het team van het Vennewater. Voor volgend jaar wordt gezocht naar een paar teams die eens in de drie weken op zaterdag een uurtje willen zaalvoetballen in Sporthal het Vennewater. Geïnteresseerden kunnen con tact opnemen met Kees de Wit via vennewater@hotmail.com. Vanwege het moeten inhuren van de zaal moet dat op korte termijn gebeuren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 21