Castricum: minder inbraken, minder fietsendiefstal Musicalster in 4 dagen Anouk de Wit maakt gedichten om te lachen of van te leren 27 UITKIJKPOST 15 JUNI 201 W^UApp 'Preventie Vertegenwoordigers van WhatsApp-groepen nit Castricnm, Akersloot en Limmen bij een van de eerste bordjes aan de Soomerwegh. V.l.n.r.: burgemeester Toon Mans, Annemieke Glorie-Steevens, Marjan Wenrding, Ruben Noom en Annette Liefting. Aangeleverde foto CASTRICUM - Waakzaamheid werkt. Sinds de politie vaker snrveilleert en inwoners zich organiseren in WhatsApp- groepen neemt het aantal inbraken verder af. In april is er zelfs in geen enkele woning in Castricnm ingebroken. Het aantal fietsendiefstallen in de eerste vijf maanden van dit jaar is bijna de helft gedaald ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Nul woninginbraken in een hele maand, dat is al lang niet meer voorgekomen. De afgelopen jaren was het aantal inbraken (inclusief pogingen) gemiddeld ongeveer 15 per maand. In de periode van de inbraakgolf, november en decem ber 2013 en januari en februari 2014, waren dat er zelfs meer dan 30 per maand. Om die aantallen terug te brengen is flink ingezet door de poli tie en gemeente, en ook door inwo ners via de WhatsApp groepen. De aantallen inbraken lopen terug: 181 in 2013, 124 in 2015. Kijken we naar de afgelopen 12 maanden, dus van juni 2015 tot en met mei 2016, dan zijn er slechts 81 inbraken geteld, waarbij het 29 keer bij een poging bleef. Burgemeester Toon Mans: "Elke inbraak blijft er een teveel. Een inbraak heeft veel impact, niet alleen om wat je kwijt bent, maar ook omdat het onveiligheidsge voelens losmaakt waar je als gedu peerde lang last van kunt hebben. Daarom is het goed dat politie en inwoners blijven opletten en alarm slaan waar nodig. We zien dat inwo ners veel meer meldingen doen en alerter zijn op verdachte situaties. Deze meldingen zijn heel waardevol en dragen zeker bij aan deze betere cijfers." WhatsApp-groepen in straten en buurten spelen een belangrijke rol in deze meldingen. Na een mel ding kijken direct vele ogen uit naar verdachten zodat de politie de juiste kant op kan worden gestuurd, zelfs als de inbrekers op de vlucht zijn. Inmiddels zijn er door de hele gemeente diverse WhatsApp- groepen actief. Vorige week is de gemeente begonnen met het aan- brengen van bordjes die aangeven dat WhatsApp-groepen waakzaam zijn. Burgemeester en politie roe pen op om mee te doen aan de WhatsAppgroepen. Aanmelden kan als volgt: Castricnm: de beheerders zijn Annette Liefting en Annemieke Glorie-Steevens. Mail naar buurt- preventiecastricum1@gmail.com, of zie Facebook: www.facebook.com/ groups/whatsappgroepcastricum/ Akersloot: de beheerders zijn Petra Nordholt, Carla Nijsten en Ruben Noom. Mail naar burgeralert@112-akersloot.nl of zie Facebook: www.facebook.com/ alarmeringen.akersloot Limmen: de contactpersonen zijn Marjan Weurding en Ben Lieferink. Mail naar marjan.weurding63@ gmail.com. De politie adviseert om het inbre kers zo moeilijk mogelijk te maken. Kijk op www.maakhetzeniettemak- kelijk.nl voor tips om uw woning te beveiligen. daadwerkelijk publiek komen kij ken. Caroline Leardini en Jeroen Heiliegers zijn beiden theaterdocent bij MuziekTheaterLab en hebben dit totaal nieuwe concept ontwikkeld. De Musical4daagse geeft kinderen en volwassenen vanaf zes jaar de kans om in de vakantie een inten sieve musicaltraining te volgen. Met iedere groep zetten Caroline en Jeroen binnen vier dagen een musi cal in de spotlight. Leardini: "Er is geen ervaring vereist om je te kun nen aanmelden. Alleen plezier voor het zingen, dansen of acteren." In de zomervakantie zal de Musical4daagse weer in Egmond worden gehouden. Remy de Graaf (19) vertelt: "Het was superleuk om met de Musical4daagse mee te doen: erg leerzaam en gezel lig en het echte optreden was heel leuk!" Op de Facebookpagina van MuziekTheaterLab staan foto's en video's om een indruk te krijgen van de afgelopen Musical4daagse. Inschrijven kan tot 25 juni er is beperkt plaats. Meer informatie is te vinden op www.muziektheaterlab. nl/musical4-daagse. BAKKUM - Anonk de Wit is nog steeds snpertrots op haar eer ste gedichtenbnndel 'Het boek van Anonk. Gedichten en song teksten', die eind vorig jaar nitkwam. De 25-jarige Anonk is opgegroeid in Castricnm en woont sinds november 2013 in Uitgeest. Anonk werkt sinds 2011 als medewerker/gastvronw in het sfeervolle restanrant/ Grandcafé De Onde Kenken. Dit restanrant is in een rijks- monnment gevestigd op het ter rein van GGZ Dijk en Dnin in Bakknm. Anonk kan haar gevoe lens en gedachten heel goed ver woorden in rijmen, gedichten en songteksten: dat lees je op elke pagina van haar gedichtenbnn- del. Anouk vertelt dat ze al heel lang allerlei gedichten en teksten maakt. "Fantasiegedichten zijn het gemak kelijkst," vertelt ze, "en serieuze gedichten zijn soms lastiger." Ze doelt onder meer op een gedicht voor het Kika Kinderfonds dat ze voor iemand moest maken. Voor zo'n gedicht gaat ze eerst online op onderzoek uit om meer over het onderwerp te weten te komen. Ook maakt ze veel gedichten over dingen die ze zelf heeft meegemaakt, zoals haar Zelfvertrouwengedicht en haar Vriendschapsgedicht. Beide vind je in haar bundel, net als het ont roerende 'Wat moet je doen als: ik (Anouk, red.)... doe'. In dit gedicht geeft ze aan wat mensen kunnen doen als ze haar te druk vinden, of een kletsmajoor. En dat ze het fijn vindt als je haar de waarheid vertelt, dat je haar dan juist niet teleurstelt. Anouk heeft nog veel meer hob by's: ze houdt van acteren, optre den met dansen en playbacken, paardrijden, breien, knutselen en schilderen. Ze droomt ervan een tweede gedichtenbundel uit te geven en verkleed op te treden voor kinderen, op een open podium in De Oude Keuken of op een andere plek. Ook lijkt het haar leuk om op televisie haar acteerkunsten te laten zien, of haar gedichten voor te lezen in een theater. Ze vindt aan dacht heel leuk en wil wel beroemd worden. "Maar", voegt ze toe, "niet zo beroemd dat ik niet meer in De Oude Keuken kan werken." In haar werk in De Oude Keuken kan en mag ze zichzelf zijn, vertelt Anouk. "Als het rustig is, mag ik even tussendoor dansen of grapjes maken met de vaste gasten. Want dit is een speciaal restaurant, niet zoals andere restaurants." De Oude Keuken is een sociale onderne ming en een bijzonder leerbedrijf: het team bestaat deels uit mensen met een afstand tot de arbeids markt, aangevuld met professio nele, geschoolde medewerkers en vrijwilligers. Anouk mag er haar gedichten voorlezen als gasten dat willen. Vaak schudt ze ook gedich ten gewoon uit haar mouw als er iets te vieren is of als een speciale groep gasten komt. Ook voor De Uitkijkpost-lezers wilde ze wel een gedicht maken, speciaal voor de mensen uit Heiloo en Castricum die nog nooit bij haar langs zijn geko men in De Oude Keuken. Ze vindt het namelijk geweldig als er veel gasten komen, omdat het, zoals Anouk vertelt, 'een vrolijk restau rant is'. "Niet zo ver hier vandaan, kan je naar een klein maar fijn restaurant gaan. De Oude Keuken heet het restau rant, je bent dan in een paradijs beland. Met allemaal vriendelijke gast vrouwen en -heren, die dan met liefde u een drankje zullen serveren. Het eten gaan ze altijd met veel inzet en liefde maken, zodat het bij u voortreffelijk zal smaken. Dus maak je los en dribbel naar het sprookjesbos op het Dijk- en Duinterrein, daar zullen wij met plezier voor u klaar gaan staan" Tekst: Esther Hollenberg Anonk de Wit met 'Het boek van Anonk. Gedichten en songteksten'. Aangeleverde foto EGMOND - De wandel- en zwem4-daagse kennen we. Wat zon er gebenren als zang, dans en spel in een 4-daagse samen komen? Jazeker, de Musical4-daagse! Van 18 t/m 21 juli wordt deze gehouden in Basisschool St. Josef in Egmond aan den Hoef. De Musical4daagse is een begrip. In 2015 en 2016 hebben meer dan 100 jongeren en volwasse nen vier dagen lang in o.a. Alkmaar, Egmond, Amsterdam en Haarlem naar een voorstelling toe gewerkt. Vrienden en familie konden als een Binnen vier dagen een mnsical in de spotlight. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 27