Kt Mireille Schermer verbeeldt de kaalslag Dijk en Duin Nieuwe en unieke woonwijk verrijst Op blote voeten door het bos T w 1 NIEUWS UIT DE REGIO Expositie bij Oud-Castricum over het strandleven P'Mr^r Open Tuinen-weekend in de tuin van Kapitein Rommel regio 30 ik - VeWMJR vtoaaHP*—Mmm e iVfi f. Jy Jfcil V f CASTRICUM - Tijdens de eerstvolgende open dag van Werkgroep Oud-Castricum op zondag 5 juni is opnieuw de fototentoonstelling 'Het strand in verleden en toekomst' te bezichtigen. Het verle den krijgt in de tentoonstelling grote aandacht. De toekomst komt echter ook aan bod. De stich ting CaanZee laat zien hoe het strand en het plateau er over een aantal jaren uit zouden kunnen zien. Tijdens de open dag wordt doorlopend een film gedraaid van Anton Visser, gebaseerd op filmopnames van een Amsterdamse familie die in de jaren '50 tijdens vakanties onderdak vond in de Tetburgstraat. De Duynkant aan de Geversweg 1b is op zondag 3 juli open van 12.00 tot 17.00 uur. De toegang voor donateurs is gratis en overige bezoekers betalen 1,00 entree. Zie ook www.oudcastricum.com. Aangeleverde foto CASTRICUM - Weinig Castricummers zal het zijn ont gaan: in het afgelopen jaar is het terrein van Dijk en Duin radicaal veranderd. Voor het bouwproject Koningsduin moest ruimte worden vrijgemaakt en stukken bos moesten wijken. Mireille Schermer werkte in die periode in Atelier Goudsbergen, op het terrein en volgde de ver anderingen op de voet. Haar oog viel op een prachtige oude beuk en toen ook die boom werd geveld, besloot ze er een kunstwerk aan op te dragen. Na het drogen van een aantal schijven heeft ze deze bewerkt en beschil derd, en zo is drieluik 'Beukbjn' tot leven gekomen. Ondertussen kwam het kappro- ces zo dichtbij dat op een dag het mooie uitzicht vanuit het atelier ver anderde in een kaalgeslagen vlakte. Schermer verzamelde de grof uitge hakte driehoeken, die het vellen van de bomen vergemakkelijken. Op de vlakke kanten legde ze het verhaal van de kaalslag in olieverf vast, die weliswaar de naam "Slag bij Goudsbergen" heeft gekregen maar ook een universeel verhaal vertelt over de strijd tussen natuurbehoud en menselijke 'vooruitgang'. Mireille Schermer werkt en expo seert bij Atelier voorheen Blinckers waar naast 'Beuklijn' en 'Slag bij Goudsbergen' meer van haar werk te zien is in olieverf op hout. Komende weekenden opent 'Atelier voorheen Blinckers' opnieuw haar deuren. Op zater dag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur zijn belangstellenden van harte welkom om het werk van o.a. Mireille Schermer, Marina Pronk, Peter Rijke, Berend Wijers en kunstenaarscollectief CAKtwo te komen bekijken. Tijdens de Open Atelierdagen is een aantal kunste naars aanwezig en gewoon aan het werk. De entree is gratis. BAKKUM - Zoals veel Castricummers en Bakkummers inmiddels wel gezien hebben, verrijst er op Landgoed Duin en Bosch in Bakkum een compleet nieuwe woonwijk. Het plan heet Nieuw Koningsduin en omvat circa 200 woningen. Fase 1 en 2 zijn gereed en nu wordt al volop gebouwd aan fase 3. Fase 4 en 6 zijn inmiddels al in de verkoop geweest, en fase 5 zal binnen niet al te lange tijd in de ver koop gaan. Het voormalige instel lingsterrein van Duin en Bosch, zoals het psychiatrisch ziekenhuis voorheen heette, wordt hierdoor getransformeerd in een levendig woon-, werk- en zorggebied met veel groen. Ook veel historische elementen die karakteristiek waren voor het instellingsterrein zijn behouden, net als veel monumen tale panden. Een aantal van deze panden is behouden voor de zorg, zoals het rijksmonument Breehoorn dat compleet gerenoveerd is. Andere monumenten hebben een nieuwe functie en nieuwe eigena ren gekregen, en zijn bijvoorbeeld omgebouwd tot woningen en een Ondernemerscentrum. Voor het prachtige witte kerkje en de karak teristieke watertoren wordt momen teel door de nieuwe eigenaar, Stichting Boei, nog een bestemming gezocht. Door de enorm grote ontwikke lingen en veranderingen in de zorg voor mensen met psychiatrische problematiek stond Parnassia, de organisatie waar Dijk en Duin (voor heen Duin en Bosch) onder valt, voor de grote vraag wat te doen met het terrein. Er wonen inmiddels veel minder mensen in de paviljoens, die voorheen over het hele terrein verspreid stonden. Veel oude pavil joens zijn inmiddels gesloopt en er zijn drie nieuwe, eigentijdse zorgkli- nieken op het terrein gebouwd. Naast zorg is er ook ruimte gecre- eerd om te wonen en te werken op dit unieke landgoed. Rijtjeshuizen, vrijstaande huizen, seniorenwonin gen: er is voor elk wat wils. Ook de voormalige broederwoningen worden inmiddels omgebouwd tot nieuwe woningen en in fase 5 zullen appartementen aan het scala van woontypen worden toegevoegd. Het middengebied krijgt een park achtige functie, waar ook een die renweide zal worden aangelegd. Het wordt hier prettig recreëren als dit medio de zomer gereed is. Het hore cabedrijf De Oude Keuken, waar mensen met een psychiatrische of verstandelijke handicap heerlijke gerechten en drankjes verzorgen, is hier ook gevestigd. Sinds kort is er ook een bakkerij, Bakk'm genaamd, waar mensen in het kader van dag besteding allerlei lekkers maken. Tekst: Esther Hollenberg Mireille Schermer bij Atelier, voorheen Blinckers. Aangeleverde foto Er wordt al volop gebouwd aan fase 3, Foto: Esther Hollenberg CASTRICUM - Op zondag 26 juni organiseert IVN Midden- Kennemerland in samenwer king met Camping Geversduin een belevingsexcursie voor kinderen en volwassen in en om de camping. IVN-gids Edwin Kapitein laat iedereen de schoenen en sok ken uittrekken en maakt dan met iedereen een korte wandeling om de camping. Wat voel je als je lek ker met je blote voeten door het zand loopt, of op een mosbedje loopt, wat voelt een bosmuisje of een eekhoorn als hij in het bos loopt? Tenslotte hebben de die ren ook geen sokken en schoe nen aan. Warm, koud, vochtig en droog... Het is heel natuurlijk om met je voeten te voelen waar je staat. Het gras en mos kriebelt tussen je tenen, maar over den nennaalden kan je rustig lopen! Edwin vertelt daar een paar mooie verhalen bij. Maar je voe ten zijn niet het enige zintuig dat je gebruikt. Hoe voelt een boom, hoe klinkt de wind? En het aller fijnste is dat je gewoon vieze voe- ten krijgt, aldus de organisatie. Aanmelden voor deze excursie kan bij de recep tie van Camping Geversduin, Beverwijkerstraatweg 205, Castricum of mailen naar info@campinggeversduin.nl onder vermelding van de excur sie. Vertrek is om 13.00 uur vanaf de receptie. Kosten zijn 4,- voor volwassenen en 2,- voor kinderen. Graag gepast geld meenemen. rf 15 JUNI 2016 J

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 29