Vishandel Volendam Wethouder Opdam bezoekt eerste regenwatertuin in Heiloo Midzomerfeest van de Germanen Het kippetje van de Kennemerstraatweg BEDRIJF BELICHT 5 UITKIJKPOST 15 JUNI 2016 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Winkelcentrum 't Loo, 't Loo 18, 1851 HT, Heiloo Telefoon: 072 - 5324606 HEILOO - Een nieuwe naam en nieuwe gezichten in 't Loo: begin maart streek het team van Vishandel Volendam hier neer. Op de voormalige stek van Huib Schong is zes dagen per week vanaf acht uur 's morgens een zeer gevarieerd aanbod dagverse vis te verkrijgen. Die valt dan ook goed in de smaak bij een gestaag groeiende klantenschare. Het is rond negen uur in de ochtend als bij Vishandel Volendam louter lachende gezichten de eerste vroege klanten tegemoet stralen. Extra glunderen doet Bart Karregat, kersverse vader van een prachtige doch ter. Samen met compagnon Henk bestiert Bart nu ruim drie maanden de nieuwe viszaak, direct naast de entree aan de oostzijde van t Loo, naar volle tevredenheid van de klanten én henzelf. "Deze kans om een mooi stukje vis van Volendam naar Heiloo te brengen hebben we met beide handen gegrepen," vertelt Bart Karregat. "Het gaat voortvarend sinds de opening en we krijgen de meest warme, positieve reacties van uit het publiek." Glimlach Volendammer Bart Karregat werkt al sinds zijn tienerjaren in de detail handel en kan buigen op een zee aan ervaring, vooral in de vishandel. Uit alles blijkt het zijn lust en z'n leven. "Een fantastisch mooi vak vind ik dit. Het is elke dag weer een feest om de klanten van dienst te mogen zijn met een lekker stuk vis en een leuk gesprek. Kwaliteit en een gemeende glimlach naar de mensen toe: dat is waar het bij ons om draait." En om vis, natuurlijk: superverse vis en de meest verras sende en smaakvolle gerechten, die zijn bereid uit van alles wat de zee te bieden heeft. "Ons assortiment is vrijwel geheel op vetarme basis. Bovendien bakken we de hele dag door diverse soorten vis, tot een half uur voor sluitingstijd." Alles dagvers Alles kakelvers dus, bij Vishandel Volendam. Wat te denken van de 'Hollandse Nieuwe' haring, vandaag symbolisch geveild met het traditi onele eerste tonnetje voor het goede doel. Ook dit jaar weer mooi vet en dus niet te versmaden. "Alles wat hier in de vitrine ligt, betreft dagverse producten. Dat geldt uiteraard ook voor de verschillende gerechten die we ervan bereiden. Zo hebben we onder meer heerlijke tonijn- en zalm tataki, wok- en ovenschotels, paella, tagliatelle en diverse smakelijke vissalades. Wat te denken van de eenpersoonshapjes om mee te nemen, voor alleenstaanden supermakkelijk, snel én zeer gezond!" Met het zomerse weer van de laatste tijd biedt Vishandel Volendam tevens van alles aan dat geschikt is voor de barbecue. Een uitstekend idee om eens iets anders te grillen, want verandering van spijs. Tip: zie ook de aantrekkelijke weekaanbiedingen in deze krant. HEILOO - Een jaar geleden organiseerden de gemeenten Heiloo en Castricum in samen werking met Landschap Noord Holland een actie om inwoners te stimuleren een regentuin aan te leggen. De interesse van Marit van Rozendaal en Dennis Breed was gewekt. Zij voldeden aan de enige voorwaarde, name lijk dat hun woning in het gebied tussen de Kennemerstraatweg en het station staat (voorheen een strandwal). De zandgrond daar is namelijk uitermate geschikt voor het realiseren van een regenwatertuin. In de tuin van Marit en Dennis is bewust gekozen voor minder bestrating en meer gras en beplan ting. Achter de schuur is een grind bak geplaatst waar het regenwater wordt opgevangen en makkelijk de bodem inloopt. Als laatste is de moderne regenton in de voortuin een echte eyecatcher met een capa citeit van maar liefst 300 liter water. "Wat wij vooral heel erg leuk vinden aan de regenwatertuin van Marit en Dennis, is dat het een nor male tuin is. Waar veel mensen waarschijnlijk direct aan grote tui nen en vijvers denken, zien we hier HEILOO - Aanstaande zondag 19 juni gaat de tweede editie van de Hunebedspelen van start. Noordelijke Germaanse stam men gaan de strijd aan tijdens het Germaanse midzomerfeest. De Kelten, de Galliërs, de Juten, De Chamaven, de Bataven en de Usipeten gaan met elkaar de strijd aan tegen de Romeinse overheer sing door middel van keien rol len, speerwerpen en boogschieten. Er zijn hapjes en een drankjes uit Germaanse keuken en tijdens de spelen wordt er livemuziek ver zorgd door de gelegenheidsband de Octaviërs. Voor kinderen is er een passend Germaanse programma opgezet. Het goede doel is, even als vorig jaar, Stichting Veldwerk, die ook met een stand op het ter rein staan. Plaats en tijd: zondag 19 juni vanaf 13.30 uur op het De Hunebedspelen: 2000 jaar terug in de tijd. Aangeleverde foto Evenemententerrein Maalwater aan de Omloop. HEILOO - Jarenlang zat er op de hoek van de Kennemerstraatweg en De Laan van Zeeman een kip petje in het gras. Mensen die daar regelmatig wandelen of fietsen hebben het kippetje vast weleens gezien. Sommige mensen keken zelfs naar het diertje uit en genoten ervan hoe het daar op die hoek in het gras rondscharrelde. Woensdag is de kip helaas doodgereden op de weg gevonden door mevrouw Blom. Zij is een van die mensen die zo van het kippetje genoot. Ze heeft het dier meegenomen en nog rondgevraagd of iemand wist van wie het was. Jammer genoeg tevergeefs. Een omwonende heeft de kip op zijn ver trouwde plekje neergelegd. Weet u soms van wie de kip was? Het kippetje is niet meer... Aangeleverde foto dat een regenwatertuin ook jong en modern kan zijn", aldus wethou der Opdam. Arthur Schaafsma van Landschap Noord-Holland voegt toe dat deze tuin ook een goed voor beeld is hoe je zonder ingewikkelde constructies toch iets kunt doen om regenwater op te vangen, en daar mee verminder je de kans op water overlast. Tekst: Linda van Rozendaal Van links naar rechts: Arthur Schaafsma van Landschap Noord Holland, wethouder Rob Opdam, en bewoners Marit van Rozendaal en Dennis Breed. Foto: Linda van Rozendaal STIJLVOL VEELZIJDIQ Het enthousiaste team voelt zich al prima thuis in Heiloo. Foto: Arjan Hoogvorst HHNH9BE Tekst: Linda van Rozendaal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 5