In memoriam: mevrouw Coks Stikkel-Sigling Bijeenkomst 'Ontspoorde mantelzorg' INGEZONDEN MEDEDELING - .v<! j Gezamenlijk afslanken met personal trainer Blue World Heiloo weer open 'Zonder EHBO gaat het feest niet door' INGEZONDEN BRIEF Voorontwerp bestemmingsplan aansluiting A9 UITKIJKPOST 15 JUNI 2016 T$ HEILOO - Maandag 20 juni start Simpelafslanken.com met een gezamen lijke afslankkuur onder leiding van een personal trainer. De kuur duurt 24 dagen en deelnemers zijn dus 16 juli klaar, de vrijdag voor de zomervakan tie begint. Trainingen vinden een keer per week plaats in een kleine groep bij de Kattenberg in Heiloo. De training is geschikt voor iedereen. Oefeningen kunt u op verschillende levels uitvoeren dus iedereen kan meedoen. Tijdens de training worden de deelnemers gemeten en gewogen met geavanceerde apparatuur. Hierdoor is de vooruitgang peilen en zo nodig bij te sturen. Gewicht wordt gemeten, maar ook spiermassa en vetpercen tage; apparatuur geeft zelfs de metabolische leeftijd van het lichaam aan. Er wordt gebruikgemaakt van een BioHCG-kuur, waarbij de deelnemers iedere dag een ampul met vloeistof nemen om het hongergevoel te stillen, energie te behouden en de dagen dus gemakkelijk kunnen doorkomen. De BioHCG is op natuurlijke basis; er zitten geen hormonen in. Hiernaast vol gen deelnemers een koolhydraatarme voedingsrichtlijn, waarbij ze gewoon met het gezin kunnen mee-eten, dus er is geen sprake van ingewikkelde recepten of bijzondere voedingsmiddelen om in huis te halen. Uit ervaring met het product is gebleken dat men gemiddeld 10% van het lichaamsgewicht verliest. Daarnaast verdwijnt het vet alleen op overtollige plaatsen, de probleemzones. De 24 daagse kuur kost 249,50 inclusief trai ningen, de kuur, en een uitgebreid boekje. De kuur is ook los te bestellen. Voor informatie www.simpelafslanken.com of via Margreeth Anema: 06-15 86 44 29. HEILOO - Op 90-jarige leeftijd is mevrouw Coks Stikkel-Sigling overleden. Zij heeft 40 jaar lang een belangrijke rol gespeeld in het maatschappelijke en politie ke leven van Heiloo. Hoewel mevrouw Coks Stikkel- Sigling op jonge leeftijd weduwe werd en alleen kwam te staan voor de opvoeding van drie opgroeiende kinderen, bleef zij actief betrokken bij het welzijn van Heiloo. Zij maak te zich sterk voor de emancipatie van vrouwen zonder ooit dram merig te worden. Onder haar voor zitterschap maakte de Vereniging Van Huisvrouwen een bloeiperiode door, waarvoor zij beloond werd met het erelidmaatschap. Vanuit deze vereniging en de Vrouwen in de VVD was zij actief in de Federatieve Vrouwenraad Heiloo. Zij stimuleerde jonge vrouwen zich in te zetten voor de gemeentepo litiek elk vanuit eigen politieke overtuiging en partij (tot dan toe zaten er bijna alleen mannen in de Gemeenteraad). Zelf was ze een liberaal in hart en nieren. Aanvankelijk was ze voor zitter van de VVD afdeling Heiloo, waarvan ze later erelid werd. Van 1978-1984 zat ze in de gemeente raad. Mevrouw Coks was een voor vechter van openbaarheid in de politiek en op haar voorstel werden de commissievergaderingen open baar. Tot dan toe was daarbij geen publieke tribune of pers. Van enig inspraakrecht was in die tijd nog helemaal geen sprake. Wel was de sfeer in de gemeenteraadsvergade- ringen heel wat gemoedelijker dan nu, of zoals wijlen raadslid Arend Plezier zei: "We waren niet elkaars politieke tegenstanders, maar tegenspelers in het politieke spel." Later werd Coks Stikkel-Sigling lid van Provinciale Staten in Noord Holland. Niet alleen de politiek kon reke nen op haar warme belangstel ling; mevrouw Coks zette zich ook in voor onderwijs en cultuur. Ze was voorzitter van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, (mede-) initiatiefnemer voor de oprich ting van de Peuterspeelzalen in Heiloo en bestuurslid van de Volksmuziekschool. Na haar politie ke loopbaan was ze lid van enkele regionale schoolbesturen en een bestuur voor Ouderenzorg. In 1998 werd haar inzet voor Heiloo en de regio beloond met een Koninklijke Onderscheiding. Enkele jaren geleden, toen haar gezondheid te wensen overliet, verhuisde zij van Heiloo naar een woonzorgcentrum in Huizen, om dicht bij haar kinderen te zijn. Op 8 juni is aan het leven van een markante vrouw, met een warm hart en een grote inzet voor Heiloo, een einde gekomen. Heiloo is Mevrouw Coks Stikkel- Sigling veel dank verschuldigd. De crematieplechtigheid is op woensdag 15 juni om 15.00 uur in de Marius Poelzaal van Crematirium Westerveld. Juup Wuijster-Schuddeboom HEILOO - Tot groot genoegen van vele Heiloënaren heeft Blue World aan de Heerenweg 144 zijn deuren opnieuw geopend. Na een mega-opheffings- uitverkoop vorig jaar is Blue World een half jaartje dicht geweest maar zij opende op 2 juni opnieuw haar deuren in de vorm van een Outlet Store. Willeke, het oude vertrouwde gezicht van Blue World Heiloo, zal de win kel gaan runnen. "Het is niet de bedoeling dat we rommel gaan verkopen, maar leuke handel tegen scherpe prijzen," vertelt ze. "Zo hebben we onder andere voor vaderdag heel veel zomerse artikelen hangen, zoals korte broeken, poloshirts, t shirts. Ook de jeanswand is weer aangevuld om onze klanten te laten genieten van heel veel voordeel." De dames kunnen ook weer hun hart ophalen. Ook voor hen hangen nieuwe collecties voor heel scherpe prijzen. Daarnaast is er ook nog keus voor de kindjes. Mocht u willen kiezen uit een nog ruimere kindercollectie, dan moet u even de moeite nemen om naar Castricum te rijden, waar de uitverkoop bij Blue World Kids ook in volle gang is. De voorraden worden steeds aangevuld met nieuwe artikelen tegen spec taculaire prijsjes, waardoor het publiek steeds verrast zal worden. Blue World Outlet Heiloo is niet iedere dag geopend. Voorlopig zal de winkel geopend zijn op woensdag, vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. De koopavond is op vrijdag tot 20.00 uur. Mevrouw Coks Stikkel-Sigling in 2008. Aangeleverde foto HEILOO - Mantelzorg wordt gegeven met de beste bedoelin gen. Echter, hoe goed de bedoe lingen ook zijn, als mantelzor- gers de zorg voor hun naaste niet meer aankunnen, lopen ze het risico om overbelast te raken door stress, gebrek aan tijd of onmacht, en om te ont sporen in niet gewenst gedrag. Hoewel dit niet met opzet gebeurt, is voorkomen beter dan genezen. Tijdens een bijeenkomst op dins dag 21 juni, georganiseerd door het Mantelzorgcentrum, wordt dit thema uitgebreid besproken onder leiding van Nina Bergsma van Veilig Thuis NHN. Zij vertelt onder andere over de signalen die er zijn als er sprake is van ontspoorde mantel zorg of wanneer dit dreigt te gebeu ren. De middag is bedoeld voor man- telzorgers uit Alkmaar en Heiloo en duurt van 14.00 - 16.00 uur; over de locatie wordt u bij aanmelding geïnformeerd. Er zijn verder geen kosten aan verbonden, maar aan melden is verplicht. Mantelzorgcentrum, tel. 072 5627618, info@mantelzorgcentrum. nl, www.mantelzorgcentrum.nl. HEILOO - Culinair Heiloo ligt alweer achter ons, maar tot het eind van het jaar staan nog diverse evenementen op stapel. Bij ieder evenement is een EHBO-post nodig, bemenst door vrijwilligers van het Rode Kruis. Wat is er zo leuk aan dat EHBO-werk? "De dankbaarheid," zegt Willem Paauw, coördinator Evenementenhulp van Rode Kruis Heiloo, zonder aarzelen. "Mensen die onze hulp nodig hebben, komen binnen met tranen en gaan weg met een lach. En: bij eve nementen sta je weliswaar niet op de eerste rij, maar je geniet toch mee. Dan heb je dubbel pret: vanwege het evenement zelf en vanwege de men sen die opgelucht uit de EHBO-post vertrekken." Omdat het wettelijk verplicht is om bij een evenement ook EHBO te orga niseren, zijn EHBO'ers heel erg belangrijk. "Zonder EHBO gaat het feest niet door!" vertelt Willem. "In Heiloo zijn momenteel te weinig vrijwil ligers. Daarom vragen we ondersteuning uit omliggende plaatsen. Maar omgekeerd geldt ook, hoor: EHBO'ers uit Heiloo ondersteunen bijvoor beeld bij de Halve Marathon van Egmond en bij wedstrijden van AZ in het AFAS-stadion. We ondersteunen zelfs bij de Vierdaagse van Nijmegen. Zo kom je nog eens ergens!" Meer over het Rode Kruis Heiloo: www.rodekruis.nl/afdeling/heiloo. Geboren en getogen in Heiloo, werkzaam geweest in de wegen bouw en door toeval redelijk geïn formeerd over de verschillende facetten rond de aansluiting A9, met name het gedeelte Lagelaan, acht ik het mijn plicht het volgen de met u te delen: Het college van B en W van Heiloo heeft een Voorontwerp Bestemmingsplan ter inzage gelegd, dat is gebaseerd op het z.g. voorkeurstracé, dat al vanaf 2011 ongewijzigd leidend is in de procedure. Weliswaar wordt in de toelichting aangegeven dat enkele onderdelen nog kunnen wijzigen, echter: ervaringen uit het verleden geven mij aanleiding om te denken dat vermelden van deze verwach tingen (t.a.v. evt. wijzigingen) eer der onderdeel zijn van een tactiek om het voorkeurtracé ongewijzigd door de procedures te loodsen, dan een signaal van bereidheid om te willen wijzigen. Deze reactie gaat uit van het voorkeurstracé zoals dit is opgenomen in het Voorontwerp. Wat gaat de automobilist straks ervaren: Vanaf de A9 komt hij via een krui sing met gescheiden rijbanen op de nieuwe hoofdrijbaan van de Lagelaan, na 125 m. rijdt hij 400 m. op een weg met een 2 rijstroken, één voor hem en één voor het tegemoetkomend verkeer, met aan de rechterkant een ballenvanghek, 150 m. lang en 15 m. hoog. Aan de linkerkant gaat hij dicht langs een boerderijcomplex bestaande uit een variatie van gebouwen. Dan gaat de weg weer over in een met gescheiden rijbanen, 2 stroken per richting. Hopelijk heeft hij goed voorgesorteerd voor de turbo rotonde en heeft de overstekende fietser op de Oosterzijweg goed opgelet. Daarna komt hij op via een kort wegdeel, met weer 2 x 2 rijstroken, bij de kruising met de Kennemerstraatweg. Indien hij naar het complex van Onze Lieve Vrouw ter Nood wil, dient hij zijn navigatie in te scha kelen, want dat moet hij bereiken via de woonwijk Zandzoom. Dit 'kruip door - sluip door' tracé geeft door zijn verloop, zeer dicht langs bestaande situaties, grote overlast en schade voor aangrenzende bedrijven en bewoners. Deze gaan schade claimen; rekening moet worden gehouden met een kosten post op termijn voor de gemeente in de omvang van 4 a 5 miljoen. Gevolg: Over 5 jaar heeft Heiloo een armoedige weg en heeft ze een omvangrijk bedrag betaald aan schade, waar niemand iets aan heeft. Eenvoudige logica brengt me tot de volgende suggestie: Besteed dit te verwachten bedrag aan te betalen schadevergoeding aan een betere, mooiere en veilige re weg, waardoor de schadetoewij- zing tot een minimum zal kunnen worden beperkt. Hoe zou dat kun nen: Houd de verbinding Kapellaan Lagelaan in stand, handhaaf de bestaande Lagelaan en sluit deze ter hoogte van de westelijke op- en afrit nabij de A9 aan op de nieuwe hoofdrijbaan, verplaats het gehele boerderijcomplex in zuidelijke richting, maak een fietstunneltje onder de nieuwe weg ter hoogte van de Oosterzijweg, de turbo rotonde kan vervallen, maak het gehele tracé 2 maal 2 rijstroken. De uitspraken Heiloo mooi te wil len houden blijven daarmee ook na de verkiezingen staan. Ing J.H. Spaans, Zeeweg 33

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 7