OBS de Meander is 'Gezond voorbeeld Heiloo' Samen kom je verder: subsidieregeling opvoed- en opgroeiactiviteiten Olympische hurksprong Paulusschool Bezorger worden van deze krant? Texaco trekt klandizie met korting op brandstof Car Wash Overheerlijk genieten bij Culinair Heiloo www.uitkijkpost.nl 0226 333311 UITKIJKPOST 15 JUNI 2016 HEILOO - Namens Gemeente Heiloo heeft buurtsport- coach Pascale de Hoogh op 10 juni 2016 het Appeltje Eitje keurmerk uitgereikt aan OBS de Meander. Om in aanmerking te komen voor de titel 'Gezond voorbeeld Heiloo' heeft de school al voor het ondertekenen van het convenant een 'Appeltje Eitje-avond' georgani seerd tijdens de Avondvierdaagse. Dit initiatief gaat de ouderraad jaarlijks herhalen. Directeur Koen Elbers laat weten dat Appeltje Eitje breed gedragen wordt binnen zijn school. Naast de 'Appeltje Eitje-avond' tijdens de jaar lijkse Avondvierdaagse gaat de school zich ook verdie pen in de mogelijkheden van schoolfruit en willen zij ouders gaan inspireren voor gezonde traktaties. De gezonde leefstijl zit wel goed op de Meander. Ook sportief gezien is de Meander een school om trots op te zijn. Bijna alle leerlingen beoefenen één of meerdere sporten. Het Appeltje Eitje-keurmerk is dus een logische stap voor de basis school. Zie voor meer informatie www.basisschoolmeander.nl. HEILOO - Het was afgelopen zaterdag extra druk bij Texaco Vennewater in Heiloo. Vele vaste klan ten maar ook mensen van 'buitenaf wilden graag profiteren van de kortingen op benzine en diesel. Ook bij de wasstraat was het al behoorlijk druk. De kortingen op de brandstof hadden te maken met de introductie van Blue One 95. De korting op het meest uitgebreide carwashprogramma was om de vernieuwde wasstraat onder de aandacht te brengen. Foto: Stip Fotografie HEILOO - Gemeente Heiloo stelt 18.000 subsidie beschik baar aan ouders, professionele organisaties, kindercoaches en vrijwilligers om hen te stimule ren samen te werken. Het is de bedoeling dat vanuit de vraag van ouders een aanbod aan activiteiten ontstaat voor ouders met soortgelijke vragen. Activiteiten die in aanmerking komen voor een subsidie zijn workshops, cursussen, bijeenkomsten en overige activitei- ten. Deze moeten in 2016 worden aangevraagd. Onderwerpen kunnen zijn: hoog begaafdheid, pesten, grenzen stel len, mediawijsheid, eenzaamheid, kind en scheiding, de nieuwe alco- holwet, etc. Met de subsidie kan bij voorbeeld een deskundige worden uitgenodigd om over een onderwerp te praten, een workshop worden opgezet of een activiteit worden georganiseerd. Ouders met ideeën voor workshops of bijeenkomsten kunnen zo hun ervaringen en kennis delen. Samen kom je verder. De eenmalige bijdrage wordt ver strekt aan professionele organisa ties en/of jongeren en hun ouders die woonachtig of werkzaam zijn in de gemeente Heiloo. Wanneer professionele organisaties een aan vraag doen, dan moet de activiteit aanvullend zijn op hun bestaande aanbod. De hoogte van de subsidie is afhankelijk van de omvang en het bereik van de activiteit. HEILOO - Het weer zat mee, het was gezellig druk, en natuurlijk was er volop te genieten: van culi nair smullen en drinken tot muziek en nog veel meer. Dit jaar werd Culinair Heiloo gehouden op het GGZ-terrein bij de Cultuurkoepel, met een ruime en relaxte opzet. Een topfeest! Aangeleverde foto HEILOO - Passend binnen het thema 'de Olympische spelen' hebben de kinderen van groep 5 en 6 van de Paulusschool een bezoek gebracht aan het Baafje. De kinderen leerden hoe ze een hurksprong in het water moeten maken. De hurksprong gebruik je tijdens reddend zwemmen, met als doel je hoofd boven water te hou den. Goed te zien is in welke hou ding de kinderen in het water sprin gen. De kinderen krijgen in totaal drie zwemlessen, met als afsluiting één keer vrijzwemmen. De eerste les bleek gelijk een succes onder de kinderen! De hurksprong gebruik je tijdens reddend zwemmen. Het doel is om je hoofd boven water te houden. Aangeleverde foto ■'(itv De gezonde leefstijl zit wel goed op de Meander. Aangeleverde foto RODI

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 9