Rabo steunt Oud Limmen Vies worden mag op Modderdag Eerste editie Shopping Night in Middenwaard NIEUWS UIT DE REGIO Kunstmarkt bij de Koffiemolen Germaanse stammen leveren strijd aan de Omloop LIMMEN - Donderdag 16 juni was een bijzondere dag voor de Oude School in de Museale Hoek in Limmen. De directeur van de Rabobank Noord-Kennemerland, Ugur Pekdemir, overhandigde een cheque van 2.500,- als donatie voor de mooie vitrinewand in de tentoonstellingsruimte. De heer Pekdemir was onder de indruk van het resultaat en benadrukte het belang van initiatieven zoals dat in Limmen gestalte heeft gekregen door de verbouwing van de voorma lige Brandweerkazerne door vrijwil ligers. De Rabobank is niet alleen goed geweest voor deze donatie, recen telijk kon de stichting Oud Limmen ook een mooi bedrag tegemoet zien uit de Rabo Clubkas Actie. CASTRICUM - Op Modderdag, 29 juni, zijn kinderen van 2 tot 12 jaar tussen 14.00 en 16.00 uur welkom in de speeltuin op Dorpstraat 109 in Castricum. Op die dag kunnen kinderen in het hele land met zand en water spelen. Duizenden kinderen ontdekken tijdens ModderDag weer wat mod der is, hoe je ermee kunt spelen, en hoe leuk de natuur is. Dit jaar is het ook Modderdag bij De Springplank vanuit het project Geroezemoes in de Speeltuin. Dit project heeft groene speel-werkmiddagen voor ouders en kinderen van 2 tot 12 jaar. Het plan is om hiermee de speeltuin van locatie de Springplank te ver- groenen en natuurlijker te maken, zodat de kinderen natuur kunnen beleven en er natuurlijke spelaanlei- dingen worden gecreëerd. Op Modderdag worden er op locatie De Springplank allerlei leuke activiteiten georganiseerd waarbij de kinderen lekker mogen kliede ren. Ze kunnen onder meer modder- schilderen, een modderbad nemen, water ontmodderen, scheppen in de aarde, eendjes vangen, en een waterbaan en druiptorens maken van zand. Daarnaast kunnen de kin deren vrij spelen in de speeltuin. Bij slecht weer worden er binnen diverse activiteiten georganiseerd die met zand, water, modder en zin tuigen te maken hebben. Lees meer op www.modderdag.nl en www.springplank-castricum.nl. EGMOND - Op zondag 26 juni vindt de eerste van drie kunst markten plaats bij de Molen van Berkhout, in de volksmond de 'Koffiemolen'. De markt begint om 11.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Er zijn schilderijen te bewonderen alsmede keramiek, sieraden, mineralen, fotografie en viltwerk. Uigeverij Arti, beter bekend voor de kunsttijdschriften Palet en Atelier, geeft act de pre sence. Ieder bezoeker krijgt een gratis blad en er zijn ook kunstbe- nodigheden in de verkoop. Het is een kleine markt omdat er niet meer dan 25 kramen beschik baar zijn in verband met het bou wen van een nieuw vakantiepark (na dit jaar zou er geëvalueerd worden om te zien of er in de toekomst een iets grotere markt mogelijk is). Er is nog een aantal kramen beschikbaar, te bestellen via rodericktaylor@hotmail.com of 06-57537430. De volgende twee markten vinden plaats op de zondagen 31 juli en 28 augustus. HEERHUGOWAARD - Op vrij dagavond 24 juni zal de aller eerste Shopping Night in Middenwaard plaatsvinden. De winkels in Middenwaard zijn deze avond tot 23.00 uur geopend en verwelkomen bezoekers op feestelijke wijze en met aantrekke lijke (korting)acties. Daarnaast is er volop entertainment en muziek aanwezig op de diverse pleinen in het winkelcentrum en zijn er diverse modeshows te bewonde- ren. Bezoekers kunnen speciaal op Shopping Night tussen 18.00 en 23.00 uur gratis parkeren op P1 (Zuidtangent) P2 (Middenweg) bij Middenwaard. Vrijdagavond 24 juni is tevens de start van de Zomertoer HHW Foodtruck Festival op het Stadsplein in Heerhugowaard. Dit evenement zal het gehele week end plaatsvinden. Shopping Night Middenwaard is te bezoeken van 18.00 tot 23.00 uur. Kom je ook gezellig shoppen in Heerhugowaard tijdens de Shopping Night? Aangeleverde foto Lekker kliederen en spelen met modder. Aangeleverde foto Oud Limmen ontving een mooie cheque. Aangeleverde foto HEILOO - Tubanten, Juten, Bataven, Chamaven, Galliërs, Usipieten en Kelten volop in actie bij de tweede Heilooër Hunebedspelen, afgelopen zaterdag op het evenemententerrein aan de Omloop. Een keiharde strijd werd geleverd tussen de stammen. Daarna werden de spijzen en dranken verorberd in de kramen rondom het veld. De mannen van Koet hebben, net als vorig jaar, de gouden Hunebed binnengehaald. Foto: Frank Meijer

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 15