Tienwork Coaching training in de natuur Expositie geeft terugblik op 50 jaar BukBuk BukBuk fotosessie jBSjp BEDRIJF BELICHT 3* 5 - 'Jp ,r INGEZONDEN BRIEF Lentekriebels J TOOTS DE XY'S UITKIJKPOST 2 2 JUNI 201 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. T. 06 - 44 85 27 10; tienwork@live.nl; www.tienwork.nl HEILOO - In deze 'drukke' tijden waarin we van alles lijken te moe ten en onszelf maar al te vaak dreigen voorbij te hollen, kan het zijn dat je er even niet meer alleen uitkomt. Dan is het fijn om terecht te kunnen bij iemand, met wie je de rust in jezelf kunt terugvinden. Kom (weer) in balans en beweging met Tienwork, dat op professio nele en vooral ongedwongen wijze coaching en training verzorgt in de natuur. Daar waar élk moment rust heerst. Gezicht achter Tienwork is Tineke van der Weide. Haar voornaamste motto luidt 'je persoonlijke doelen halen op een positieve, opgewekte en zachte manier die bij de persoon past, en dus niet altijd door te vechten en vol houden'. Daarbij doelt ze vanzelfsprekend niet op diverse en vaak te hoog gestelde doelen die veel mensen zichzelf in het dagelijkse leven opleggen. "Wanneer iemand contact met mij opneemt, zit diegene ergens mee", begint Tineke. "Hij of zij heeft geen energie meer als gevolg van privéproblemen, werk gerelateerde beslommeringen of aanhoudend verdriet na een schei ding of het verlies van een dierbare. Samen gaan we dan een weg bewande len die leidt tot het leren schakelen van stress naar ontspanning." Balans en energie Tienwork biedt persoonlijk maatwerk, dat begint met kennismaking in (en met) de natuur. Oftewel een stukje wandelen en regelmatig stilstaan. "Vandaar uit kijken we in samenspraak wat nodig is, om terug te komen tot de gewenste balans en energie. Daarbij gaat het om de vaste combinatie van fysiek, mentaal en emotioneel. Gaan we iets doen aan de belastbaarheid, dus sterker zien te worden in genoemde drie-eenheid, of is het juist nodig een stuk belasting te verminderen óf allebei. Dat laatste werkt het meest efficiënt. Belangrijkste vraag hierbij is dus of het nodig is om energie te gaan opladen of juist te besparen." Bewustwording Van origine is Tineke van der Weide werkzaam in de fysiotherapie, waarin zij zich vanaf midden jaren negentig bekwaamde. Zo'n zeven jaar geleden belandde zij bij BoFit burn-outbegeleiding en stressmanagement, een lan delijke organisatie waarvoor zij momenteel ook nog steeds met veel plezier werkt. "Na voltooiing van de coachingsopleiding doelgericht coachen, die ik daarna onder meer heb gevolgd, weet ik mensen op de juiste manier te benaderen en vragen te stellen. Daarbij tracht ik iemand bewust te laten worden van de versnelling waarin diegene zit, als een soort mindfulness. Je krijgt tijdens de sessies altijd vaardigheden aangereikt om mee te leren terugschakelen, voor jezelf te zorgen en keuzes te maken. Dat kan uiteraard pas lukken, als je zelf beseft dat je in een te hoge modus zit." Hier en nu Terug naar de natuur, die zo dichtbij te vinden is. Met Tienwork is het voor al wandelen, hardlopen én stilstaan wat de klok slaat. In het rustgevende groen, waar tijd niet telt. "Dan letten we samen op de juiste, lichaamshou ding en natuurlijk de ademhaling. In plaats van almaar denkend te bewe gen, is het gezonder om in het hier en nu te kijken, luisteren en voelen wat zich om ons heen bevindt. Naast die bewustwording gaat het ook om her kenning van oude, energievretende patronen die zijn ingesleten en vaak de voornaamste valkuilen zijn. Dat, in een combinatie van praten, oefenen en bewegen." Meer informatie op bovenvermelde website. Foto: Arjan Hoogvorst HEILOO - De expositie '50 jaar BukBuk' biedt een terug blik op de plaatselijke pop cultuur, waarbij jongerencen trum BukBuk als podium en als organisator van de succesvolle Bukpopfestivals een belangrijke rol heeft gespeeld. De exposi tie loopt tot eind augustus en is geopend op dinsdagavond en zaterdag. De vijf fotopanelen bestrijken elk een periode van ongeveer 10 jaar aan activiteiten van de afgelopen decennia in het jongerencentrum. Aan de hand van foto's van bands, bezoekers, festiviteiten, voorstel lingen en muziekvereniging komt de geschiedenis tot leven. Daarbij zijn affiches van de vele popeve nementen te zien, net als verdere documentatie: krantenberichten, jaarverslagen en notulen van de jon gerenvereniging. Tijdens de exposi tie wordt ook de Bukfilm getoond, waarin beeldmateriaal van de Bukpopfestivals uit de periode 1978 tot 1985 is verwerkt. De eerste keer BukBuk Het eerste festival in 1978 werd gehouden op een grasveld bij Sporthal t Vennewater. De koelwa gen van melkfabriek Horna, die ook als sponsor optrad, werd gebruikt om de drank koel te houden. De achterdeur van het busje van de geluidsverhuurder moest uit de scharnieren worden gelicht om op tijd beschikking te hebben over de apparatuur. Torenhoge luidsprekers verrezen aan weerszijden van de bescheiden gemeentelijke muziek tent, de grote bas- en middentonen- kasten onder. Uit de 8mm-filmbeelden blijkt dat het festival in alle gemoedelijkheid verliep; jongeren in spijkergoed zit ten er op het gras en luisteren naar de muziek. Het publiek druppelt langzaam binnen. Er klinkt symfo nische rock van de formatie Filter met hammondorgel en electrische gitaren. Rob Hoeke's Bluestrain is ook in beeld met als zangeres een jonge Tineke Schoemaker. Ook de bekende Noord-Hollandse forma tie Shoreline ontbreekt niet. Voorts treden in 1978 Luv', Tilt, Bintangs en Razor Blade op. Eigenzinnigheid Affiches werden in de wijde omgeving geplakt, ook op elec- triciteitskasten langs het Noord Hollands kanaal bij Alkmaar, waar een aanplakverbod gold. Bukmedewerkers riskeerden een boete. In 1982 werd Bukpop op het laatste ogenblik afgelast omdat niet de gewenste line-up van artiesten kon worden geboekt. 'De Buk' wilde de artiesten het liefst zelf boeken, buiten de grote organisatiebureaus om. Eigenzinnigheid en een doe-het- zelf-mentaliteit was de Bukkers niet vreemd. Voor de op- en afbouw van de podia en tenten was een shovel uit eigen stal beschikbaar. Uit de beelden van de vrijwilli gers van de festivalorganisatie valt vooral de saamhorigheid en gezellig heid op en soms ook wat speelsheid en meligheid die in de vrijheid van het samenzijn de ruimte krijgt. In 1983 klinkt de lichtvoetige popmu ziek van de uit Wallonië afkomstige zangeres Jo Lemaire met daarnaast rebelse, chaotische punkmuziek van de Japanse groep Loudness, in extravagante futuristische uitdos sing. De Bukpopfestivals hebben ruim aandacht besteed aan veelbeloven de Noord-Hollandse en Nederlandse groepen die zich eind jaren zeventig, begin jaren tachtig manifesteerden. Zo waren er optredens van Bertus Borgers Groove Express, Bintangs, Bluestrain, Bram Vermeulen, Carlsburg, Claw Boys Claw, Diesel, Golden Earring, Groovin' Gang, Howling Hurricanes, Luv', Meteors, New Adventures, The Rousers, TA'E music, Time Bandits, Urban Heroes en The Thought (niet volle dig). Er traden ook de nodige bui tenlandse bands op, zoals Fischer Z, Dexy's Midnight Runners, Mark Foggo, Comsat Angels, Jo Lemaire en Loudness. In de Bukfilm is een verzameling stagefoto's van lead zangers en -gitaristen verwerkt; tij dens de vertoning van de fotoslides is de muziek van de betreffende groepen te horen. De expositie 'BukBuk retrospec tief' is ingericht door oud-Bukkers Leo Gouwerok, René Alphenaar, Jan Bellekom, Tom Mulder, Marcel Keet, Antoine van den Burg, Leo van Willigen, Inge Kracht en Sophie Louter - onder begeleiding van de expositiecommissie van de Historische Vereniging Heiloo. BukBuk was een belangrijke ont- moetingspek voor de Heilooër jon geren. Voorlopig echter blijven de deuren gesloten vanwege de markt conforme huur die door richtlijnen van de landelijke overheid wordt afgedwongen. Expositie 50 jaar BukBuk, Oudheidskamer, Bergeonstraat 30, Heiloo. Tijden: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Tekst: Felix Hogeboom De posters en pamfletten van toen. Foto: Felix Hogeboom HEILOO - Oud-bezoekers van BukBuk of Bukpop die nog een leuke her innering aan vroegere tijden willen hebben, zijn zaterdagmiddag 25 juni welkom in de Oudheidkamer. Ziet u een leuke foto van uzelf, een beken de of een artiest en denkt u 'die zou ik ook wel willen hebben', dan staan René, Leo en Jan klaar om die voor 1,- per stuk voor u te drukken. Bij een kopje koffie of thee kan men ondertussen leuke herinneringen opha len. De Oudheidkamer, Bergeonstraat 30, is zaterdagmiddag geopend van 14.00 tot 17.00 uur. In de eerste week van mei, ik ver moed donderdag 5 mei tijdens een warme periode, fietste ik op mijn witte racefiets door het landgoed Nijenburg. Op het fietspad kwa men twee hardlopende dames me tegemoet, waarvan de langste mij een onvergetelijke warme lach schonk toen we elkaar passeerden. De andere had een broekje met een groene streep aan. Toen ik (een frisse oudere man met bril) even later omkeerde om een foto te maken van 'die aparte boom op een heuvel' kwam ik de dames weer tegen. Verbouwereerd als ik was kon ik geen contact leg gen. Deze gemiste kans zit me erg dwars daarom schrijf ik deze brief. Kan een lezer zich iets herinneren mail me aub op zuidervaart.1@ hccnet.nl. NORMAAL DIESEL «.m al HnUl.HlltE I I Zondcg21 aug.o.s.in Heiloc. Van links naar rechts Leo Gouwerok, René Alphenaar en Jan Bellekom (oud-Bukkers en mede-makers van de tentoonstelling) tijdens werkoverleg in 1980. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 5