De mooiste verhalen en foto's van het festival van De Buitenkans Kunst met Smaak voor loungeplek De Vijfhoek Ontknoping Kassabonnen-spaaractie 'Ik Winkel in Heiloo' INGEZONDEN MEDEDELING Kunstminnend publiek naar Rozing Dromen Wonen UITKIJKPOST 22 JUNI 2016 HEILOO - Bij Rozing Dromen Wonen start vrijdagavond 1 juli het ART Lifestyle Event. 13 Kunstenaars tonen divers werk: sieraden, schilderijen, glasobjecten, bronzen en stenen beelden en keramiek. Een aanrader voor kunstminnend publiek. De opening wordt vrijdag 1 juli om 19.30u verricht door burgemeester Hans Romeyn. Aansluitend is er een spetterende modeshow door diverse ondernemers uit de regio: Mascotte Mode, Isis ondermode, Bar Boots, Alleman herenmode en Alittlecowsdream. Zij showen hun merken uit de winkel: lingerie, kleding, schoenen en tassen. Dit alles op de muziek van DJ Carlo met daarnaast een saxofonist. Op zaterdag en zondag is er een wijnproeverij van De Ontdekking en zijn er Italiaanse hapjes van Remco Ylenia Borsato. HEILOO - In het laatste week end van juni vindt in Heiloo op twee locaties een kunstexposi tie plaats, waarvan een deel van de opbrengst ten goede komt aan de Stichting Vrienden van De Vijfhoek. In de Witte Kerk vindt u op 24 juni en 25 juni regionale en lan delijke kunstenaars met uiteenlo pende disciplines (kunstwerken van glas, brons en ijzer, fotografie, schilderijen en tekeningen). De tentoonstelling wordt omlijst met een wijnschenkerij, bierschenkerij en lekkere hapjes. Niet voor niets draagt dit evenement de naam: 'Kunst met Smaak'. In De Hutkoffer (Heerenweg 21) vindt u op 24, 25 en 26 juni een mix van kunstenaars uit onze regio, zowel startend als gevorderd (sieraden, tekeningen, keramiek, 'steampunk' en glas-in-lood). De Vrienden van De Vijfhoek willen met de opbrengst een tweede loun- geplek realiseren op een andere plaats in de nieuwe buitenruimte van De Vijfhoek. De reeds geplaats te loungeplek blijkt een onverwacht groot succes te zijn. Het is een ovale kuip met kunstgras, waar de kinde ren heerlijk buiten kunnen liggen. De tilliften kunnen onder de kuip komen, waardoor het zeer ergo nomisch werkt en goed gebruikt wordt. Boven de kuip zijn zonne schermen. Voor meer informatie, zie www.kunstmetsmaak.nl en www.vriendenvandevijfhoek.nl. HEILOO - Op 12 juni is het foto- en verhalenfestival (en fotoproject) 2016 van Stichting de Buitenkans en GGZ Noord Holland-Noord afgerond. De winnaars van het fotoproject zijn: 1. Ellen van Wel, foto van een libelle; 2. Hans Tessel, foto van een rietzanger; 3. Willem van de Poll André Bergmans, compositie van meerdere foto's van planten De Publieksprijs is gewonnen door Hans Tessel met de foto van de twee paardenhoofden. De gelijke winnaars (dus geen 1, 2 3) van het verhalenproject zijn: Anne Thung, 'Fietstocht in de lente'; Lisanne Stokreef, 'Roosje' en Maretty van den Mosselaar, 'Er blijft niets van me over'. Bijzonder is nog om te vermel den dat Lisanne Stokreef een leer ling van de middelbare school is, erg jong dus! Dit is haar winnende inzending: Roosje De oude man was blij om bezoek te krijgen. Hij kende haar niet, maar ze was aardig. Ze luisterde naar zijn verhalen. Hoeveel had hij er al verteld? Hij wist het niet meer. Weet je, ik speelde vroeger altijd in het bos. Daar was dan een meisje, dat daar ook vaak kwam. Roosje, heette ze. Ik was toen nog jong en verlegen en ik durfde haar nooit aan te spreken. Wat als ze me stom vond? Ach, zo dacht ik toen, hè? Ik dacht: als ik nou een roosje pluk voor Roosje, dan zal ze vast wel met me willen praten. Dus dat deed ik dan, hè? Nou, Roosje was helemaal niet blij met mijn roosje. Ze werd boos, want ik had die roos helemaal niet mogen pluk ken! Snap jij dat nou?" De vrouw glimlachte zachtjes. was niet heel lang boos,ging de man ver der. 'We werden snel vrienden. HEILOO - "Ik voelde al aan dat ik de hoofdprij s zou krij gen en zei gisteren nog: 'Wedden dat ik de Green Egg barbecue ga winnen?' En het is gelukt. Fantastisch hè?", vertelde Netty de Groot-Putter zaterdagmiddag op een bomvol stationsplein in Heiloo. Wethouder Fred Dellemijn deel de haar zojuist mee dat zij met een van de hoofdprijzen naar huis mag. Dat deed hij op een podium met een microfoon in de hand. Ook mevrouw Gre Bouwer-Sterenborg was zichtbaar tevreden. Zij won een helikoptervlucht boven Heiloo. Verder won Marga Kaandorp een weekendje weg voor twee perso nen. Zij was niet aanwezig, maar krijgt uiteraard bericht. Ook maakte de wethouder veel andere inwoners blij met een volle boodschappenkar, een dinerbon, een jaar lang brood, een waardecheque voor autowas beurten en vele andere prijzen. De winkeliers in Heiloo werken samen onder de noemer 'Ik Winkel in Heiloo'. De ondernemers willen gezamenlijk de service nog ver der verbeteren en laten zien dat je binnen de dorpsgrenzen volle dig kunt slagen. Daarom riepen ze de Kassabonnen-spaaractie in het leven. Veel klanten spaarden sinds half april hun kassabonnen en lie- Er was een plek in het bos waar ik altijd op haar wachtte. Het was best mooi. Er waren allemaal rozenstruiken. Ben jij er weleens geweest?" De vrouw knikte. "We hadden hele avonturen in het bos. Vaak was ik eet ridder en zij een prinses, en dan moest ik haar red den van allerlei gevaren. En dat lukte natuurlijk altijd.De vrouw lachte en er welden tranen op in haar ooghoeken. "Er was ook een grasveldje. Daar renden we dan doorheen, en dan ging het erom, wie de bloemetjes het beste kon ont wijken. Want we wilden ze natuur lijk niet vertrappen." Een verpleegster kwam de kamer binnen. "Had u wat te drinken gewild?" "Een glas water, alstu blieft," zei de vrouw. "Ik vertel haar over Roosje," zei de man tegen de verpleegster. "Roosje, uit het bos." "Ik weet wie je bedoelt, je hebt me weleens over haar verteld. Ik ben zo terug." De vrouw keek uit het raam, waar de regen zachtjes tegenaan tikte. Een tijd lang zei den ze niets. De verpleegster kwam het glas water brengen en liet de man zijn medicijnen innemen. Ze vertrok. De vrouw hield haar ten deze achter in zakjes met een gezamenlijke kassabonwaarde van 250 euro, 500 euro of 1000 euro. De winkeliers trakteerden hun klan ten eerder al op prijzen via tussen tijdse trekkingen. Vervolgens kreeg wethouder Dellemijn zaterdag de eer de overige negen hoofdprij zen uit te reiken. Bijzonder is dat de Heilooër middenstand alle 196 prijzen ter beschikking stelde. De Kassabonnen-Spaaractie bestaat inmiddels drie jaar. Een volgende spaaractie start medio november. Verder staan in 2017 nieuwe acties op het programma. Spaarcategorie 1000 euro 1ste prijs: de Groot Putter Zandweg Egmond a d Hoef 2de prijs: Inge Zuurbuur Nicolaas handen om haar glas geklemd. "Zeg, hoe heet je eigenlijk?" vroeg de man opeens. "Roos" "Wat grap pig, ik ken iemand die zo heet! Je zou haar vast aardig vinden." Hij wees naar een roos in een vaas op de vensterbank. "Die heb ik van haar gekregen, aardig, hè?" Zijn gezicht betrok. "Ik heb haar alleen al een hele tijd niet gezien. Zou ze boos zijn dat ik een paar keer niet naar het bos gekomen ben? Misschien mag ze wel niet meer van haar ouders" De vrouw legde haar hand op de zijne. "Zoiets, ja." "Als je haar ziet, zou je dan willen vragen of ze eens langskomt?" "Dat zal ik doen." Ze keek naar de roos. Hij begon te verwelken. Ze moest binnenkort maar weer een nieuwe meenemen. De verpleegster kwam de kamer binnen. "Mevrouw, het bezoekuur is afgelopen.De vrouw knikte en stond op. "Dag," zei ze, "ik zie je wel weer in het bos." "Het bos..." mijmerde de man. "Misschien komt Roosje vandaag wel weer. Roos ging weg, met een zekere troost: hoewel hij haar niet meer kende, leek ze voor eeuwig in zijn herinnering gegrift Beetsweg Heiloo 3de prijs: E. Wolf E.J. Potgieterweg Heiloo Spaarcategorie 500 euro 1ste prijs: Marsha Kaandorp Spindel Heiloo 2de prijs: Owen Kaadorp Groot Barlaken Heiloo 3de prijs: Annet Schotborgh Dokterslaan Heiloo Spaarcategorie 250 euro 1ste prijs: G. Bouwer Sterenborg Middelhof Heiloo 2de prijs: de Jong Vinkenbaan Heiloo 3de prijs: J. Dunselman Boswinde Heiloo Tekst: Evert Visser/EJV Mediaproducties De Vrienden van De Vijfhoek willen met de opbrengst een tweede loungeplek realiseren. Aangeleverde foto Gre Bouwer-Sterenborg en Netty de Groot-Putter. Foto: Evert Visser De winnende foto. Foto: Ellen van Wel

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 7