Informatieavond zonnepanelen Basisschool De Kerkuil zet liefdevolle sponsorloop neer voor Zelda Melktap in Akersloot dankzij crowdfunding Basisschool Visser 't Hooft in actie voor Ghana REGIO 17 UITKIJKPOST 2 9 JUNI 201 REGIO - Iedereen die meer wil weten over zonnepanelen en de werking ervan is welkom op donderdagavond 7 juli bij een informatieavond voor inwoners van de gemeenten Uitgeest, Heiloo en Castricum. Er wordt verteld over onder meer geschiktheid van daken en ver schillende montagemogelijkheden. Naast uitleg over de technische werking en verschillen tussen bij voorbeeld 'gewone' en zwarte zon nepanelen krijgen de aanwezigen uitleg over hoe opbrengsten worden verrekend. Tevens is er uitleg over een innovatieve techniek, namelijk SolarEdge optimizers achter de zon nepanelen, waarmee ook daken die te maken hebben met schaduw uit stekend geschikt gemaakt kunnen worden voor zonnepanelen. Ook de mogelijkheid voor particulieren om nu de btw terug te vragen op de aanschaf komt aan bod. Aanmelden kan via www.greenybros.com/ events. Tijdens de informatieavond komt u alles te weten over de werking en het rendement van zonnepanelen. Aangeleverde foto LIMMEN - Woensdag 22 juni kleurde het park van Limmen blauw. Vol enthousiasme 'ren den' de 485 leerlingen van De Kerkuil zo veel mogelijk geld bij elkaar. De zonnige ochtend zorgde voor verhitte hoofdjes en volle stempelkaarten. De sponsorloop werd georgani seerd voor een acht jarig dorpsge- nootje; Zelda. Zelda is een meer voudig gehandicapt meisje en gediagnostiseerd met Cerebrale Parese (CP). Middels de sponsor loop hoopt de organisatie een bij drage te leveren om aan het gewens te geldbedrag te komen, waardoor Zelda dolfijntherapie in Curasao kan volgen. Dit om haar in haar (emotionele) ontwikkeling verder te helpen. Zelda kan door een hoge spierspanning en een zwakke romp balans niet zelfstandig lopen en zit ten. Dit kost haar veel energie en moeite. Daarnaast gaat het verwer ken van emoties heel moeizaam. In Curasao kan Zelda een uniek therapieprogramma volgen welke zich baseert op de principes van gedragstherapieën. De speelse inter acties met de dolfijnen vormen een krachtige beloning voor haar zodra zij een oefening met succes heeft voltooid. Uitgebreid onderzoek heeft aangetoond dat de interac tie het concentratievermogen tot 4 keer meer vergroot dan in normale omstandigheden. Tevens geeft het ook een sterke stimulans in de zin van lichamelijke sensoren (zicht, geluid, tast, smaak en geur). De twee weekse therapie is ook gericht op de rest van het gezin. Zij worden eveneens op een zeer plezierige, intensieve wijze begeleid. Vrijdag 1 juli wordt op basis school De Kerkuil op ludieke wijze het opgehaalde geldbedrag bekend gemaakt en krijgen Zelda en haar ouders de cheque overhandigd. Is er niemand bij u aan de deur geweest voor sponsoring, maar wilt u toch een bijdrage leveren voor Zelda? U kunt een vrijwil lige bijdrage doneren op IBAN: NL17RABO3035332673 t.n.v. Z. van Boheemen of kijk voor meer infor matie op de Facebook Help Zelda verder. Vrijdag 1 juli wordt op basisschool De Kerkuil het opgehaalde geldbedrag bekend gemaakt en krijgen Zelda en haar ouders de cheque overhandigd. Aangeleverde foto AKERSLOOT - De afgelopen twee maanden is er een crowd- fundingcampagne geweest om voor Boerderij Het Vertrouwen een melktap op een melkvee bedrijf te realiseren. Met suc ces: binnen twee weken was het doelbedrag al bereikt. Daardoor is er afgelopen week een melktap op de boerderij geplaatst, zodat iedereen in de omgeving weer van pure melk kan genieten. De gekoelde melk in die melktap komt rechtstreeks van 100 melkkoeien. Hiermee is het super vers en heeft het nog geen enkele bewerking ondergaan. Daardoor is het extra gezond en smaakvol. Melk voor elk Verse volle melk is nog hele maal puur en is één van de weinige natuurlijke voedingsmiddelen die alles in zich heeft om ons lichaam op te bouwen en te onderhouden. Rauwe melk is een compleet pak ket. Het bevat veel vitaminen, waar onder de onmisbare vetoplosbare vitaminen A, D en K, mineralen, en zelfs spoorelementen, alles in een bruikbare vorm. Melk levert daarbij eiwitten, goede vetten, enzymen, en goede bacteriën. Het stimuleert het immuunsysteem en zorgt voor een goede ontwikkeling van de darm- wand. Gemiddelde melk wordt gepasteuriseerd, ontvet en gehomo geniseerd. Door die bewerkingen verliest de melk goede bestandde len. Bij rauwe melk gebeurt dit alle maal niet en deze melk is daardoor supergezond. Grazende koeien Zodra het weer het toelaat gaan de koeien lekker de wei in. De dames worden gemolken met twee melkrobots en die staan 24 uur per dag tot hun beschikking. Ook als ze buiten grazen, kunnen ze tus sendoor naar binnen om gemolken te worden. 'Vrij koeverkeer' is de benaming daarvoor. In de stal lig gen ze heerlijk op de koematrassen en zorgen de massageborstels voor de nodige ontspanning. Uiteraard ligt er altijd lekker en genoeg vers voer. "Gezond eten en drinken vind ik heel belangrijk niet alleen voor mijn gezin, maar ook voor onze koeien," vertelt de boer. "Vandaar dat wij al zes jaar geen genetisch gemanipuleerde voedingsmiddelen meer in hun voer doen. Ook krijgen ze keltisch zeezout en lavameel om zo op een natuurlijke manier vitami nes en mineralen binnen te krijgen. Bovengronds de mest van de koeien uitrijden vinden wij ook heel belang rijk. Mest in de grond stoppen is namelijk 'killing' voor het bodemle ven en die is juist superbelangrijk. Zonder rijk bodemleven ook geen gezond gras voor de koeien en dat willen wij juist wel." Hij besluit: "Gezond eten betekent een gezonde koe en gezonde melk." De melktap is zes dagen in de week geopend (zondag gesloten) van 8.00 tot 20.00 uur. Neem zelf een fles en kleingeld mee en tap voor 1 euro per liter uw verse, ver trouwde pure melk. Voor meer informatie gaat u naar onze website: www.boerderijhetvertrouwen.nl. Boerderij Het Vertrouwen, Verlengde Roemersdijk 6 in Akersloot. CASTRICUM - De afgelopen weken had basisschool Visser 't Hooft in Castricum twee gast- leerlingen uit Ghana op school. In de klassen werd veel verteld over Ghana: hoe het leven daar is en hoe de scholen zijn. Al snel werd duidelijk dat scholen niet overal hetzelfde zijn en dat wat wij hier 'gewoon' vinden, in Ghana niet gewoon is. In Nederland krijgen de scholen geld om schoolspullen te komen. In Ghana gaat het anders. Toen groep 3 dit realiseerde, werd er een plan bedacht: geld inzame len door zelf thuis kleine klusjes voor geld te doen en lege flessen en schoolmaterialen in te zamelen. Van al het geld dat er wordt inge zameld en verdiend gaan school spullen worden gekocht. Een goed plan van de ondernemende leerlin gen. Dit hartverwarmende initiatief loopt nog tot 8 juli. Neem een fles mee en tap een liter melk voor 1,- Aangeleverde foto Geld inzamelen door klusjes te doen en lege flessen en schoolma terialen in te zamelen. Goed bezig, kinderen! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 17