Diploma's zwembad Loos Naimh Slattery en Pascal Wiebering Nederlands Kampioenen trampolinespringen Zilver op voltige voor Mees Knijnenberg bij NK Turnen UNIYÊ Buurtsportcoach: Heiloo Olympics, wouw! Gezonde activiteiten kalender Sportieve prestaties voor zussen Stevenson sport 21 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Buurtsportcoach Heiloo Pascale de Hoogh 06-11149728 www.facebook.com/buurtsportcoachheiloo www.facebook.com/appeltje.eitje.heiloo Pascal Wiebering; terecht Nederlands Kampioen trampolinespringen 2016! Aangeleverde foto HEILOO - Het weekend van 25 en 26 juni 2016 stond in het teken van Fantastic Gymnastic. Alle elementen van de gymnas tiek kwamen voorbij, het ene element nog spectaculairder dan het ander. Onze ogen waren gericht op de trampolines in de grote arena van sportpaleis Ahoy in Rotterdam. Zaterdag was de beurt aan Niamh Slattery (uit Heiloo) van trampo linevereniging Triffis in Alkmaar. Niamh springt bij de meisjes junior A en sprong een paar prachtige oefeningen waarmee zij de finale behaalde. In de finale, waar ieder een weer evenveel kans maakt omdat de punten weer op nul gezet worden, sprong zij een dijk van een oefening wat haar een eerste plek opleverde. Synchroon zette zij ook een keurige oefening neer en behaalde hiermee, samen met haar partner Jessie van Ooijen, een derde plaats. De Heiloose Birgit Stevenson sprong bij de dames C categorie met haar synchroonpartner naar een tweede plaats. Pascal Wiebering (uit Heiloo), uit komend in de hoogste klasse seni or dames A, begon met een hoge score op een verplichte oefening. Bij haar keuze-oefening was zij de draad kwijt en dacht zij dat zij na 9 sprongen klaar was. Verbijstering alom; hoe kon dit nu gebeuren? Mede dankzij de prachtige punten van haar verplichte oefening behaal de zij een score die genoeg was voor een finaleplaats - van de 21 dames konden 8 dames zich plaat- sen voor de finale. Pascal ging als zesde de finale in. Ook hier maken alle dames weer evenveel kans. De spanning was om te snijden. Zou zij sterk genoeg zijn? 's Morgens kreeg zij nog een blessure van haar syn- chroonpartner Bo Bet te verwerken, wat haar toch uit haar evenwicht bracht. Ze herpakte zich, ze sprong een superoefening met een persoon lijk record van 51.110 punten en een moeilijkheid van 13.6. De 5 die na haar moesten springen konden niet aan Pascal tippen. Het scorebord liet ons zien dat Pascal op de eerste plaats ver meld stond. Terecht mag zij de titel Nederlands Kampioene trampoline springen 2016 dragen. Gefeliciteerd! Tekst: Astrid Wiebering-Vlaar BERGEN - Zaterdagmorgen 28 mei werd er weer afgezwommen door de leerlingen van zwembad Loos, in zwembad De Beeck in Bergen. In totaal mochten 35 leerlingen het felbegeerde A-, B of C-diploma en de daarbij beho rende felicitaties in ontvangst nemen. Iedereen is blij met zijn/ haar diploma naar huis gegaan. De geslaagden voor diploma A: Remy Artaud, Saar de Betué, Noah Bulder, Ella Bus, Imme de Geus, Yara Hoff, Rosa van Kimmenaede, Julia Komen, Lisa Möller, Loek Niekoop, Jurjen Nielen, Teun Roeland, Lara Serbassi, Tom Tervoort, Emma van Veen, Rijk Velzeboer en Mischa Wilvers. Diploma B: Noor Adrichem, Caitlin Baxter, Sietse Donia, Lars Duijn, Tom van der Houwen, Stijn Lakerveld, Rinske Lockie, Ruben de Loos, Lieke van der Noord, Sanne Rupert, Demi Schaap, Thom Schuurman, Tijmen de Vos, Elize Gouverneur en Robin Keijzer. Diploma C: Nikki Koster, Dirkje Lont en Antony Miranda. Limmen - In het weekend van 25 en 26 juni werd in het sport paleis in Ahoy de NK turnen dames en heren voor de eredivi sie gehouden. Mees Knijnenberg uit Limmen had zich hiervoor gekwalificeerd in de leeftijdsca tegorie Jeugd. In dit toernooi kwamen ook o.a. de Nederlandse senioren Epke Zonderland, Casimir Schmidt en Bart Deurloo in actie. Uit Roemenië, België, Spanje en Chili waren er tur ners gekomen om zich te kwalifice ren voor de Olympische spelen voor hun land. Het was dus een spectacu laire wedstrijd voor het publiek in een overvolle arena. Op vrijdagochtend was er podiumtraining om aan de wedstrijdvloer en de grote zaal te wennen. Zaterdagochtend was de meerkampfinale op alle toestel len. Mees turnde een zeer stabiele wedstrijd. In zijn tweede seizoen in de eredivisie o.l.v. Rob Hartman bij SV Pax Haarlemmermeer, heeft hij veel nieuwe elementen geleerd en heeft hij zich goed ontwikkeld. Tijdens dit NK liet hij zien dat hij een echte wedstrijdturner is, die op het moment dat het er om gaat goed kan presteren. Mees haal de een keurige zesde plaats met een eindtotaal van 67.90 punten. De beste zes turners per toestel plaatsen zich voor de toestelfinales die op zondag gehouden werden. Mees plaatste zich voor de toestel finales voltige (11.500) en ringen (11.450) en was eerste reserve op het onderdeel rek. Zondag was dé dag van de toe stelfinales. Mees moest als eerste starten op het onderdeel voltige en turnde zijn oefening goed uit (11.10). Daarna was het spannend wat de overige vijf turners zou den doen. Niet alle turners hadden stalen zenuwen en moesten val len incasseren. Mees haalde met zijn stabiele oefening een zilveren medaille. Op het toestel ringen mist Mees nog wat elementen om de D score (moeilijkheidsgraad) hoger te krijgen. Hij turnde zijn oefening heel netjes en haalde een zesde plaats (11.50). Bij de prijsuitreiking mocht hij plaatsnemen naast Casimir Schmidt, ook van SV Pax Haarlemmermeer, die ook het zilver haalde op voltige bij de senioren. De kans is groot dat Schmidt in augustus in Rio mag gaan turnen. Dit wordt binnenkort door de bondscoach Mitch Fenner bekendgemaakt. Vrije keuze uit 6 tijden per week Een gezellige conditie training in de vrije natuur 'goodcamp' met info over gezonde voeding Ins and Outs, www.sportenvoedingheiloo.nl Donderdag 30 juni Biologische markt 12.00 - 17.00 uur, o.m. met Miss Bean (www.miss-bean.nl) Vrijdag 1 juli Wandelvoetbal 19.00 - 20.00 uur, de Foresters (meer informatie 06-51968367) Knap gedaan, gefeliciteerd! Aangeleverde foto Ken je dat gevoel? Het gevoel dat alles op z'n plek valt? Dat waar je al maanden hard aan werkt dan ook precies, of nog beter, uitpakt op het moment suprême?! Zo is het nu exact gegaan met de Heiloo Olympics. Samen met de mannen van Showhero, G-sport Foundation, Stichting Kees, Dolfinn, SGSH en de Sportraad heb ik toegewerkt en uitgeke ken naar deze dag. Te gek om te zien hoe deelnemers en vrijwilligers aan het genieten waren. Van doping controle tot wereld records; onze eigen olympische spelen in Heiloo. En mijn grote klapstuk van de dag? Mijn poging tot een record: als clown Bassie (van Adriaantje), heb ik een greep gedaan naar het wereldrecord 100 meter Bordenlopen. Helaas deelnemer Koen bleek veel te sterk te zijn voor Bassie. Ik geniet nog even (de komende maanden minstens) na van deze prachtige dag Laat in 2018 de enige echte 'Heiloo Olympics winter edition maar komen. I am in!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 19