Sportieve prestaties voor zussen Stevenson Pim de Waard tweede bij open NK MTB Mandemakers staat weer zijn mannetje SPORT 21 Sporten met de kleinste dreumesjes in Alkmaar Meisjes van Terriërs 6E4 ongeslagen kampioen &ïcéfe6rèteiv$?i' UITKIJKPOST 2 9 JUNI 201 Alle drie de zussen Stevenson hebben afgelopen weekend knap gepresteerd. Aangeleverde foto HEILOO - Pim de Waard (De Zeeleeuw) van MTB de Zeeleeuw uit Heiloo is zondag tweede geworden bij het open NK (50+) dat werd gehouden in het Duitse Rursee. Oud-prof Jan Weevers werd eer ste en Nederlands kampioen van 2015, Thijs van de Brink, werd derde. Deze marathon werd verre den op een zeer modderig parcours van 95 kilometer met meer dan 2000 hoogtemeters. Kampioen Jan wee vers was bij de start gelijk gevlogen, dus ging de strijd nog om plaats twee en drie. In de klimmen was Pim daar sterker dan zijn tegenstan der Thijs en in de afdaling was Thijs soms net iets sneller. Uiteindelijk was het Pim die drie minuten eer der over de finish kwam en op het podium op plaats twee mocht staan. Overall werd de Zeeleeuw zelfs nog vierde in zijn categorie: hij moest alleen nog een Belg en een Duitser voor zich dulden. Marcel Hink uit Heiloo reed ook een super wedstrijd en eindigde bij de mas ters 40+ op een knappe achttiende plaats. Pim de Waard; tweede geworden bij het open NK 50+ in het Duitse Rursee. Aangeleverde foto HEILOO - Afgelopen week end wisten alle drie de zussen Stevenson een knappe sportieve prestatie neer te zetten. Op zaterdag deed Maaike, de jongste van de drie zussen, met succes examen voor haar tweede dangraad judo. Samen met haar uke (valmaatje) Mick van den Heuvel had zij de laatste tijd veel tijd gesto ken in de voorbereiding. Tijdens het tweede dan-examen moest Maaike twee kata's laten zien. Dit waren het go-no-sen-kata, waarin het thema overnames is, en het katame-no-kata, ofwel het kata met grondtechnieken. Daarna moest zij nog een breed scala laten zien van wat zij beheerst aan staande wor pen en grondtechnieken, waaron der houdgrepen, klemmen en ver wurgingen. Als voorkeurstechniek bij de worpen toonde Maaike de hara-goshi (heupworp) op verschil lende manieren en vanuit verschil lende richtingen. Na afloop bleef er weinig meer te vragen over voor de examinatoren en kon zij worden gefeliciteerd met haar diploma. Uke Mick deed vervolgens met succes examen voor zijn eerste dan (zwar te band) waarbij Maaike zijn uke was. Diezelfde dag behaalde Birgit Stevenson in Ahoy een zilveren medaille tijdens het NK medaille trampoline springen. Bij de dames klasse C wist zij samen met haar partner Michelle Driehuis na de verplichte oefening en een prima keuze-oefening als tweede de finale ronde te bereiken. In de finale werd een keurige oefening gesprongen wat goed was voor het zilver op dit NK. De dag erna stond oudste zus en judoka Karen Stevenson op de Grand Prix in Boedapest. Na de eerdere successen in de World Cup reeks mocht zij nu aantreden op dit stevig bezette toernooi. De eerste partij won zij van Miranda Giambelli die Australië zal vertegen woordigen in Rio. Halverwege de partij nam ze haar tegenstandster in een stevige houdgreep. De vol gende ronde hield Karen goed stand tegen Kayla Harrison, de regerend Olympisch kampioene en huidige nr.1 op de werelddranking. Ze wist goed partij te geven, maar belandde nu zelf na drie minuten toch in een houdgreep. De strijd om het brons werd vervolgens binnen anderhal ve minuut beslist tegen de Franse Camara. Een aanval van Camara werd goed doorgestuurd waarna Karen haar tegenstandsster meteen in de houdgreep nam. Hiermee was de eerste Grand Prix medaille voor Karen een feit. Het levert haar een flinke sprong voorwaarts op in de wereldranking. Tekst: Fred Stevenson HEILOO - Wim Mandemakers uit Heiloo heeft weer de over winning gepakt in de weke lijkse donderdagavondwed strijd in Akersloot om de Kids and Parents Bikeschool (KPB) mountainbikecup. Zoals gewoonlijk op Sportcomplex de Cloppenburgh gingen om acht uur alle remmen los om met elkaar de strijd aan te gaan. Lang was niet duidelijk wie uitein delijk deze rit winnend ging afslui ten. Wim Mandemakers stak direct de lont in het kruitvat, waarna Wim Verdonk (Egmond aan de Hoef) de schade zoveel mogelijk wilde beperken. Het bleef een te over bruggen gat tussen Mandemakers en Verdonk. Het verschil werd ech ter niet groter of kleiner, doordat Mandemakers zijn tegenstrever scherp in de gaten hield. Een valpartij van dezelfde Verdonk maakte hem plotseling in een klap volledig kansloos voor de aansluiting. Maar mocht Wim Verdonk niet zijn gevallen, dan nog zou Verdonk niet gewonnen heb ben, omdat Mandemakers op een zo uiterst mogelijke zuinige manier deze wedstrijd op het oog gere den had. Vader Henk Jan Verdonk senior stoomde volgens zijn eigen bekende recept naar een mooie derde plek. Uitslag: 1. Wim Mandemakers, Heiloo; 2. Wim Verdonk, Egmond aan de Hoef; 3. Henk Jan Verdonk senior, Egmond aan de Hoef; 4. Bram Houtkooper, Alkmaar; 5. Mariette Riessebosch, Alkmaar. ALKMAAR - Vrijdag 22 juli houdt Alkmaar Sport een ouder-kind sport- instuif voor 0-4-jarige kindjes en hun ouders. Van 10.00 tot 12.00 uur kun nen zij zich sportief vermaken op het kunstgrasveld in sportcomplex De Meent. De kosten bedragen 4,- per kind bij online voorinschrijving, 5,- per kind bij inschrijving op de dag zelf (begeleiders gratis toegang). Dit is inclusief koffie/thee en wat lekkers voor de begeleiders. Ook voor jonge kinderen is het belangrijk om veel te bewegen. Met 'Beweegkriebels' worden baby's, dreumesen en peuters uitgedaagd om te spelen en te bewegen. De sportbegeleider van Alkmaar Sport zet allemaal leuke spelletjes voor de jonge kinderen klaar. Inschrijven kan online via www.alkmaarsport.nl/inschrijven. HEILOO - Afgelopen zaterdag zijn de meisjes van Terriërs 6E4 ongeslagen kampioen geworden. Op de laatste competitiedag versloegen zij de directe concurrent thuis met 5-1. Dit betreft het derde kampioenschap op rij voor deze supermeiden; een uitstekende teamprestatie! Op de foto: coach J.W. Lausberg, trainster Fleur Wijffels en coach Jeroen Wardenburg. Staand v.l.n.r.: Sara Alonso Bayon, Sophie Lausberg, Robin Wardenburg, Wies Zoon en Anne Nieuwenhuis. Zittend v.l.n.r.: Fien Groot, Liselore Blok en Rosalie Rus. (Niet op de foto: begeleidster Liselotte Groot.) Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 21