Ultieme jongensdroom gaat in vervulling Humanitas zoekt vrijwilligers voor Forensische Psychiatrie GGZ-NHN Kleuterjuf Agnes neemt afscheid van Willibrordschool Genieten van culinaire markt in 't Loo Theater De Beun blijft open UITKIJKPOST 29 JUNI 2016 Aangeleverde foto HEILOO - Het bestuur van de stichting Theater De Beun heeft de huur opgezegd en daarmee ook het contract met het perso neel. Hierdoor is onder andere de manager ontslagen. Met het vertrek van de manager staat de voortgang van De Beun niet in gevaar. De gemeente zorgt dat het theater geopend blijft. Als er geen nieuwe partij voor de exploitatie wordt gevonden, gaat de gemeente de accommodatie (tijdelijk) zelf beheren en/of exploi teren. Bron: Gemeente Heiloo, Foto: Mondiavisueel HEILOO - Annemarie Timmer (geboren in 1956, Amersfoort) is beeldend kunstenaar, gespecialiseerd in emaille. Annemarie heeft al 35 jaar haar atelier in Alkmaar waar zij woont en werkt. Ook werkt ze twee maal per jaar op groot formaat met een inter nationale groep emailleurs in Erfurt -Duitsland. Haar werk is te zien in binnen- en buitenland. Haar huidige expositie is tot 8 augustus te bezoeken in de expositieruimte van Bibliotheek Heiloo, tijdens de openingsuren. Zie www.annemarietimmer.nl voor meer informatie over haar werk. Aangeleverde foto HEILOO - Voor of na het boodschappen doen kon het win kelend publiek afgelopen zaterdag genieten van een culi naire markt. Een gratis high wine of high tea was te nuttigen binnen op het plein. Daarna kon men met een goed gevulde maag weer verder winkelen in het winkelcentrum of buiten genieten van de non-stop muziek van vier muziekverenigingen van Heiloo: Eengezindheid, Caecilia, Fanfare Showband Heiloo en de Kinkeluters. Foto: André Bergmans HEILOO - Humanitas is een vrijwilligersorganisatie die zich inzet voor mensen die het even niet alleen redden in de maat schappij. Voor deelnemers die verblijven op de Forensische Psychiatrische Afdeling(FPA) in Heiloo is Humanitas op zoek naar vrijwil ligers. Dit zijn vrijwilligers die hou den van een uitdaging, die graag iets willen doen voor hun medemens, die doorzettingsvermogen hebben, en die open kunnen staan voor mensen die soms een heel andere achtergrond hebben. Het doel is om door een gezamenlijke activi- teit de deelnemer meer te betrek ken in het maatschappelijk leven buiten de FPA en GGZ. Te denken valt aan een wandeling maken, een stuk fietsen, winkelen, sporten, vis sen of ergens een kopje koffie drin ken. Belangrijk is om te weten dat de vrijwilliger geen hulpverlening biedt, maar ondersteuning en hulp bij het opzetten en uitbreiden van het sociale netwerk. Als vrijwilliger bent u eens in de week of eens in de twee weken beschikbaar voor de deelnemer. Humanitas biedt aan de vrijwil ligers scholing voordat zij starten. De vrijwilligers worden begeleid door de coördinator Maatjes GGZ en door een begeleider van FPA. Op dinsdag 5 juli a.s. organise ren Humanitas en FPA een infor matieavond. Deze wordt gehou den van 19.30 uur tot 21.00 uur in het Activiteiten Centrum van de GGZ Heiloo, Bullaan 2 te Heiloo. Een medewerker van de FPA en Humanitas zullen informatie geven over wat vrijwilligerswerk bij de FPA inhoudt. Voor aanmelding kunt u con tact opnemen met Corinne van der Nagel, coördinator Maatjes GGZ Humanitas: 072-5401800 of c.vandernagel@humantias.nl. HEILOO - Juf Agnes is 27 jaar geleden gestart op de Willibrordschool. Nadat zij in verwachting raakte, stopte zij met lesgeven. Maar thuiszitten? Dat past niet bij haar! Zij nam het initiatief om naast haar eigen kinderen ook andere kinderen op te vangen en dit werd het begin van een eigen peuterspeelzaaltje. Uiteindelijk, nadat zij dit meerdere jaren heeft gedaan, kwam zij weer terug op de Willibrordschool waar zij met heel haar hart de kleuters liet spelen en verder begeleidde in hun ontwik keling. Een kleuterjuf in hart en nieren! Toch is het moment nu daar: er breekt een nieuwe fase in haar leven aan. Ondanks al het plezier dat zij op de Willibrord heeft gehad, gaat zij nu genieten van haar welver diende pensioen. De school zal haar missen! Tijdens het eindejaarsfeest is er de mogelijkheid haar de hand te schudden en mooie herinneringen aan de Willibrord op te halen. Het gezellige feest, wat voor de kinde ren altijd een mooie afsluiting van het schooljaar is, wordt mooi aan gekleed door diverse optredens. De Ouderraad zorgt (tegen een kleine bijdrage) voor de innerlijke mens. Wilt u hierbij zijn? U bent welkom op vrijdag 8 juli tussen 16.00 en 19.00 uur. HEILOO - Zet drie vrienden in een Alfa Romeo 155 van niet meer dan 500,- en laat ze deel nemen aan een road trip: dat is gegarandeerd veel lol. Voor Robin Bolten, Leon Spaans en Ernst Kleine uit Heiloo komt deze droom nu echt uit. Maandagochtend 4 juli staan zij aan de start van de zomeredi- tie van de Carbage Run. Vrijdag 8 juli hopen zij zonder kleer scheuren in Kroatië te finishen. De Carbage Run is een road trip van zo'n 2.500 km door negen ver schillende landen. Elke dag ontvan gen de deelnemers een opdracht waarmee zij punten kunnen verdie nen. Tijdens deze trip gaat het niet om snelheid, maar om handigheid en creativiteit. Er doen circa 500 auto's mee. Iedereen een eigen rol "De voorbereidingen begonnen in september 2015," zegt Ernst. "Nog een kleine week te gaan en dan begint het pas echt. Iedereen vervult een eigen rol in de auto. Zo is Robin de bestuurder, Leon is verantwoor delijk voor de techniek en ik ben de navigator." Ronald MC Donaldhuis als goed doel Naast het beleven van veel lol zit er ook een serieuze twist aan de deelname. De vrienden halen namelijk geld op voor het Ronald MC Donaldhuis in Rotterdam. Robin vertelt: "Ik weet uit ervaring hoe belangrijk het is om dicht bij je kindje te kunnen zijn wanneer hij/ zij ernstig ziek is. Het Ronald MC Donaldhuis Rotterdam bood ons een fijne plek in een heel moeilijke tijd. Zij zijn volledig afhankelijk van donaties en daarom was de keuze snel gemaakt." Sponsort u een zoen? "Alle sponsors krijgen een hele mooie plek op de auto, in de vorm van een zoen met vermelding van hun naam," gaat Leon verder. Met een zoen wordt één overnachting voor een familie gesponsord. Ook het bedrijfsleven in Heiloo reageert erg enthousiast over de actie. De auto zit al aardig vol, maar sponsors zijn nog altijd van harte welkom. Doneren kan op rekeningnummer NL04 RABO 0308 2649 16 t.n.v. R. Bolten. Vergeet niet uw naam te ver melden voor op de sticker. Wilt u de belevenissen van deze drie vrienden volgen, meld u dan aan op de besloten Facebookgroep Road trip zomer 2016. Ook zijn de vrienden te volgen via Twitter @thenightkissers. Tekst: Linda Castricum Robin Bolten, Leon Spaans en Ernst Kleine vertrekken 4 juli in hun Alfa Romeo 155 richting Kroatië. Foto: Linda Castricum

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 7