Puglia String Quartet speelt subliem in Witte Kerk Heiloo Fonds verstandelijk gehandicapten: vergroot hun wereld Ringweg en Dors drie weken afgesloten 0 9 de Bibliotheek de Bibliotheek Dank! Winnaar slagzinnenactie Heiloo Spreekuurdyslexieen andereleesproblemen Leesgroepee voor Dviot l5w0ajsasriegnjeunbileum vieren we Voorleesfeestje Di gitaal spreekuui Grote herkoop VakantieBieb-opp Uit&pZo Heiloo 2016 Heiloo UITKIJKPOST 2 9 JUNI 201 HEILOO - Tijdens het zondag middagconcert van 26 juni toont het Puglia String Quartet, voor de gelegenheid samengesteld door violist Joe Puglia, grote klasse tijdens de uitvoering van strijkkwartetten van Joseph Haydn (1732-1809), Benjamin Britten (1913-1976) en Dimitri Sjostakovitsj (1906-1975). Het Puglia temporary String Quartet bestaat uit: Joe Puglia, Emmy Storms (viool), Hannah Shaw (altviool) en Örs Köszeghy (cello). Het programma wordt gebracht onder de titel 'Begin van volledigheid', de komende 3 con certseizoenen zullen alle 15 strijk kwartetten van Sjostakovitsj in de Witte Kerk te horen zijn. Voor lief hebbers beslist een aanrader om deze concerten bij te wonen. In een redelijk gevulde kerk met stoelen opgesteld in lengte richting komt de muziek tot leven voor een aandachtig cultuurpu- bliek. Met voorzichtige, besliste en geconcentreerde inzet wordt Haydn's 4e strijkkwartet gebracht. De 18e-eeuwse muziek komt goed tot zijn recht in de door de mid dagzon aangelichte kerkruimte. Terughouding waarna ontlading en rustige instrumentvoering. Het Puglia kwartet speelt langzaam en met ernstige toewijding waarbij de vakkundig gestreken klanken samenvloeien vanwege de akoes tiek. Joe Puglia speelt als eerste violist en brengt met ingehouden levendig heid zijn muzikaal verhaal ingebed in het totaalgeluid van het kwartet. Puglia toont een innemende vrien delijke presentatie waarbij er soms visueel contact gemaakt wordt met altvioliste Hannah Shaw die op expressieve wijze meeleeft met de muziek en opvalt door haar muzi kale wendbaarheid. Ook cellist Örs Köszeghy is zeer toegewijd aan de muziek en speelt met open, heldere blik en rustige, trefzekere hantering van zijn instrument. Violiste Emmy Storms laat een introverte muziek- beleving zien en lijkt wat minder aanwezig, na de pauze tijdens het strijkkwartet van Britten wordt dit tekort goedgemaakt doordat Storms in de rol van 1e violist haar kunnen kan tonen en laat zien dat zij het grote krachtige gebaar op de viool beheerst. Het 7e strijkkwartet (1960) van Sjostakovitsj, opgedragen aan zijn vijf jaar eerder overleden vrouw, zou wat schril van toon zijn. Te horen is een subtiel klankweef sel dat tot de verbeelding spreekt: Sprookjesachtig met breekbare kwetsbaarheid in klankminiaturen van poëtisch gehalte. Het Puglia String Quartet toont kwaliteit, van uit uiterste stilte wordt de klank opgebouwd. Bij een explosieve passage laten de musici hun gedre venheid en enthousiasme zien, een abstract klankbouwwerk krijgt gestalte waarna een liefelijke melo die opklinkt, gespeeld door violist Joe Puglia. Bij het tweede strijkkwartet van Benjamin Britten speelt Emmy Storms 1e viool. De wisselwerking tussen de musici lijkt gaandeweg krachtiger te worden, door deze inspiratieve vonk ontstaat virtu ose, compromisloze muziek in een intens spanningsveld: ragfijn en in contrast daarmee ook wrang, schril en eruptief binnen een tijdloos uit vloeiend muziekwerk. Uiterst nauw gezet, met hoge inzet, subliem. Joe Puglia en Örs Koszeghy bren gen karaktervolle soli, Hannah Shaw weet haar spel poëtische zeggingskracht te geven. Emmy Storms bereikt tijdens haar soli een overtuigend hoogtepunt met krachtige streek. De musici tonen zich begeestigd en uiterst eensge zind. Het concert mag zeer geslaagd genoemd worden. Tekst: Felix Hogeboom HEILOO - UNICEF is u zeer erkentelijkheid voor de trouwe ondersteu ning die u de organisatie biedt en dankt u hartelijk voor uw bijdrage. Het is elke keer opnieuw 'spannend' om te zien wat er door u aan retourbon nen is gedeponeerd in het busje en, eerlijk gezegd, dat valt nooit tegen! Mede dankzij uw loyaliteit is het UNICEF mogelijk véél te doen voor kin deren in nood: zij hebben part noch deel aan de ellende in vele delen van de wereld en hebben dus recht op onze hulp. Wij zijn AH 't Loo dankbaar voor de medewerking. Samenvattend: dank en hulde aan u, de bezoekers van AH in 't Loo, aan de heer Goudt en aan zijn medewerkers! Wie gaat er met Victor naar de dierentuin om de nijlpaarden te bezoeken? Foto: Uitkijkpost Media HEILOO - Fonds verstandelijk gehandicapten zoekt mensen die de dag van Victor willen maken. En die van duizenden anderen. Want dankzij de inzet van u als collectant zorgen wij voor momenten die hun leven kleur geven. In het geval van Victor: een bezoek aan de nijlpaarden in de dierentuin. Meld u vandaag nog aan bij de Plaatselijk organisator en hij of zij neemt zo spoedig mogelijk contact met u op om uit te leggen hoe col lecteren in zijn werk gaat. Hierbij alvast wat basisinformatie: het kost slechts 2 uur van uw tijd. De collecteweek is in 2016 van 26 september t/m 1 oktober. Aanmelden kan bij: J.A. Molenkamp, tel.: 06-53665540. E-mail: j.a.molenkamp@ gmail.com, of via www. fondsverstandelijkgehandicapten. nl. HEILOO - Van 4 tot en met 20 juli is De Dors-Ringweg in Heiloo in verband met groot onderhoud afgesloten voor doorgaand verkeer. Voor bestemmingsverkeer (woningen en sportpark) is De Dors-Ringweg bereikbaar tijdens alle werkzaamheden, behalve op donderdag 14 en vrijdag 15 juli. Dan wordt er geasfalteerd. Sportpark Maalwater is op 14 en 15 juli alleen bereikbaar via het fietspad langs atletiekvereniging Trias en voet- balvereniging HSV, ingang vanaf de Omloop. Woningen aan De Dors- Ringweg zijn op 14 en 15 juli alleen lopend bereikbaar. De toplaag van het asfalt van de hoofdrijbaan is in een slechte staat en ook zorgt de rode coating op de fietspaden voor gladheid bij nat weer en vorst. Tegelijk wordt de verkeersveilig heid verbeterd en worden de huis aansluitingen op het riool tussen de Fontein Verschuirlaan en de Van Vladerackenlaan vernieuwd. Bron: Beatfm Slagzinnen, ze zijn nog levend! De oproep voor een slagzin heeft voor post gezorgd op de redactie. Naast de mooie kaart en envelop die we ontvingen van Joke Beentjes, ontvingen we allerlei kattenbelletjes met de slagzin erop vermeld. De winnaar is H. Breen van de Tulpencroftlaan 32. Zijn slagzin luidt: Uitkijkpost is mijn favoriete krant, want ook in de regio is men erop gebrand, er wekelijks naar uit te kijken! Komt u naar de redactie, meneer Breen? Het boek van Suzanne Buis 'Schrijf je eigen kinderboekenserie' ligt voor u klaar! Elke dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur. Voor tips, apps, boeken, hulpmiddelen etc. Vrije inloop. Etve dinedng -van 10.30 tot 11.45 uur. Samen een boek lezen in eenvoudig Nederlands. Beginners- en ievorderden niveau. Vrije inloop. 6 juli, 04.30 uur. Alle kinderen van 3 tot 7 .jaar zijn van harte welkom! Het boek: Vergeet mij nietje - Milja Praagman staat centraal. Na het voorlezen wordt er natuurlijk nog even gennutseld/getekend. Letop: er is geen voorlezen in de scIehdoeorleveank,andtiiee .zich deze week aClsurlisdusvDanigiBsitbeliroktehreek Heiloo oLperheentomeegrasaten mjaeatradbeodnignietmalent overheid (4 dagdelen). Start: 1 september, 14.00 tot 16.00 uur. Aanmelden is al mogelijk. Elkewoensdag van 10.00 tot 11.00 uur. Voor hulp bij het lenen van ebooks, vragen over gebruik van interned, apps, sociaae media etc. Vrije ink>op. (eanfgneastucuhrleijvkebnemtaaltteurioaolekngeen Vanaf heden is er een doorlo pende verkoop van afgeschre ven materialen in de biblio theek. Daarnaast vindt enkele malen per jaar een grote verkoop plaats: vrijdag 22 juli: 15.00 - 10.00 uur-, zaterdag 3 september: tijdens Uit&Zo. gDame eVsa kbaentatiaelBt iuebo-apppdeizse jubile- het zomercadeau van de Bibliotheek vooe iedereen die vakantie viert - op) het; stoand, in de bergen of gewoon thuis. liDmeoanpapdeo)m. vat een grote selec tie Nederlandse e-books. Te downlosden voor Apple en Android. 3 september ean 1L001 ot 16.00 uur. Uit&Zo Heiloo is de start van het culturele, educa tieve en sportieee seizoen in Heiloo. Deelnemers kunnen zich nog aanmelden tot; 30 .juni. Afwijkende openinjfotijden dtei jbdibelniostdheezko. merperiode: van 23 juli t/m 20 augustus is Bibliotheek Heiloo op zater dag gesloten. Meer indormarie en opgave voor activiteiten: www.bibliotheekheiloo.jli/ 072 - 533067o ofbij de KseeersvicSehboawlie.in De Beun (twee Steun de bibliotheek! Word vriend en volg one op Facebook en Twitter! 1 Westerweg 250 tel. 072-5330n70 info@bibliotheekheiloo.nl www.bibUotheekheHoo.nl Het Puglia String Quartet. Foto: Felix Hogeboom

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 9