Heer Keesen 80 jaar lid van FNV 9 Met diploma op vakantie! 1 Cu- eilandd ewildkeu kens Tijd voor uzelf! Kernwaarden Eiland de Wild Keukens: INGEZONDEN BRIEVEN Aansluiting A9 Reactie op stationsplein van S. Deitmers (2) Circusdag op CBS de Duif UITKIJKPOST 13 JULI 2016 HEILOO - Dinsdag 28 juni gin gen Algemeen bestuurder FNV Hans Hoek, Bestuurder lokaal/ regionaal FNV Matthijs van Maanen en lokaal/Alkmaar- berstuurder FNV Ria de Graaf- Appelman op bezoek bij de heer P. Keesen om het Jubileumboek 'Solidaire Helden' te overhan digen. In dit boek staan inter views met leden die 80 jaar lid zijn. De heer Keesen werd lid op zijn 16e jaar. Hij zegt nu nog "dat het hard nodig is lid te blijven, want er komen nog beroerde tijden aan." Heer Keesen is betrokken geweest bij verschil lende bonden. Hij was 'witkiel', oftewel kruier bij het spoor als jongste bediende, en werd lid van de Spoor- en Trambond. Daarna ging hij leren en trad bij Holzmüller in dienst. Voor een rijksdaalder in de week kon hij aan de slag als boekhouder. Hij stapte over naar de Kantoor- en Handelsbedienden. Een jaar later ging hij naar Nederlandsche Auto Car Onderneming (NACO), die in 1942 een volle dochter van de NS werd. Zo kwam hij terug bij spoor. Tussentijds was hij ook nog lid van de Bouw- en Houtbond. Vanaf 1951 ging heer Keesen wer ken bij Rochdale. Zo werd hij lid van Woondiensten en is thans lid van Senioren. De heer Keesen vertelde ook de mooie vieringen van 1 mei in Alkmaar. Zijn vrouw, mevrouw Keesen-Kes, is 60 jaar lid van FNV Vrouwenbond. Samen zijn zij dus 140 jaar lid. Dit echtpaar woont inmiddels al 42 jaar in Heiloo, thans in de Loet. Dhr. Keesen is al vanaf zijn 16e jaar lid van FNV. Aangeleverde foto HEILOO - Bijna zeventig leer lingen van zwembad Loos in Heiloo hebben zaterdagmorgen 2 juli - voor de laatste keer van dit zwemseizoen - afgezwommen voor het A-, B,- of C-diploma. Diploma A: Pippa van Beek, Steyn Bijleveld, Lynn Broekstra, Nora Broer, Daragh van den Brug, Lieke Bruin, Anne Brussel, Tobi Dekker, Jordy Dekker, Raco Gely, Teun Hoogeveen, Lola Janssen, Stijn Kinders Vroklage, Aimy Kolkmeijer, Nick van Krieken, Linde Kuitenbrouwer, Mats van der Laan, Sofie Möller, Jinte van der Peet, Lars Rotteveel, Danny van Schagen, Jip Schotvanger, Emma van Schouten, Jason Schrama, Joyce Smit, Tom Smit, Friso Tervoort, Lotje Valkering, Anne-Flore Visser, Job Vos, Koen Vroegop, Stijn Weijers, Nikki Wernsen, Jesse Westerwal en Jesse de Winter. Diploma B: Gaia van Beuzekom, Bauke Bronsema, Noah Bulder, Sven Edelman, Jolie Erich, Thies Erkamp, Imme de Geus, Kartika Glorie, Jasper de Groot, Melle Koot, Jibbe Kuijper, Yasmine van der Linde, Daphne Lont, Lisa Möller, Piet Nijbacker Marie-Juliette de Niet Vara, Marin Nijland, Martijn Oort, Abel van der Ploeg, Jurre Steenhoek, Tom Tervoort, Sydney Vermeulen, Mischa Wilvers, Bob Zonneveld en Huub Zoon. Diploma C: Jennifer Kaptein, Riley Kos, Rens de Laleijne, Danique Lammers, Stef van Lieshout, Jacco Strijker, en Juul Stutterheim. Gefeliciteerd allemaal! Aangeleverde foto 1. Vakmanschap We weten waar we het over heben. Met een flinke dosis ervaring en onze passie voor design hebben we reeds vele relaties mogen voorzien van hun droomkeuken. Ons team is in staat iedere klant meer dan het gewenste resultaat te leveren. 2. Eerlijk advies Eerlijk duurt het langst. Daarom zeggen we altijd waar het op staat. We geven inzicht in de mogelijkheden die passen bij uw wensen en uw budget. En natuurlijk halen we altijd het onderste uit de kan. 3. Een Eiland De Wild Keuken is voor iedereen bereikbaar. Met onze keuze voor de merken Next125, Keller, Bribus, Schüller en onze eigen keukenlijn STOER bieden wij een hoogwaardig en zeer ruim assortiment waarmee we eenieder optimaal kunnen bedienen. Kijk voor meer informatie op: www.eilanddewildkeukens.nl EDW Alkmaar Noorderkade 1040, 1810 KB Alkmaar, 072 - 515 89 50 EDW Heerhugowaard J.J.P Oudweg 18, 1703 DE, Heerhugowaard, 072 - 540 82 12 Afgezien van het nut en de nood zaak heb ik de indruk dat het voorkeur- (referentie) ontwerp (VO) als praatprent wordt gebruikt en - naar aanleiding van de reacties - nog onvoldragen is. Gezien dit VO vraag ik mij af welk Programma van Eisen (PvE) en\of opdracht (verborgen agenda) hieraan ten grondslag heeft gelegen. Zijn er alternatieven onderzocht? Zo ja, op welke gronden zijn die dan afgewezen? Tijdens een gesprek bij de gemeente werd mij verteld dat dit VO, met een rotonde ter plaatse van de Oosterzijweg, zonder voor rang voor de fietser, nog dit najaar zal worden aanbesteed. Met het debacle van de brandweerkazerne in gedachten, vraag ik mij af of dit goed gaat komen. Het lijkt mij onverstandig dit VO, design construct (D&C) overhaast op de markt aan te bieden. Als de aan- nemerij de vrije teugel krijgt met andere oplossingen te komen, begint de discussie opnieuw onder invloed van de aanbieding van de aannemer. Om het zuiver te houden met gescheiden verantwoordelijkheid is het beter een definitief ontwerp (DO) te laten ontwikkelen en reke ning te houden met reacties van betrokkenen. Het kost in het begin wat meer geld en tijd, maar dan ben je het met zijn allen wel eens met wat je gaat krijgen, door dit DO binnen een doordacht bestek aan te besteden. Ik deel de visie van anderen dat betere oplossingen desnoods gefa seerd zijn te realiseren, zoals - een rotonde op de Straatweg met voorrang voor fietsers (niet de fiet ser verantwoordelijk maken) en met een directe aansluiting van de Kapellaan op deze rotonde; - geen rotonde maar een tunnel in de destijds als fietsroute bestem pelde Oosterzijweg opnemen. De bestaande boerderij kan dan blij ven staan; - de ontsluiting van de golfbaan via Lagelaan en de Oosterzijweg opnemen in plan Oosterzand en een fietspad realiseren tussen Straatweg en Oosterzijweg; - een fietspad door het Die niet laten meeliften met de beoogde doelstelling. Dit gaat ten koste van de vrije natuur en is een aanzet voor verdergaande ontwikkelingen (Bedrijventerrein het Die). Gemeenteraad wees alert en neem, vóór aanbesteding, de tijd voor een breed gedragen ontwerp als het besluit voor de aansluiting op de A9 niet meer kan worden terug gedraaid Jaap Sombroek, gepensioneerd c.i. Een witte stopstreep bij de uit rit Stationsplein Heerenweg is een uitstekende oplossing. Een drempel lijkt mij gevaarlijk voor de grote hoeveelheid fietsers, van en naar het station en de winkels, vooral in de winter met mogelijk gladheid. Als hoogtepunt van vei ligheid is duidelijk aan te geven dat op de hoek bij Zonneveld optiek beslist geen auto's mogen parke ren. Deze plek is geen parkeervak. Er parkeren gemiddeld 20 tot 25 auto's per dag, voornamelijk met de middag en tussen 16.00 en 19.00 uur. Deze belemmeren het zicht van de grote hoeveelheid fietsers, van en naar het centrum en het station en ze belemmeren het uit zicht van automobilisten die van het plein de Heerenweg op gaan. Toezichthouders kijken er niet of nauwelijks naar. Gemeente, maak hier vlug werk van voor er ernstige ongelukken gebeuren! M. Kraakman HEILOO - Bent u toe aan ont spanning? Wilt u een moment voor uzelf? Zou u meer willen weten over uw ademhaling en houding? Kom dan naar de bui ten voor de hatha-yogalessen van yogadocent en fysiothera peut Roos Veldt. Hatha-yoga is een fysieke yoga- variant die voor het grootste deel bestaat uit de beoefening van lichaamshoudingen (asana's) en ademtechnieken (pranayama). Het is een zachte vorm van yoga, waar bij rust centraal staat. Hatha yoga is dan ook geschikt voor iedereen. In het westen is het vooral een popu lair middel om te onthaasten of stress te verminderen. Daarnaast wordt een gunstig effect toege schreven aan de werking van het zenuwstelsel, de klieren en de orga nen. Ook treedt er in het algemeen een prettige versoepeling van het lichaam op. Tijdens de hatha-yogalessen ver bindt Roos haar kennis vanuit de fysiotherapie en psychosomatiek met die van de yoga. Klachten kun nen verminderen. U leert meer over het effect van de ademhaling op uw lichaam en u wordt zich bewust van uw houding. Komt u ook een gratis proefles volgen? De buitenyogalessen zijn op woensdagochtend en woens dagavond op de Slootenslaan 18 in Heiloo. Ervaar de frisse buiten lucht, hoor de vogels en geniet van de omgeving. Voor meer info: www.move2yoga.nl. HEILOO - Op vrijdag 1 juli vierde CBS de Duif het jaarlijkse slotfeest. Dit jaar stond deze dag geheel in het teken van het circus. Gedurende de schooldag verzorgde Circus Kristal workshops als jong leren, éénwielfietsen, bordjes draaien, evenwichtskunsten en nog veel meer. Ook leerden de kinderen goocheltrucs, waarna zij als volleerd goo chelaars het lokaal verlieten. Het zelf schminken was een uitdaging voor de leerlingen van groep 1 t/m 8, maar wel met de mooiste resultaten. Dat was ook het geval bij het reuzenbellenblazen, waarbij de leerlingen naast zeepkunstwerken maken ook zelf in een levensgrote bel konden staan. De dag werd afgesloten met een grote circusmarkt. Vol enthousiasme lieten de leerlingen hun ouders zien wat zij allemaal geleerd hadden. Tijdens de afsluitende borrel bedankte directeur Annemiek van de Vliet alle ouders voor hun hulp gedurende het afgelopen schooljaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 16