ef®% Project afval scheiden succesvol afgesloten Ilse naar Oeganda met 6 miljoen! Hennepkwekerij op de Boog ontmanteld 113 BORDEN Huis verkopen? NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Willem Gomes; 80 jaar en nog steeds gedreven! Heiloo 7 Nodig ons uit voor een vrijblijvende waardebepaling! Gouden Dagen Heiloo: met zon naar Egmond aan Zee BB ui /D VAN DER sinds 1933 (072) 5351000 13 JULI 2016 HEILOO - De inzamelingsactie in Heiloo is een groot succes geworden. De eindopbrengst was maar liefst 6 miljoen! In Oegandese Shillings weliswaar, maar toch... "Ik heb in totaal 1.587,80 in euro's gekregen. Dat is zelfs meer dan mijn streefbedrag. Ik ben hier ontzettend blij mee!" laat Ilse Nadort weten. Op 4 juli is de student hbo-Verpleeg- kunde naar Oeganda vertrokken om daar een maand vrijwilligerswerk te doen op de Hillside Primary School in de stad Masaka. Hoe het begon In de Uitkijkpost vertelde Ilse Nadort afgelopen winter hoe en waarom zij zich inzet voor Hillside Primary School. "De school is opge richt door Teensavers Uganda, een kleine, lokale organisatie - met als grote voordeel, dat iedere euro die we inzamelen, rechtstreeks ten goede komt aan de school. Omdat de leerlingen arm zijn en vaak geen ouders meer hebben, krijgen zij op Hillside behalve onderwijs ook onderdak en twee maaltijden per dag. Helaas is er gebrek aan alles: eten, medicijnen, bedden, school spullen, enzovoort." Dat was het begin van een vruchtbare inzame lingsactie. Inwoners van Heiloo kochten in november en december kerstkaarten of doneerden recht streeks. Daarnaast ontving Ilse van Kringloopwinkel Keer op Keer 300 euro, en van de Wilibrordschool, die de jaarlijkse kerstactie aan Oeganda wijdde, maar liefst 743 euro. Ook na de kerst bleven de gif ten binnenstromen. Niet alleen in geld, overigens. Ook schrijfbehoef ten, loombandjes en knuffels wer den gedoneerd. Hoe het verder gaat Met het geld dat Ilse nu mee neemt, kan veel gedaan worden, zoals nieuwe schoolboeken aan schaffen, of nieuwe bedden. Samen met de directeur zal Ilse besluiten wat het hoogst nodig is en hoe het geld dus het beste besteed kan wor den. Verder zijn er, dankzij donaties via Facebook (Help Teensavers in Oeganda) drie pakketten onder weg naar Oeganda: één met pen nen, potloden, stiften en loom- bandjes, en twee met elk zo'n 75 knuffels. Ilse heeft de Uitkijkpost laten weten dat zij in Oeganda een wekelijkse blog wil bijhouden. Haar avonturen zijn te volgen op www.volgmijnreis.nl/profiel/ ilsenadort. Afhankelijk van de kwa liteit van de wifi. Dat voorbehoud moet worden gemaakt. Tekst: Monique van Eeden HEILOO - Tijdens een regionale actie, op dinsdag 5 jnli jongstle den, heeft de politie in schuur tjes achter woningen op de Boog in Heiloo hennepkwekerijen aangetroffen. De aanpak van de georganiseerde hennepteelt is een landelijke prioriteit voor de politie. De politie hield een zogeheten henneprooidag naar aanleiding van enkele meldingen dat er in deze woningen hennep gekweekt zou worden. Ook warmtebeelden en netwerkmeldingen bevestigden deze vermoedens. Er stonden in totaal 1292 hennepplanten. In de zes woningen waar een hennepkwe kerij stond, was er in vijf woningen sprake van diefstal van stroom. In een zevende woning was geen hen nepplantage aanwezig, maar was er wel sprake van diefstal van stroom. Er zijn volgens een woordvoerder van de politie twee verdachten aan gehouden. Het betreft een 60-jarige vrouw uit Alkmaar en een 47-jarige vrouw uit Heiloo. Beiden zijn mee genomen voor verhoor. De profes sioneel ingerichte hennepkwekerij is door de politie ontmanteld. De spullen en planten zijn vernietigd en weggehaald. Het onderzoek wordt voortgezet. Ruikt u henneplucht en denkt u dat er een hennepkwekerij in uw buurt zit? Punten die zouden kun nen wijzen op de aanwezigheid van een hennepplantage zijn: onveilige situaties door illegale aanpassingen in de meterkast of elektriciteits aansluiting, een constant zoemend of ronkend geluid, en beslagen/ afgeplakte ramen of gordijnen die nooit opengaan. Meld verdachte situaties en bel de politie via 0900 8844 of bel 'Meld Misdaad Anoniem' 0800-7000. HEILOO - De 100 dagen zijn voorbij. Sinds 1 april hebben honderden mensen in Heiloo en 28 andere gemeenten hun uiter ste best gedaan om hun afval stromen te scheiden, met als doel zo min mogelijk restafval over te houden. Het resultaat mag er zijn! Veertien weken lang, van 1 april t/m 9 juli, hebben de deelne mers papier, plastic, blik en pak (PMD) en GFT (groente-, fruit- en tuinafval) apart gehouden. Wat echt niet in die drie categorieën past, en dat is weinig, hoort bij het rest afval. Het resultaat is goed. In een van de maanden van het project produceerde een 100-100-100 gezin bijvoorbeeld ruim een kilo minder afval dan voorheen. Dat lijkt een kleine hoeveelheid, maar als alle gezinnen in Nederland dat zouden doen, dan scheelt dat zo'n 7 miljoen kilo. Zo min mogelijk restafval Er zou maar een heel klein beetje restafval over moeten blijven voor in de grijze rolemmer en dat lukt aardig als u erop let wat u waar weg moet gooien. Natuurlijk heeft de invoering en inzameling van de gele zakken voor PMD daar ook een rol in gespeeld. Maar ook buiten de vaste inzameldata om kan ieder een gescheiden afval verzamelen en wegbrengen naar de verzamel- containers bij de diverse milieu parkjes en de afvalbrengplaats. Door het beter scheiden daalt dus het restafval, maar het PMD stijgt. Dat is echter wel beter, omdat het plastic, blik en pak op die manier veel beter geschikt gemaakt kan worden voor hergebruik. Kleine moeite Eerder in de Uitkijkpost bericht te Rover, als 10-jarige de jongste deelnemer van het project, over het hoe en waarom van afval schei den en dat het best makkelijk is om te doen. Omdat de deelnemers 100 dagen lang hun afval moesten wegen en de resultaten moesten invullen op de website van 100-100- 100.nu is een gewoonte ontstaan, met de verwachting dat het vanaf nu vanzelf zo verder zal gaan. Voor wie niet meedeed aan het project moet het eigenlijk niet anders zijn. Met een paar simpele oplossingen, zoals het creëren in de keuken van een plek waar u de vier afvalstromen kunt weggooien, is de eerste stap eigenlijk al gezet. Als u aan het eind van elke dag die kleine hoeveelheden weer afvoert, buiten in uw groene en grijze bak, zult u zien dat u meer apart weggooit dan wanneer u voor elk papiertje of klokhuis naar buiten moet lopen. Let ook op dat u in de badkamer niet alles in dezelfde afvalemmer gooit. Wat hoort in welke bak? Op www.hvcgroep.nl (de website van het bedrijf dat in onze gemeente afval inzamelt, sorteert, verwerkt en recyclet) vindt u meer informa tie, onder meer over het halen van energie uit (rest)afval. Tevens kunt u zien welk afval in welke categorie valt. Ook op de site van gemeente Heiloo (www.heiloo.nl) staat infor matie over afvalverwerking en de ophaaldagen. Daar vindt u ook een link naar recyclemanager.nl. Op de handige recyclewijzer kunt u invul len wat u weg wilt gooien, bijvoor beeld een tandpastatube of een chipszak. Vervolgens ziet u in één oogopslag in welke bak of zak het hoort. Tekst: Natalie Bottemanne HEILOO - Mevrouw Brand werd dinsdag 7 juni opgehaald uit woonzorgcentrum De Loet door wensbegeleidster Evalyn om naar Egmond aan Zee te gaan. Aan het strand een kopje koffie drinken en daarna in de rolstoel langs de vloedlijn rijden. De speciale rolstoel met grote wielen maakt het mogelijk toch over het zand te rijden. Het was prachtig weer. Hierdoor konden mevrouw Brand en de wensbegeleidster heerlijk bij het paviljoen De Schelp zitten met uitzicht op strand en zee! Mevrouw Brand genoot van het mooie weer, de zee, het gezel schap en de lunch. Een dankbare wens die volop werd genoten, zo dicht bij huis. Bent u een oudere en woont u in Heiloo? En heeft u ook een wens? Kijk eens op www.goudendagen. nl of kom langs bij Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. ADVERTENTIE NVM 'L Ilse zal in Oeganda een wekelijkse blog bijhouden van haar avonturen Aangeleverde foto GEEN ONTVANGEN? BEL DONDERDAG TOT 15.00 UUR: 0226 33 10 20 (rODI VERSPREIDING BV) KIJK OOK OP WWW.UITKIJKPOST.NL JAARGANG 8 2 N UMMER 2 8

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 1