Zusjes De Witte naar Olympische Spelen? Anna uit Heiloo 4e tijdens Nordic toernooi met Jong Oranje SPORT 21 Buurtsportcoach: topsport in Heiloo Gezonde activiteiten kalender Buurtsportcoach Heiloo Pascale de Hoogh p.dehoogh@alkmaarsport.nl 06-11149728 Houtenbos beste in Heiloo IO MONDO OH O C direct van de boer www.facebook.com/buurtsportcoachheiloo www.facebook.com/appeltje.eitje.heiloo UITKIJKPOST 13 JULI 201 De zusjes Laura en Lisanne de Witte kijken gespannen naar het scorebord waar hun tijd op te zien zal zijn. Is het snel genoeg voor Rio. Aangeleverde foto HEILOO - Deze week horen de Trias-atleten Lisanne en Laura De Witte of ze daadwerkelijk in augustus in Brazilië in actie komen. Aan alle eisen zijn vol daan nu is het wachten op het telefoontje van NOC NSF. Tijdens het succesvolle EK atle tiek in Amsterdam kwamen Laura en Lisanne in actie en lieten zien in uitmuntende vorm te verkeren. Beide wonnen hun serie; Lisanne op de 400 meter en Laura op 200 meter. Laura verbeterde haar record 23.23 seconden. In de halve finale wist Laura zich niet te plaatsen voor de finale. Ook Lisanne wist zich niet te plaatsen voor de finale maar dat scheelde toch enorm weinig (3 honderdste). De teleurstelling was groot maar de gedachte dat ze zich nog kon plaatsen samen met Laura voor RIO met de 4x400 estafette ploeg maakte in Lisanne het beste los. In de serie van de 4x400 meter bestond het team dus uit 50 procent Trias! Samen met Eva Hovenkamp en Nicky van Leuverden verbeterde het Nederlands team het Nederlands record met 3 seconden. Opeens was RIO in zicht. Een dag later in de Finale deden de meiden het nogmaals. Hierdoor staat het Nederlands team hoog genoeg op de kwalificatielijst die een uitnodi ging kunnen verwachten voor de Olympische spelen. Vaak wordt de vraag gesteld aan de zusjes de Witte waar ze trainen. Het bijzon dere is dat Laura de Witte al haar trainingen doet bij AV Trias. Lisanne doet haar trainingen bij Team Distance Runners in Castricum. Trias is bijzonder trots op dit behaalde resultaat. Momenteel gebeurt er iets bij zonders bij Trias. Want ook Job Beintema (21 jaar) liet afgelopen maandag bij recordwedstrijden in Oordegem België een geweldige tijd noteren op de 110 meter horden: 13.86 seconden, een tijd waarmee hij komt bij de beste 10 tijden ooit gelopen door een Nederlander. In dezelfde wedstrijd kwam Nederlands kampioen Dave Wesselink wederom heel dicht bij het Nederlands record op de 110 meter horden tm 17 jaar. Dit keer scheelde het 3 honderdste. Trias wil heel graag alle atle ten de faciliteiten bieden die elk niveau vraagt. Omdat er geen financiële ondersteuning is van uit de instanties is Trias opzoek naar sponsors voor de topatleten en de talenten. Want wat is er mooi ers om structureel te laten zien waar een clubje uit Heiloo toe in staat is? Info - 06-29514976. HEILOO - Robin Houtenbos heeft de hoogste categorie van het Heiloo Open 2016, het jaarlijkse toernooi van TC Heiloo United, op zijn naam geschreven. In 2013 won de ervaren speler van TC Sint Pancras ook al eens op het tenniscomplex aan het Maalwater. Tijdens de HE3-finale versloeg Houtenbos de lokale favoriet en titelverde diger Machiel van den Hoonaard in drie sets: 2-6 7-6 6-2. In het herendub- bel 3 was er wel succes voor Van den Hoonaard. Aan de zijde van Denny van der Weg versloeg hij zondag Arthur Heurter en Dennis Roggeveen, 3-6 6-4 5-7. Bij de vrouwen waren Sophia Koningsveld en Esther Oostrom- Koopman de sterkste combinatie. Er waren geen speelsters in het DE3. In totaal kwamen er ruim 400 tennissers in actie. Bron: Noord-Hollands Dagblad ay i Mnu.ii IH MHALvO Nederlands kampioen Dave Wesselink in actie. Aangeleverde foto Anna staat vierde van links Aangeleverde foto 16-17 juli Geluksroute Heiloo www.geluksroute.nu/editie/ heiloo/geluksplukkers Donderdag 14 juli Biologische markt 12.00 - 17.00 uur, o.m. met Miss Bean (www.miss-bean.nl) Vrijdag 15 juli Biologische groente en fruit, 11.15 - 12.00 Kapellaan 140, met Heiloogisch (www.heiloogisch.org) Zaterdag 16 juli Workshop 'een dagje gezond' 10.30 - 12.00 uur, Healthiness opgave noodzakelijk (info@healthinessonline.nl) Geluksmeditaties 10.15 - 12.45 uur, Chi-Balans (info@chi-balans.nl) Meditaties ieder heel en half uur, vrije inloop HEILOO - Van 1 juli t/m 7 juli vond in Noorwegen het Nordic toernooi plaats voor natio nale voetbalteams meisjes tot 16 jaar. De landen die aan dit toernooi meededen waren Finland, Zweden, Denemarken, Noorwegen, IJsland, Frankrijk, Duitsland en Nederland. Anna Ursem, die tot seizoen 2014/2015 bij HSV speelde, maakt al sinds haar 14e deel uit van het nationale team en heeft al diverse internationale toer nooien op haar naam staan. De selectie van 20 meisjes uit heel Nederland vertrok donderdag 30 juni van Schiphol naar de lucht haven van Oslo. In de buurt van Frederikstad werden op diverse prachtige locaties de poule wed strijden gespeeld. Vrijdag 1 juli trof Nederland de selectie van Finland, deze wedstrijd werd eenvoudig gewonnen met 6-0. Zondag 3 juli stond Duitsland op het programma, dit team bleek een maatje te groot voor onze meiden, de wedstrijd werd met 3-2 verloren. Vervolgens stond 5 juli Zweden op het program ma, Anna starten vanuit de basis. Ook deze wedstrijd werd met 2-0 gewonnen. Nederland speelde donderdag in het prachtige stadion van Sarpsborg de wedstrijd om de 3e en 4e plaats tegen Frankrijk. Deze wedstrijd werd helaas verloren met 1-0. Een 4e plek voor Nederland. Een top prestatie zeker gezien het feit dat er sprake was van een behoorlijk vol programma. Het schooljaar was nog niet voor bij dus schooltoetsen werden door de KNVB in Noorwegen afgenomen. Weer een ervaring rijker kwamen de meiden op vrijdag weer aan in Amsterdam. Het seizoen 2015/2016 was voor Anna lang en succesvol. Nu 3 weken vakantie om begin augustus weer te beginnen aan een nieuwe seizoen in de Eredivisie met de Telstar vrouwen. Tekst: Jolanda Ursem We lezen het allemaal wel in de Uitkijkpost of op social media: dorps genoten die het supergoed doen op grote toernooien in binnen- of bui tenland. Als buurtsportcoach ben ik met name betrokken bij de breedte sport in Heiloo; sport voor alle doelgroepen. Op de topsporters in Heiloo ben ik vooral heel trots. Zo nu en dan maak ik het topsport dan toch even van dichtbij mee. Als de judotrainers van mijn zoon weer pres teren op kampioenschappen, maakt dat mijn eigen judoka trots. En ik juich gewoon met hem mee. Afgelopen week werd onze dorpsgenoot/ zoon van mijn collega Nederlands Kampioen Horden 11 Om in een super tijd. Wauw, wat een prestatie! Als de volgende dag mijn collega de foto's en film pjes laat zien, leeft het echt! De winst van zoonlief is winst voor het hele gezin. Prachtig om de vastgelegde emotie van de win naar en zijn familie te zien. Dat raakt mij. Van sport en -prestaties geniet je met elkaar!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 21