'Willibrordus draait door' verwondert en verbaast Tien vragen aan... 3 Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Dan zou ik nu een zeilschool runnen in Friesland. Ingo Maurer. de drukte? Kapel Onze Lieve Vrouw Ter Nood in Heiloo leeg UITKIJKPOST 13 JULI 201 HEILOO - "Het festival 'Willibrordus draait door' brengt in september een prach tige mix van muziek- en thea teroptredens, films, kunst en culinaire genoegens. Bezoek je dit festival, dan betreed je een bijzondere ontmoetingsplek en sta je versteld van de optredens en kunstuitingen." "Het gevoel van verwondering en verbazing is prettig overweldigend. Zonde om er niet bij te zijn op 9, 10 en 11 september op het landgoed Willibrordus in Heiloo. Zet dit drie daagse festival daarom in je agen da!" Aan het woord is mede-organisa tor Jan Bellekom. Hij laat enthou siast weten dat artiesten, musici en theatermakers mooi werk leve ren tijdens het Willibrordus draait door-festival, evenals kunstenaars, filmers en verhalenvertellers. Zij presteren hun voorstellingen en kunstuitingen op het Landgoed Willibrordus in en rondom de Cultuurkoepel in Heiloo. Deze locatie krijgt een metamorfose te verwerken: diverse podia, grote ten ten en zeecontainers staan 'straks' klaar voor optredens. Daarnaast zijn volop activiteiten gepland in de Binnentuin, de garage, de tuinzaal en de Rabozaal van het Willibrordus Business Centrum. Ook is cultureel centrum De Strandwal tijdens de festivaldagen volop in gebruik. Muziek en theater Jan vertelt dat het programma veel muziek- en theater-optredens bevat, "variërend van klassiek tot pop". Organist Eric-Jan Eradus opent het evenement dagelijks in de Cultuurkoepel met zijn orgelmuziek. Daarna vertolken bekende en min der bekende artiesten veelal "onbe kende, maar o zo prachtige liedjes". De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek —r f Ptintog. KahimHi Nieuwe Openingstijden ma. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.30 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 I 13.00 - 14.30 uur Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5330175 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. "Ja, want het moet altijd verrassen, daar zorgen we graag voor." Enkele grote namen zijn de caba retier Mike Boddé, bekend van het televisieduo Mike Thomas en de harpist Remy van Kesteren. Daarnaast gooit bijvoorbeeld de popformatie Amazing Stroopwafels hoge ogen, evenals de driemansfor matie Skotwal met hun Westfriese liedjes. Skotwal komt met een koor naar Heiloo. Ook bijzon der zijn optredens van het trio Reijseger Fraanje Sylla, van de bekende pianist Marcel Worms, de Fado-zangeres Maria de Fatima en de flamenco gitarist Eric Vaarzon Morel. Liefhebbers van theater kunnen onder andere aanschuiven bij de de humoristische theatervoorstel ling '(V)rauw' van 'De Kippen'. Drie dames brengen nemen dan het 'hokjes-gedrag' van mensen op de hak. Bijzonder is verder de vertol king van gedichten uit de glorietijd van jongerencentrum BukBuk. Jan laat weten dat de muziek- en thea ter-programmering nog wat 'gaten' kent. "Wie nog wil optreden, mag zich melden", benadrukt hij. Kunst, film en horeca Volgens Leo Gouwerok van de organisatie bevat het terrein volop beeldende kunst-uitingen. Zo is de levensgrote installatie-kunst van Company Daad bijzonder. Deze organisatie maakte naam met bij voorbeeld grote kunstwerken op het Oerol-festival op Terschelling. Verder zijn de musea op het Willibrordusterrein geopend. Filmfanaten kunnen het hele weekend films kijken die iets met psychiatrie te maken heb ben. Een voorbeeld is een docu mentaire, opgenomen in het psy chiatrisch centrum Willibrord. Bijzonder is ook de documentaire 'De Geesteszieken van de 'Hokjesman', een programma bekend van tv. Deze docu is opge nomen in de specialistische ggz- instelling Dijk en Duin in Castricum. Verder kunnen liefhebbers zich - in zeecontainers - laten inspireren door videokunsten. Ook de horeca zorgt voor de innerlijke mens. Diverse koks bieden afwisselende lekkernijen, uitgeserveerd vanuit rollende keu kens. De 'Keuken met Karakter' van de GGZ is eveneens present. Het Willibrordusbier is verkrijgbaar en de baristoclub is present. Leo: "Je komt tijdens het festival niks tekort." Van wandeling tot borrel De locatie leent zich verder bij uitstek voor een wandeling door de gebouwen van Willibrord en het tussenliggende park van landgoed Willibrordus, vertelt Leo. Daarnaast staat een spirituele wandeling over het terrein op de activiteitenlijst (vooraf opgeven is voor deelnemen noodzakelijk). Leuk is eveneens de businessborrel voor ondernemers in Heiloo. Aandacht voor psychiatrie Heiloo viert dit jaar de tweede editie van het Willibrordus Festival. Stichting De Buitenkans nam vorig jaar het initiatief, gesteund door GGZ Noord-Holland Noord en Stichting Vrienden van de Cultuurkoepel. Leo: "Deze organi saties wilden graag de psychiatrie breder en op een laagdrempelige, leuke manier onder de aandacht brengen. Zodoende brengt het fes tival 'voeding voor de geest' in de ruimste zin van het woord. Doel was in eerste instantie vooral films te brengen, maar al snel dachten we: 'Waarom zorgen we ook niet voor live muziek, theater en kunst?' Het festival breidde zich snel uit en is 'uit de hand gelopen". Het (vrijwillige) bestuur bestaat uit Jan Bellekom, Theo Adrichem, Leo Gouwerok, Pieter Ranzijn, Max Tholen, Gonny van Wees, Theo Kloosterman en Ed Freriks. Daarnaast speelt programmeur Ed Bausch een belangrijke rol; hij brengt de artiesten en kunstenaars samen. Onmisbaar voor het succes zijn verder de sponsors Rabobank en Taqa en de vrijwilligers die tijdens het festival hand- en span diensten verrichten. 'Willibrordus draait door' is afwis selend, inspirerend, kleurrijk en gratis toegankelijk. Daarbij zijn veel optredens tijdens het festival gratis te bezoeken, voor toegang tot de overige voorstellingen wordt een laag entree gevraagd. Meer informatie is te vinden op www. wUhbrordusdraaitdoor.nl. Contact opnemen met de organisatie kan via info@willibrordusdraaitdoor.nl. Let ook op de 'Willibrordus draait door'- app: bezoekers kunnen via deze app hun favoriete programma samen stellen. De speciale festival-app wordt binnenkort actief. Vrijwilligers gezocht De organisatie van 'Willibrordus draait door' zoekt vrijwilligers die zich tijdens de festivaldagen in Heiloo willen en kunnen inzetten. Werkzaamheden zijn bijvoor beeld het opbouwen van tenten, het begeleiden van publiek en artiesten of barwerkzaamheden. Geïnteresseerden kunnen zich inschrijven voor het doen van een of meerdere taken. Aanmelden hiervoor kan via info@wUhbordusdraaitdoor.nl. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser Volg de Uitkijkpost ook op :blj Marjolein Meijers. Aangeleverde foto Bas van de Laken woont sinds zijn derde levensjaar in Heiloo, is getrouwd en heeft 2 kinderen. 21 jaar geleden is hij gestart met zijn bedrijf Van der Laken Lichtadvies, een win kel met Designverlichting, waarbij hij ook lichtplannen voor nieuw- en verbouw maken en de verlichting kan installeren. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren in Den Haag en vanaf mijn 3e levensjaar in Heiloo getogen. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je nu heb ben? 3. Wie zou je graag ontmoeten? 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Alle zeiltochten met mijn familie door Friesland. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo? Het Heilooërbos met de Ronde O. 6. Waarvoor kunnen ze je wakker maken? Om mee te gaan zeilen, waar dan ook. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Niet klagen maar dragen. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van je? Dat wij in Woerden zijn begonnen met Van der Laken Lichtad vies. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? De gemeentelijke subsidies voor de sportclubs weer in ere herstellen. 10. Persoonlijke vraag aan Bas: wat zijn jouw toekomstplannen of dromen?' Mijn toekomstplannen zijn om meer tijd te gaan nemen om samen met familie en vrienden te gaan zeilen. Ik nomineer Willem De Boer voor de volgende 10 vragen. Mijn persoonlijke vraag aan Willem is: Hoe lang houden jullie het nog vol in zo'n klein winkeltje gezien HEILOO - Eén keer per jaar sjouwt een groep vrijwilligers alle banken de Kapel Onze Lieve Vrouw Ter Nood in Heiloo uit. Om ze een paar dagen later vervolgens weer terug naar binnen te sjouwen. Eenmaal per jaar wordt in de kapel het ziekentriduüm georganiseerd, al 87 jaar. Gedurende deze dagen worden mensen die door ziekte niet in staat zijn om wekelijks de kerk te bezoeken, warm ontvangen om te bidden, te eten en hun verhaal te kunnen vertellen. Dit alles wordt geor ganiseerd door een speciale werkgroep. De inzet van een grote groep vrijwUhgers is hierbij onmisbaar. Ton van Schooten is al 25 jaar één van deze vrijwilligers. "Om in de kapel ruimte te maken voor de vele mensen in rolstoelen en bedden, moeten de banken de kerk uit. Een paar jaar geleden ben ik een groep vrienden bij elkaar gaan zoeken, die mee wilden helpen sjouwen. Inmiddels doen wij dit al vele jaren met plezier en het wordt bijzonder gewaardeerd. Het 'banken sjouwen' is inmiddels een begrip geworden", aldus Ton. Het ziekentriduüm wordt ieder jaar in de eerste week van juli georganiseerd. Tekst: Linda van Rozendaal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3