f Foto- en verhalenfestival: NATUUR-lijk inspirerend Nieuw type kinderdagverblijf in Heiloo! Belle en het Beest musicaltweedaagse 'li INGEZONDEN MEDEDELING Herfstcollecties bij ISIS Ondermode Vier vakantie bij Kinderopvang Kits Oonlie Radboudschool: 2500 euro voor Stichting Vluchtelingenwerk Eerste Club Melange-avond tof en kleurrijk UITKIJKPOST 13 JULI 2016 ALKMAAR - ISIS Ondermode nodigt u graag uit om een kijkje te komen nemen in de zaak aan de Frederik Hendriklaan 10 in Alkmaar. De winkel biedt u onder meer een uitgebreide collectie nachtmode en huispakken. Voorts katoenen ondergoed van Hanro en R.J. Uiteraard vindt u er ook altijd een breed assortiment lingerie van de bekende merken zoals Aubade, Chantelle, Marlies Dekkers en Empreinte. Panty's van Oroblu en corrige rende ondermode van Spanx. Het is zeer de moeite waard het aanbod met eigen ogen te gaan bekijken. ISIS adviseert u graag en vakkundig bij uw keuze. Vakantie Van 1 augustus t/m 6 augustus zijn wij wegens vakantie 1 week gesloten. Ons adres: Frederik Hendriklaan 10, 1814 JP Alkmaar. Tel.: 072 5116 606. Voor openingstijden zie www.isis-ondermode.nl HEILOO - Vakantie is feest: niets hoeven en lekker kunnen doen waar je zin in hebt! Ook in de vakantie is het leuk om met leeftijdsgenoten op te kunnen trekken. Tijdens de zomervakantie staan alle activiteiten in het teken van KLEUREN. Iedere vakantieweek heeft een andere kleur met bijbehorende activiteiten. Het volledige activiteitenprogramma vindt u op kits-oonlie.nl/vestigingen/vakantieopvang.html. Voor alle kinderen zijn er verschillende vakantiepakketten mogelijk, waar bij er gekozen kan worden voor opvang voor iedere vakantie, zes weken vakantie of flexibele afname. Heeft u eigenlijk geen opvang nodig, maar vindt u het leuk om uw kind mee te laten genieten van de activiteiten, dan kunt u uw kind(eren) ook per dag, week of vakantie aanmelden. Wilt u meer informatie over vakantieopvang bij Kits Oonlie? Neem gerust contact op met Kits Oonlie op telefoonnummer 072-5 323 576, of door het sturen van een e-mail naar info@kits-oonlie.nl. HEILOO - Melange7 organiseerde afgelopen vrijdagavond voor de eerste keer een Club Melange-avond. Van 22.00 tot 02.00 uur kon men dansen op muziek, gedraaid door DJ Sweet le Freak, Melle Kuil op de Saxofoon en DJ JCB. Mooie mensen, toffe dj's, kleurrijke cocktails maakten het tot een succes. Volgende maand gewoon weer! Aangeleverde foto HEILOO - Het verhalenfestival van Stichting de Buitenkans leverde diverse prachtige schrijfwerken op. Dit is het derde korte verhaal. Auteur Maretty stelt zich eerst voor: "Mijn naam is Maretty van den Mosselaar, ik woon in Grootebroek. Ik kwam in aanraking met dit pro ject via mijn werk; participatiecen trum De Baanbreker in Enkhuizen, waar ik een aantal jaar geleden de schrijfgroep Inktzwam oprichtte en deze groep sinds die tijd begeleid. Binnen deze groep gaat het niet alleen om creatief schrijven (gedich ten en korte verhalen) maar ook om zelfonderzoek met schrijven als middel. Ook buiten de schrijfgroep schrijf ik veel, dit is onder meer terug te vinden op www.verhip.nu/ blog en mamadag.weebly.com. In deze laatste blog ik over mijn rol als dochter en mantelzorger van mijn dementerende moeder." Er blijft niets van me over Een paar dagen alleen in een vakantiehuisje. Ik hoop hier de rust te vinden om weer te gaan schrijven. De zon schijnt, de vogels fluiten, konijntjes maaien het gras, ik moet niets. Een perfecte plek om 'tot jezelf te komen'. Dat klopt. De situatie dwingt mij er toe of helpt me er bij. Hoe zal ik het zeg gen? Ik ben onrustig, het voelt alles behalve prettig. Er is voldoende gelegenheid om dit 'tot mezelf komen' te verzachten of misschien zelfs te ontvluchten. Ze lokken me. De tv, de radio, tijdschriften, klusjes in de tuin en natuurlijk de smartphone met een directe link naar de rest van de wereld. De wereld die er altijd is, maar die ik nou net even achter me wou laten. Het ding trekt mijn aandacht. Ik film een konijntje omlijst met een bont vogelconcert. Best mooi. Ik deel het op Facebook. Moet ik nou echt de hele wereld laten weten wat ik hier hoor en zie? Het voelt voor mij alsof het dan meer waarde krijgt. Waarom eigenlijk? Waarom deel ik dit? Het filmpje toont de rust van de natuur, niet mijn innerlijke onrust. Het toont niet mijn grotendeels onbewuste zoektocht om 'tot mezelf te komen' en hoe daar dan ook weer snel bij weg te gaan. Ik besluit mijn smartphone weg te leggen. Radio en tv zijn uit, de tijdschriften terug in de kast. De onrust in mij is duidelijk voelbaar, maar nu niet alleen maar onpret tig. Ik merk het op. Precies zoals ik dat ook in een meditatie doe, alleen heb ik mezelf nu geen eind tijd gegeven en zit ik niet stil op een kussen. Ik verbind me met de dingen om me heen die er al die tijd al 'gewoon zijn'. Ik drink een glas water. De vogels zingen, ze lijken nu luider en met meer dan net. De zon verwarmt mijn rug, de wind streelt mijn huid, het gras kriebelt me. Paardenbloemen, pinkster bloemen, madeliefjes en vergeet- me-nietjes. Ineens zie ik hoeveel verschillende bloemen zich om mij heen in het gras hebben verstopt. Ik pak mijn camera en leg ze vast. Waarom? Ik zie ze toch, is dat niet genoeg? Mijn gedachten vliegen alle kan ten op, ik vlieg er achter aan. Soms kan ik even bij de waarneming van mijn zintuigen blijven. Op zo'n moment merk ik op wat er daarvoor niet was en weet ik dat er nog meer voor mij verborgen is. Ik kruip er in. In alles wat ik waar kan nemen, en dan groeit het. De geluiden, de beelden, het gevoel op mijn huid, alles groeit. Een beestje loopt over mijn been, ik stuur het niet weg, ik blijf er bij met mijn aandacht, het gevoel groeit, het lijkt alsof ik er in op ga. Ik verdwijn er in. In de vogels, in het gras, de warmte van de zon. Een zweefwespje hangt pal voor mijn neus stil in de lucht en kijkt me aan. Wie kijkt eigenlijk wat aan? Denk ik een fractie van een seconde later? Ik was er niet. Ik was even weg of ik was even alles. Dit gaat verder dan 'tot mezelf komen'. Ik ga door mezelf heen. Alsof ik binnenstebuiten keer en ik buiten mij kan zien wat binnen was en andersom. Als ik me hier werkelijk aan overgeef blijft er niets van mij over. Dan vervaagt de grens tus sen mij en het gras en is er alleen nog maar kriebelen. Dan vervaagt de grens tussen mij en de vogels en is er alleen nog maar fluiten. Dan vervaagt ook de grens tussen mij, het papier en de pen en is er enkel schrijven. Ik ga er letterlijk in op. Ik ben aangekomen. HEILOO - Begin september opent op Stationsweg 128 'Zand op je hand': hoogwaardige kin deropvang voor kinderen van 2 tot 4 jaar. Over alles is zorgvuldig nage dacht: van de Scandinavische inrichting, de Montessoriaanse zintuigelijke ervaringen, de the- ma's en het kinderkunstatelier tot de doordachte taalontwikkeling. "Het uitgangspunt is aansluiting vin den bij de behoefte en voorkeuren van ieder individueel kind, "vertelt Ingrid Ruijters, "met een link naar de natuur. Het gaat dan vooral om een prettige en respectvolle sfeer. Het is onze missie om het gezin als geheel te ontzorgen." Ze illustreert: HEILOO - Heb je ook zin om tijdens de zomervakantie twee dagen lang te dansen, zingen en acteren in je eigen musical? Op maandag 8 en dinsdag 9 augus tus organiseert de Muziek-en Dansschool Heiloo de musical- tweedaagse 'Belle en het Beest'. Een extra lange musicalervaring dus! We gaan tijdens deze musical- tweedaagse ook aan de slag met schmink en kostuums die we zelf gaan maken, en omdat we een dag extra hebben, is de presentatie extra uitgebreid. De musicaltwee- daagse begint op maandag om 10 uur op de Muziek- en Dansschool Heiloo, Het Veld 1. Op dinsdag om 15.30 uur sluiten we af met een pre sentatie voor publiek. Wil jij meedoen? Dat kan! Voor informatie en kosten, graag mailen naar: musicalendans@gmail. com. Opgeven doe je door een mail- tje terug te sturen met naam, leeftijd en telefoonnummer. Inschrijven voor de betaling kan op de dag zelf (of print het formulier en neem deze ingevuld mee). De MDH is gesloten in de vakantie, dus wij zijn alleen per email bereikbaar! 1 "Zo kunnen onder andere kinderen én ouders zich kosteloos opgeven voor een (meeneem-)ontbijt, is er de optie om een biologische maal tijd mee te eten, en kunnen ouders kiezen voor opvang die aansluit op hun situatie: vaste of flexibele dagen of zelf losse uren." Zie ook de website: www.zandopjehand.nl. HEILOO - Eind mei kregen de leerlingen van de Radboudschool een presentatie van Stichting Vluchtelingenwerk. Daaraan gekoppeld werd een actie gestart waarbij de leerlingen werden gevraagd om voor geld klusjes te doen bij ouders, buren of familie. Het verdiende geld werd ingezameld voor Stichting Vluchtelingenwerk. Al met al hebben de leerlingen een mooi bedrag bij elkaar geklust: ze overhandigden maar liefst 2505,45 aan St. Vluchtelingenwerk in de vorm van een cheque. Het geld wordt gebruikt om vluchtelingen in Nederland een leuke dag uit te bezorgen, omdat zij dat zelf niet kunnen betalen. De kinderen vonden het een heel goed doel en hebben enthousiast geklust met z'n allen!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 9