Het grote verlies van familie Bruin de Bibliotheek School Olympics en olympische musical op de Paulusschool worden Afzwemmen voor 'Teddybeer' en 'Red Jezelf van deze krant? INGEZONDEN MEDEDELING Bibliotheek Heiloo is er voor u, óók deze zomer www.uitkijkpost.nl 0226 333311 UITKIJKPOST 20 JULI 2016 iel HEILOO - In onze mooie bibliotheek kunt u (bijna) dagelijks kranten en tijdschriften lezen, internetten of een expositie bekijken én gezellig andere mensen ontmoeten. Voor nog geen 5,- per maand kunt u 10 materialen per keer lenen: boe ken, e-books, cd's, tijdschriften en tegen een kleine vergoeding dvd's en speelgoed. Met dit abonnement van de bibliotheek kunt u daarnaast iedere 3 weken wel 10 e-books tegelijk lenen én ook gratis lenen in andere biblio theken. Ook zijn er veel leuke en boeiende activiteiten: workshops, cursus sen en lezingen (voor leden tegen een gereduceerd tarief), en voorlezen voor peuters en kleuters. Heeft u speciale vragen over lezen met een leesbeperking of digitale media, dan zijn er wekelijks speciale spreekuren.We hopen u snel in de bibliotheek te zien! HEILOO - Kinderen van groep 5, 6 en 7 van de Paulusschool orga niseerden maandag 11 juli een Olympische Dag. Deze dag stond in het teken 'gezond, gezellig en sportief. Ouders en kinderen van groep 3 en 4 waren uitgeno digd om mee te doen. Drie weken lang hebben de kin deren van de groepen 5, 6 en 7 hard gewerkt in verschillende werkgroe pen om alles tot in de puntjes te regelen. De dag werd geopend met een openingsceremonie met natuur lijk een fakkel met het olympisch vuur, een dans, en een toespraak door een leerling uit groep 5. Groep 8 had geen tijd om hieraan deel te nemen, want deze leerlingen waren druk met de afscheidsmusical. Op de Paulusschool wordt de musi cal al jarenlang door kinderen zelf geschreven. Bij toeval kozen de kin deren dit jaar ook de Olympische Spelen als onderwerp. De teksten, liedjes en decors zijn geheel door de kinderen zelf geschreven en gemaakt. Dit jaar was er voor de eerste keer een liveband met leer lingen uit groep 8 die de muziek ver zorgden tijdens de musical. Tekst: Elsbeth Glas HEILOO - Mona overleed 22 jaar geleden, ze was slechts 23 jaar jong. Mona Bruin is gestorven aan een melanoom waardoor ze uiteindelijk botkanker kreeg. Edith, Mona's oudere zus, ver telt: "Ik was hoogzwanger van mijn dochter Demi toen Mona terminaal in het ziekenhuis lag. Gelukkig heeft ze Demi nog vast kunnen houden. Twee maanden later is Mona over leden." Op het moment dat Edith haar dochter kwam laten zien heb ben ze Mona met bed naar het res taurant van het ziekenhuis gereden. Daar lag Demi in de armen van Mona. Andere mensen in het restau rant dachten dat Mona net bevallen was. Edith en Mona hadden een sterke band. Mona was een rustig meisje, trok zich graag terug. Edith daar entegen had praatjes voor tien. Het kwam vaak voor dat Edith voor Mona in de bres moest sprin gen. Ze gingen samen uit en de vrienden van Edith waren ook Mona's vrienden. Mona ging naar de huishoudschool. Later ging ze werken bij een bakker in de stad. Dit deed ze met veel ple zier. Ze kreeg op haar 17e ver kering met Ruud. Het stel ging samenwonen in Heerhugowaard. Op haar 19e liet ze haar eerste moedervlek weghalen. Tijdens het afdrogen na een douchebeurt was de moedervlek gaan bloeden. Ze belandde bij de dokter. In de vier jaar dat ze ziek was zijn er ontelbaar veel moedervlekken weggehaald. Een moedervlek op haar rug sloeg naar binnen en zo kreeg ze botkan- ker. De ziekte was heel agressief en Mona had veel last van bijwerkin gen. De moeder van Mona wilde er niet aan dat ze haar dochter zou verliezen. Toen Mona al heel ziek op bed lag in de woonkamer van haar huis in Heerhugowaard vond moe der Bruin een brief van de dokter. In de brief stond 'Mona heeft niet HEILOO - Woensdagmorgen 13 juli was het vroeg in de och tend al druk bij zwembad Loos. Vijfendertig kinderen ston den in t-shirt, korte broek en waterschoenen klaar om te laten zien dat ze zich zowel op hun buik als op hun rug al goed in het water kunnen redden. Al deze kinderen gingen dan ook trots met hun 'Red jezelf - brevet naar huis. Dit is een stimulans, op weg naar het A-diploma. Eind juni hebben de jongste leer lingen van zwembad Loos al laten zien dat ze veel plezier in het water beleven. In eigen bad deden ze examen voor het Teddybeer diploma, samen met hun vader, moeder, opa of oma. Deze kinderen zijn nu wat meer water- vrij en hebben al een klein stukje zelfredzaamheid. Ook deze kinde ren zijn heel trots met hun eerste diploma naar huis gegaan. Red Jezelf-Brevet: Benjamin Boesten, Josefien van Baarsel, Luka Meijer, Tess Schoorl, Manos Vogelzang, Fenna van der Kolk, Jay Wijnaar, Nordin Bakni, Levi Jongerie, Zoe de Winter, Sander Bos, Jade van Luipen, Lotte Kramer, Giel Zander, lang meer en dat weet ze'. Dit was een heel confronterend moment. Mona en haar familie hebben veel steun gehad in deze moeilijke peri ode aan een lieve zuster genaamd Dixy. Toen Mona in haar laatste fase in het ziekenhuis lag, kwam Dixy vaak 's nachts op het randje van haar bed zitten. Ze spraken dan over de ziekte. Tijdens de laatste wake heeft Dixy de familie geadvi seerd Mona letterlijk los te laten. Mona lag in armen van haar moeder en zolang die aanraking er was zou Mona blijven vechten en het leven niet los laten. Na 22 jaar gaat ieder gezinslid op zijn eigen manier om met het ver lies. Edith praat graag over haar zus en absorbeert herinneringen. Ze wil de herinnering aan Mona levend houden en is bang om dingen kwijt te raken. Moeder Bruin gaat op een andere manier met het verdriet om. Naar filmpjes van Mona kan ze slecht kijken. Ze vindt het moeilijk Feline Leijdekker, Mare Reitsma, Sanne Trijssenaar, Dean Oosterhof, Anoek Weel, Dali Koopman, Joana Schram, Skye Sarlemijn, Indy Blom, Joep Hoogeveen, Jasmine Mosselaar, Charlotte Admiraal, Hugo Westerman, Siem Leguijt, Ties Oostindie, Michelle Schouffoer, Tippe Hanraads, Mouna Quaziz, Kai Verheul, Fay Mosselaar om Mona's stem te horen. Edith is supertrots op haar ouders. Ondanks het verlies van hun dochter zijn het vrolijke mensen, het is er altijd gezellig. In Demi, haar dochter, ziet Edith Mona terug. Ze hebben dezelfde maniertjes, dezelfde handgebaren en dezelfde vrouwelijke onhan digheid. Al heeft Demi Mona niet gekend, Demi is er zeker van dat haar tante, als ze nog geleefd zou hebben, een dikke vriendin zou zijn. Heel bijzonder aan het verhaal van familie Bruin is dat Edith sinds 5 jaar verkering heeft met Ruud, het vriendje van Mona destijds. Ze kunnen hun verdriet over Mona delen met elkaar als geen ander. Sterfdagen en verjaardagen slaan ze zich samen doorheen. Edith en Ruud gaan volgend jaar trouwen. Tekst: Margreeth Anema en Ayhan Yavuz. Teddybeer-diploma: Sanne Visser, Anna Komen, Marit Sengers, Femke Rotteveel, Lotte van Cronenberg, Josephine van Schooten, Mark Melk en Roos Kuindersma. De musical stond helemaal in het teken van de Olympische Spelen. Aangeleverde foto Afzwemmertjes voor het Red jezelf-brevet. Aangeleverde foto Mona (rechts) werd slechts 23 jaar. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 15