Vrijmarkt in Timmerdorp 'Hemelse klanken' in Slotkapel Steeds meer actie bij Watersportcentrum Uitgeest Open dag Pluktuin Bakkum Petit café Lekker aan de haven regio 18 Stiltewandeling in de Egmondse duinen PETIT CAFF Lekker aan tjc liaVcn Zeilmakerij de Weers fijn timmerwerk Maak je eigen boeket! Aangeleverde foto EGMOND-BINNEN - Anky Floris neemt u op vrijdag 29 juli om mee op wandeltocht door de duinen van Egmond. De start is om 13.00 uur bij de Abdij van Egmond. Anky Floris: "Terwijl de voeten lopen, kan de geest verstillen. Op verschillende manieren kunt u hierdoor onthaasten, op adem komen, tot gebed komen. Het beoefenen van de stilte is een van de kernbegrippen van de Benedictijnse spiritualiteit. Dat is waar het tijdens de wandeling om gaat: even in stilte te ZIJN. U krijgt onderweg verschillende verdiepingsopdrachten, die u nog meer in contact met uw eigen stilte zullen brengen." Meer informatie vindt u op www.abdijvanegmond.nl. Bezinningsaanbod Abdij van Egmond, Vennewatersweg 27a, Egmond-Binnen. De ondernemers zijn heel blij met de verfraaiing. Aangeleverde foto UITGEEST - De ingangen van Watersportcentrum Uitgeest en Vakantiepark De MeerParel hebben een facelift ondergaan. Er zijn zuilen geplaatst met daarop de namen en logo's van de betrokken ondernemers op het terrein, met aanduiding waar iedereen te vinden is. 's Avonds zijn deze zuilen verlicht. "Het is een enorme verbetering vergeleken met de verschillende bordjes die er aan lantaarnpalen zaten", aldus de ondernemers, die heel blij zijn met de verfraaiing. "Het is een stap in de uitgebreide samen werking om het alle bezoekers naar de zin te maken." Dat is onlangs ook goed gelukt met de Midzomernacht Sloepencruise van Zeilschool en Bootverhuur Het Uitgeestermeer, waaraan ruim veertig mensen deel namen. Deze mensen verlengden hun avond ook nog bij het succes volle 'Muziek op het Water' van Bistro 't Schippersrijk. Dat deden ze na de gezellige cruise, met heerlijke hapjes van petit café Lekker aan de Haven. Houd op de website of op de Facebookpagina de activitei tenagenda in de gaten, want in het najaar wordt er, naast andere acti viteiten, weer een sloepencruise georganiseerd! Of u nu watersporter bent of geniet van het uitzicht, op de jachthaven vindt u van alles om er een gezellige dag of avond van te maken. En dat op maar een kwar tier, of minder, lopen van Uitgeest. Komt u met de auto, dan zijn er vol doende gratis parkeerplaatsen. 'One stop shop' Wist u trouwens dat er voor onderhoud voor en aan boten alles voor handen is bij Fijn Timmerwerk Jelle Eiling, Zeilmakerij De Weers en Blue Peter Watersport? Bij watersportwinkel Blue Peter Watersport kunt u ook terecht voor kleding, schoenen en cadeautjes. Al met al biedt het watersportcentrum u een 'one stop shop' voor heerlijk genieten aan de zuidoever van het Uitgeestermeer! Voor meer informatie kunt u kij ken op www.watersportcentrumuit- geest.nl, Facebook, of kom gezellig langs op de Lagendijk 7. U bent van harte welkom! EGMOND AAN DEN HOEF - Lamoraal van Egmont zou opstaan. Ja, dat zou hij doen, opstaan uit z'n graf als hij zou weten welke hemelse klanken er te horen zijn in zijn Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Topstudenten en net afgestu deerden van muziekopleidingen uit de hele wereld brengen er prachtige muziek tot leven. U kunt gaan genieten van hun muzikale prestaties op vele plek ken in de regio. Ook in onze prach tige Slotkapel in Egmond aan den Hoef, met z'n heldere akoes tiek. Woensdag 27 juli, aanvang 20.30 uur, speelt daar Alica Müller (Duitsland) op piano werken van Schumann en Prokofjev en Mislav Ivaci (Kroatië) eveneens op piano werken van Haydn, Prokofjev en Chopin. Ook op 10 en 24 augustus zijn er concerten. Wie maakt dit mogelijk? The International Holland Music Sessions (TIHMS) haalt uitverko ren klassiek talent op cello, piano en viool jaarlijks naar Bergen voor lessen, masterclasses en concerten. Ze logeren bij gastgezinnen, die hen met vervoer en allerlei praktische zaken, zoals bijvoorbeeld een stu diepiano of een fiets, bijstaan. Internationale docenten die op hun vakkennis, reputatie en uitstra ling zijn aangetrokken, begeleiden studenten vier weken lang op hun weg naar de zo begeerde solocar rière. Studenten kunnen lang niet altijd zelf de kosten opbrengen die aan zo'n zomerfestival verbonden zijn. Dankzij veel sponsoren kan TIHMS beurzen beschikbaar stellen. Zo kunnen ook minder draagkrach- tigen met veel talent hun spring plank naar de grote podia verwer ven, bijvoorbeeld Het Koninklijk Concertgebouw in Amsterdam. Liefhebbers van klassieke muziek, laat u "live" betoveren door jonge mensen met een groot talent en een enorme passie voor muziek in Lamoraal van Egmont's Slotkapel. Voor toegangskaarten, reserve ren en data van de concerten, zie www.tihms.com. EGMOND AAN DEN HOEF - De Timmerdorpweek in Egmond aan den Hoef is deze week in volle gang. De hele week hebben ruim 130 kinderen met veel inzet en plezier gesleept, gezaagd en getimmerd aan hun bouwfantasieën op het Thema 'Vakantiedorp'. Als u het resultaat wilt zien, dan kan dat op donderdag- avond 21 juli tussen 19.00 en 20.30 uur. Dan is er namelijk de traditio nele vrijmarkt waarbij u de bouw werken kunt bewonderen. U kunt meedoen met de speciale spelletjes die de kinderen hebben bedacht of u kunt hun waren kopen. Voor meer informatie en foto's gaat u naar www. timmerdorpegmondaandenhoef.nl. Plezier in het Timmerdorp. Aangeleverde foto BAKKUM - Geïnteresseerden kunnen zondag 24 juli tussen 13.00 en 17.00 uur een kijkje nemen op de pluktuin/vlinder- tuin in Bakkum. Hier kunt u zelf een boeket samenstellen uit de vele zomer-bloemen die er bloei en. Een imker vertelt over het leven van de bij. Natuurfotograaf Reinier Mulder toont prachtige macro opname van insecten. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Dick en Jack. Indien gewenst is er hulp aanwezig bij het samenstellen van een boeket. Vindt u het leuk om te werken in een groene omgeving, dan kunt u zich als vrijwilliger aan melden. Adres: Limmerweg 5 C Castricum. Openingstijden: dinsdag t/m zondag van 13.15 tot 16.00 uur. Meer infor matie is verkrijgbaar via Facebook Pluktuin Bakkum of via www. pluktuinbakkum.nl. Een afspraak maken kan via 06-20438342.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 17