I PvdA Heiloo Heiloo op koers? Woondromen komen uit op deze royale bouwkavel Met BUCH voor de boeg Het sociaal domein Afslag A9 Tot slot Wilt u onze gehele reactie op de kadernota lezen? Kijk dan op www.heiloo.pvda.nl creating living environments UITKIJKPOST 20 JULI 2016 P Hoewel wij voor gemeentelijke samenwerking zijn, heeft de PvdA Heiloo in juni 2015, niet ingestemd met deze samen werking. Dit vanwege, toen al grote twijfels, of de ambtelijke samenvoeging van Bergen, Uitgeest, Castricum en Heiloo voorgespiegelde mooie prognoses, haalbaar zijn en geen "Droomland" is. Harde garanties zijn nodig dat de ICT kosten binnen de perken blijven. Met minder dan een half jaar te gaan, is er nog geen helderheid. Dit baart ons grote zorgen. Kortom, wordt er zinnig, zuinig en zorgvuldig omgegaan met onze middelen? Uitgangspunt is, dat de ambtelijke samen werking leidt tot betere dienstverlening en lagere kosten voor de burgers van Heiloo met handhaving van onze lokale waarden. De resultaten van de afgelopen periode zijn niet bemoe digend. Anders dan door het College wordt aangegeven, is ons beeld, dat de gesprekken met de burgers niet goed zijn verlopen. De nadruk lijkt met name financieel te zijn in plaats van burgergericht. In de hulp bij huishouding is een flinke korting tot stand gebracht. De signalering waar zorg nodig is, vinden wij onder de maat. Het credo is: "dat iedereen het zoveel mogelijk zelf moet oplossen". Maar helaas hoor je de meest kwetsbaren vaak het minst en dragen zij in verhouding wel de zwaarste lasten. De realisatie van arbeidsplaatsen binnen de gemeente voor Heilooërs met een arbeidsbeperking, blijft achter. Jeugdhulp is één van de belangrijkste onderwerpen in het Sociaal Domein. Ook al wordt het vanuit Alkmaar geregeld, wij blijven verantwoordelijk voor onze jeugd! Aangaande de aftakking A9 is op 7 december 2015, met steun van alleen de coalitiepartijen, groen licht gegeven voor het tracé en een bijdrage uit Heiloo van max. 8,5 miljoen. Financieel inzicht ontbreekt door het afwijzen van de WOB verzoeken van de PvdA. De realisatieovereenkomst is inmiddels getekend. Dit zonder de raad vooraf inzicht te geven. De verantwoording komt hiervoor ook geheel voor rekening van het College. In het Collegeakkoord is opgenomen dat inwoners meer bij de besluitvorming worden betrokken maar helaas is daar weinig van te merken. Het gevolg is, teleurgestelde en gefrustreerde betrokkenen, actiegroepen, bezwaarschriften en diverse advertenties in de Uitkijkpost. Het gehele traject komt over als éénrichtingsverkeer, waarbij in het tracé niet voor de meest optimale oplossingen is gekozen zoals de T-splitsing i.p.v. een rotonde bij de aansluiting op de Kennemerstraatweg. Helaas, constateren wij dat het College uit koers is geraakt. De ambities uit de coalitiebijeenkomst worden niet waar gemaakt. De communicatie met de burgers, instellingen en verenigingen is regelmatig onvoldoende. Op veel terreinen is te fors bezuinigd met alle gevolgen van dien. Wij gaan voor een andere koers en hopen op uw steun. Ko Hemminga Fractievoorzitter Koopsom 360.000,- v.o.n. Ruime kavel van 625 m2 Prachtig natuurgebied om de hoek Dichtbij winkels, dorpscentrum en de kust EEN ONTWIKKELING VAN INFORMATIE EN VERKOOP Kuijs Reinder Kakes T (0251) 65 15 46 www.krk.nl www.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 4