Massagesalon Ella Maar 29 kilo restafval van 100-100-100.nu deelnemers in Heiloo 60-jarig huwelijk familie Keuper BEDRIJF BELICHT 5 Een moment voor jezelf UITKIJKPOST 20 JULI 2016 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Molenbuurt 34, 1921 CT Akersloot, tel. 06-43790799, info@massagesalonella.nl, www.massagesalonella.nl AKERSLOOT - Druk, druk, druk zijn we met z'n allen tegen woordig. School, studie, werk, gezinsleven, social media en voor velen vrijwel continu die smartphone... Het is gewoon te veel. Zet daarom lijf en geest tijdig en regelmatig genoeg in de nodige ruststand. Een uitkomst is bijvoorbeeld massage. Ella Klaver verzorgt met haar massagesalon diverse behandelingen. Ontspannen ontsnappen aan de dagelijkse hectiek. "We hebben nogal wat ballen hoog te houden vandaag de dag", begint Ella Klaver. En mooiere metafoor is haast niet denkbaar. Bij menig een komt maar geen eind aan al dat rennen en vliegen, terwijl geregeld op adem komen met een moment voor jezelf juist zo heilzaam is. Bij Massagesalon Ella kan iedereen daarvoor terecht. De ruim acht jaar terug gestarte massagecursussen hebben bij Ella Klaver uiteindelijk geleid tot een eigen salon aan huis, in een mooie stille ruimte die je ont trekt aan de buitenwereld. "Het is zó heilzaam om geregeld op adem te komen, door even een stap terug te doen en afstand te nemen van de alledaagse beslommeringen. Massage is daarvoor een uitstekende methode en echt een weldaad voor iedereen." Aanraking is aandacht Massagesalon Ella biedt verschillende massages aan, zoals klassieke ontspanningsmassage, energetische balansmassage, fullbody-wellness- massage en honing-bindweefselmassage. "Bij welke vorm ook is het puur ontstressen", vervolgt Ella. "Met masseren stimuleer je afvoer van afvalstoffen, wat mogelijke verkramping vermindert. Aanraking is aan dacht, waarmee je meer terugkomt bij je lijf en letterlijk afstand neemt van je gedachten. Wanneer je een nogal druk leven leidt, hoe mooi is het dan om een moment voor jezelf te nemen en middels een massage te ontstressen en je hoofd leeg te maken!" Innerlijke balans Nog niet bij iedereen bekend maar wel heel goed werkend, is de honing- bindweefselmassage. Deze gaat wat dieper in op de huid, wat vooral na een zomervakantie met veel zonuren zeer gezond is. Honing voedt de huid en dit leidt onder meer tot een mooiere huidstructuur. Met name de energetische balansmassage is tamelijk gewild bij mensen die nogal druk in hun hoofd zijn. Zo kiezen zij er bij Massagesalon Ella voor om de innerlijke balans terug te vinden. Wie waar dan ook voor kiest: elke massage is fijn en gezond om te ondergaan. Ella Klaver staat vrijwel dagelijks (behalve vrijdag en zondag) klaar voor een brede doelgroep, van kinderen tot volwassenen. Zo kan massage ook prima werken bij ADHD of vergelijkbare diagnoses. Nogal druk de laatste tijd? Tel tot tien en neem gerust even contact op. Ella Klaver staat voor iedereen klaar. HEILOO - Deelnemers van 100- 100-100.nu in de gemeente Heiloo mogen trots zijn op hun resultaat: met maar 29 kilo rest afval per deelnemer per jaar hebben zij de doelstellingen voor 2020 alvast bereikt. 100-100-100.nu, het project over afval scheiden en afval voorkomen, heeft aan het einde van de rit ook in Heiloo prachtige resultaten geboekt. De deelnemers hebben laten zien dat door goed scheiden van afval er nog maar 29 kilo restafval per persoon per jaar overblijft. Dat is heel weinig vergeleken met de rest van Nederland. Het laat zien dat de landelijke doelstellingen om de hoe veelheid restafval terug te dringen naar 100 kilo per persoon per jaar heel goed haalbaar zijn. Om in 2020 de overheidsdoelstel- ling van 75% afval scheiden te halen, zal onze hoeveelheid restafval flink moeten dalen: van de huidige 250 kilo restafval per inwoner per jaar naar 100 kilo per inwoner per jaar. Deelnemers van 100-100-100.nu in Heiloo bereiken (nu al!) veel meer dan die ambitie: zij scheiden 80% van hun afval. Wethouder Rob Opdam in Heiloo deed zelf ook mee aan 100-100-100. nu. Hij is blij met de resultaten. "Mijn eigen ervaring is dat het in het begin wel even een kwestie van organiseren en uitleggen aan de ove rige gezinsleden is, maar dat je ook ziet dat het scheiden van afval rou tine wordt. We moeten wel zorgen dat er goede informatie beschikbaar blijft, want het is af en toe best wel lastig wat nu wel en niet in de plas tic verzamelzak thuishoort. Onze kreet op de vuilnisauto's 'Afval scheiden doe je samen' blijft het motto, dus roep ik iedereen op aan afvalscheiding te blijven werken." De resultaten van 100-100-100. nu geven een goed inzicht in de verschillen tussen huishoudens, en welke omstandigheden van invloed zijn op de hoeveelheid afval per huishouden. In de komende weken worden alle 100-100-100.nu-gege- vens geanalyseerd en de cijfers doorberekend ten behoeve van de eindrapportage die na de zomer ver schijnt. Onderzocht wordt op welke manier de resultaten vertaald kun nen worden in maatregelen en voor zieningen die het scheiden van afval voor iedereen makkelijk en vanzelf sprekend maken. Cijfers in Heiloo Groente-, fruit en etensresten (gfe): 100-100-100. nu deelnemers in Heiloo scheidden 52,4 kilo etens resten per deelnemer per jaar, dat is 3,4 keer zoveel als de gemiddelde Nederlander. Plastic, blik pak: 100-100-100. nu deelnemers in Heiloo scheidden 23,4 kilo plastic, blik pak per deel nemer per jaar, dat is 3,9 keer zoveel als de gemiddelde Nederlander. Papier: 100-100-100.nu deelne mers in Heiloo hebben met 37,6 kilo papier per deelnemer per jaar minder dan de helft van de hoe veelheid papier die een gemiddelde Nederlander produceert. Hiermee tonen zij aan hoe belangrijk het is om bekend te zijn met afvalpre ventie methodes. Door het gebruik van bijvoorbeeld nee/nee-stickers of door bewuster boodschappen te doen, kunnen we veel afval voorko men. Restafval: 100-100-100. nu deel nemers in Heiloo produceren 87% minder restafval dan de gemiddelde Nederlander. Voor 100-100-100.nu wogen in 29 gemeenten meer dan 3500 men sen 100 dagen lang hun afval (gfe, oud papier, plastic, blik pak en restafval). Daarnaast deden ze mee aan wekelijkse opdrachten, kregen ze informatieve video's te zien en konden ze opzoeken welk product in welke bak hoort in de online Wat- Hoort-Waar database. Deelnemers gaven elkaar steun en aanmoediging via het online Forum, met tips en suggesties. Hoofdrol voor inwoners De gemeente zet zich in om zoveel mogelijk waardevolle grond stoffen uit afval te behouden. Er wordt gekeken naar de optimale manier van afval scheiden; hoe maken we het inwoners zo makke lijk mogelijk om hun afval apart te houden? En wat kunnen inwoners zelf doen? Want inwoners spelen een hoofdrol bij het scheiden van afval. Na de zomervakantie orga niseert HVC voor alle deelnemers eindbijeenkomsten. HVC organiseerde 100-100-100. nu voor 29 gemeenten in Noord en Zuid-Holland, Flevoland en Friesland. Met dit initiatief wil HVC het scheiden van afval stimuleren. Door het scheiden van afval blij ven waardevolle materialen behou den. Deze materialen dienen als grondstof voor nieuwe producten. Afval scheiden is daar mee een belangrijk onder deel van de circulaire economie. Zie voor meer informatie www.100-100-100.nu. Afval scheiden doe je samen. Aangeleverde foto HEILOO - Maandag 18 juli 2016 is het zestig jaar geleden dat mevrouw en meneer Keuper in het huwelijksbootje stapten. Het echtpaar verhuisde in 1978 vanuit Oldenzaal naar Heiloo. Meneer werkte sinds de verhui zing als directeur bij Huis ter Wijck en als ad interim bij De Loet en Overkerck. Mevrouw deed vroeger veel administratief werk en was later als vrijwilligster in de zorg en bij de kerk betrokken. Ondanks zijn leeftijd van 88 jaar is meneer nog steeds sportief bezig. Met hockeyen stopte hij op 68-jarige leeftijd maar tennissen doet hij nog steeds. Mevrouw, 87 jaar, is op haar tach tigste jaar nog begonnen met com puteren en zij vindt dit nog steeds een leuke bezigheid. Tevens is haar hobby fotograferen. Samen met hun drie kinderen, zes kleinkinderen, vier achterkleinkinderen en alle aangetrouwde familieleden vierden zij het afgelopen weekend feest. Vandaag kwam loco-burgemeester Rob Opdam namens de gemeente langs om het echtpaar te felicite ren. Dinsdag viert het echtpaar nog- maals hun 60-jarig huwelijk maar dan met de seniorenafdeling van de kerk waar zij nog iedere dinsdag mee samenkomen. Tekst: Yvonne van Stiphout Rob Opdam met meneer en mevrouw Keuper. Foto: Stip Fotografie Foto: Arjan Hoogvorst

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 5