Opkikker van Keer op Keer Nieuwe stap voor Garage Zander Bijeenkomst over zorg en ondersteuning mantelzorgers De Pokémon-rage in Heiloo 9 'Roofvogel in mijn tuin' Verhuizing familiebedrijf vormt heuse mijlpaal UITKIJKPOST 2 0 JULI 201 HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt twee keer per maand een 'opkikker' aan een vereniging of stichting. Sinds januari 2016 is het bedrag verhoogd van 300 euro naar 500 euro. Om in aanmerking te komen voor deze opkikker kunt u een formulier invullen. Deze is ver krijgbaar bij de kassa of via www. stichtingxopx.wordpress.com. De tweede 'opkikker' van de maand juli gaat naar Kinderdagcentrum Het Duinhuis in Haarlem. Het betreft een bijdrage voor het verfraaien van de tuin/patio, aangevraagd door mevrouw Snel uit Limmen. U kunt kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 in Heiloo (hoek Nijverheidsweg). Openingstijden: dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. Tel.: 072- 5325962. HEILOO - Deze roofvogel zat vorige week in de tuin van Wendy Minderhoud nabij het Beestenboetje. Wendy vergeleek de vogel op internet met de sperwer en havik.... Ze vond deze twee soor ten het meest overeenkomen. Uitkijkpost zette de foto's op Facebook. De meeste mensen die reageerden denken dat het een sperwer is... Foto: Wendy Minderhoud ALKMAAR/HE ILOO - Welke zorg en ondersteuning kunt u regelen om het mantelzorgen vol te houden? Daarover gaat de informatiebijeenkomst die het Mantelzorgcentrum op woens dag 10 augustus organiseert voor mantelzorgers in Heiloo en Alkmaar. Wie mantelzorger wordt, ziet een hoop op zich afkomen. Zorgen voor een naaste gaat vaak gepaard met afspraken regelen, formulie ren invullen, keuzes makenDe mantelzorgmakelaar legt tijdens de bijeenkomst uit hoe de zorg is geregeld en welke afkortingen en jargon mantelzorgers tegen kunnen komen. Daarnaast komen de ver schillende ondersteuningsvormen voor mantelzorgers aan bod. Welke praktische hulp kunnen zij krijgen? Verder wordt ingegaan op respijt- zorg: het tijdelijk uit handen geven van de zorg om de mantelzorger te ontlasten. Uiteraard is er gelegen heid voor het stellen van vragen. De bijeenkomst is vooral bedoeld voor mensen die ontdekt hebben dat ze mantelzorger zijn of mer ken dat ze steeds meer mantelzor- ger worden, bijvoorbeeld omdat hun ouders op leeftijd komen, ziek worden en meer zorg of hulp nodig hebben. U bent welkom deze (gra tis) bijeenkomst bij te wonen op woensdag 10 augustus van 14.00 tot 16.00 uur. Over de locatie wordt u geïnformeerd bij aanmelding. Opgave is verplicht en kan tot 3 augustus. Voor meer informatie over deze activiteit of aanmelding kunt u bel len met het Mantelzorgcentrum op 072-5627618 of u kunt een e-mail sturen naar info@mantelzorgcen- trum.nl (of vraag naar de nieuws brief). Kijk ook eens op www. mantelzorgcentrum.nl voor meer nieuws en een volledig overzicht van activiteiten voor mantelzorgers. HEILOO - Gelukkig bestaan ze nog: van die authentieke fami liebedrijven die alles jarenlang draaiende houden middels een vertrouwd concept. Zij doen dit vooral met de nodige bezieling, vakkundigheid, loyaliteit naar de klanten en niet te vergeten een gezonde dosis werklust. In zo'n geval kan een bedrijf heel lang meegaan. Neem als voor beeld eens Garage Zander, die na 82 jaar(!) op de oorspronke lijke plek kiest voor een ander onderkomen. We gaan in gesprek met eige naar Rob Zander (45) aan de Kennemerstraatweg, waar zijn opa in 1934 het familiebedrijf begon. Middenin de vooroorlogse crisisja ren startte Garage Zander met twee klanten in het bestand en een niet al te groot pand. "Toen reden er nog amper auto's, die bovendien slechts weggelegd waren voor notabelen", weet Rob Zander. "Maar opa Zander sprong altijd in op de vraag, zoals reparatie aan gasgenerators in de oorlogsjaren en toenemend autoge bruik vanaf de wederopbouwtijd. De rest is geschiedenis. Na al die jaren zijn we nu écht uit ons jasje gegroeid en is het tijd voor de over stap naar een ander bedrijfspand waar we beter uit de voeten kun nen." Drukte Niet dat het zo vertrouwde hui dige pand onwerkbaar is geworden, maar het heeft met de toenemende drukte zo z'n beperkingen. "Drie generaties Zander hebben het hier in ruim acht decennia steeds prima weten te redden, met de nodige ver bouwingen en uitbreidingen. Door de groeiende verkeersdrukte en werkzaamheden werd een groter en moderner pand met meer mogelijk heden steeds wenselijker", vervolgt Rob Zander. "Om die reden trekken we medio september hier de deur voor het laatst achter ons dicht, om aan Nijverheidsweg 8 verder te gaan HEILOO - De Pokémonrage slaat in als een pokébal. Niet alleen in Heiloo, maar in heel Nederland spelen mensen het spel Pokémon GO. In totaal 1,36 miljoen Nederlanders doen mee aan deze rage. Sinds eergisteren is het spel legaal te downloaden in Nederland. Het spel maakt gebruik van aug mented reality en GPS en projec teert animaties op beelden van de smartphonecamera. In het spel moeten spelers virtuele Pokémon zoeken, ermee vechten, ze van gen, en daarna trainen. De virtuele Pokémon kunnen gevonden wor den op veel plekken in de echte wereld. Water-Pokémons kunnen bijvoorbeeld gevonden worden bij het water. Veel kinderen maar ook ouderen gaan de straat op, op zoek naar Pokemons. Zowel positieve als negatieve berichten overspoelen Heiloo over deze rage. Deze trend geeft ver der veel reacties van de media. Bezorgde (en boze!) politieberich ten en vele marketingstunts, bij voorbeeld die van de Albert Heijn komen naar voren. Op de speci aal ontwikkelde website https:// pokemappie.nl kan de Pokémon- jager makkelijk bekijken waar de Pokémons zitten en hoeft hij niet meer op zoek in de Albert Heijn. Heiloo zit zelf vol met Pokémons. Op verschillende plekken in Heiloo zit er een 'gym', een soort trainings- in een schitterende bedrijfsruimte met alle denkbare moderne facilitei ten." Duurzaam Op de nieuwe locatie verschijnen onder meer een ruime showroom, een werkplaats en een kantoor. Er komen vijf bruggen, geschikt voor auto's, campers en bestelbussen. Ook onderhoud aan hybride en elektrische voertuigen behoort tot de mogelijkheden. "Uiteraard gaan we duurzaam ondernemen. Zo is de werkplaats voorzien van een speci ale vloergoot om eventueel gelekte olie en aanverwante vloeistoffen verantwoord op te vangen. Die worden evenals ijzer, rubber, plas tic en papier gescheiden afgevoerd. Verder komt er LED-verlichting en wekken we zelf stroom op met 105 zonnepanelen. En gasaansluiting is niet langer nodig, want de ver warming wordt verzorgd door een warmtepomp." Klaar voor toekomst Rob Zander glundert met gepaste trots als hij opsomt wat komende tijd staat te gebeuren. Het is een heuse mijlpaal in de lange geschie denis van het Heilooër familiebe drijf, die ongetwijfeld de nodige traantjes zal laten vloeien. Er zul len tranen zijn van blijdschap om de nieuwe stap, maar ook uit weemoed. De verhuizing bete kent immers ook de afsluiting van een lang tijdperk, waaraan familie Zander samen met menigeen dier bare herinneringen koestert. "Dit is nog zo'n typische dorpsgarage, die druipt van de nostalgie. Het is een garage waar je gevoelsmatig teruggaat in de tijd. Dat merken we vaak aan reacties van klanten. Niets mis met dat sentiment, maar wij zijn samen met ons personeel klaar voor de toekomst. Die ligt aan de Nijverheidsweg, nog net binnen de dorpskern. Iedereen blij!", aldus Rob Zander. Tekst: Arjan Hoogvorst Nog enkele weken heerst dit vertrouwde beeld. Foto: Arjan Hoogvorst centrum of sportschool. Deze 'gyms' zijn onder andere te vinden voor winkelcentrum 't Loo, het station, en het GGZ-gebouw. In de nacht verschijnen er Nacht-Pokémons, in Heiloo voornamelijk op begraaf plaatsen. In het maalwater zijn veel speciale Water-Pokémons te vinden. Heeft u ook al Pokémons gevonden in Heiloo? Er wordt dringend verzocht op te letten in het verkeer. Er gebeurden landelijk al vier ongelukken met spelers van Pokémon GO. Foto: Ilse Bloemendal Foto: Uitkijkpost Media Art-impressie van het nieuwe Zander-pand Foto: Arjan Hoogvorst

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 9