Carin's voetverzorging 25 vluchtelingjongeren het bootje in Gymmen op Landgoed Willibrordus: 'Een paar slapeloze nachten' BEDRIJF BELICHT 5 UITKIJKPOST 2 7 JULI 201 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Natalie Bottemanne De Boog 34, Heiloo, tel.: 06-21265477 www.carinsvoetverzorging.nl. Facebook: Carin's voetverzorging info@carinsvoetverzorging.nl. Openingstijden: op afspraak (maandag t/m zaterdag, ook 's avonds) HEILOO - Carin Sprenkeling opende in mei 2016 haar prak tijkruimte voor voetverzorging in de rustige wijk Ypestein in Heiloo. Mensen die problemen hebben met hun voeten weten de weg naar de pedicure wel te vinden. Maar ook uit voorzorg of ter ontspanning kan een voetbehandeling of voetreflexmassage heerlijk zijn. Over Carin Carin (45) studeerde bouwkunde en werkte ruim 22 jaar in verschillen de functies in de bouw. De overstap van deze mannenwereld naar een verzorgend beroep lijkt misschien een grote, maar komt niet volledig uit de lucht vallen. Carin: "Ik wilde meer met mensen werken in plaats van bezig te zijn met bouwplannen en de begeleiding daarvan. Vroeger vond ik het al fijn om met vriendinnen elkaars voeten te masseren. Dat is zo ontspannend. Ik ben een aards en nuchter persoon, daarom trekken voeten mij ook aan." Een verandering van werk gaat niet van de een op de andere dag, maar de bewuste keuze voor het beroep van voetverzorging en het volgen van de benodigde opleidingen maken dat Carin met veel enthousiasme haar eigen praktijk runt. Carin is aange sloten bij ProVoet, de brancheorganisatie voor pedicure, en leert aan vullend voor medisch pedicure. Voeten zijn belangrijk Het klinkt heel logisch: onze voeten zijn super belangrijk in het dage lijkse leven. We staan immers een groot deel van de dag en onze voeten brengen ons overal naartoe. Daar mag je best zuinig op zijn. Zo logisch als we het vinden om naar de tandarts, kapper of schoonheidsspecia liste te gaan, zo makkelijk worden de voeten vergeten. Carin geeft pedi curebehandelingen om lichamelijke ongemakken te voorkomen en te behandelen, maar ook voetreflexmassage om emoties en geestelijke spanningen los te kunnen laten. Carin: "Het is mooi als mensen hun voeten goed laten verzorgen. Zo kan je likdoorns of ingroeiende nagels voorkomen." Ook voor mannen? Carin richt zich op een ieder die aandacht wil besteden aan zijn of haar voeten. Jong en oud dus. Misschien wel ingegeven door de mannenwe reld waar ze altijd in gewerkt heeft, benadrukt ze: "Juist mannen weten de weg naar een pedicure nog niet te vinden omdat het in hun ogen mis schien een 'vrouwending' is. Maar als ze eenmaal een keer geweest zijn, dan zijn ze erg blij." Tijd en aandacht Naast een basispedicure-behandeling en voetreflexmassage biedt Carin Spa pedicure (met onder meer voetbad, scrub en massage) en Spa manicure-behandelingen. Ook een deelbehandeling, zoals het verwijde ren van een likdoorn, het verzorgen van een ingroeiende nagel of het lakken van nagels, behoort tot de mogelijkheden. Wie meer wil weten kan bellen of een afspraak maken. Carin heeft flexibele openingstijden, waardoor iedereen ook 's avonds en op zaterdag terecht kan. Carin: "Ik wil geen lopende band-werk. Ik neem ruim de tijd voor mijn klanten." HEILOO - Vluchtelingenwerk Heiloo zorgt voor activiteiten tijdens vakanties voor vluchte lingenkinderen. Dit is mogelijk dankzij sponsoring. Vorige week maandag waren de jongeren van 14 tot 20 jaar aan de beurt. Om half een stonden 25 jongeren met begeleiding klaar bij de biblio theek. Daar werden ze eerst verrast met een fantastische kaart van de burgemeester, die hen een fijne dag toewenste. Ze trokken per fiets naar het Maalwater waar kano's voor hen gereed lagen. Kanoën is een olym pische sport: snel en doelgericht varen bleek ook voor deze jonge ren een hele kunst. In het begin werd de rietkraag veel aangedaan. Vrijwilligers van Waterscouting Victorie boden daarom hand- en spandiensten en niet zonder resul taat. Na twee uren zonnig en vooral gezellig varen was een ieder weer terug bij het startpunt waar enkelen nog verkoeling in het water zochten. Na de vaartocht togen de jonge ren naar De Hobbits, een opvang huis van Parlan voor alleenstaande minderjarige asielzoekers in De Egelshoek. Vijf deelnemers van deze middag wonen daar en nodig den iedereen uit er een kijkje te nemen. Tijdens een heerlijke maal tijd, klaargemaakt door Julia van Tiel, leerden de Heiloose vluchte- lingjongeren elkaar een beetje beter kennen. Ze wisselden veel telefoon nummers uit. Een aantal jongeren verheugt zich nu al op de activiteit van volgend jaar. Tekst: Joop Tulp Bij het Maalwater lagen de kano's al klaar. Foto: Jeannette de Groot HEILOO - Uitkijkpost publi ceerde vorige week een artikel over de hervatte buitengymles sen voor de leerlingen van Osb Meander en De Paulusschool op het Landgoed willibrordus. De gymlessen op het sportveld gingen drie weken lang niet door, omdat sommige ouders zich zorgen maakten over de veiligheid van hun kinderen. De gymlessen zijn her vat na overleg tussen de scholen, GGZ NHN en de gemeente Heiloo. De drie organisaties noemen de veiligheid voldoende gewaarborgd. Uitkijkpost laat nu ook het geluid horen van enkele ouders. Anoukh Stins, moeder van een leerling van de Meander, kan zich vinden in de geruststellende verklaring van de scholen, de GGZ en de gemeente Heiloo, zoals vorige week in deze krant is gepubliceerd. "Een eventu ele dreiging beperkt zich echt niet alleen tot het terrein, het kan overal gebeuren. Op het GGZ-terrein is er nog zicht op. Als ik bijvoorbeeld een dagje naar Amsterdam ga, dan is dat niet zo." Ook volgens Meander-moeder Marloes Breedeveld kun je risico's nooit helemaal tot nul reduceren. Ze heeft het gevoel dat de school en de GGZ 'de veiligheid van de kinderen voldoende borgen door de risico's binnen de perken te houden'. "Na het incident met een schreeuwende man in de sportzaal zijn alle proto collen, zoals het goed sluiten van deuren, nog eens onder de aandacht gebracht", zegt Marloes. "Ook zijn de kinderen toen goed opgevangen. Voor mij als ouder is dat accepta bel." Marloes is blij dat haar kin deren niet aan de andere kant van Heiloo hoeven te gymmen. "Dan liggen gevaren in het verkeer op de loer." Toch uitten sommige andere ouders zich kritisch en bezorgd, zo meldt de regionale zender NH. "De leerkracht is alleen in de gymzaal. Zou er een tweede leraar bij zijn, dan is dat denk ik een fijner gevoel voor de kinderen en voor de leer kracht", laat een moeder weten. Een vader vindt dat 'kinderen horen te sporten op een veilige plek'. Een andere ouder blikt terug op de schreeuwende man in de sporthal. "Hierdoor hadden enkele kinderen echt wel een paar slapeloze nach ten." JMiMIHaagsma mian JJMrasmai IThomHBKanlBBsikl jHaagsma HEILOO - De prijswinnaars voor de kleurplaatwedstrijd van 13 juli in ons weekblad zijn bekend. Uit de vele inzendingen zijn de volgen de winnaars getrokken: Vier toegangskaarten voor Monkey Town in Alkmaar: Aris Lange (5 jaar) en Dylan Haagsma (5 jaar). Vier toegangskaarten voor Fluwel's Tulpenland: Jolijn Haagsma (6 jaar). Allemaal van harte gefeliciteerd en heel veel plezier met jullie prijzen! Vier toegangskaarten voor Hoornse Vaart Alkmaar: Thomas van Beek (7 jaar). (Helaas ontvingen wij geen foto van winnaar Aris Lange)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 5