Paardenpoep op Facebook Plaatsen vrij in leesgroep filosofie 6 Scouting Rurik op kamp naar 'Amerika' DOKTERS DIENSTEN INGEZONDEN MEDEDELING Taxi Zwart gaat elektrisch! Klassiek toptalent in de Cultuurkoepel Tienerkamp Breakout Met 89 km per uur over de Vennewatersweg UITKIJKPOST 2 7 JULI 201 HEILOO - Er zijn plaatsen vrij in de leesgroep filosofie in Heiloo. De leesgroep leest en bespreekt non-fictie, boeken met thema's uit de filosofie. Daarbij maakt de groep een keuze uit de boe kenlijst van de landelijke orga nisatie Senia. De boeken worden besproken aan de hand van 'leeswijzers' met discussievragen, waardoor de dis cussie diepgang krijgt en minder kans loopt te verzanden. De lees groep komt eens per 5 a 6 weken 's avonds bij elkaar. Het komend seizoen bespreekt de leesgroep boeken als Over geluk: een filo sofische ontdekkingsreis van Frédéric Lenoir en Hannah Arendt en Politiek denker van o.a. Dirk de Schutter en Remi Peeters. Wie interesse heeft kan voor meer informatie terecht bij de contact persoon van de groep, mevr. Mary van der Meer: mvandermeer50@ quicknet.nl of 072-5338195. Zie ver der ook de website: www.senia.nl/ filosofie. HEILOO - Eigenlijk houdt Tiny Fontijn niet van klagen, maar deze keer kon ze er niet omheen. Dankzij Tiny laaide deze week een Facebook-discussie op over paardenpoep in sommige stra ten van Heiloo. De Heilooënaar klaagde over 'hopen stront' en 'poep aan de wielen van mijn rolstoel' op de fiets- en voet paden aan de Vennewatersweg richting Heiloo. Tiny kreeg Facebook-steun van meerdere Heilooënaren. Zo schrijft iemand: "Op de Vennewatersweg ligt al 'eeuwen' paardenstront ter wijl er allang een ruiterpad is." Sommige Heilooënaren weten wel waarom ruiters niet altijd van het ruiterpad gebruikmaken. "Hier liggen vaak plassen water en dus moeten ze de benen van het paard schoonspuiten." Een andere Facebookgebruiker weerspreekt deze reden. "Het is geen probleem om de benen van paarden schoon te spuiten, maar een drassig ruiterpad is gewoon gevaarlijk. Paarden kun nen uitglijden." Een Heilooenaar, die 'overal paardenpoep ziet lig gen' en een plaatsgenoot die mop pert over het wandelpad langs de Ypersteinerlaan, ergeren zich even eens groen en geel. "Hier liggen ze bij hopen. Bah bah bah." Een dorps genoot zegt niet te snappen waarom de gemeente Heiloo de ruiterpaden niet deugdelijk maakt. "Vroeger werd nog wel eens zand erop gespoten." Andere critici richten hun pijlen op de ruiters. Een schrijver vindt het een slechte zaak dat ruiters de poep 'zo op de de grond laten kletteren en gewoon doorrijden'. Het antwoord van een ruiter, die de critici gelijk geeft, is helder: "Het is een kleine moeite de poep van je paard even aan de kant te schoppen." Jeannette Sprenkeling Sondaar, eigenaresse van Pensionstal Sprenkeling, rea geert sympathiek op de kritische uitlatingen richting de ruiters. "Ik ga mijn klanten weer eens aanspre ken op gedragsregels wat betreft het rijden op de fietspaden en het eventueel opruimen van mest. Als u vermoedt dat het onze klanten zijn, dan kunt u altijd even bij ons langskomen." Ook interessant: een Heilooenaar blikt terug op de werk wijze van zijn grootmoeder onder het motto 'zo kan het ook...'. "Het is jammer dat mijn grootmoeder dit bericht niet meer kan lezen. Zij ver zamelde met blik en veger paarden vijgen ten behoeve van voorspoedi ge groei en bloei van de rozen." Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser HEILOO - Dit jaar viert Scouting Rurik Heiloo haar 30-jarig jubi leum en daarbij hoort natuurlijk iets bijzonders. Ruim 50 kinderen en 14 leiders zijn op 16 juli samen een week op kamp gegaan in Oranjewoud (Frl.) met als thema Amerika. Nadat ze met een touringcar door reisleider 'John Smith' werden opgehaald, kwamen ze op een prachtig terrein. De welpen (8-11 j.r.) sliepen in een gehuurd scou- tinggebouw. De scouts (11-15 jr.) en RowShe's (15-18 jr.) sliepen in tenten in het bos. De groepen hebben de hele week onder ande re droppings en hikes gedaan, een bonte avond gehouden, en vlotten gebouwd. Een buikschuifbaan en een zwembad op het plein zorgden voor verkoeling van het mooie weer. Na een prachtige week is de hele groep afgelopen zaterdag moe maar voldaan terug gekomen in Heiloo. Het was een fantastisch jubileumfeest! PRAKTIJK DOKTER DE HAAN is i.v.m. vakantie GESLOTEN van 5 t/m 26 augustus 2016 VOOR WAARNEMING: DOKTER F. A. POELAKKER tel.: 072-5330077 Ondanks een ruiterpad toch nog heel vaak paardenpoep op straat. Foto: Gertjan Zeeman HEILOO - Taxi Zwart rijdt vanaf begin 2016 samen met Connexxion het WMO-vervoer in de gemeenten Alkmaar, Bergen, Castricum, Heerhugowaard, Heiloo, Langedijk en Uitgeest. Eén van de wensen van de opdrachtgever was het inzetten van duurzame vervoersmiddelen. Hiertoe is het wagenpark uitgebreid met een aantal rolstoelbussen op het zeer milieuvriendelijke CNG (Compressed Natural Gas) en met een aantal taxi's dat zelfs 100% op elektriciteit rijdt. Deze Nissan eNV200-modellen worden opgeladen met elektriciteit die wordt opgewekt door de reeds aanwezige zonnepanelen. Deze zonnepanelen zijn in 2014 op het dak van het bedrijfs pand van Taxi Zwart in Heiloo geplaatst in het kader van de visie van het taxibedrijf op maatschappelijk verantwoord ondernemen. HEILOO - The International Holland Music Sessions stelt zich ten doel jonge talentvolle musici uit de gehele wereld te ondersteunen op hun weg naar de wereldpodia. In de maanden juli en augustus komen ongeveer 120 jonge violisten, cellisten en pianisten uit 43 landen naar Bergen. Zij krijgen overdag les van internationaal gerenommeerde docenten die behoren tot de top in hun vakgebied. Minstens zo belangrijk: de musici krijgen gelegen heid om op te treden. Zeventien podia, verdeeld over Noord-Holland en Friesland, zijn voor hen gereserveerd, zo ook de Cultuurkoepel in Heiloo. Concert in Cultuurkoepel Het eerste concert in de Cultuurkoepel is aanstaande zondagmiddag 31 juli. Dan speelt Peter Naryshkin (Oekraïne) op piano werken van Haydn, Chopin, Debussy, Skrjabin en Liszt. Fermin Villanueva (Spanje) speelt cello, begeleid door Norika Yabe (Japan) op piano. Zij spelen werken van Schubert en De Falla. Aanvang: 15.00 uur. De zaal is open om 14.30 uur. Toegangskaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar in de Bibliotheek, de Schrijverij en bij Bruna en vanaf 14.30 uur aan de kassa. U kunt ook bestel len via yvonnebuurs@tihms.com. Als voorproef zijn er zaterdag 30 juli tus sen 10.00 uur en 12.00 uur mini-concerten in de hal van Winkelcentrum 't Loo. Liefhebbers van klassieke muziek zijn van harte welkom om te genie ten van deze muzikale prestaties! HEILOO - Tienerkamp Breakout met 42 tieners is in volle gang in het Julianaklooster. Het kamp wordt georganiseerd door het jongerenpastoraat van bisdom Haarlem-Amsterdam in samen werking met de Blauwe zusters in Heiloo. Foto: Pieter Schuurmans ww*'tA!dz wart.nl HEILOO - De politie hield vorige week woensdag een snelheids controle op de Vennewatersweg in Heiloo. Tussen 10.00 en 11.30 uur passeerden 390 bestuurders de controleplaats. Hier geldt een maximale snelheid van 50 kilometer per uur. In totaal reden 84 bestuurders te snel. Hiermee kwam het overtredings percentage op 22%. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 89 km per uur. Foto: Gertjan Zeeman

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 6