Ontmoetingsgroepen voor mantelzorgers Opkikker van Keer op Keer Dochter Bram Vermeulen krijgt foto Bram Vermeulen Vernieuwd café: La Strada wordt Jay Jay's Heiloo 7 Op 10 Augustus verschijnt er GÉÉN UITKIJKPOST! HEILOO - De expositie van Bukpop in de Oudheidkamer van de Historische Vereniging Oud Heiloo maakt na 13 augustus plaats voor Ypestock. De grote foto uit de Bukpop-expositie is gemaakt door René Alphenaar. Het Maalwater HEILOO - Mantelzorgers uit Heiloo worden van harte uitge nodigd voor een bijeenkomst op dinsdag 23 augustus van 10.00 uur tot 11.30 uur. Deze wordt gehouden in het mantelzorgcen trum aan de Strandwal 22a in Heiloo. Naast de dagelijkse praktische zorg die veel van mantelzorgers vraagt, kan het gevoel dat zij geen keuze of controle hebben op de situatie behoorlijk benauwend zijn. Waar loopt u zoal tegenaan als man- telzorger? Welke mogelijkheden ziet u dat er zijn die mantelzorgers meer ruimte kunnen geven? Waarover zou u graag willen spre ken met elkaar? Wissel tips en erva ringen uit met andere mantelzor- gers en hoor informatie en nieuws, van belang voor mantelzorgers. Dit alles is mogelijk tijdens de bijeen komst in Heiloo. Wilt u de bijeenkomst (koste loos) bijwonen, dan is van tevo ren opgeven gewenst. Voor meer informatie over deze activiteit of aanmelden kunt u bellen met het Mantelzorgcentrum via 072-5627619 of een e-mail sturen naar info@man- telzorgcentrum.nl. Op www.mantel- zorgcentrum.nl staan meer nieuws berichten en een volledig overzicht van activiteiten voor mantelzorgers. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt twee keer per maand een Opkikker van 500,- aan een vereniging of stichting. Om in aanmerking te komen voor deze opkikker kunt u een formulier invullen, verkrijgbaar bij de kassa of via www.stich- tingxopx.wordpress.com. De eerste opkikker van de maand augustus gaat naar Stichting Landelijke Dag Herdenken Geweld Slachtoffers. Deze dag vindt plaats op 24 september in Alkmaar. Het betreft een bijdrage voor een her denkingstegel die wordt geplaatst op het Canadaplein. U vindt kring loopwinkel Keer op Keer aan het Industrieterrein Oosterzij 17 in Heiloo (hoek Nijverheidsweg). Openingstijden: dinsdag en donder dag van 10.00 tot 15.00 uur en zater dag van 10.00 tot 14.00 uur. Tel.: 072- 5325962. Geslaagde Denktank Verkeersplan Foto: Rick Kops KIJK OOK OP WWW.UITKIJKPOST.NL gang bij de Vennewatersweg en de parkeerfaciliteiten op en rond het station voor zowel auto als fiets. Vervolgproces De input vanuit de denktank wordt verwerkt in een nieuw ver keersplan, samen met de input uit de bestuurlijke en ambtelijke klankbordgroep en de opmerkin gen op Verbeterdebuurt.nl. Hierbij wordt ook rekening gehouden met speerpunten uit de toekomst- en structuurvisie, nieuwe wet- en regelgeving en geplande ruimte lijke ontwikkelingen. In februari 2017 staat het concept verkeersplan op de agenda van B&W en de raad bespreekt het naar verwachting hal verwege 2017. Uitkijkpost Media is dan ook GESLOTEN VAN VRIJDAG 5 AUGUSTUS T/M DONDERDAG 11 AUGUSTUS! Emails worden beperkt gelezen en beantwoord. HEILOO - Bewoners en gemeente hebben in juni en juli samen nagedacht over de toekomstige verkeerssituatie in Heiloo. In vier bijeenkomsten kwamen wensen en ergernissen naar boven en werd gezocht naar oplossingen en nieuwe ideeën. De bijeenkomsten zijn positief verlopen en de input wordt gebruikt om het nieuwe ver keersplan 2017 vorm te geven. Hij maakte de foto tijdens het optreden van Bram Vermeulen en de Toekomst bij Buk Buk op 7 februari 1981. De foto wordt op 13 augustus door Jan Bellekom officieel overhandigd aan Barts dochter Katarina Vermeulen. U bent die zaterdag welkom in de Oudheidkamer vanaf 14.00 uur. Toenemende drukte Denktank-deelnemers maken zich vooral zorgen om de toenemende drukte op de belangrijke verkeers aders in Heiloo, vooral met de komst van de nieuwe woon- wijken Zandzoom en Zuiderloo en de ontwikkeling van de Boekelermeer. Ook is gesproken over de gevolgen van de nieuwe aansluiting op de A9 op het wegen net in Heiloo. Doorrekenen Om de juiste beslissingen te kun nen nemen, worden in een verkeers model verschillende maatregelen doorgerekend: het al dan niet tijde lijk afsluiten van bepaalde wegen en het maken van eenrichtingswegen. In het nieuwe verkeersplan komen de maatregelen om de drukte op de Heilooër wegen te verminderen uit gebreid aan bod. Hierbij wordt ook aandacht besteed aan het kustver- keer richting het strand. Heiloo fietsdorp Wat verder naar voren kwam, was dat denktank-deelnemers Heiloo graag als fietsdorp zien. Ze willen daarom meer maatregelen om de fiets voorrang te geven in het dorp. Een van de ideeën was het creëren van een 'shared space': een openba re ruimte waar fiets, voetganger en auto gelijkwaardig zijn en rekening met elkaar moeten houden. Behoud huidige OV-verbindingen Heiloo is een forensendorp en daarom is een aansluiting op de A9 belangrijk. De denktank wil dan ook inzetten op het behouden van goede trein- en busverbindingen. Hiermee samenhangend wordt gekeken naar de spoorwegovergang bij de Kerkelaan, de spoorwegonderdoor- Het Maalwater: een prachtig gebied, iedere keer weer anders. Hier loop ik regelmatig met mijn honden, en dan is het soms zo mooi windstil tijdens de zonsondergang dat het water een spiegel lijkt. Foto: Pauline Straatsma.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 1