Kitty Meijering en Maartje Dijkzeul exposeren in Bibliotheek Heiloo Bestuur Heilooër Bridgeclub zit klaar voor de nieuwe entree Introductieduik in Zwembad Het Baafje 11 mm INGEZONDEN BRIEF 'Een kwestie van mentaliteit?' v 10 6 4 - A UITKIJKPOST 17 AUGUSTUS 201 Na de uitbreiding van het parkeer terrein bij Het Hoekstuk is hier eind 2015 deels eenrichtingverkeer ingevoerd. Dit was natuurlijk eerst even wennen, vooral voor wie gewend was vanaf de Pastoor van Muyenweg meteen linksaf te slaan, want dat mag nu niet meer. Het betreffende verkeersbord is nauwelijks te missen. Maar wat gebeurt er als regels wel worden ingevoerd, maar vervolgens niet op de naleving ervan wordt toege zien? Precies! Veel bestuurders, en beslist niet alleen 'passanten', trekken zich hier niets van aan. Ga voor de lol eens een half uurtje (onopvallend) staan kijken op een gewone doordeweekse dag. Conclusie: meer handhaving of terug naar de oude situatie. Een ander probleem zijn de tal rijke volwassenen die graag het goede voorbeeld willen geven en dus zonder enige gêne over de stoep fietsen. Een fikse drempel of een paar 'verspringende hekjes' bij de viswinkel en op de plek van het bloemenstalletje kunnen dit voor komen. Voor scootmobielers en rolstoelers blijft dan de opgang bij de hoofdingang toegankelijk. Over parkeren op de invalidenplekken heb ik het wellicht een volgende keer nog wel eens. Ton Förch, Heiloo. HEILOO - Kitty Meijering en Maartje Dijkzeul exposeren hun schilderijen in de expositieruim te van Bibliotheek Heiloo. Kitty Meijering uit Heiloo schil dert vrouwfiguren, voornamelijk om mijmeringen van de vrouw uit te drukken. Ze schildert graag met (ogenschijnlijke) snelle penseelstre ken om hun droomwereld nog meer te benadrukken. Daarbij wil ze graag een dynamisch effect teweeg brengen zodat het klassieke naakt een modern jasje krijgt. Het streven is om de anatomische vormen zo sierlijk en natuurgetrouw mogelijk weer te geven. Naast haar vrouw figuren maakt Kitty een kleine col lectie abstract werk. De schilderijen hebben een achtergrond die vaak doet denken aan oude straatjes en verweerde muren. Maartje Dijkzeul uit Heiloo kreeg in 2003 wat gereedschap en een stukje speksteen van een goede vriendin om te onderzoeken of ze beeldhouwen leuk zou vinden. En ja, ze vond het leuk en volgde met enthousiasme twee workshops (met steen) in Frankrijk. In 2008 nodigde dezelfde vriendin haar uit voor een workshop 'beeldhou wen met hout', gegeven door Jos Apeldoorn uit Limmen. Na die workshop ging zij zelf aan de slag. De meeste houtwerken komen 'van de straat', maar inmiddels krijgt ze ook veel stukken hout aangeboden. Het werken met hout is voor haar een grote passie; hout is gewillig én grillig. In elk stuk hout blijft het ori ginele 'hart' zichtbaar; ze probeert het alleen nóg mooier te maken dan het van nature al is. Deze expositie is tot 5 september te bezoeken in de expositieruimte van Bibliotheek Heiloo, tijdens de openingsuren. HEILOO - De Heilooër Bridgeclub start 8 september het nieuwe seizoen met een ledenvergadering. Dinsdag 13 en donderdag 15 september zijn dan de eerste speelavonden. Op donderdag zitten de drie lijnen helemaal vol. Op dinsdag heb ben we nog ruimte voor nieuwe leden. Wij gebruiken een zaal in De Strandwal op het Landgoed Willi- brordus naast de Cultuurkoepel. We zitten er ruim en voor een drankje kunnen we terecht aan de bar. Er is veel parkeerruimte op een bewaakt terrein. De eerste maanden slui ten we af met een Kerstdrive en de laatste maanden met een gezellige Einddrive. Mensen die gewend zijn alleen 'thuisbridge' te spelen, zullen in deze omgeving met hetzelfde ple zier bridgen in competitieverband. Als u het op prijs stelt, helpt een van onze leden u de eerste dinsdag- of donderdagavonden op weg met tips en biedadvies. Kunt u zich moeilijk verplaatsen, dan zoeken en vinden we met elkaar een oplossing. Voor meer informatie zie www.heilooërbridgeclub.nl of bel het secretariaat 072 533 47 79. HEILOO - Nog nooit gedoken? Wil jij ervaren hoe het is om te dui ken? Maak zaterdag 27 augustus een introductieduik in zwembad Het Baafje in Heiloo en ervaar hoe leuk het is om onder water te ade men, gewichtsloos te bewegen en te zweven. Laat je mee voeren in het avontuur onderwater. Maak vrij blijvend kennis met de duiksport en de duikvereniging O.S.V. ORCA tijdens deze introductiemorgen. Om 10.00 uur start de introduik met een briefing. Je krijgt dan informa tie over duiken met perslucht en de duikuitrusting. Maar ook over de vereniging OSV ORCA en over een eventueel lidmaatschap als je interesse gewekt is en je verder wilt met duiken. Vervolgens nemen we je daarna mee het water in en maak je onder begeleiding van een erva ren duiker of instructeur een duik met perslucht. Het enige wat je mee hoeft te nemen zijn je zwemspullen en een T-shirt. Van 10.00-12.00 uur bedraagt de toegangsprijs slechts 3.00 voor alle gasten van zwembad Het Baafje. Abonnementhouders gratis. Het schilderij 'Ocean Breeze' van Kitty Meijering. Aangeleverde foto Aangeleverde foto HEILOO - Dankzij giften kan Vluchtelingenwerk activiteiten organiseren voor kinderen van vluchte lingen die in Heiloo zijn komen wonen. Nadat eerder een uitje voor de tieners en de basisschoolkinde ren was georganiseerd, waren nu de allerkleinste kindjes aan de beurt. Met de hulp van de vrijwilligers van Vluchtelingenwerk werden dinsdag 9 augustus 26 kinderen en hun moe ders (en enkele behulpzame vaders) naar een leuke overdekte speeltuin in Alkmaar gebracht. Hier konden de kin deren heerlijk spelen. Vele kannen limonade werden er gedronken want van spelen krijg je het heel warm! Ook werd er nog een lekker patatje gegeten. Na een kleine drie uur spelen werd iedereen weer veilig thuis gebracht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 11