Fantastisch concert Holland Music Sessions in Cultuurkoepel Dolfinn Rocks slaat een jaartje over Warmte en nieuw geluid in Witte Kerk Heiloo iï&ém NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN INGEZONDEN BRIEF Waardig afscheid van Hussain JAARGANG 82 NUMMER 33 Expositie in Bibliotheek Heiloo HEILOO - De concerten van The International Holland Music Sessions zijn van vertrouwde hoge kwaliteit, zo ook het laat ste matineeconcert van dit sei zoen in de Cultuurkoepel van Heiloo op zondagmiddag 14 augustus. Sven Bauer (1989), winnaar van de eerste prijs bij het Parijse Scriabine piano concours, speelt als eerste stuk de ingenieuze veelkleurige Humoresque in Bes van Robert Schumann. De opening is luchtig en vloei end en wordt met tedere aandacht gebracht. Bezonken en verdroomd klinkt de heldere muziek met snelle noten in watervalcadans en galop; krachtige besliste toetsen en lichte sferen met virtuose afwisseling en intensiteit. Hierbij blijft de speels heid behouden en houdt de jonge pianist met fors postuur - gestoken in het donkerblauwe pak - te allen tijde overwicht en controle. Geanimeerd klinkt een voort jagend crescendo met complexe uitbreiding van de muziek waarbij een meesterhand is vereist. Bauer houdt de blik op de handen op het klavier gericht en beweegt mee met de krachtige aanzetten. Er volgt een explosief stuk met toenemende lading, de onderarmen van de pia nist rijzen tot hoog boven het kla vier om vervolgens kracht te vinden om weer neer te dalen; de grote wat bleke handen overspannen de toet sen waarbij de musicus aandachtig kijkt naar zijn spel. Op zijn gezicht is een ingekeerde blik te zien die past bij het memoriseren van de omvangrijke, complexe partituur. In de vertraging van de muziek blijft elke noot betekenisvol, ook als de noten solitair ingebed zijn in stil te. Plots is er het besluit. Applaus. Buiging. Applaus. Het publiek in de Cultuurkoepel was getuige van een fantastische uitvoering. De pianist vertrekt alweer naar Schiphol. Na de pauze Na de pauze klinkt muziekwerk voor piano en cello, uitgevoerd door de Chinese cellist Peiyao Guo (1991) en de Spaanse pianist Alex RamÏrez. Het eerste stuk van de Russische componist en cellist Karl Davydov (1883-1889), die ook wel de Tsaar van de cellisten wordt genoemd, is met recht een uitdaging voor de jonge Chinese cellist. Snelle, vibre rende streken met lyrische lijnen, dwarrelende noten die klankmini aturen vormen, waarbij piano en cello elkaar afwisselen. Een hoog standje dat door het publiek merk baar wordt gewaardeerd. De sonate van Debussy ontwik kelt zich langzaam met ruimtelijke bezielde cello en stormende nadruk van de piano die al gauw stevige en subtiele accenten aanbrengt. Pizzicato op cello wordt beant woord met besliste pianonoten, soms solitair en rustig voortgaand, soms in reeksen die aanzetten tot spoed. Er is verstilling, versnelling tot bijna koortsachtige gejaagd heid en lyrische lijnen toenemend in expressiviteit. Ook hier weer een breed palet aan sferen dat zonder meer overtuigt. Dan is het tijd voor Beethoven, een componist waarvan de muzikale zinnen in hecht verband met elkaar begrepen kunnen worden. Sonate nr. 2 voor cello en piano wordt inge zet. Het beslissende beginakkoord wordt lyrisch opgelost waarbij de cello met breed geluid de ruimte zoekt en ontroering wekt, gevolgd HEILOO - Het evenement Dolfinn Rocks op het Looplein in Heiloo gaat dit jaar niet door. Dat melden het bestuur en het kernteam evenementen van Stichting Dolfinn. De organisatie komt eind augus tus 2017 met een nieuwe opzet van dit muziekfestival, met bijvoor beeld als nieuwe locatie het evene mententerrein bij het Maalwater. "De organisatie hiervoor brengt zoveel werk met zich mee, dat voor 2016 géén 'Rocks' in de oude vorm georganiseerd kan worden. Het eerder aangekondigde evene ment - met door het dorp gesprei de muziek op 3 september 2016 - is uiteindelijk niet verder uitgewerkt en gaat dus ook niet plaatsvinden. Stichting Dolfinn is bestemd voor een goed doel, namelijk financi- ele en praktische steun geven aan kinderen met een beperking. Het alternatieve idee kreeg wat ons betreft een te commerciële grond slag", aldus een woordvoerder. Nieuwe opzet De organisatie werkt momen teel aan een nieuw concept voor Dolfinn Rocks in 2017. Dit evene ment vindt niet alleen plaats op een ander terrein, er komen ook wijzigingen in de opzet, de line-up, de horeca en de verdere omlijs ting. "Voor Dolfinn Rocks nieuwe stijl denken wij vooral in mogelijk heden en niet in beperkingen. De organisatie neemt in september een definitief besluit over Dolfinn Rocks 2017." Het laatste nieuws rondom Dolfinn Rocks is te vinden op Facebook, Twitter en op www. dolfinn.nl. door een teruggehouden parelende pianomelodie met een uitgesproken stemmige klankontwikkeling van de cello waarbij minimale kalme noten op de piano klinken. Het stuk wordt welluidend gepresenteerd met fees telijke uitbundigheid en wonder- mooie contrasten waarbij de muzi kale dialoog tussen cello en piano verfrissend speels en boeiend blijft. Het is absoluut de moeite waard om de concerten van The International Holland Music Sessions te blijven volgen. HEILOO - In het kader van groot onderhoud aan de Witte Kerk is recent de geluidsinstallatie ver nieuwd. Daarnaast worden in oktober de radiatoren vervan gen voor convectoren. Beide ingrepen zijn financieel mogelijk gemaakt door giften en bij dragen uit het onderhoudsfonds van de Witte Kerk. Ook is in het voor jaar het Koorraam hersteld. Met de vernieuwing van de geluidsinstal latie is ervoor gezorgd dat de ver staanbaarheid van sprekers tijdens diensten en evenementen in de kerk sterk is verbeterd. De verstaanbaar heid was al enige jaren een punt van aandacht en kon tijdens de restaura tie eindelijk worden aangepakt. De vervanging van de radiatoren voor convectoren gaat voor meer HEILOO - Vorige week woensdag meldde Uitkijkpost dat de 15-jarige jongen Hussain uit Heiloo nog in leven zou zijn, maar in de I.C. van het AMC was zijn toestand zodanig verslechterd dat besloten moest worden hem van de apparaten los te maken en hem te laten wederke ren naar zijn Schepper. Op vrijdag 5 augustus hebben fami lie, vrienden en bekenden afscheid kunnen nemen van Hussain Karimi. Hussain kwam een half jaar geleden naar Nederland, samen met zijn ouders, twee zus sen en een broer. Zijn andere broer Ali woonde al in Nederland, hij kwam vijf jaar geleden op specta culaire wijze naar ons land. Het gezin ging wonen op de Vrieswijk, ging in Alkmaar op school en Hussain voetbalde na schooltijd in de buurt op een sportveldje. Er vormde zich daar een vriendenclubje en men maakte plannen om dit veldje te verbete ren. Zwemles stond op het verlang lijstje. Enkele dagen eerder was hij nog met een groep vluchtelingen wezen kanoën. De begrafenis aan de Holleweg werd met name door de Afghaanse gemeenschap goed bezocht en de bos witte rozen van een voetbal maatje werd over het gesloten graf verspreid en vormde zo een waar dig einde. Jan, Julia en Jeannette. Vluchtelingenwerk Heiloo. comfort zorgen bij de bezoekers van de Witte Kerk. De convectoren gaan het gevoel van tocht grotendeels opheffen, mede door het herstel van het raam. Ook zorgen de convecto- ren ervoor dat de koorzijde van de kerk verwarmd kan worden. Eerder was dit niet mogelijk, omdat verhit ting door de radiatoren schade aan het kabinetorgel kon opleveren. GEEN t ONTVANGEN? BEL DONDERDAG TOT 15.00 UUR: 0226 33 10 20 (rODI VERSPREIDING BV) KIJK OOK OP WWW.UITKIJKPOST.NL VOOR HET MEE ST ACTUELE NIE UWS Peiyao Guo (cello) samen met Alex Ramirez. Tekst en foto: Felix Hogeboom

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 1