91 u Briljanten huwelijk voor meneer en mevrouw Alleman Nazomer in het Heilooër Bos y Hélène Mostertman BEROEMD IN SPANJE 6 i A ÉL; (l> i U r r ,A*7 UITKIJKPOST 17 AUGUSTUS 201 n j 'M - HEILOO/ MALAGA - Interviews in tv- en radiopro gramma's in Spanje en aan dacht in Spaanse bladen en kranten: Hélène Mostertman, eigenaresse van restaurant Vino Mio in Malaga en voor heen inwoner van Heiloo, is met recht een bekende Spanjaard. "Wat het geheim is? Een goed restaurant run nen, leuke extra activiteiten organiseren en je marketing- bezigheden optimaal mana gen. Dus constant jezelf en het bedrijf in de kijker zetten, dat is belangrijk." Hélène is een echte globetrotter. Ze woonde enige tijd in Engeland, liep stage op Curasao en runde een restaurant en hotel in België. Ook woonde ze een periode in de De Uitkijkpost komt graag in contact met dorps genoten die in het buitenland wonen. De redactie is benieuwd naar hun verhaal. Bent of kent u een dorpsgenoot die ooit woonde in het verspreidings gebied van De Uitkijkpost maar nu over de grens verblijft, laat u het dan weten? Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of mail redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk de gegevens vermelden van de dorps genoot in het buitenland. Franse streek Cöte d'Azur. Hélène vertrok vijftien jaar geleden naar Malaga. Samen met een jeugdvriend kocht en verbouwde ze een restau rant in hartje centrum. De onder neemster kocht jaren later een tweede restaurant, gelegen op Plaza Jeronimo Cuervo. "Prachtig in het centrum van de stad, naast het thea ter." Later verkocht ze de 'oude' Vio Mio. Het uitsluitend bezig zijn met horeca is voor Hélène - een echte duizendpoot - niet weggelegd. Ook de organisatie van evenementen is haar lust en haar leven. Zo organi seerde ze een vierdaags kunstfes tival: internationaal bekende schil ders en beeldhouwers lieten hier hun werk zien. "Dat was een prach tig project met veel bezoekers." Ook een groot bierfestival in de stad komt uit de creatieve koker van Hélène. Verder bedacht ze een route door Malaga langs culturele high lights. "Uiteraard voert de route ook langs mijn restaurant", vertelt ze met een glimlach. Maar haar groot ste project is de culturele onderne mersvereniging 'Barrio Picasso' die ze twee jaar geleden opzette. Flamingo dansen Over Vino Mio gesproken: het restaurant heeft een moderne en strakke uitstraling en maandelijks Hélène op de foto met de chef-kok. Een mooi inkijkje in Vino Mio. Aangeleverde foto wisselende schilderijen aan de muren. Een groot terras en een zelf ontworpen luivel maken het geheel mooi af. Volgens Hélène is het bij Vino Mio goed toeven. "De gasten laten zich verrassen door een inter nationale kaart, kwalitatief hoog waardig eten en drinken en mooi opgemaakte borden. Bijzonder zijn daarnaast de flamenco-dansoptre- dens die elke dag in het restaurant plaatsvinden. Er komt veel posi tieve energie vrij tijdens die voor stellingen, zelfs het personeel danst mee. Ik vind het leuk mensen zo blij te zien." De onderneemster houdt sowieso van mensen. Daarom wil ze graag zelf in het restaurant aan wezig zijn als er gasten komen die ze kent en graag even wil spre ken. Gelukkig kan dat ook: Hélène spreek Nederlands, Engels, Duits, Frans, Spaans, Italiaans en studeert Russisch. Volgens de onderneem ster zijn andere pluspunten de ruim te openingstijden. "De keuken is vanaf 13.00 non-stop open. Daarbij is het restaurant ook open tijdens kerstavond en oud en nieuw. Dat is bijzonder, want in Malaga zijn op die momenten bijna alle restaurants gesloten. Ik profiteer ervan om dan juist wel open te zijn." Radio en televisie Hélène heeft genoeg te melden om trots op te zijn. Ze vertelt dat ze onlangs is uitgeroepen tot 'beste horeca-onderneemster van de pro vincie Malaga'. Ook behoort haar restaurant tot de driehonderd beste bodega's en restaurants van Spanje. Vino Mio wordt verder aangeraden in de Kampioen van de ANWB en het bedrijf staat genoteerd in de gerenommeerde reisgids van Lonely Planet als topaanrader. Dankzij dit soort opstekers en de door haar georganiseerde evenementen krijgt het restaurant vrijwel automatisch veel aandacht van radio- en televi siestations en de geschreven media in Spanje. Hiermee helpt ze de pers een handje: Hélène bedenkt zelf haar radiocommercials en neem ze op. Verder krijgt ze een keer per Aangeleverde foto maand bezoek van een beroemde Spanjaard die in Malaga of omstre ken geboren is. Mensen kunnen zich ervoor opgeven om met hem of haar te eten. De opbrengst is voor het Ronald McDonald Huis, een logeerhuis voor familieleden van zieke kinderen die in het zie kenhuis moeten verblijven. Maar vooral met een jaarlijks groot evenement met vele activiteiten wordt een groot bedrag binnen gehaald voor het huis. "Ook hier van is de pers gecharmeerd. En natuurlijk is het Ronald McDonald Kinderfonds blij met mijn sponsor schap. Daarom ben ik sinds kort benoemd als ambassadrice van het huis. Ook hierop ben ik zeer trots." Heiloo Hélène Mostertman heeft een partner en een dochter en ze komt nog regelmatig naar Heiloo. "Leuk om weer even vrienden en familie te bezoeken." EJV Mediaproducties/Evert Visser HEILOO - De familie Alleman vierde op 4 augustus 2016 het 65-jarig huwelijk van hun ouders, grootouders en over grootouders. Meneer (94 jaar) en mevrouw (89 jaar) Alleman hebben vier kinderen, zeven kleinkinderen en zes achter kleinkinderen. Meneer Alleman, afkomstig uit een gezin met zes kinderen, is geboren in Egmond aan den Hoef en kwam tijdens de oorlog naar Heiloo. Mevrouw Alleman is gebo ren in Egmond-Binnen en komt uit een gezin met dertien kinderen. Zij is in Heiloo opgegroeid in het Bedevaartsoord en hielp haar vader vaak in het Bedevaartscafé. Beiden hebben nog een broer die in leven is. Nadat de twee elkaar in een dans café hadden ontmoet en mevrouw helemaal verliefd was geworden op de handen van meneer, bleven ze voor altijd bij elkaar. Samen hebben zij een heren/confectie-modezaak in Castricum opgebouwd. Na vijfen twintig jaar verkochten zij de zaak om te genieten van hun pensioen .t" m Wethouder Elly Beens op bezoek bij de familie Alleman. Tekst en foto: Stip Fotografie en vrije tijd. Toch bleef meneer kle ding maken voor familieleden; zo maakte hij nog niet zo lang geleden een wedstrijdpaardrij-jasje voor een kleindochter. Het echtpaar puzzelt graag en ook kruiswoordpuzzels maken ze samen. Mevrouw leest voor en meneer vult in. Reizen deden ze graag en tot op zeer hoge leeftijd deed meneer nog aan fitness. HEILOO - Zoals elke derde zon dag van de maand is er ook op zondag 21 augustus een IVN- wandeling in het Heilooër Bos. Augustus is in veel opzichten een rusttijd in de natuur; de vogels zwij gen en er zijn wat minder bloeiende planten. Terwijl we de vorige maan den vanuit het bos naar de polders ter weerszijden liepen, blijven we nu 'binnen', in het bos zelf. Dat is daar waar de bomen staan dus, en naar die bomen gaan we eens beter kijken. De wandeling start om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo en duurt ongeveer twee uur. Opgave vooraf is niet nodig. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtin gen kunt u een e-mail sturen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bel len met 072 532 5110. Zie verder www.ivnnkl.nl. WT-.' AÏit.. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 6