Zaterdag Kick-off De Foresters Henk Verdonk junior blijft winnen Zusjes de Witte verpulveren Nederlands record maar missen OS-finale Theo van Diepen verslagen op de groene tafel door Rein Kruier U SPORT 13 Gezonde activiteiten kalender appeltje Buurtsportcoach: Ik neem je mee! www.facebook.com/buurtsportcoachheiloo www.facebook.com/appeltje.eitje.heiloo UITKIJKPOST 24 AUGUSTUS 2016 Lisanne de Witte in actie. Foto: via AV Trias HEILOO - De Foresters heeft zaterdag de jaarlijkse Kick- off van het nieuwe seizoen gepland. Vanaf 9.00 uur kunnen zowel leden als niet-leden op De Egelshoek genieten van een sportieve morgen. De dag begint met een inloop training voor Kabouters, spelers en speelsters van 4 en 5 jaar oud. Om 9.30 (kinderen fm 9 jaar) en 10.30 (kinderen tfm 13 jaar) beginnen er clinics en iedereen kan kennis maken met Walking Football, dat De Foresters samen met Stichting Welzijn Heiloo op de sportkaart heeft gezét om iedèreen in bewe ging te houden en sociaal isolement te voorkomen. Normaal gesproken is Walking Football voor mensen van 55 jaar en ouder, maar zater dag mag iedereen het proberen en worden spelers en speelsters aan gemoedigd him opa's en oma's mee te nemen. Ook aan de allerkleinsten wordt zaterdag gedacht, de toegang is gratis. HEELOO/RIO - In de nacht van vrijdag op zaterdag liepen de Heilooër zusjes Laura en Lisanne met hun teamgenoten de 4 x 400 meter estafette in het Olympisch stadion. Helaas haal den ze geen finaleplek, maar wél een prachtig nieuw Nederlands record. Trias-trainer Sven Ootjes sprak na afloop met zijn pupil Laura en doet verslag. "Ze zijn teleurgesteld. Ik heb Laura gesproken en ze balen- Ze balen erg en kunnen niet sla pen. Veel gedachtes gaan door hun hoofd. Ze verpulveren het Nederlands record met dik twee seconden. Maar geen finale. Voor Laura en Lisanne ging alles in een flits voorbij. Natuurlijk moeten ze trots zijn. Op het laatste moment waren ze gekwalificeerd voor de Olympische Spelen. En dan als team je sterkste race ooit lopen. Vijf weken geleden stond het Nederlands record nog op 3.32.15 - nu op 3.26,98!" "Laura heeft als laatste loopster niemand in actie gezien," aldus Ootjes, "ze werd pas vlak voor het" wisselmoment naar het wisselvak gebracht. Vlak daarvoor werd haar startnummer er ook nog even afge trokken, wat even stress opleverde." Laura speldde daarop snel het start nummer er weer op en zag Nicky al aan komen lopen. Ze wisselden en toen was het zover ze liepen in het Olympisch stadion in RIO. Laura en Lisanne hepen voor hun doen een prima eigen race maar niet hun snel ste race ooit. Ze werden zesde in de halve finale, twaalfde in totaal. Ootjes: "Natuurlijk begrijp ik dan hun baai-gevoel. Het is eerlijk gezegd goed dat ze dat doen. Maar hoe reëel is het? Na een seizoen met zoveel successen, record na record - en je staat er maar... Het zijn dood doeners als je dit zegt, maar uitein delijk wel de realiteit." AKERSLOOT - Henk Verdonk junior uit Egmond aan den Hóef blijft de te kloppen man. Hij won ook deze keer de wekelijk se donderdagavondwedstrijd om de Kids and Parents Bikeschool (KPB) mountaibike-cup in Akersloot. Op Sportcomplex de Cloppenburgh moet het nog steeds gebeuren om veelvraat Henk Verdonk junior van de overwin ning af te houden. Ook dit keer werd uitsluitend gestreden om de plekken twee en drie en de ove- rigé troostsprijzen. Ver achter Verdonk junior was Wilfred Knegt uit Uitgeest, hij had het meeste zicht op de trede twee van het podium. Maar gaande de koers schoof de jongere broer van de latere win naar Henk Verdonk iedere ronde, na in het middenveld gestart te zijn, een plekje op om uiteindelijk Wilfred Knegt terug te verwijzen naar plek drie. De andere Henken, respectievelijk Henk Jan Verdonk senior uit Egmond aan den Hoef en Alkmaarder Henk Louwe maakten de top vijf compleet. Uitslag: 1. Henk Verdonk junior (Egmond aan den Hoef), 2. Wim Verdonk (Egmond aan den Hoef), 3. Wilfred Knegt (Uitgeest), 4. Henk Jan Verdonk seni or (Egmond aan den Hoef), 5. Henk Louwe (Alkmaar). HEILOO - Het belangrijkste bil- jarttoemooi in Heiloo, het 'Open Piet Glas Vennewatertoemooi 2016' is voor de drieëntwintig ste keer gehouden op vrijdag 19 en zaterdag 20 augustus in Sportcafé het Vennewater in Heiloo. Aan deze jaarlijkse happening deden achtenveertig deelnemers uit. Heiloo en omstreken mee, zo wer den vrijdagavond en zaterdagmor gen de poulewedstrijden gehouden en gingen daarna 32 deelnemers door in een afvalrace. In de kwart finales speelden Rene de Boer (Be OKK tegen Theo van Diepen (Be. KO T.) - winst voor Theo -, Nico Laperé (Be Venewater) tegen Jan de Boer (Be. KO.T.) - winst voor Nico-, Paul Mooij (Be K.O.T.) tegen Berend Challa (Be. B.I.V.N.) -winst voor Paul - en Rein Kruier (Bc Tikkie Terug) tegen Jan Maas Be. KO.T.) -winst voor Rein. Biijartclub KO.T., die donder dagavond zijn speelavond heeft in het Sportcafé, was zeer sterk vertegenwoordigd in de kwartfi nales. De halve finale ging tussen Theo van Diepen (24 caramboles) en Paul Mooij (24 caramboles). Theo was hierin de sterkste en won met 24 tegen 20. De andere halve finale ging tussen Nico Laperé (36 caramboles) en Rein Kruier (34 caramboles). Deze werd gewon nen door Rein met 34 tegen 34, dus kwam Nico na vijftien beurten twee caramboles tekort. De finale ging dus tussen Rein Kruier en Theo van Diepen, Theo kon de snel spelende Rein niet van winst weerhouden. En zo won Rein met 34 tegen 17 voor Theo. Al met al was dit weer een zeer geslaagd toernooi, georgani seerd door bv Vennewater, waarbij nog vermeld moet worden dat Rim Stoelinga van Bv. Vennewater de kortste partij speelde met slechts 7 beurten. De winnaar kreeg naast de beker en bloemen ook nog een nieuwe keu aangeboden door De Wit Horeca De volgende editie staat voor 2017 gepland op vrijdag 25 en zaterdag 26 augustus. Donderdag 25 augustus Biologische markt 't Loo 12.00 -17.00 uur, o.rh. met Miss Bean (www.miss-bean.nl) Maandag 29 augustus Scholen gaan weer beginnen! o.m. PCC Heiloo, de Meander, Paulusschool, de Zuidwester de Benedictusschool Van links naar rechts: voorzitter Hans Brokx, Rein Kruier, Theo van Diepen, Nico Laperé en Paul Mooij. Aangeleverde foto Buurtsportcoach Heiloo Pascale de Hoogh p. dehoogh@alkmaa rsport. nl Augustus, zomer, zon, vrijheid: lekker genieten van de zomervakan tie. Voor mij ligt dat dit jaar even anders. Samen met de Uitkijkpost ben ik juist nu de puntjes op de i aan het zetten van de Sportkrant. Op 7 september ligt de Sportkrant (als bijlage bij de Uitkijkpost) bij u op de mat. Daarin kunt u alles lezen over de Nationale.Sportweek in Heiloo 17-25 september en de aftrap op 17 september bij sport hal het Vennewater. En dat mijn zomervakantie nu een beetje in het water valt... ach, wat maakt dat uit! Ik ben echt trots op het resultaat en hoop dat u de Sportkrant met plezier zult lezen. Tijdens de sportweek zet ten wij ons lokale sport- aanbod in de etalage om niet sporters te verleiden tot een keer mee te gaan sporten of iets uit te proberen. Landelijk thema van de. sportweek is: Ik neem je mee! Wie neemt u mee tijdens de sportweek?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 13