65-jarig huwelijk familie Schelhaas Gratis activiteiten in Chiron-instituut Heiloo Fietspuzzeltocht Burendag GGZ-medewerker mishandeld IJsjes en limonade voor ouderen tijdens warm weer 0 13 de Bibliotheek de Bibliotheek Heiloo Cursus Digisterker Heiloo UITKIJKPOST 31 AUGUSTUS 201 Felicitaties voor het echtpaar Schelhaas. Foto: Stip Fotografie HEILOO - Op 29 augustus waren Bert (87 jaar) en Rie (85 jaar) Schelhaas 65 jaar getrouwd. In het weekend ervoor vierden zij dit uitgebreid met de gehele familie op Texel. Het werd een zonovergoten weekend in Grand Hotel Opduin in De Koog waarin ze samen met hun zes kinderen (één dochter van het echtpaar is helaas in 2008 over leden), zeventien kleinkinderen en vijf achterkleinkinderen geno ten van elkaar en de omgeving. Het jongste achterkleinkind, net veertien dagen oud, was er dit keer nog niet bij. Het echtpaar heeft elkaar in 1948 in Hoogezand op de fiets leren kennen. Na hun huwelijk in 1951 zijn zij in 1971 via Hoogezand, Oss en Koog aan de Zaan in Heiloo neergestreken. In ons dorp woonden zij op ver schillende plekken en nu wonen zij alweer een aantal jaren aan de Kennemerstraatweg. Burgemeester Hans Romeyn kwam het echtpaar namens de gemeente een prachtig boeket bloemen aanbieden. Tekst: Yvonne van Stiphout HEILOO - Ter gelegenheid van de opening van Chiron, insti tuut voor Lichaam Geest, wor den er de komende week gratis activiteiten aangeboden. De locatie is De Hoefsmid 3 in Heiloo. Zondag 4 september, 14.00 uur: Chinese gymnastiek en zelfmassage door Joyce Vermeeren. Maandag 5 september en 12 sep tember, 19.00 uur: yoga, 20.30 uur: meditatie, beide door Hans Stoop. Dinsdag 6 september, 9.30 uur: meditatie door Marion Mol, 19.30 uur: introductieles Mindfulness door Yme Bosgra. Woensdag 7 september, 19.30: informatieavond toepassing Essentiele oliën door Simone HEILOO - Wat maakt wonen in Heiloo nog leuker? Ontdek het op 24 september tijdens de fietspuzzeltocht op Burendag. Alle inwoners van Heiloo zijn van harte uitgenodigd om mee te doen. Het start- en eindpunt is ontmoe tingscentrum het Trefpunt, aan het Abraham du Bois-hof 2. Hier ont vangen deelnemers bij de start een duidelijke routebeschrijving met een plattegrond. Bij ieder rustpunt staat een organisatie klaar met een hapje of een drankje en met infor matie over wat de desbetreffende organisatie voor de inwoners van Heiloo wil betekenen. Bij de finish is nog meer informatie en gezelligheid te vinden. Deze bijzondere fietspuz- zeltocht is een initiatief van het Platform Vrijwilligersorganisaties Zorg Welzijn. Meer informatie is te vinden op www.vipheiloo.nl. Ook aan mensen die zelf niet (goed) kunnen fietsen wordt gedacht. Zij kunnen zich uiterlijk 9 septem ber melden via telefoonnummer 072-5320281. HEILOO - In een GGZ-instelling in Heiloo is opnieuw een mede werker mishandeld en bedreigd. Dat meldt de politie. Vorige week woensdag kreeg de politie het verzoek om met spoed richting de instelling te gaan. Op de afdeling zou een cliënt de boel kort en klein hebben geslagen. Tijdens de melding ging de cliënt volledig door het lint, aldus de politie. Ter plaatse deden medewerkers aan gifte van bedreiging en mishande ling. De verdachte is aangehouden en overgebracht naar het politiebu reau. Het is niet de eerste keer dat het misgaat op het terrein van de instelling. Eind juni werd er ook al een medewerker zwaar mishandeld. Een basisschool in de buurt schrap te onlangs de buitengymlessen op het nabijgelegen GGZ-terrein. Dit gebeurde op verzoek van een aantal ouders dat zich zorgen maakt over de veiligheid van hun kinderen, na incidenten met cliënten van de psy chiatrische inrichting. Later werden de lessen weer hervat. (Bron: NH) Bosgra. Donderdag 8 september, 10.00 uur: meditatie met Essentiele oliën door Simone Bosgra. Vrijdag 9 september, 8.15 uur: Zhineng Qigong door Iris de Bood, 19.30 uur: workshop Kruidengeneeskunde door Joyce Vermeeren. Zaterdag 10 september: Open Huis van 13.00 tot 17.00 uur. Dinsdag 13 september, 19.30 uur: introductieles Mindfulness door Yme Bosgra. Woensdag 14 september, 19.30 uur: Yoga door Roos Veldt. Zie voor meer informatie www. chironinstituut.nl. Reserveren is gewenst en kan via de website of via 06-27145269. HEILOO - "Ik houd mij rustig en drink veel. Verder kom ik niet in de zon. Dat is ons aan geraden door de RIVM en daar houd ik mij aan", vertelt meneer de Witte in de hal van woon complex De Loet in Heiloo. Voor hem is het op deze manier goed uit te houden tijdens de extreme hitte van vorige week. Ook de dames Moelens-Eden en Linssen klagen niet over het warme weer. Sterker nog: ze zit ten op het terras van het woon complex en genieten van de zon nestralen. Warm raam "Natuurlijk zitten we niet te lang buiten als het echt heet is. Dan houden we het maar tien minuten uit en zoeken we daarna de koelte weer op. Na een tijdje komen we dan terug om buiten te zitten. Maar kort", vertelt mevrouw Linssen. Haar 'buurvrouw' aan tafel knikt bevestigend en vertelt dat de bewo ners deze week ijslollies en limona de kregen voor wat extra vocht, iets dat strookt met het hitteprotocol van het huis. "En 's middags zetten de verzorgers een parasol voor ons uit. Met ons gaat het dus prima." Daarentegen heeft het echtpaar Diamant wel last van de hitte, name lijk in hun appartement in de naast gelegen woontoren. "Wij wonen op de bovenste verdieping en dat is voor het tegengaan van warmte in huis niet gunstig. De mensen die lager wonen hebben profijt van het balkon van de bovenburen dat een stukje uitsteekt. Dat houdt de zon wat tegen. Wij hebben dat niet. Daarom is het in huis te warm. Voel maar eens aan het glas van het raam, dat wordt al snel gloeiend heet." Het echtpaar wil graag zon wering en deed hiervoor deze week een aanvraag bij de woningstich ting. "Nu maar hopen dat we snel geholpen zijn." Airconditioning In Woonzorgcomplex Overkerck zit een groepje bewoners bij elkaar in de koele hal van het gebouw. Ze zijn vooral tevreden met de air conditioning in hun woningen. Mevrouw Olthuis is blij dat ze bin nen zit. "Ik kwam deze week niet verder dan hier en ben niet de enige: de meeste mensen zitten bin nen." Dat geldt daarentegen niet voor mevrouw Hageman. "Vroeger was ik eigenaar van een fietsen stalling bij het strand van Wijk aan Zee en was ik vaak buiten, mis schien kan er daarom goed tegen. Ik zit vaak lekker buiten onder de parasol. En wat positief is: we kre gen deze week van het huis een bekertje drinken en ijs, een lekkere verfrissing." Tekst EJV Mediaproducties/Evert Visser Uit&ZoHeiloo 2016 Zaterdag3september, 11.00 -16.00uur.HetHeilooër verenigingsleven presenteert zich! Laatu informeren bij de vele kramen en bezoek de optredens. Voor jong en oud is van alles te beleven. Meer informatie vindt u in de ze Uitkijkpost. Grote verkoop afgesc hreven m aterialen Zaterdag 3 september tijdens Uit&Zo. De Mensenbieb:leen geen boek maar een levend verhaal Zaterdag 3 september, doorlopend van 11.00 - 15.00 uur. Tijdens Uit&Zo Heiloo vindt in de bibliotheek een bijzondere acti viteit plaats.U kunt namelijk eee levend verhaal 'lenen'. Deze worden verteld door vluchte lingen die in Heiloo zijn komen wonen. (In samenwerking met Stichting Vluchtelingenwerk Heiloo.) Leren omgaan met de digitale overheid (4 dagdelen). Start;: 1 september, 14.00 -16.00 uurOpgave vooraf. Computer veter beginners Onder begeleiding maakt u kennis met ee computer en zet u uw eerste stappen op het internet (5 dagdelen). Start: 2 september, 14.00 - 15.30 uur.Opgavegooraf. Tabletcafé Dinsdag 6 september, 16.00 - 17.30 urn\ Heo tab letcafé is dé plaats waav tebleteigenaren en mensen,die overwegen een tablet aan te schaften, hun ervaringen kunnen uitwisselen. Voorleesfees tje Woensdag 7 september, 14.30 uur. Alle kinderen van 3 tot 7laag zijn van harte welkom! boe mee met taal! Van 6 t/m 10 september. Kom langs trdans de Week van de Alfabetisering, er zijn veel activiteiten: Leesgroepen voor hblwassenen,befenbn met digitale taa-- en rekenprbgbamma's,'apeel mee met Wordfeud' en taarspel- letjes.En: een extfaWbezel en Pip hbOTleesuurtje voor peuters op htijdae 9 september ven 10.3h - o1.30 uun. Venr het volledige programma zie www.biblibt6eek6eilbb.nl. Sieg-ibvoor jonge kinderen Dinsdag 13 september, 10.30 uur. Een gevarieerd en vrolijk uurtje muziekplezier vior kinderen van 4 maanden tot 4 jaar. Opgave vooraf. Cursus LEESkilometers maken: leesclub voor Vindereu! Start;: 27 september. Ervaren re medial teacher Corme Hemmer laat kinderen het leuke van lezen ontdekken. In de bibliotheek start de leesdub vood kinderen van groep 4, die wel wat extra leesoefening kunnen gebruiken. Voorafgaand aan destart van de leesclub zijn alle ouders van harte we lkom in de bibliotheek bij de Workshop okrr lezen op maandeg 19 september om 20.00 uur. Opgade vooraf Meer informatie en opgave voor activiteiten: www. bibiiotheekheiloo.nl/ 0e2 - 5330670 of bij de servicebalie. Steun de bibliotheek. Word vriend! Volg ons ook op Facebook en Twitter! 1 Westerweg 250 tel. 072-5330n70 info@bibUotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl Mevrouw Moelens-Eden (links) en mevrouw Linssen, warm op de foto. Foto: Evert Visser

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 13