KWF-collecteweek tegen kanker Brede programmering tijdens Willibrordus Draait Door Rugstreeppad vestigt zich in Boekelermeer Bezorger worden van deze krant? 15 -X www.uitkijkpost.nl 0226 333311 40.000ste bezoeker(tje) voor Het Baafje UITKIJKPOST 31 AUGUSTUS 201 Skotwal laat zich horen. Aangeleverde foto HEILOO - Festival Willibrordus Draait Door is een driedaags fes tival op landgoed Willibrordus in Heiloo. Op 9, 10 en 11 sep tember beleef je hier muziek, theater, films, workshops, rol lende keukens, verhalen, beel dende kunst en een bijzonder doordraaiend programma. Er staan ruim vijftig artiesten geprogrammeerd op het driedaagse festival. Het openbare en gratis toe gankelijke terrein bevat meerdere podia waaronder de prijswinnende Cultuurkoepel en een sfeervolle binnentuin. Vrijdag treden onder andere op Maria de Fatima (fado), Skotwal (Westfriese country) en Frans van Deursen (Tom Waits tri bute). Zaterdag spelen onder meer Mike Boddé (met Kim Hoorweg), Victor Posch (cd-premiere 'Klein') en Remy van Kesteren (harp). Op zondag zijn er concerten van Eric Vaarzon Morel (flamenco), Reijseger, Fraanje, Sylla (Afrikaanse blues) en meer. Erik-Jan Eradus speelt alle drie de festivaldagen op het door hem gerestaureerde orgel in de Cultuurkoepel. Het volledige festivalprogramma vind je op www. willibrordusdraaitdoor.nl. Gezien de geschiedenis van de locatie beoogt het festival een knip oog te geven naar de psychiatrie. Landgoed Willibrordus (voorheen GGZ-NHN) is een terrein waar 250 mensen kort of langdurend in behandeling zijn in verband met psychiatrische klachten. Met als ondertitel 'Voeding voor de geest' draagt het festival actief bij aan de- stigmatisering. Openingstijden festival: vrij dag 9 september 17.00 - 23.00 uur, zaterdag 10 september 13.00 - 23.00 uur, zondag 11 september 12.00 - 20.00 uur. Het festival valt samen met Open Monumentendag. Locaties als de kapel, museum Baduhenna en het Noord-Hollands Toverlantaarnmuseum zijn zaterdag en zondag open voor bezichtiging. De Verhalenkamer Het festival start met de opening van De Verhalenkamer. Dit is een locatie waar ervaringsdeskundi gen herstelverhalen delen, mensen bijzondere ervaringen vertellen en waar exposities plaatsvinden. De opening wordt spectaculair met de muzikale installatie Sound Wheelies, uitgevoerd door cliën ten van de GGZ. Eerste exposant in De Verhalenkamer is fotograaf/ filmer Alef Starreveld met foto's en een film over de impact van een psychiatrische ziekte op zijn familie. De films die getoond wor den tijdens het festival hebben als thema geestelijke gezondheid. Met name de film 'That wich is possible' van Issa Ibrahim is bijzonder. Hij schreef de bestseller 'The hospital always wins'. Momenteel is alles in het werk gesteld om Issa Ibrahim naar Nederland te halen zodat hij zijn herstelverhaal kan vertellen in de Verhalenkamer. Hij is ook een van de artiesten van het New Yorks Living Museum. De Nederlandse versie van The Living Museum, dat is opgezet door Rokus Loopik, is te zien op het festivalterrein. Veel concerten tijdens Willibrordus Draait zijn gratis en enkele concerten kosten maximaal 12,50 (betaald in festivalvaluta Willi's). In de twee tenten opgesteld op het centrale veld van het land goed spelen onder andere lokale helden als Skotwal (West-Friese country), Sam&Falko (Hip Hop), Bert van Baar (troubadour), De Twijfelbrigade (Nederlandstalige onzekerheid) en Alkmaars Straatorkest (maatschappelijk betrokken vrolijkheid). Al deze concerten zijn gratis te beluisteren. Verspreid over het festivalweek end zijn er optredens van theater groep FLINT (voorheen Gebroeders Flint), De Kippen (Locatietheater) en gezelschap Vive les Gueux. Doordraaiend Willibrordus Draait Door is een divers festival met rollende keu kens, exposities van beeldend kun stenaars verspreid over het hele festivalterrein en vele activiteiten en workshops. Doe mee met een work shop Tai Chi, kinderen maken zelf toverlantaarnplaatjes in het Noord Hollands Toverlantaarnmuseum en leer een gezonde lunch samen stellen. Zondagmiddag is er een Willibrorduspicknick met muzikale begeleiding van SYA (meerstem mige luistermuziek) in de Oase van Rust (eigen picknickmand meene men). Niet alleen voeding voor de geest dus! Om het feest compleet te maken is er tijdens het hele festi val een doordraaiend programma. Hieronder valt de Paardenparade, een regionale culturele route. Er staat een Rituelenboom op het terrein en je kunt een kuns troute lopen. Bijzonder is de Medicijnfabriek. Met hen maak je in de omgebouwde ambulance je eigen drug met behulp van plan ten die op het festivalterrein groei en en bloeien. Op het landgoed bevinden zich het Noord-Hollands Toverlantaarnmuseum en archeo logisch museum Baduhenna. Deze zijn gedurende het festival geopend en hebben verschillende activitei ten. Een voorbeeld is in Baduhenna zaterdagmiddag een lezing over het Oer-IJ, gegeven door Lia Vriend. HEILOO - Op maandag 5 sep tember start een collecteweek van KWF Kankerbestrijding. In deze week zetten ruim honderd duizend vrijwilligers zich in om zoveel mogelijk geld op te halen voor kankeronderzoek. Elke euro die de collectanten opha len draagt bij aan de missie min der kanker, meer genezing en een betere kwaliteit van leven voor kankerpatiënten. Kanker raakt ons allemaal. Een op de drie mensen krijgt ooit kan ker en jaarlijks overlijden onge veer 43.000 mensen aan de ziekte. Dankzij onderzoek is de vijfjaars overlevingskans gestegen van 25% in 1949 tot 62% in 2013. KWF financiert ongeveer 50% van alle onderzoeksprojecten in Nederland. Per jaar zijn er circa vierhonderd lopende onderzoeksprojecten, waarmee circa achthonderd weten schappers fulltime bezig zijn. Een onderzoek duurt gemiddeld vier HEILOO - In twee poel tjes in ecozone west van de Boekelermeer in Heiloo hebben rugstreeppadden eier-snoeren afgezet. Inmiddels kropen hon derden paddevisjes uit het ei. De eerste rugstreeppadjes zijn al het land op gekropen. Het is geweldig dat de rugstreeppadden de nieuwe ecozone koloniseren. Ze voelen zich er blijkbaar goed thuis. jaar en kost gemiddeld vijfhonderd duizend euro. Een woordvoerder van de organisatie: "Samen met mil joenen mensen dromen wij van een wereld waarin kanker niet langer een dodelijke ziekte is. Wereldwijd werken wetenschappers naar die dag toe. Zo snel als zij kunnen. Zo snel als wij hen in staat stellen. Help daarom mee en geef tijdens de col lecteweek." De collectant van KWF komt in de week van maandag 5 t/m 10 september aan de deur. Elke col lectant kan zich legitimeren en is te herkennen aan het rood-wit- blauwe logo met de krab en aan het keurmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving. Collectant gemist en wilt u toch doneren, dan kan dat online via kwf.nl/doneren, of doe een eenmalige donatie via de machtigingskaart die de collectant achterlaat als u niet thuis bent. Een derde mogelijkheid: sms 'gift' naar 4333 en investeer eenmalig 2 euro. De rugstreeppad is herkenbaar aan zijn gele rugstreep, waaraan hij zijn naam te danken heeft. Het is een middelgrote pad met een droge wrattige huid, geelgroene ogen met een horizontale pupil en goed zichtbare trommelvliezen. De rugstreeppad kan tot tien centime ter groot worden. Bron: Gemeente Heiloo HEILOO - Zwembad Het Baafje hette vrijdagmiddag de 40.000ste bezoeker welkom. De gelukkige was de driejarige Olivier van Oostrom. Hij ontving uit handen van Jan Oostindie een per soonlijke jaarkaart van het zwembad voor 2017 en een 12-strip- penkaart van IJssalon Di Fiorentina. Nog een beetje beduusd van wat hem allemaal overkwam ging hij voor de Uitkijkpost op de foto, samen met zijn vader, zusje Phileine (vijf jaar) en Jan Oostindie. Daarna kon de kleine waterrat, die maar al te graag (net als zijn grote zus) op zwemles wil, heerlijk genieten van het koele water in het zwembad. Tekst en foto: Stip Fotografie RODI

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 15