uift&ZD MUZIEK- EN DANSSCHOOL HEILOO Unieke actie damclub Heiloo op zaterdag 3 september. Cursussen ambachtelijk meubelmaken/restauratie Mondharmonicales Rond de Waterput Heiloo Energie introduceert Cohesie Snel leren leuk leren Heiloo Op 5 september starten de lessen weer op de Muziek- en dansschool Heiloo. MUZIEK Spelenderwijs muziek 10 lessen Mini-Musical Musicalklas Muziek maken Leer je ZÓ! Muziekplezier voor Peuters/Kleuters 10 lessen DANS Kleuterdans Klassiek ballet vanaf 7 jaar. Young Colours JazzDance kids Ook dit jaar hebben we weer een ruim aanbod van leuke en leerzame cursussen voor jong en oud (je bent nooit te oud om iets te leren!). Lijkt het je leuk om een instrument te leren bespelen of wil je misschien dansen of in een musical mee spelen? Volwassenen kunnen bij ons naast de instrumentale lessen ook dansen, zingen in een koor of spelen in één van de ensembles. Leerlingen groep 3 t/m 5 Donderdag 15:45-16:30 De kinderen maken in deze lessen kennis met alle instrumenten en diverse muzikale begrippen, ook wordt er gezongen. Start/ inlooples: Donderdag 8 september 6- 7 jarige Dinsdag 15:45-16:30 8- 9 jarigen Dinsdag 16:30-17:15 Zingen, swingen en acteren. Liedjes uit alle winstreken. Start/ inlooples: Dinsdag 6 september vanaf 9 jaar Dinsdag 17:30-18:30 Zingen, acteren, bewegen en een spannend verhaal? Schrijf je snel in! NB Bij een te groot aantal inschrijvingen zullen audities worden gehouden. Start: Dinsdag 6 september Leerlingen groep 3 t/m 8 Op afspraak 2 lessen op 2 verschillende instrumenten naar keuze: Start: na de herfstvakantie vanaf maandag 24 oktober 2 /- 4 jarigen Woensdag 10:00-10:45 4-5 jarigen Donderdag 16:00-16:45 Ontdekkingstocht voor peuters: zingen, spelen, muziek maken en dansen, samen met een ouder of verzorger. Start/inlooples: Woensdag/donderdag 14/15 september 4 - 5 jarigen Woensdag 14:45-15:30 Een feest voor elk kind! Speelse lessen vol wereldse dansjes. Start/inlooplessen: Woensdag 7 en 14 september Kinderdans 6 - 7 jarigen Woensdag 15:30-16:15 Op een vrolijke manier worden allerlei dansstijlen en danstechnieken aangeleerd. Start/inlooplessen: Woensdag 7 en 14 september Maandag 16:00-17:00 Maak kennis met klassiek ballet. 10 lessen Start/inlooples: Maandag 12 september 8-9 jarigen Woensdag 16:20-17:05 Een gevarieerd aanbod aan dansstijlen, Afrikaans, Buikdans en Braziliaans. Zelf improviseren op swingende en hippe muziek. Start/inlooplessen: Woensdag 7 en 14 september vanaf 10 jaar Woensdag 17:30-18:30 JazzDance is een dansvorm waarin verschillende stijlen samenkomen, van klassiek ballet tot Streetdance en Hiphop. Uitgangspunt: lekker dansen en werken aan een choreografie. Start/inlooplessen: Woensdag 7 en 14 september Heiloo "Sla je slag" is het motto waarmee de vereniging zich presenteert op 3 september op de Uit en Zo markt. Damclub Heiloo bestaat 80 jaar, maar tijd om lang stil te staan bij deze verjaardag is er niet. Zoals bij zoveel verenigingen daalt het ledental. Tijd voor actie dus. Onder het motto "Sla je slag kan er bij de kraam wor den gedamd, is er uitleg over spelregels en kan men een damprobleem oplossen. Maar er is ook een prijs te winnen. Degene die het juiste aantal damstenen raadt die zich in een bokaal bevinden, wint een cadeaubon van e.25,-. De jarige presenteert zich tot slot met een uniek aanbod: word je lid dan betaal je het eerste seizoen geen contributie! Meerdere redenen om een bezoek te brengen aan onze kraam of voor informatie contact op te nemen met Simon Droog (0612543166) In de week van 26 september starten wij met een nieuwe reeks cursussen. In de cursussen wordt gewerkt met diverse Europese houtsoorten. Wij bieden 6 cursussen aan, 3 meubelmaken, 2 meubel restauratie en een Bovenfrees cursus. In de eerste cursus worden de basistechnieken van het meubelmaken geleerd door te werken met handgereedschap zoals beitels, zagen en schaven. In de tweede en derde cursus wordt een kist/ koffertje/hangkastje met zwaluwstaarten gemaakt en een tafeltje of werkstuk naar eigen keuze. Bij de eerste cursus meubelrestauratie ligt de nadruk op de basistechnieken en bij de tweede cursus wordt een object met schade meegebracht om zelf te restaureren. De cursus Bovenfrees bestaat uit 1 dag met maximaal 6 cursisten. In deze cursus willen wij u vertrouwd laten raken met de bovenfrees in theorie en praktijk. Meer informatie op; www.meubelmakersvakschool.nl Meubelmakersvakschool/Jonker Meubelrestauratie OPEN HUIS zaterdag 10 en zondag 11 september van 12.00 tot 16.00 aan de Lamoraalweg 59 (ind.terrein ,,de Weidjes") in Egmond aan den Hoef Tel. 06-27533327. Mondharmonicaschool Locomonica start in september weer met het geven van mondharmonicales. Locomonica heeft een lesmethode ontwikkeld waarbij notenkennis niet nodig is. Iedereen kan het leren! Les gegeven wordt op een zgn. bluesharpje. Dit is hetzelfde instrument wat gebruikt wordt in de pop en blues cultuur en is in aanschaf niet duur. Vroeger was de mond harmonica volksinstrument No 1. Het geluid wat men er toen uit kon halen is vergelijkbaar met dat van een trekzak of accordeon De techniek om dat voor elkaar te krijgen leek te zijn verdwenen, maar Locomonica heeft deze tech niek opnieuw leven ingeblazen .Uiteraard is er aandacht voor blues en andere muziekstijlen. Op de Uitmarkt kunt u horen hoe het instrumentje klinkt, wat de technieken zijn en demonstreren wij hoe u dit kunt leren. Verder kunt u informatie krijgen over de lessen en de workshop die wij in oktober gaan geven. Om 14.30 zullen wij in de Willibrorduskerk een kleine demonstratie geven. HEILOO - 'Rond de Waterput' is een gemeenschappelijk initiatief van de kerken in het gebied Heiloo, Akersloot, Limmen en Egmond. Hiermee wordt gestreefd naar een gevarieerd aanbod van lezingen, gespreksgroepen, exposities, muziek en drama; aansprekend, uitnodigend tot bezinning, en iedereen is welkom. Twee onderwerpen uit ons programma willen de organisatoren hier speciaal noemen. Allereerst is er de Waterputlezing. Deze lezing heeft dit jaar als onderwerp 'Maakbaarheid van de voortplanting', de medisch-ethische ontwikkelingen aan het begin van het leven. Het gaat dus over de 'designerbaby's'. Dr. Wybo Dondorp houdt deze lezing op woensdagavond 12 oktober 2016 in de Witte Kerk en wil ook met u in gesprek gaan. Hij is op dit terrein zeer deskundig; bovendien is hij een begenadigd spreker. Dit belooft een heel interessante avond te worden. Bij de lees- en gespreksgroepen vraagt Rond de Waterput speciale aandacht voor de gespreksgroep 'Kent gastvrij heid grenzen?', geleid door mw. Annego Hogebrink. Hoe kunt u als persoon enige helderheid krijgen in al die verwar rende dilemma's over gastvrijheid en de opvang van vluch telingen en gelukzoekers in Europa? Wat valt er te zeggen over barmhartigheid en de angst voor onrust rond deze 'volksverhuizing'? Waar staat u zelf in deze discussie? Al bladerend door het boekje van 'Rond de Waterput' zult u zeker nog veel meer boeiende onderwerpen tegenkomen, zoals drie keer de Preek van de Leek begin 2017. Rond de Waterput hoopt dat het programma u aanspreekt en nodigt u van harte uit bij de stand vóór de Willibrorduskerk. Ook dit jaar neemt Heiloo Energie (HE) deel aan Uit&Zo met kraam 15 bij de Bibliotheek aan de Westerweg. Met name wordt er informatie gegeven over de collectieve aanleg van Zonnepanelen op sporthal Het Vennewater, waarvoor de gemeente het dak beschikbaar heeft gesteld. Daarvoor heeft HE de coöperatie Cohesie opgericht. Inwoners van Heiloo, die geen ruimte zien op het dak van hun woningen zonnepanelen te plaatsen, kunnen hieraan deelnemen. Zij delen mee in de opbrengst van de panelen en kunnen jaarlijks daarmee een gedeelte van de gebruikersbelasting op hun energierekening terugverdienen. Informatieavond daarover is op donderdagavond 8 september as.om 20.00 uur in het Trefpunt. Daarnaast zullen ook andere activiteiten van HE belicht worden, zoals de ondersteuning van het Duurzaam Renovatie Helpdesk bij verbouwingen, dan wel vervan gen van de Centrale Verwarming of het isoleren van de woning. Verder kunt u voor informatie terecht over de na jaarsacties t.w. Duurzaam Huizenroute, Radiatorfolieactie, informatie- en inloopavonden. Minder tijd aan je huiswerk besteden en betere school resultaten door efficiënt leren! Bij Snel leren leuk leren Heiloo worden vanaf half september de volgende cursussen gegeven: Alle cursussen worden bij voldoende aanmeldingen gege ven in groepjes van maximaal 5 personen. Voor informatie www.engelsmetplezier.nl,www.time2control.nl of bel Brigitta Madderom 072-5333342 of 06-24844377. INSCHRIJVING?] Kom langs en ontdek je passie! Vraag een gratis proefles aan! (voor jong en oud) MEER INFO en www.muzieken Email: info@muziekendansschi Telefoon: 072-5332460 Engels met plezier Bijles en conversatie ivwengelsmetplezier.nl 1. Op weg naar Snel leren leuk leren voor leerlingen van groep 7/8 en brugklassers. 3 lessen van een uur met o.a. agenda-gebruik, focuslezen en mindmappen. 2. Snel leren leuk leren voor leerlingen van HAVO, VWO en studenten HBO/uni versiteit. In 6 lessen van een uur leer je 2 tot 4 keer sneller lezen, meer en mak kelijker onthouden, beter plannen en organiseren, samen vatten met mindmaps en geheugen-tech nieken. 3. Snel leren leuk leren VMBO voor VMBO leerlingen waarbij naast de punten van boven staande cursus extra aandacht is voor visueel huiswerk plannen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 18