uH&2» Ook Heiloo heeft zijn Sabel Leer Spaans bij Campo del Sol in Heiloo. Gevarieerd theater programma in de beun Associatie Uitvaartverzorging Zelfstandig wonen met zorg in Heiloo Stichting Gouden Dagen druk met wensen te vervullen! Sportinstuif 55+ Effect is de Heilooer volleybalvereniging. Christ Church De Historische Vereniging Oud Heiloo toont op UIT ZO de Sabel van dorpsveldwachter Pieter Vos (1861-1938). De stand van Oud Heiloo vindt u voor de ingang van de Willibrorduskerk. Behalve de Sabel is er een kleine expo sitie over de historie van Heiloo. In de ontmoetingsruimte van de kerk wordt er om 11.30 uur, 13.00 uur en 14.30 uur een powerpointpresentatie gegeven over de geschiedenis van Heiloo. Meer over de Sabel van veld wachter Vos leest u in de nieuwste uitgave van de Heilooer Cronyck. Wanneer u lid wordt van de Historische Vereniging ontvangt u deze Cronyck en de Jubileumuitgave uit 2014 als wel- komsgeschenk.Het lidmaatschap bedraagt slechts €15,- per jaar. Heiloo Ook dit jaar kan Heiloo genieten van een gevarieerd aanbod van theatervoorstellingen door beroepsartiesten in theater De Beun. Cabaret, muziek en dans, toneel en kindervoorstellingen - de Stichting Vrienden van de Beun heeft het weer allemaal georganiseerd. Elders in dit blad vindt u een paginagroot overzicht van het programma. Wie nog geen kaarten heeft besteld, kan dit doen via www.vriendenvandebeun.nl of bij de bekende verkoop punten: de bibliotheek, de winkel van de Schrijverij in het stationscentrum en de kassa van het theater. Wie wel al kaarten heeft besteld (én betaald!) kan deze op de stand van de Vrienden van de Beun afhalen. Dat scheelt de vrijwilligers een hoop bezorgwerk en wordt dus zeer op prijs gesteld. De stand is te vinden voor de Willibrordus- kerk. De Vrienden van de Beun bedanken alle Heilooënaars voor hun steun om dit theaterprogramma mogelijk te maken, en wensen iedereen een grandioos I M Uitmarkt in Heiloo... een goed moment om plannen te maken voor een nieuw seizoen, met een cursus of een avondje theater. Past Associatie Uitvaartverzorging wel op zo'n markt? Aangezien de beurs plaatsvindt op de Wester- weg, pal voor onze deur, zetten wij die deur graag open om u welkom te heten! Want ja, de realiteit is nu eenmaal dat er, naast alle leuke dingen in het leven, ook een moment komt waarop u met een uitvaart te maken krijgt. En de ervaring leert, dat eens rustig bekijken wat de mogelijkheden zijn, later veel houvast geeft. Dat kan tijdens de uitmarkt, maar u kunt ook een af spraak maken om eens op een rustig moment van gedach ten te wisselen. Geheel vrijblijvend uiteraard. Tijdens de uitmarkt zelf maken wij het natuurlijk niet te zwaar. U kunt ook alleen meedoen met onze "uitvaartquiz" (waarmee u een theaterbon kunt winnen). Wij maken graag kennis op 3 september! Kijk op www.campodelsol.org, bel naar 072-5669956, of ontmoet ons op 3 september op Uit&Zo Heiloo! Sinds oktober 2012 komen er volop wensen binnen bij de Stichting Gouden Dagen. Deze wensen zijn afkomstig van ouderen die zelf niet het sociale netwerk en/of de mogelijkheden hebben om nog volop deel te nemen aan de maatschappij. Gouden Dagen wil enerzijds deze ouderen weer betrekken bij de samenleving en anderzijds de betrok kenheid van de samenleving bij de kwetsbare ouderen in de gemeenschap stimuleren en vergroten. Gouden Dagen Heiloo probeert de (niet-materiële) wensen van deze groep ouderen mogelijk te maken. Hetzij individueel, hetzij in teamverband. Aan wat voor wensen kunt u denken? Recent heeft een inwoner van Heiloo een bezoek gebracht aan het Huis van Hilde te Castricum. Gouden Dagen regelde het vervoer. Een visje eten in IJmuiden is ook een veel geuite wens. Maar ook een bezoek aan een dierenpark of museum staan op de wenskaart geschreven. Heeft u ook een wens? Dien uw wenskaart vandaag nog in bij het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, 1852EZ Heiloo. Onze vrijwilligers helpen u graag om deze in vervulling te laten gaan. Voor vragen kunt u ons telefonisch op werkdagen bereiken via 072 533 12 97. Wenskaarten zijn o.a. beschikbaar bij Stichting Welzijn Heiloo en de woonzorgcentra De Loet en Overkerck en kunnen bij het Trefpunt worden ingeleverd. Check ook de site van de deelnemende organisaties: Stichting Welzijn, Viva! Zorggroep en Gouden Dagen. Aan de rand van Heiloo, in nieuwbouwproject Varne Buiten, verrijst het luxe appartementencomplex Nieuw Varne. Omringd door natuur en dicht bij strand, duinen en winkels staan straks 30 appartementen, speciaal voor men sen met dementie. Zij kunnen er zelfstandig en met privacy wonen in een beschermde, veilige omgeving, met zorg en dienstverlening van Magentazorg binnen handbereik. De appartementen Een aparte slaapkamer, een ruime badkamer en een eigen keuken: de appartementen zijn van alle gemakken voorzien. De appartementen op de begane grond grenzen aan een mooie binnentuin, de bovengelegen appartementen hebben toegang tot een groot dakterras. Zorg op maat Wie in Nieuw Varne woont, houdt zoveel mogelijk zelf de regie. Magentazorg stimuleert bewoners zoveel mogelijk te doen wat zij zelf nog kunnen en betrekt familie en vrienden bij activiteiten. Waar nodig bieden medewerkers van Magentazorg professionele zorg en ondersteuning. Meer informatie en inschrijven Meer weten over wonen in Nieuw Varne? Of wilt u uzelf of een naaste aanmelden voor een van de appartemen ten? Neem dan contact op met het Servicecentrum van Magentazorg: (072) 575 31 30. We staan ook met een informatiestand op de beurs UIT&ZO in Heiloo op zaterdag 3 september 2016. Sandra Oud, manager Servicecentrum: "Om in aanmerking te komen voor een van de appartementen is een geldige in dicatie nodig: zorgzwaartepakket verzorging en verpleging 5 of 7. Heeft u nog geen indicatie? Onze maatschappelijk werkers gaan graag met u in gesprek om te zien of een indicatie kan worden gesteld." Op de foto de uitvaartleiders van Associatie Uitvaartverzorging. De foto is gemaakt Suzanne Overgaag. In beweging komen en blijven, dat is de kwestie! Vele onderzoeken wijzen uit dat het voor ouderen maar niet alleen voor hen) van groot belang is om regelmatig te bewe gen. Dit bevordert je welzijn en je sociale mogelijkheden. Gelukkig is er in Heiloo de Sportinstuif 55+. In recreatieve sfeer en onder deskundige leiding werk je aan het instand houden en/of verbeteren van je fysieke gesteldheid. In groepsverband worden met gelijkgestemde ouderen functionele oefeningen gedaan. Verder is er de mogelijkheid om te kiezen uit een aantal samenspelen: o.a. volleybal, badminton of een potje tafeltennis. Prestaties worden niet gevraagd. Vanaf 15 september 2016 kun je iedere donderdagmiddag van 14.30 tot 16.00 uur in de sportzaal van Sportcentrum Het Vennewater werken aan je gezondheid. Meld je aan bij Henk Leijenaar, telefoon 072-5333905 of kom langs bij onze kraam (64) op de Uit en Zo markt te Heiloo op zaterdag 3 september a.s. Het lidmaatschap bedraagt bij voor- inschrijving tot en met 15 september 25,00.Daarna 39,00. Bezoek aan de Sportinstuif kost€ 5,00 per keer. Een keer gratis "sfeer proeven" kan natuurlijk altijd. Ons aanbod is mogelijk gemaakt door de sponsors: Stichting Pius X te Bergen, RCOAK te Amsterdam en Keer op Keer te Heiloo. Op verschillende niveaus wordt in jeugd-, competitie- en recreantenverband volleybal gespeeld. Maandagavond is onze trainingsavond in sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen. Jeugd Effect staat bekend om haar actieve jeugdbeleid. Onder lei ding van deskundige trainers leren kinderen spelenderwijs de beginselen van het volleybal. Kinderen ontwikkelen zich zo individueel en in teamverband. De training voor de jeugd is vanaf 18.00 uur. Senioren Leden van 18 jaar en ouder trainen vanaf 19.30 uur en spelen competitie op verschillende niveaus. Momenteel is de recreantencompetitie erg populair bij de seniorenleden. Ze trainen wekelijks en spelen om de 14 dagen op dinsdag hun wedstrijden in de recreatie competitie in onze sporthal. Senioren kunnen ook spelen in de NeVoBo-competitie, met wedstrijden tegen teams uit heel Noord-Holland. Heb je interesse? Kom je óók eens meedoen? Train drie keer gratis mee en besluit of je lid wilt worden. Of kijk eerst op: www.effectheiloo.nl Campo del Sol is een taalin- stituut gespecialiseerd in de Spaanse taal en cultuur. Bij Campo del Sol krijgt u les in groepen van maximaal 8 personen, zodat er aandacht is voor iedere cursist. Vanaf het begin wordt er veel tijd aan spreekvaardigheid besteed. De lessen zijn voor volwas senen en worden gegeven door een ervaren, gediplomeerd en enthousiast docente. Er zijn cursussen op alle niveaus. De leslokatie van Campo del Sol is op één van de mooiste plekjes in Heiloo en voorzien van alle moderne middelen. De cursussen starten vanaf 12 september. Voor begin ners is er plaats op maandagavond om 19.00 uur en op donderdagmiddag om 13.00 uur. Voor gevorderden zijn er vele mogelijkheden. Ook organiseert Campo del Sol een Spaanse leesclub en geven wij privélessen. Sunday Services 17.00 Life Explored Course begins Wednesday 5 oct 19,30 Discovery! Services 25 sep 23 oct 27 nov 11 dec Christ Church is a Christian community for English- speakers of every nationality. The Brexit decision has been made, but we have no plans to leave! We meet at Ter Coul sterkerk near the Heiloo train station every Sunday at 17:00. Join us for the monthly Discovery! Service which engages people of all ages in creative and interactive Christian teaching. Stay and enjoy a free community meal after wards. The Life Explored Course is for people who are looking for answers to questions like: Why is lasting happiness so hard to find? What will bring me peace and fulfilment? Life Explored combines short creative films with key Bible passages and group discussions to help you explore the meaning of life. It's completely free and each session begins with a meal. The films will be in English with Nederlandse ondertiteling. For further details and to register, visit us at Uit Zo and www.christchurch-heiloo.nl/explore

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 19