PROGRAMMA uit&ZD Zaterdag 3 september van 11.00 -16.00 uur Franse conversatieles de Bibliotheek^^ Eensgezindheid stimuleert muzieklessen met TAQA subsidie XCO Outdoor met Buitenfit Humanitas humanitas NIVON HEILOO Zhong Hua Geneeskunde Heiloo Heiloo Buitenpodium (A) 11.00 - 11.05 Opening 11.05 - 11.35 Harmonievereniging Caecilia 11.40 - 12.00 Dojo 't Loo 12.05 - 12.25 Gymnastiek en Turnvereniging Heiloo 12.30 - 13.00 Muziek- en Dansschool Heiloo 13.00 - 13.20 Zhong Hua Geneeskunde 13.25 - 13.45 Fitnesscentrum Heiloo 13.25 - 13.55 Fanfare Showband Heiloo 14.00 - 14.15 Muziek- Dansschool Heiloo 14.15 - 15.05 Muziekvereniging Eensgezindheid 15.10 - 15.30 Fitnesscentrum Heiloo 15.35 Afsluiting Binnenpodium Willibrorduskerk (B) 11.10 - 11.25 Orgel- en fluitspel Cor Oost en Leonie Hennekens 11.25 - 11.50 Alkmaars Symfonie Orkest 12.00 - 12.20 Muziek- en Dansschool Heiloo 12.20 - 12.50 Christ Church Heiloo 12.55 - 13.25 Zangvereniging De Brug 13.30 - 14.00 Cor Oost (orgel) 14.00 - 14.30 Heilooër Kamerorkest 14.30 - 15.00 Locomonica In de bibliotheek Hobbyfarm: knutselen voor kinderen Mensenbieb Leen geen boek maar een levend verhaal, 11.00 - 13.00 uur en 13.00 - 15.00 uur Spelenderwijs Muziek: lesje Muziek op Schoot 12.00 - 12.25 uur Muziek- en Dansschool Heiloo: optredens leerlingen van 13.30 tot 15.00 uur Bibliotheek Heiloo: verkoop afgeschreven materialen Speelotheek er is veel te beleven! Overige activiteiten Tafeltennisvereniging Limmen-Heiloo: rond de tafels Jeugdbrandweer Heiloo: demonstraties Historische Vereniging Oud Heiloo: presentaties in zaal Willibrorduskerk Damclub Heiloo: demo's bij de kraam Bridgeclub Fumez-Pas: demo's bij de kraam Stichting Jeugd Heiloo: aanwezig hele terein Heiloo - Muziekvereniging Eensgezindheid heeft een enthousiast leerlingenorkest bestaande uit leerlingen die minimaal 1 jaar muziekles hebben gehad op een blaas- of slagwerkinstrument. Vanwege de dalende gemeentelijke subsidies en stij gende leskosten was het de afgelopen paar jaar niet voor iedereen meer mogelijk om muziekschool lessen te volgen op de muziekschool. Hierdoor kwamen er minder nieuwe leerlingen vanuit de muziekschool in het orkest. Om toch lessen te kunnen blijven volgen heeft Eensgezind heid een TAQA cultuursubsidie ontvangen om leerlingen via de Muziek- en Dansschool Heiloo voordelig muzieklessen te bieden op blaas- en slagwerkinstrumenten. Startende leerlingen (6 tot 21 jaar) die zich vanaf september inschrij ven als jeugdlid van Eensgezindheid en zich vervolgens inschrijven bij de muziekschool kunnen maximaal 50% van de leskosten vergoed krijgen van Eensgezindheid. Leerlingen krijgen vervolgens een jaar lang in groepsver band wekelijks 15 minuten les. In overleg met de docent kan er ook gekozen worden voor een les om de week van gemiddeld 30 minuten per leerling. Eensgezindheid geeft voor deze muzieklessen een instrument onder bepaalde voorwaarden gratis in bruikleen. Het voordeel is dat nieuwe leerlingen na een jaar muziekles al mee kunnen spelen het leerlingenorkest en daardoor sneller leren samenspelen in orkestverband. Het leerlingenorkest repeteert iedere donderdagavond van 19.00 tot 19.30 uur. Meer informatie is te verkrijgen bij de informatiekraam van de vereniging op Uit Zo Heiloo of via het informatienum mer 072 5334851 of via www.mv-eensgezindheid.nl. Buitenfit heeft XCO Outdoor zes jaar geleden in deze regio geïntroduceerd. Inmiddels zijn er vele enthousiaste XCO Outdoor beoefenaars, die één of meerdere keren per week aan de trainingen meedoen. In Heiloo zijn deze in het Heilooër bos en het Maalwater. Bij XCO Outdoor gebruik je twee met grit gevulde buisjes, die je tijdens het lopen krachtig heen en weer beweegt. Hierbij wordt een flinke inspanning van de spieren ge vraagd. Tijdens de training wordt het lopen afgewisseld met specifieke oefeningen, zodat het een supereffectieve allround training wordt waarmee je 33% meer calorieën verbruikt, vetpercentage afneemt, conditie verbetert, ijzer sterke buik-, rug- en heupspieren krijgt, lage rugklachten vermindert en lichaamshouding verbetert. Ben je benieuwd of XCO Outdoor ook wat voor jou is? Kom dan naar Uit&Zo en schrijf je in voor een gratis proef les. Meer info op: www.buitenfit.com Humanitas is een landelijke vrijwilligersorganisatie met 80 afdelingen op het gebied van Zorg en Welzijn. In Heiloo is de afdeling Humanitas Noord-Kennemerland aktief. Humanitas zet vrijwilligers in in de thuissituatie bij onder andere chronisch zieken, gehandicapten, mensen met dementie, ouderen, gezinnen met opvoedingsvragen, als ggz-maatje en als mantelzorgmaatje. Elk vrijwilligerscontact is gericht op het bieden van tijdelijke ondersteuning om de zorgvrager en diens mantelzorger de mogelijkheid te geven om de regie over het eigen leven (weer) in eigen hand te nemen. Alle dienstverlening is praktisch van aard. Als vrij williger biedt je een luisterend oor. Veel mensen die lijden aan eenzaamheid zijn erg geholpen met het contact met de vrijwilligers van Humanitas. Elke vrijwilliger kan rekenen op scholing en begeleiding. Bent u geïnteresseerd in het vrijwilligerswerk, heeft u een vrijwilliger nodig, of heeft u een vraag? Kom naar onze stand op de Uitmarkt, vraag informatie aan of maak een afspraak voor een oriënterend gesprek: Humanitas Noord-Kennemerland, Van Maerlantstraat 8-10, 1813 BH ALKMAAR Tel. 072 540 1800 mail kantoor.nkl@humanitas.nl Heiloo Een landelijke ver eniging met plaatse lijke afdelingen voor natuur, cultuur en recreatie. Wilt u informatie over het Nivon Heiloo en haar activiteiten, kom naar de Nivonstand op de Uit&Zo Heiloo. Wij kunnen u alles vertellen op gebied van onze lezingen, kunstgeschiedenis, excursies, creativiteit en geologie. Het creativiteitsprogramma 2016/2017 is klaar. Bekende en nieuwe cursussen zijn: fietsband kettingen, sokkenbreien, textiele "vakwerkhuisjes", patch work/quilten, zonnekindpoppen, basis/vervolg-wolvilten, portret-tekenen/schilderen, emailleren, soluvlies schaaltje, ritstassen. Workshops op zaterdag: Kerst patchwork/ quilt, leren stofverven, leren dubbelbreien, excursiesteden bezoeken: najaar/voorjaar (4x). Kunstgeschiedenis: diverse thema's op de woensdagavond (6 avonden) De Geologieafdeling heeft een interessant programma: basiscursus geologie Nederland, lezingen: Zuid-Zweden, Mongolië, Grotten, determineren van gesteenten, stenen bewerken. Woensdagmiddag: jeugdcursus najaar/voorjaar. Vrijdagavond 30 september, praktijk- en inloopavond (kennismaking). De Hofdijk, Mariënstein 178A in Heiloo. Het cursus-/winterprogramma kan aangevraagd worden bij de in de advertentie vermelde adressen of meegeno men worden tijdens de Uit&Zo Heiloo. Voor info: tel.072 5333127, info@nivonheiloo.nl website www.nivonheiloo.nl Vindt u het niet een goed idee om dit komende seizoen een conversatiecursus Frans te gaan volgen? Dat kan bij de ervaren lerares Frans, Jenny Cornelissen, in Heiloo. De Franse lessen worden zowel op beginnersniveau als op hogere niveaus gegeven, in groepjes of privé. De sfeer is altijd gezellig en positief en u kunt zowel met als zonder boeken werken, altijd gericht op het spreken en verstaan van de Franse taal en dit kan overdag of 's avonds. Informatie en opgave mogelijk, telefonisch: 072-5336878 E-mail: jenny cornelissen@gmail.com Een pijnvrij leven is dichterbij dan u denkt. Wenhua Zheng heeft al meer dan 30 jaar ervaring met Chinese genees wijzen, waaronder acupunctuur, acupressuur en cupping. In haar praktijk Zhong Hua Geneeskunde, gevestigd in Heiloo, behandelt ze een verscheidenheid aan klachten en heeft ze vele mensen verlost van pijn en ongemak. Zo zijn er dankzij Wenhua Zheng nu een aantal mensen pijnvrij, terwijl deze mensen zonder succes waren uitbehandeld binnen de reguliere gezondheidszorg. Haar behandelingen zijn geschikt voor bijvoorbeeld chronische (hoofd) pijn, ze nuwpijn, hernia, nekklachten, spierpijn, reuma, fybromyalgie, gewrichtsproblemen en (sport) blessures. Daarnaast kunt u bij haar ook terecht voor ontspan ning, stoppen met roken en schoonheidsbehandelingen. Voor meer informatie over behandelingen en workshops of het maken van een afspraak, kunt u kijken op de website. www.zhonghuageneeskunde.nl Tel.: 06-81489668 Georganiseerd door: Sponsor:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 20