Wat is er veel te doen bij het Trefpunt! uH&sd STICHTING WELZIJN HEILOO programma Op de koffie bij 21 H V HEILOO TREFPUNT Abraham du Bois-hof 2 Heiloo, 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Stimuleren participatie en sociale samenhang informatie, advies, ondersteuning en begeleiding inwoners aanbod zinvolle vrijetijdsbesteding verbinden vitale en kwetsbare inwoners - j/MfZ Vrijwilligers Informatie Punt VRIJWILLIGERSVACATURES ONTWIKKEL JEZEF HELP EEN ANDER! FIETSPUZZELTOCHT Wat maakt wonen in Heiloo nog leuker? ACTIVITEITEN AGENDA UITKIJKPOST 31 AUGUSTUS 201 HH 1—1 C/5 met ook een passie voor voetbal. Overigens staat ook Fithockey op het programma, naast nog een dozijn andere activiteiten op het gebied van bewegen en ontspannen. De sector Creatief is een mooie mengeling van al langer lopende schilder- en beeldhouwcursussen van Trudi Buis en Saskia Sengers en enkele in het oog springende nieuwtjes zoals Mamiga maken en Stampin'Up stempel kaarten. In september gaan ook weer de cursussen Engels van start. En er zijn heel wat cursussen geprogrammeerd op het gebied van computers, met name tablets. Op de woensdagochtenden gaan de cursisten Astrologie voor gevor derden zich verder verdiepen in solaren en lunaren. En voor de 55-plusser komt er de cursus geheugentraining. Regelmatig vertrekt vanaf het Trefpunt op zondagmiddag een touringcar voor een rondreis of een excursie. Het Er-Op Uit programma is reuze populair, en heel gevarieerd met diverse boottochtjes en andere leuke uitstapjes. Dit seizoen is er voor het eerst de mogelijkheid om na terugkeer gezamenlijk in het Trefpunt te eten. De presentaties in het vorig seizoen van kunsthistorica Isolde Scholberg werden door een groot publiek zeer gewaardeerd. Op 1 november komt ze vertellen over de Alkmaarse kunstschil der Caesar van Everdingen. We kunnen hier niet meer geven dan een paar indrukken; veel andere activiteiten blijven daardoor misschien wat onderbelicht. Daarom ons advies, haal de brochure bij het Trefpunt of bij onze "Huiskamer" op de Uit Zo en streep aan wat u niet wil missen. Westerweg 250 (in de bibliotheek) Heiloo, Tel: 072 5320281, E-mail: info@vipheiloo.nl, Website: www.vrijwilligersheiloo.nl, Open op: dinsdag en vrijdag van 10.00-16.00 uur en donderdag van 13.00-18.00 uur. Webmaster(s) gezocht voor het technisch beheer van de websites van Welzijn Heiloo, VIP en Trefpunt Coach4you Alkmaar zoekt coach voor brugklassers (ook voor Heiloo) Collectanten gezocht voor het Diabetesfonds in de week van 31/10-5/11 Viva! Zorggroep zoekt Winkelvrijwillig(st)ers voor locatie Overkerck Trefpunt zoekt mannen die van aanpakken weten voor het klaarzetten en schoonhouden van de zalen Heemtuin de Wielenmaker zoekt vrijwilligers die in september helpen bij het hooien Landgoed Ter Coulster zoekt begeleiders natuur- en cultuuractiviteiten voor basisscholieren Heiloo uw vragen over vrijwilligerswerk. Op onze kraam vindt u ruim 170 leuke en inspirerende vrijwilligersvacatures bij 120 organisaties in- en om Heiloo Tijdens de Uit&Zo op 3 september staan de medewerkers van het VIP klaar voor al ^Platform Vrijwilligers T, .Organisaties Zorg Welzijn j Heiloo Ontdek het tijdens de Fietspuzzeltocht op Burendag, 24 september van 11.00 uur tot 15.00 uur! Alle inwoners van Heiloo zijn van harte uitgenodigd. Start- en eindpunt is het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Starten kan tussen 11.00 en 13.00 uur. Meer informatie kunt u vinden op www.vipheiloo.nl Engelse les Direct in september wordt gestart met de cursussen Engels. Er zijn diverse niveaus, groepen voor beginners en voor gevorderden. De cursusprijs bedraagt 125 voor 30 lessen. Eten in het Trefpunt op vrijdagavond Op 9 september wordt de maaltijd bereid door 'Indiase Catering Navaneetham'. U kunt dan genieten van een milde traditionele Indiase maaltijd bestaande uit pompoen soep, basmati rijst met rozijnen, Indiase kip curry, roerbak sperzie- wbonen en Kueh Dadar. Reserveer tijdig via de telefoon, 5331297 Zondagmiddag Café Op 4 september is het zondag middagcafé in het Trefpunt weer geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Tweedehands dameskledingmarkt Op dinsdag 13 september van 10.00 tot 12.00 uur is de volgende tweedehands dameskledingmarkt voor vijfenvijftig plussers. De dames van Livon nemen mooie betaalbare kleding mee en geven graag advies. Alle kleding is gewassen en heel. Gelegenheid om te passen. Contactgroep Partnerverlies Op dinsdag 6 september van 13.30 tot 15.30 uur is er in het Trefpunt weer een bijeenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Part- nerverlies. Het thema is deze keer "Natuur". Welke betekenis heeft de natuur in jouw leven en hoe was dat vroeger met je partner? Voel je je aangesproken, wij vinden het fijn als je komt. Entree 5,- incl. consumptie. Voor meer informatie telefoon 5331297 of k.vanpolen@ welzijnheiloo.nl Opfrisles Verkeersregels Het verkeersbeeld is de afgelopen 30 jaar drastisch veranderd. Dat vraagt om uitleg en toelichting over zaken waarvan de rijinstructeur destijds nog niet op de hoogte was. Veilig Verkeer Nederland zorgt daarvoor op dinsdag 6 september om 10.00 uur in het Trefpunt. Entree 5. Meld tevoren even dat u van plan bent te komen, tel. 5331297. Koffieklets in Egmond De volgende Koffieklets is woensdag 7 september vanaf 14.30 uur bij restau rant Van Speijk, rechts van de hoofd- strandafgang in Egmond aan Zee. Met een gezellige groep een kopje koffie/ thee en daarna een glaasje. Walking Football In september gaat Walking Football weer van start, vrijdags van 15.00 tot 16.00 uur op het terrein van De Foresters. Deelnameprijs 50 voor 10 lessen in de periode september t/m november. Basiscursus tablets U leert van alles over de algemene bediening en handigheidjes; internetten, mailen, foto's, bellen, apps, etc. De lessen zijn op de maandagen 19 en 26 september en 3 oktober. iPad van 10.00 tot 12.00 uur; Android van 13.00 tot 15.00 uur. Cursusprijs 42,50. Fithockey De nieuwe buitensport voor ou deren. Er is geen hockey ervaring nodig. U speelt met een zachte bal en knots. De training is op alle dinsdagen van 13 september tot en met 29 november van 14.00 - 15.00 uur op het terrein van De Terriërs. Deelnameprijs 41,50; er geldt een korting voor leden WonenPlus en ANBO/KBO. Acryl schilderen Voor beginners en gevorderden. Verschillende acryltechnieken. Zowel door docente Trudi Buis aangereikte opdrachten als vrij werk. 25 lessen in de periode september/april. Cursus prijs 225. The King's Gardens Dit romantisch filmdrama speelt in de tijd van Lodewijk XIV. De zonne koning vraagt tuinarchitect André le Notre de tuinen van Versailles te ontwerpen. Le Notre schakelt de nog onbekende Sabine de Barra in. Vertoning van de film op zondag 11 september om 14.00 uur. Entree 6. Yoga In september beginnen alle yoga cur sussen weer. U kunt kiezen: dinsdag, woensdag, donderdag of vrijdag. De vroege groepen beginnen om 9.30 uur, de andere om 10.45 uur. Voor 30 lessen is de cursusprijs 162,50. We hebben al heel wat complimentjes in ontvangst mogen nemen voor de nieuwe programmagids seizoen 2016-2017. Het is dan ook een professioneel vormge geven brochure waarin alles duidelijk en overzichtelijk staat beschreven. Het loont beslist de moeite om alles rustig door te lezen en te kiezen waaraan u het komende seizoen wilt meedoen. Steeds weer indrukwek kend, het aantal en de variëteit van activiteiten en cursussen die de Stichting Welzijn Heiloo verzorgt. Vanzelfsprekend zullen cursussen, uitjes en andere activiteiten die in voorgaande jaren goed scoorden worden voortgezet dan wel herhaald; soms zelfs met aanvullingen. Maar daarnaast is er volop vernieuwing. Een aardig voorbeeld is het Walking Football. Dit is voor de 60+er die op een verantwoorde manier aan de conditie wil werken en het leuk vindt om mensen te ontmoeten Op de Uit en Zo komende zaterdag kunt u in onze "huiskamer" kennismaken met de medewerkers en de mogelijkheden van Welzijn Heiloo. Wij nodigen u ook graag uit om onder het genot van een kopje koffie met wat lekkers uw wensen met ons te bespreken. Wij hebben niet alleen een groot aanbod aan activiteiten en uitjes maar ook voor persoonlijke en praktische ondersteuning om zo lang mogelijk zelfstandig te blijven wonen kunnen wij veel voor u betek enen. Ook voor boeiend vrijwilligers werk of ondersteuning om uw netwerk uit te breiden bent u bij ons aan juiste adres. Tot zaterdag

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 21