Kunst in De Kapberg Zangkoor Erato start met repeties Gezocht: dealmakers voor vrouwen op de arbeidsmarkt ÜL OSLI REGIO 27 INGEZONDEN MEDEDELING Huiswerkbegeleiding van Studiemeester Opening Roslin Shop Expositie Prins Hendrik-stichting UITKIJKPOST 31 AUGUSTUS 201 Zangkoor Erato. Foto: Tim Walta ALKMAAR - Studiemeester is verhuisd naar een nieuw pand aan de cen traal gelegen locatie Heul 30 in Alkmaar. Wij nodigen u daarom graag uit om te komen kijken tijdens onze open avond op donderdag 1 september vanaf 19.00 uur. Studiemeester is gespecialiseerd in het geven van huiswerkbegeleiding aan scholieren van alle klassen van de middelbare school. Wij helpen met plan nen, we leren zelfstandig en gestructureerd werken en we laten zien hoe je het beste kunt leren. Ook controleren we het werk en wordt er overhoord. Voor inhoudelijke vragen (alle vakken, alle niveaus!) kan men altijd bij de begeleiders terecht. Studiemeester verzorgt eveneens bijlessen. Wij zijn geopend op schooldagen van 13.00 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 21.30 uur. Bijlestijden zijn in overleg. In de herfst-, voorjaars- en meivakantie blijven wij open. Ga voor meer informatie naar www.studiemeester.nl, mail naar info@studiemeester.nl of bel met 072-5114347. CASTRICUM - Roslin Shop heeft haar deuren aan de Castricumse Torenstraat 38a geopend. De eigenaar vertelt: "Voorheen had ik jarenlang een boetiek onder de naam Royal Rose Fashion in het Stationscentrum in Heiloo. Ik ben gek op details, vooral in kleding. Bij de collecties die ik verkoop, is alles vormgegeven met oog voor detail. Dat zie je terug in de gouden ritsen, de verfijnde stiksels, de bijzondere knoopjes en de hoog waardige stoffen waarop wij grotendeels inkopen." Hij gaat verder: "De nieuwe collectie bestaat uit fijne knitwear-stijlen zoals kabeltruien, een diversiteit aan basisvesten, en ook coltruien en vest-jassen. Van stoer en sportief tot mooi van eenvoud, in diverse nieuwe designs. Ook zijn truien in overlopende kleuren verkrijgbaar, van biolo gisch katoen, merino-wol en kasjmier. Voor de sportievelingen hebben wij een scala aan sweatshirts en hoodies. Kortom: geen complete sets maar juist kleding die u kunt combineren op een mooie jeans, witte of een zwarte broek. Dat is wat Maryse Huyser wil uitdragen met haar Franse, Italiaanse, Spaanse en Nederlandse collecties." Bent u nieuwsgierig gewor den? Bezoek dan de Rolin Shop aan Torenstraat 38a in Castricum. Zie ook Instagram: roslinshop_. EGMOND AAN DEN HOEF - Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef laat u de komende weken genieten van het werk van maar liefst vijf kunstenaars. Er zijn veel verschillende stijlen en technieken te bewonderen. De Noord-Hollandse schilder Eric Beets (1950) gebruikt het grote avontuur de natuur als bron, door al schilderend als de natuur te zijn. De schilderijen van Beets zijn intens en blazen het abstract expressio nisme en de oude Hollandse land schapstraditie nieuw leven in. Zijn laatste werk is open en licht en zou als thema 'water' kunnen hebben. Robuust en teer Sylvia Blickman (1949) maakt sieraden en kleine objecten van aluminium, dat ze door middel van een elektrolitisch proces anodiseert en kleurt. Met haar sieraden wil zij die aandacht voor het kwetsbare, voor het detail overbrengen. Het gaat haar om geluk te ervaren in kleine en onverwachte dingen, door te bewonderen, te beschermen, te koesteren, te vereeuwigen en uit te dragen. Ze haalt haar inspiratie veel al uit de natuur tijdens haar wande lingen langs het strand en haar verre reizen. Nesrin During (1947) is keramiste en schrijft ook artikelen in kera- miektijdschriften. Ze maakt een grote verscheidenheid aan werk, varierend van verfijnd gebruikske- ramiek tot schalen met robuuste vormen met binnenin een teer hart van glazuur of juist het tegenover gestelde: teer porselein verwerkt tot stoer object. Het meest recent zijn vormen met de ongenaakbare schoonheid van een ruige rots. Nesrin During exposeert in Europa en Amerika, in galeries en musea. In De Kapberg is veel nieuw werk van haar te zien. Theresa Ferket (1944) tekent beheerste 'beelden' met een sterke emotionele geladenheid. In de schil derijen geeft zij haar ideeën weer over het menselijk handelen en hoe zij de posities van mens en wereld ziet in de huidige tijd. Poëzie als inspiratie Van beeldend kunstenares Angeline Lips (1951) zien we teke ningen en grafiek. Ze liet zich vaak bij haar grafisch werk inspireren door de poëzie. Er is dus ook veel te lezen. Het gaat om het werk van Jan Arends, Herman de Coninck en Federico Garcia Lorca. Nu heeft ze een cassette gemaakt met gedichten van Kira Wuck, de dichteres die in 2012 debuteerde met haar bundel 'Finse meisjes'. Los van deze tentoonstelling zijn in De Kapberg tot 6 november ook de beschilderde bladeren te zien van Eugenie Herlaar, een bekende persoonlijkheid van de televisie. De tentoonstelling is te zien tot en met 25 september, op vrijdag-, zater dag- en zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Dit kan op de Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. De ope ning van de tentoonstelling vindt plaats op zondag 21 augustus om 15.00 uur. Wie meer wil zien van de galerie kan terecht op www. galeriedekapberg.nl. Een van de koorleden vertelt: "Ons repertoire is veelzijdig, van licht klassiek tot pop en musical, en we treden regelmatig op. We hebben onder andere opgetreden bij korenfestivals, in de Hortus in Alkmaar, Craenenbroeck in Heiloo en de Karmel in Egmond. Op 18 december geven we een kerstcon cert in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef - dat is inmiddels een tra ditie. Het concert was vorig jaar tot op de laatste plaats uitverkocht. Het is mogelijk u aan te melden als gast voor een optreden tijdens ons EGMOND AAN DEN HOEF - Zangkoor 'Erato Egmond' start dinsdag 6 september weer met de repetities. Dat gebeurt onder leiding van dirigente Marlies Meiners-Bras en met pianobegeleiding van Elena Skorobogatova. Nieuwe leden zijn welkom. kerstconcert. Nieuwe leden zijn van harte welkom, vooral heren worden met open armen ontvangen." Meer weten? Bel naar naar 06-53547011 of mail naar maria2941963@gmail.com of jcj.deboer@quicknet.nl. ALKMAAR - RPAnhn organi seert Kracht on Tour in Noord Holland Noord en zoekt daarom bedrijven, onderwijsinstellingen en maatschappelijke die iets kunnen betekenen om de kan sen voor vrouwen op de arbeids markt te verbeteren. Deze afspraken, zogeheten deals, zijn belangrijk voor de Kracht on Tour-bijeenkomst voor vrouwen in deze regio op 6 oktober in Alkmaar. Bedrijven en organisaties die een deal willen sluiten zijn uitgenodigd voor een dealmakersbijeenkomst op donderdag 1 september, van 16.00 tot 18.00 uur in het Stadhuis Alkmaar. Kracht on Tour is een landelijk initiatief van minister Bussemaker, omdat anno 2016 de helft van de Nederlandse vrouwen economisch niet op eigen benen staat. Dat maakt hen potentieel kwetsbaar, mochten zij er alleen voor komen te staan. Via Kracht on Tour-bijeenkomsten worden vrouwen gestimuleerd hun talenten te ontdekken, te benut ten en te verzilveren, zodat zij hun financiële zelfstandigheid kunnen vergroten. Kracht on Tour is al in verschillende gemeenten met suc- ces georganiseerd. Op 6 oktober volgt ook Noord-Holland Noord met een bijeenkomst. Een belangrijk onderdeel van Kracht on Tour is het maken van concrete afspraken, zogeheten deals, met bedrijven, onderwijs instellingen en maatschappelijke organisaties over wat zij kunnen betekenen om de kansen voor vrouwen op de arbeidsmarkt te verbeteren. Het gaat bijvoorbeeld om afspraken over het bieden van (leer)werkplekken, coaching of training, of over betere aansluiting van onderwijs en arbeidsmarkt voor herintreders. Maak als bedrijf ook een deal en draag bij aan de economische zelfstandigheid van vrouwen in onze regio. Dealmakers krijgen zichtbaar ruimte tijdens de Kracht on Tour-bijeenkomst op donderdag 6 oktober 2016. Daarnaast worden zij actief meege nomen in de communicatie voor, tijdens en na de bijeenkomst. Enthousiast geworden? Kom dan naar de dealmakersbijeen- komst op donderdag 1 september (van 16.00-18.00 uur, locatie volgt). Aanmelden kan op www.rpa-nhn.nl/ krachtontour. EGMOND AAN ZEE - Truus Quax exposeert van 1 september tot 29 oktober in de Prins Hendrik Stichting in Egmond aan Zee. Ze toont schilderijen met fantasie ('Lieve Kunst'). Verder exposeert Marion de Jonge kindertekenin gen. Ze laat hiermee zien hoe een kind de wereld bekijkt. De Prins Hendrik Stichting is gevestigd aan Voorstraat 41. Schilderij van Angeline Lips. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 27