Heiloo Energie richt de coöperatie Cohesie op Martin Buitenhuis opent Ypestock-tentoonstelling 5 INGEZONDEN MEDEDELING Creatieve Castricumse juf exposeert quilts Schrijfcafé De Trog Van Vuuren gaat verbouwen INGEZONDEN BRIEF Nieuwbouw: Heiloo jaagt jongeren weg INGEZONDEN BRIEF Schiphol ✓DRUKWERK ✓ONTWERP ✓OPMAAK B2GM De Schrijnwerker 11 1851 PV Heiloo 06 139 184 98 artmiraal@ziggo.nl UITKIJKPOST 31 AUGUSTUS 201 HEILOO - Anne-Marie Smulders exposeert tot en met 14 september haar quilts in Het Trefpunt. Deze Castricumse 'naai-juf viert dit jaar het vijfen twintigjarig bestaan van haar naaischool 'Mode maken doe je zelf. Ze doet dat onder andere door haar eigen talenten op creatief gebied te laten zien. Anne-Marie Smulders maakt al tien jaar quilts. Ze geeft er ook les in aan volwassenen en aan tieners. Daarnaast verzorgt ze talrijke andere cursus sen, bijvoorbeeld quilt bee of patroontekenen. Quilts zijn doorgestikte en op elkaar genaaide lagen textiel en waren oorspronkelijk bedoeld als deken. Daarvoor worden ze nog wel gemaakt, maar inmiddels zijn het ook ware kunststukken die als decoratie aan de muur gehangen kunnen worden. Prachtige voorbeelden daarvan zijn de werken die Anne-Marie speciaal voor de Kunstfietsroute Castricum 2016 maakte. Dit deed ze in samenwerking met de schilder Theo Brakenhoff. Deze quilts zijn - naast talloze andere werken - ook te zien op de expositie in Het Trefpunt aan Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De naaischool 'Mode maken doe je zelf' is gevestigd aan De Loet in Castricum. HEILOO - Onder auspiciën van Stichting De Buitenkans is er een schrijf café in De Trog. De woorden 'schrijven' en 'café' bevatten in feite perfect de essentie van het gebeuren: s chrijven op een gezellige ontmoetings plaats in een ontspannen sfeer waar je helemaal jezelf kunt zijn. In De Trog is er gelegenheid om naar eigen believen te schrijven op een manier die perfect bij jouw stijl en opvattingen past. Je creëert een eigen wereld: zomaar wat krabbels en gedachten aan het papier toevertrouwen die wel licht uitgroeien tot een verhaal. 'Veder-licht' luidt dan ook het parool van het schrijfcafé. Schrijven biedt gelegenheid om jezelf te ontplooien en je verbeelding verder te ontwikkelen. Schrijven kan zelfs uitmonden in een ontdekkingstocht. De tijd doet er niet toe. Vroeger, gisteren, vandaag, morgen of 'ooit'. Aanwijzingen van de begeleiders (Anneke Overtoom en Piet Bartels) zijn niet dwingend aan de orde. In voorkomende gevallen zijn suggesties slechts bedoeld om je op weg te helpen. Diverse bronnen van inspiratie kunnen worden benut: muziek, natuur, beelden, beweging, foto's, figuren, berichten en eigen ervaringen.Bezoekers met aspiraties om aan een (auto-) biografie te werken kunnen wij structuur bieden en desgewenst begeleiden. Uitbreiding openingstijden Aangezien de animo voor het Schrijfcafé duidelijk toeneemt, besloten wij het aanbod van de openingstijden te verruimen. De dinsdagochtend wordt eens in de maand aan de agenda toegevoegd. De deur van het Schrijfcafé in De Trog staat dus op meerdere dagen voor je open. Je bent van harte welkom indien je de eigen ideeën, gevoelens of indrukken eens op papier wil zetten. Naast de cliënten van GGZ -NHN nodigen wij geïnteresseerden uit Heiloo en omgeving hierbij uit om onze gast te zijn! De openingstijden: woensdag 7 september, 5 oktober, 2 november en 7 december van 13.30 - 15.30 uur. Dinsdag 20 september, 18 oktober, 15 november en 20 december van 10.30 - 12.30 uur. HEILOO - Van Vuuren in Heiloo gaat verbouwen. Daarom vindt u de win kel tijdelijk op het Loo-plein, in het voormalige pand van Trendsetter. Hier biedt Van Vuuren u een ruime collectie outletartikelen met kortingen tot wel 70%. Van Vuuren: "Kom langs, want wij hebben ruimte nodig voor de nieuwe najaarscollectie! Half september bent u weer van harte welkom in onze nieuwe winkel aan de Van der Veldenstraat 5, in een prachtige winkel met een nieuwe najaarscollectie. Al onze bekende merken - zoals Betty Barclay, DFVV, Frank Walder, Gardeur, Gerry Weber, Gil Bret, Rabe, Roberto Sarto, Taifun, Toni, Via Appia en Zerres - zijn dan weer ruim ver tegenwoordigd." De winkel nodigt ook uit voor woensdag 21 september: Frank Walder-dag. Een mannequin toont u de nieuwe collectie van Frank Walder. Bij een aankoop uit de collectie van Frank Walder ontvangt u een mooie attentie. Kijk voor meer informatie op www.vanvuurenmode.nl. HEILOO - Heiloo Energie nam het initiatief tot het oprichten van de coöperatie Cohesie. Deze coöperatie is opgericht voor de installatie en het beheer van zonnepanelen op daken van drie gymzalen in Heiloo en de sport hal Het Vennewater. De gemeente Heiloo heeft deze daken aan Heiloo Energie beschik baar gesteld. Inwoners van Heiloo, die op hun dak geen ruimte hebben voor zonnepanelen, kunnen door hun deelname hieraan investeren HEILOO - Een verrassing; zo mag vrijdagmiddag met recht het onverwachte optreden van zanger Martin Buitenhuis worden genoemd. De zanger van de bekende band Van Dik Hout trad op in de Oudheidskamer in Heiloo, samen met Heilooënaar en saxofonist Victor Posch. Dat gebeurde tijdens de officiële opening van de expositie over tien jaar Ypestock. Een toepasselijk optreden, omdat grote artiesten en bands tot zestien jaar geleden tien jaar lang van zich lieten horen in Heiloo. Ook Martin en zijn band traden met ple zier op tijdens Ypestock. "Ik weet nog goed dat ik voor een optre den in 1995 naar Heiloo ging. Op een zondagmiddag. Ik dacht: dat kan nooit leuk zijn, 's middags in een klein dorp. Maar het was geweldig: het terrein stond bom vol mensen en het dak ging eraf. De temperatuur steeg van 20 naar 38 graden." Martin noemt de sfeer van het Ypestock-festival 'ontspan nen' en 'echt Noord-Hollands'. "Iedereen had veel zin in een feestje en wij ook. Niet voor niets kwamen in deze panelen. Zo delen ze mee in de opbrengst hiervan. Op donder dag 8 september vanaf 19.30 uur is er een voorlichtingsbijeenkomst in Het Trefpunt (Abraham duBois- Hof). Bezoekers krijgen tijdens deze avond informatie over deze projec ten en de voordelen van de zoge naamde postcoderegeling. Ook krij gen ze informatie over de kosten, de opbrengst van de investeringen en over het bestuur van de coöpera tie. Meer informatie over Cohesie is te vinden op de website van Heiloo Energie. we terug in Heiloo, we traden hier om de twee jaar op." Ook Marcel Keet, destijds lid van het laatste Ypestock-bestuur, is enthousi ast en heeft mooie herinneringen aan het festival. "Ik ben niet de enige; het publiek kwam uit alle lagen van de bevolking en uit alle hoeken en gaten. Tegelijkertijd was de saamhorigheid groot. Het waren mooie feesten. Daarom is deze tentoonstelling zo leuk. Je ziet hier veel foto's, filmpjes, posters en T-shirts uit die tijd." Verder deed Oud Heiloo-voorzitter Jaap de Graaf het woord tijdens het openingsritu eel. "Naast de nog bestaande ten toonstelling over jongerencentrum BukBuk, wilde onze vereniging ook een ander recent onderwerp naar voren schuiven. Ook nu is dat weer gelukt met een terugblik op Ypestock. Geweldig!" De tentoonstelling is elke zater dag tussen 14.00 en 17.00 uur en op dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur te bezoeken. De Oudheidskamer is gevestigd aan de Bergeonstraat 30 in Heiloo. Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser Na de recente aankondiging van de nieuwbouw van een aantal luxe appartementen op de 'zandvlakte' aan de Pastoor van Muyenweg, waarop tot voor kort Autohuis Janson stond, zien we nu in de Alkmaarsche Courant van 23 augustus een advertentie van de gemeente Heiloo voor de verkoop van bouwgrond voor een appar tementengebouw in de wijk 'Het Maalwater'. Ik kan het natuurlijk mis hebben, maar iets zegt mij dat het 'goedkoopste' appartement dat hier in de toekomst zal worden gerealiseerd tenminste 300.000 zal gaan kosten. Volstrekt onbe taalbaar voor een gemiddelde star ter, ook met een dubbel inkomen, zelfs onder de voor 2017 opgerekte hypotheekregels. Kennelijk wil de gemeente van Heiloo de jongeren uit ons dorp wegjagen en van Heiloo een grijs en bejaard dorp maken. Foute boel natuurlijk. Beste B&W en gemeenteraad: geef jonge mensen ook een kans zich blijvend in Heiloo te vestigen door betaalbare woonruimte te ontwik kelen en daarnaast voorzieningen te creëren die ook rekening hou den met de woon- en leefwensen van jongere dorpsgenoten. Gaan ze liever in Amsterdam wonen? Prima. Maar bied ze in elk geval de mogelijkheid in Heiloo te blijven of terug te keren. Op termijn zullen wij hier als inwoners alleen maar voordelen van ondervinden. Ton Förch, Heiloo Het geluid/lawaai is niet van de lucht. Op 24 en 25 augustus zijn inmiddels al honderden vliegtui gen over Heiloo richting Schiphol gevlogen. Het is een continue stroom van donderend vliegtuigla waai. Het zal allemaal wel nodig zijn, de economie en ons vakan tiegenot, maar het neemt niet weg dat dit openbaar vervoer toch wel de kroon gaat spannen wat betreft het lawaaiterreur. Dit lawaai en deze overlast is niet van vandaag of gisteren maar vindt al dertig jaar plaats. Alleen wordt het steeds erger en meer. Ook de avonduren en tegen de nacht worden niet meer gespaard. En dan praten we eigenlijk nog alleen maar over lawaai, terwijl de vervuiling ook een rol van de eerste orde speelt. Het RIVM bevestigt een ernstige vervuiling door de hoge stikstofdi oxideconcentraties door de vlieg tuigen. Ultrafijnstof is een gevolg van het gegeven dat straalmotoren bij lage snelheid een onvolledige verbranding hebben. Precies de situatie die zich voordoet tijdens het dalen/stijgen van het vliegtuig. Het is te hopen dat de metingen die nu in Heiloo plaatsvinden vruchten afwerpen. Els Meurs, Heiloo Victor Posch (links) en Martin Buitenhuis. Foto: Evert Visser

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 5