Duits meisje geniet tijdens vakanties in Ypestein 9 INGEZONDEN MEDEDELING Nieuw instituut in Heiloo Mindfulness, iets voor u? Funkey bij Hockeyvereniging de Terriërs Vakanties voor kansarme of kwetsbare kinderen Paarden nader bekeken Timmerdorp Heiloo UITKIJKPOST 31 AUGUSTUS 2016 HEILOO - Per 1 september is Heiloo een instituut rijker: Chiron, insti tuut voor lichaam en geest. Initiatiefnemers Simone (Awhina) en Yme Bosgra namen de stap om al hun activiteiten te centreren op één plek: De Hoefsmid 3 in Heiloo. Het voormalige administratie- en accountantkantoor van de firma Blomberg (dank aan Ger en Joke), op de hoek van bedrijven terrein de Oude Werf, leende zich daar uitstekend voor. De verplaatsing gaf aanleiding tot de praktijk van Yme voor psychoso matische fysiotherapie en stressreductie. Na de nodige verbouwing en aanpassingen is er nu een heel fijne plek gerealiseerd, geschikt voor vele doeleinden. Het is een ruimte voor mindfulness-trainingen, klankconcer ten, aromatherapie, workshops en lezingen. Vanuit de visie 'lichaam en geest zijn één en onlosmakelijk met elkaar verbonden' troffen Simone en Yme meerdere mensen die graag mee willen stappen. Zo is de praktijk van Joyce Vermeeren voor acupunctuur en natuurgeneeskunde in het instituut gevestigd, zijn er diverse yoga-, qigong en meditatie-docenten (Hans, Roos, Astrid, Caroline, Iris en Marion) die lessen komen geven in de grote zaal en tal van andere therapeuten die er voor dagdelen komen werken. Het is fijn te zien hoe het instituut vanaf punt nul groeit en hoe het zich als vanzelf sprekend vult met betrokken en professionele mensen, die allen bereidt zijn om vanuit een warm hart en mededogen mensen met vragen op hun levenspad bij te staan, zowel op gebied van lichaam als geest. Voor meer informatie en gratis introductie-activiteiten, zie www.chironinstituut.nl. HEILOO - Terug van vakantie, in het gevoel willen blijven? Na een week alweer kwijt? Mindfulness beoefenen is een krachtig hulpmiddel dat helpt anders om te gaan met lastige momenten, inzicht te krijgen in uw gedach tepatronen en bij het uitzetten van uw automatische piloot. Leven in plaats van geleefd worden! Het is een sterk effectieve, wetenschappelijk bewezen training op het gebied van stressreductie en omgaan met spanningen. Gebaseerd op het werk van Kabat-Zinn maakt u in acht bijeenkomsten van tweeëneenhalf uur kennis met de pijlers van mindfulness en leert u deze toepassen in uw dagelijks leven. Mindfulness is voor iedereen toegankelijk, oud of jong, met of zonder klachten of specifieke vragen. De sessies zijn in kleine groepen met deelnemers uit diverse richtingen. De docent is Yme Bosgra, mindfulnesstrainer, psychosomatisch fysiotherapeut, haptonoom en acu puncturist. Hij is opgeleid in mindfulness based stressreductie (MBSR cognitieve gedragstherapie (MBCT) en mindful bewegen. Data: di 20, 27 sept, 4,11, 18 (vakantie), 25 oktober, en 1, 8 en 15 november. Locatie: Chiron, instituut voor lichaam en geest in Heiloo. Tijden: 19.30 - 22.00 uur. Investering: 245,-. Gratis introductie-avond op dinsdag 6 en 13 september. Voor inschrijven of meer informatie, bel 06 20488126 of mail naar ymebosgra@hotmail.com.nl. HEILOO - Laat uw kind kennismaken met sport! Funkey is een les programma voor kinderen van 4 tot 6 jaar waarbij FUN in goed leren bewegen centraal staat, ofwel de KEY is. Funkey wordt gegeven bij Hockeyvereniging de Terriërs (het Zevenhuizen nr. 52 in Heiloo). Het programma is gericht op het aanleren van motorische- en sociale vaar digheden. Fun is de Key! De kids (en ouders natuurlijk) zijn welkom op zondag 11 september 2016 van 10:00 tot 11:00 uur. Wij starten, zondag 11 september met een inlooptraining, om funkey te proberen en als ken nismaking met hockey op de velden van HV de Terriërs. De reguliere Funkey-ronde duurt tien weken (incl. de inlooptraining), en is elke zondag van 10:00 tot 11:00 uur. De kosten van een Funkey-ronde bedragen 50 per kind, te voldoen via een eenmalige incasso. Voor meer informatie mail naar funkey@hvdeterriers.nl of kijk op: www.hvdeterriers.nl. HEILOO - "De 'smile' op het gezicht van dit meisje als ze de bus uitstapt is prachtig. Als je dat ziet, dan weet je waar voor je het doet", vertelt Jaime Liedenbaum uit Heiloo. Ze praat over de tienjarige Sarina uit Berlijn die jaarlijks bij haar en haar man en kinderen komt logeren. "Maar liefst tweeën halve week in een andere omge ving, op een plek waar ze veel aandacht krijgt. Dat is wat ieder kind verdient." Jaime en haar man Robbert ont dekten vijf jaar geleden het bestaan van Europa Kinderhulp, een orga nisatie die kinderen uit Europese landen helpt bij het vinden van een logeeradres bij gezinnen tijdens de zomervakantie. Het betreft kinde ren die kansarm of kwetsbaar zijn, bijvoorbeeld vanwege financiële of sociale problemen of het ontbre ken van speelruimte in hun eigen woonomgeving. "Wij hoefden niet lang na te denken om mee te doen; we bieden een kind graag een mooie tijd. We hebben tenslotte de tijd, de ruimte en de mogelijkheden", vertelt Jaime enthousiast. Jaime, Robert en hun kinderen Zarah (8) en Ryan (6) beleefden de afgelopen vijf jaar veel plezier met hun logé. "Samen spe len in de speeltuintjes in onze buurt Ypestein of in een grotere speeltuin, lekker naar op het strand of op een camping: wij vermaken ons opper best." Toch verloopt het contact met het Duitse meisje niet altijd even soepel. "Dat was vooral in het eerste jaar het geval", vertelt Jaime. "We kenden elkaar toen natuurlijk nog niet. Daarom richtten wij ons vooral op de vraag: hoe kunnen wij ervoor zorgen dat Sarina zich thuis voelt in ons gezin? Dat is best lastig, omdat wij zagen dat Sarina soms wat afstandelijk was. Ook had ze een beetje heimwee naar huis. Via de organisatie kregen we instructies om hiermee om te gaan." Eigen ritme Jaime noemt het 'best intensief om de kinderen tijdens de vakantie HEILOO/ EGMOND - De Stichting Paardenparade nodigt u uit om twee paarden nader te bekij ken. Het eerste paard staat in Egmond, het tweede in Heiloo. Burgemeester Hetty Hafkamp van Bergen en Hans Romeyn van Heiloo bekijken en bespre ken de paarden op locatie. Om 12.30 uur zijn ze bij het paard van Hellen van Meene aan de Egmonderstraatweg in Egmond. Ze bekijken en bespreken daar met Hellen en met bezoekers de betekenis van de plaats waar het paard staat, het ontwerp, de waarde van kunst, etcetera. Om 13.30 uur rijden ze naar het tweede paard dat staat op het terrein van St. Willibrordus aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. Dit is het paard van Rob Scholte. Hierbij is ook mevrouw M. van Putten aanwezig (Raad van bestuur GGZ-NHN). De uitleg start hier om 14.00 uur. Ter gelegenheid van de Open Monumentendag kunt u na afloop in het rijksmonument diverse exposities bezichtigen, een bezoek brengen aan het festival Willibrordus Draait Door of aan de op 9 september geopende Verhalenkamer Willibrordus. constant bezig te houden. "Dat was vooral in het begin het geval. We waren vaak op pad, daarom was ik vaak 's avonds moe. Gaandeweg leerden wij om het ritme van het eigen gezin aan te houden en gewoon dezelfde dingen te doen. Dat gaat prima. Het voelt nu hele maal vertrouwd. De drie kinderen gedragen zich als broers en zussen. Ze hebben soms mot met elkaar of zijn jaloers. Dat hoort erbij." Verder noemt Jaime het schakelen van het Duits naar de Nederlandse taal even wennen. "Maar ook dat gaat ieder jaar steeds makkelijker en Sarina begrijpt inmiddels al veel Nederlandse woorden. Onze eigen kinderen kennen inmiddels al heel wat Duitse woorden." Cultuurverschillen zijn er ook. Jaime: "Sarina is een stadsmens. Ze woont hoog in een flatgebouw in Berlijn. Daarom vond ze het aan vankelijk gek om met blote voeten in onze tuin te lopen. Al die blaadjes in de tuin, dat vond ze maar niks. Het was leuk om te zien dat ze na een paar dagen wel op blote voeten door de tuin huppelde. Een vakantie in Heiloo verbreedt duidelijk haar horizon." Aandacht Het Duitse vakantiegangertj e geniet van de aandacht die ze krijgt tijdens haar verblijf in Heiloo, bena drukt Jaime. "Hier heeft ze een vakantiegevoel en speelt ze veel met onze kinderen. Verder merk ik dat ze voorlezen heel leuk vindt. Als ik een verhaal in het Duits vertaal, dan geniet ze hier echt van. Ook helpt ze graag met koken door bijvoorbeeld in de pannen te roeren. Mooi om te zien en een groot verschil met haar thuissituatie. Thuis heeft Sarina op sociaal gebied een achterstand. Omdat ze uit een eenoudergezin komt en haar moeder veel werkt, mist Sarina persoonlijke aandacht. Wij zijn blij dit haar te kunnen geven." Tekst: EJV Mediaproducties/Evert Visser V.l.n.r.: Sarina, Jaime, Ryan, Zarah en Robbert. Aangeleverde foto HEILOO - Veel kinderen genoten vorige week in het Timmerdorp in Heiloo van creatief en gezellig bezig zijn. Het hout ging vrij dagavond, zoals dat gebruikelijk is in Heiloo, in vlammen op. Daarbij nam Jaimy Hendrikse (12) afscheid van het Timmerdorp. Hij heeft trouw jarenlang met veel passie en plezier meegedaan aan Timmerdorp Heiloo. Aangeleverde foto's

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 9