Het nieuwe programma van Limmen Cultuur 2016-2017 Open monumenten weekend in Overslot Prijswinnaars mooiste moestuinen regio 17 Melange/ op Culinair Plaza Extra duinkaartcontroles in het Noordhollands Duinreservaat Cowboys en indianen weer weg uit Akersloot... 7 SEPTEMBER 2016 HEILOO - Nog een paar dagen voordat Culinair Plaza begint! Op vrijdag 9, zaterdag 10 en zondag 11 september staat het Waagplein in Alkmaar in het teken van culinair genieten. Melange 7 én 1480 Foodbar staan met een prachtige stand op dit tongstrelende evenement. Er zijn verschillende food spe cialiteiten en delicatessen samengesteld om in een gezel lige ambiance kennis te maken met onze culinaire diversiteit. Laat je gastronomisch verrassen en in combinatie met topen- tertainment is tijdens dit uitje succes gegarandeerd. Tijdens Culinair Plaza zijn Melange 7 en 1480 Foodbar natuurlijk gewoon geopend. Entreekaarten zijn verkrijgbaar bij Melange7, Kennemerstraatweg 99-103 in Heiloo. Aangeleverde foto REGIO - Op zaterdag 10 en zondag 11 september 2016 controleert duinbeheerder PWN weer extra op het bezit van duinkaarten. Dit betekent dat alle bezoekers, ook de hardlopers, daadwerkelijk de duinkaart bij zich moeten hebben en moeten kunnen laten zien. PWN wil bezoekers van het Noordhollands Duinreservaat blijvend laten genieten van het prachtige duinlandschap. Daarvoor is het nodig dat bezoekers een duinkaart kopen. PWN is voor het beheer van de duinen afhankelijk van deze inkomsten, omdat de overheid hiervoor geen subsidie verstrekt. Voor meer informatie: zie pwn.nl/duinkaart. AKERSLOOT - De scholen zijn alweer begonnen, maar de organisatie van het Timmerdorp in Akersloot denkt nog graag terug aan de timmerweek. "Het was geweldig. Alles stond in het teken van cowboys en indianen. Zelfs het toilet, de EHBO en de limonadehoek waren geheel in stijl. We kij ken terug op een heerlijke week, met prachtig weer, geweldige en indrukwekkende bouwresultaten, leuke activiteiten, lekker eten en drinken en niet te vergeten vele vrolijke, gezellige en enthousiate kinderen en vrijwilligers. De organisatie wil iedereen die op wat voor manier dan ook meewerkte aan of sponsor was van dit Timmerdorp weer hartelijk bedanken. We verheugen ons al op volgend jaar en zijn stiekem al plannen aan het smeden voor het 21ste timmerdorp!" Aangeleverde foto EGMOND AAN DEN HOEF - Tijdens het open monumen tenweekend van 10 en 11 sep tember mag u een bezoek aan museumhoeve Overslot zeker niet overslaan. Van vele mil joenen jaren oude fossielen en mineralen tot moderne kunst - bezoekers raken niet uitgeke ken in dit zeer oude pand in het historische hart van Egmond aan den Hoef. Dit Rijksmonument, dat al voor komt op een kaart uit 1555, is gele gen tegenover de restanten van het slot op den Hoef, ooit het grootste kasteel van Nederland. Hoe dit kas teel er vroeger uitzag is in de oude stal van het museum te zien aan de hand van de maquette, die de his toricus Jos Hof maakte op schaal 1:100. De oudste architectuur ter wereld Liefhebbers kunnen zaterdag middag een film bekijken die dr. Peter van den Berg maakte over de Egmondse School van George Hitchcock. Ook andere historische films over Egmond zijn te zien. Daarnaast zijn boeken te koop die hij over dit onderwerp schreef. Er is ook een speciale informatieve fototentoonstelling ingericht over de oudste stenen huizen ter wereld van de Dogon en Tellem architec tuur in Mali. Verder is in het oude woonhuis een enorme verzameling schelpen en andere aanspoelsels te bewonderen. Monumentale jazz Bezoekers kunnen zondagmid dag tussen 16.00 en 18.00 uur genie ten van monumentale jazzmuziek. Drummer Peter van Raamsdonk stelt voor zijn optredens graag een speciale band samen: Pete's Special Blend. Onbekende, niet veel gespeelde stukken, vergeten standards en eigen werk klinken fantastisch in een van de oudste panden van Egmond. Zo komen alle zintuigen tot hun recht in de museumhoeve aan de Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef. Museumhoeve Overslot is tijdens het open monumentenweekend open van 11.00 tot 18.00 uur. LIMMEN - Het nieuwe program ma voor het komend seizoen van Limmen Cultuur is klaar. Het is een zeer gevarieerd programma met bijna iedere maand een optreden. Limmen Cultuur start in okto ber met het Westfries Collectief in Vredebrug. Dat belooft een avond vol sfeer, sketches en muziek te worden. In november komt schrij ver/bioloog Midas Dekkers naar Limmen en in februari 2017 schnj- ver/muzikant Nico Dijkshoorn. Deze twee heren zijn bekend van veel boeken en televisieoptredens. Zij verrassen de bezoekers met Het nieuwe programmaboekje. Aangeleverde foto hun verhalen. In december volgt een kerstconcert met de Tata Big Swingband in Vredeburg. De band brengt dan het publiek alvast in de kerststemming met swingende muziek. In januari 2017 staat de Ierse folk-band O'Branons op het programma, een middagvoorstel ling met een verrassend verloop. Op 2 april eindigt Limmen Cultuur het seizoen met het Leids Barok Ensemble. Dit ensemble komt, op veler verzoek, weer naar Limmen en gaat spelen in de PKN kerk. De organisatie denkt ook aan de kleintjes. Op 27 november is er de jaarlijks terugkerende sinterklaas voorstelling. Op 11 en 12 maart 2017 volgt de expositie 'Limmen Artistiek en Creatief', waar kunstenaars uit de omgeving hun werk tonen. Op www.limmencultuur.nl staat alle informatie over tijden, locaties en toegangsprijzen. Ook zoekt de organisatie vrijwilligers die het leuk vinden deel uit te maken van het bestuur van Limmen Cultuur. Een woordvoerder van de organisatie verwoordt het als volgt: "Lijkt het je leuk culturele activiteiten te organi seren, de communicatie/pr te ver zorgen of misschien wel onze web site beheren? Bezoek onze site, laat een bericht achter of neem contact met ons op. Het belooft weer een mooi seizoen te worden en tot ziens bij een van onze voorstellingen." Het schelpenmuseum. Aangeleverde foto iwCMuti °^osi,lcs 7 0 ,n c„rt,rUn, to*,»»"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 15