Tien vragen aan... Willibrordus Draait Door in opbouw Het Baafje langer open Guus Molenaar 3 Mindfulness door gecertificeerde trainer Taart voor winnares Facebook-actie Uitkijkpost Elite week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zicht baar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 7 SEPTEMBER 201 HEILOO - Deining biedt meer dere keren per jaar mindful- nesstrainingen aan in Heiloo. Op 30 september 2016 start weer een 8-weekse training op de vrijdagochtend van 9.30 tot 12.00 uur. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. De mindfulness- training wordt gehouden in Yogacentrum Anjali in Heiloo. De training bestaat uit negen bijeenkomsten, acht trainingen en een extra 'stiltemiddag' in Bergen. Gedurende deze weken is er iedere week een bijeenkomst van tweeëneenhalf uur. Aan de hand van diverse werkvormen oefent en onderzoekt u, samen met een groep van maximaal twaalf mensen, uw mogelijkhe den om bewuster in het dagelijks leven te staan. U oefent om met een milde, open aandacht gade te slaan wat er gebeurt. Een tweede punt is dat u op deze manier vertrouwd raakt met wat er zich binnenin afspeelt. U leert voelen en contact houden met u gevoel en tegelijkertijd leert u de vrijheid te behouden om met dat gevoel om te gaan zonder uzelf erin te verliezen. Ingrid Stroobach van Deining is VMBN 1 gecertificeerd mindful- nesstrainer en dat kunt u zien als een kwaliteitskeurmerk. Iedereen mag zich mindfulnesstrainer noe men, maar alleen gecertificeerde trainers hebben een gedegen opleiding gevolgd en kunnen daarom lid zijn van de beroeps vereniging. Als een beroep gedaan wordt op vergoeding door de zorgverzekeraar is lidmaat schap van de VMBN een vereiste. Overigens nemen steeds meer zorgverzekeraars de mindfulness- training op in hun (aanvullende) vergoedingenpakket. Voor meer informatie of opgave, zie www. counselingpraktijkdeining.nl. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Op de teksten, de foto's en het ontwerp van De Uitkijkpost rust copyright. Niets mag op welke wijze dan ook worden over genomen, verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt worden zonder toestemming van de uitgever. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Verkoop De verkoopafdeling is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Advertenties De advertentie-opmaak is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op :ülj ■'railing. Vnunlk HEILOO - Het festival Willibrordus Draait Door wordt komende vrijdag 9 septem ber om 17.00 uur geopend. De opbouw van tenten en podia op het gratis toegankelijke festi valterrein is in volle gang. Podium de Binnentuin is tijdens het festival een openluchttheater waar zelfs op een vleugel wordt gespeeld. Tijdens het festival zijn er vele concerten in even zovele stijlen. Alles komt aan bod, van klassiek, a capella, tributes, gipsy en flamenco tot pop en rock. Veel concerten zijn gratis, voor andere concerten wordt een entreebedrag gevraagd van maximaal 12,50, betaald in de festivalvaluta 'Willi's'. Willibrordus Draait Door vindt plaats in het weekend van 9, 10 en 11 september. Het festival begint met de opening van De Verhalenkamer. Dit is een bijzon dere locatie waar het gaat om het delen van persoonlijke ver halen. Naast verhalen en muziek zijn er theater, films, beeldende kunst, workshops en een boei end doordraaiend programma. Informatie vindt u op www. willibrordusdraaitdoor.nl. HEILOO - Buitenzwembad Het Baafje blijft langer open van wege het prachtige nazomer- weer. Normaal gesproken is het zwemseizoen na het eerste volle weekend van september ten einde. De vooruitzichten voor komende week zijn echter zo hoopgevend dat Sport Servicepunt Langedijk - de exploitant van het buitenbad - besloot om in ieder geval tot en met vrijdag 9 september open te blijven. Het Baafje is tot en met vrijdag 9 september open van 15.00 uur tot en met 20.00 uur (woensdag van 13.00 uur tot 20.00 uur). "Op deze manier kunnen kinderen na schooltijd nog een week genieten van het prach tige zwembad en kunnen de ouders nog even hun baantjes trekken na hun werk", aldus een woordvoerder van Sport Servicepunt Langedijk. Het personeel van het zwembad raadt alle bezoekers aan om voor vertrek naar het zwembad de web site of de Facebookpagina goed in de gaten te houden voor de laatste informatie over de openingstijden. De laatste activiteit van dit sei zoen is traditioneel het honden- zwemmen, op zondag 11 september van 13.00 tot 14.30 uur. Daarna gaat het zwembad echt dicht voor dit HEILOO - Smakelijk nieuws. Inge van Velzen-Zoeter schonk zaterdagmiddag een taart aan Inge Bottger. Dat deed ze namens de Uitkijkpost. Het Facebook-account van de Uitkijkpost is de magische grens van 2500 volgers overgegaan. Daarom werd er een taart verloot. Inge en haar zoon Stijn kwamen de taart opha len. Banketbakker Marc van Banketbakkerij Van Velzen maakte het smakelijke cadeau. Tekst en foto: Stip Fotografie Mijn naam is Guus Molenaar. Mijn vrouw Carla en ik wonen en werken sinds 1973 in Limmen, met de tandartspraktijk aan huis. De tandartspraktijk is per 1 september beëindigd. Wij hebben twee kinderen en een kleinkind. Ik ben voorzitter van de Noord-Hollandse Tandartsen-Vereniging. 1. Waar ben je geboren en getogen? Ik ben geboren op 12 februari 1946 in Beverwijk. Mijn vader had daar een bekende muziek- en platenwinkel. Na het gymna sium in Beverwijk ging ik wonen en studeren in Amsterdam. 2. Als je hobby je werk was, welk beroep zou je nu hebben? Dan zou ik mogelijk rechter zijn geworden. Na mijn studie tandheelkunde en enige jaren praktijk heb ik rechten gestu deerd (Mr.). 3. Wie zou je graag ontmoeten? De Amerikaanse golfer Phil Mickelson, omdat hij altijd op gewekt is en aardig naar het publiek, ook als hij eens slecht speelt. 4. Wat is je mooiste jeugdherinnering? Dat mijn vader met ons gezin in 1963 in zijn auto over het ijs naar Marken reed. 5. Wat vind je de mooiste plek in Heiloo/Limmen? Natuurlijk het Stet met de Vaartkant en de Koningsdam, waar ik zelf woon. 6. Waarvoor kunnen ze je wakker maken? De opera's van Richard Wagner. Ik heb ze allemaal gezien en gehoord. Ik ben ook op de Festspiele in Bayreuth geweest, een geweldige ervaring. 7. Wat is het beste advies dat je ooit kreeg? Het advies om Tandheelkunde te studeren. Ik wilde aanvanke lijk geneeskunde doen, maar de handvaardigheid bij het beroep tandarts sprak mij meer aan. 8. Wat weten de meeste Heilooërs/Limmers niet van je? Mijn gedeeltelijk Tsjechische afkomst bracht mij veel contacten en bezoeken aan Tsjechie en Slowakije. Ik was ook een aantal jaren voorzitter van de landenvereniging VNTS en voorzitter van de interlandcommissie Nl-CR-SR van Rotary Nederland. 9. Wat zou je veranderen als je burgemeester was? Het toezien op het naleven van het verbod om honden los te laten lopen en dus ook handhaving. 10. Wat zijn je plannen nu je per 1 september echt pensionado bent? Ik kan nu meer tijd besteden aan mijn dierbaren en aan hobby's, zoals lezen, golfen, fietsen, uitstapjes en reizen. Ik nomineer pastor Olling van de Corneliusparochie in Limmen voor de volgende tien vragen. Mijn persoonlijke vraag aan pastor Olling is: "Hoeveel ruimte krijgt een pastor, niet gewijd priester, binnen de Katholieke Kerk?" Voorbereiding voor Willibrordus Draait Door in volle gang. Foto: Peter Bijkerk

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 3