Theaterseizoen in De Beun gaat van start Bouw Het Oosterzand nu echt begonnen Hans Kok en Sam Piscaer koken biologisch Informatiebijeenkomst leesgroep filosofie INGEZONDEN MEDEDELING Nel Buis (San Dantian) start Zhineng Qigong-training 8 Fysio Heiloo breidt uit met handtherapie en bekkenfysiotherapie HEILOO - Rijdend over de Oosterzijweg en de Hoogelaan in Heiloo is goed te zien dat er daadwerkelijk is gestart met de voorbereidende bouwwerkzaam heden voor de realisatie van negentien vrijstaande villa's in plan Het Oosterzand. Motorrijder verongelukt UITKIJKPOST 7 SEPTEMBER 201 6 HEILOO - In eigen huis, in een fijne sfeer aan de Vijverlaan 49 in Heiloo, start Nel Buis op 15 september om 20.00 uur weer een kleine trainings groep Zhineng Qigong voor beginners. Zhineng Qigong is een medische Chinese bewegingsleer waarbij u door de oefeningen die u leert uw lichaam en geest in balans te brengen. Vele klachten kunnen hierdoor ver dwijnen. Bij belangstelling kunt u contact opnemen met Nel Buis, Zhineng Qigong- instructeur level 1 en 2 Body en Mind) voor een individuele vrijblijvende kennismakingsles. In deze les wordt een en ander uitgelegd maar vooral laat Nel Buis ervaren wat Zhineng Qigong voor u kan betekenen en of deze bewegingsleer bij u past. U krijgt een informatieboekje mee, zodat u thuis alles nog eens rustig kunt doorlezen. Bel voor het maken van een afspraak voor een kennismakingsles 06-47031671 of mail naar info@sandantian.nl. San Dantian is een praktijk voor integrale geneeskunde, waar al geruime tijd Zhineng Qigong-trainingen in Heiloo worden gegeven, zowel voor beginners als voor gevorderden. De cursisten ervaren de kleinschaligheid (maximaal 7 cursisten per groep) en de huiselijke sfeer als zeer positief. De ook bij San Dantian aangeboden medische acupunctuur en advisering gezonde voeding bieden extra mogelijkheden om op een actieve en posi tieve wijze met uw gezondheid om te gaan. Zie voor meer informatie www. sandantian.nl. Voor informatie over medische acupunctuur kunt u contact opnemen met William Newsum, acupunctuurarts, 06-44472253 of info@ sandantian.nl. HEILOO - Als u een beperking aan de hand, pols of arm heeft, merkt u pas hoeveel wij onze handen gebruiken. Wij gebruiken onze handen continu. Voor gespecialiseerde kennis en zorg op dit gebied kunt u tegenwoordig terecht bij Fysio Heiloo. Onze handtherapeute Tamara Wokke is gespe cialiseerd op hand-polsgebied en is aangesloten bij het Handtherapie Netwerk. Modernste onderzoeks- en behandelmethode bekkenfysiotherapie Fysio Heiloo, gevestigd op het Slimpad 16a, heeft nu tevens de beschikking over de modernste apparatuur op bekkenbodemgebied: de MAPLe! De MAPLe is het eerste systeem dat op vierentwintig punten de spieractiviteit van de bekkenbodem kan meten. Hierdoor kan bekkenfysiotherapeut Diana van Vliet niet alleen de diagnose zeer nauwkeurig stellen, maar tevens gerichter en effectiever behandelen. Voor meer informatie over de praktijk, bekkenfysiotherapie, handtherapie en overige specialisaties op fysiotherapiegebied kunt u terecht op de web site www.fysioheiloo.nl. Of bel 072-5339355. HEILOO - Wethouder Fred Dellemijn startte zondag het theaterseizoen in De Beun. Het moment dat manager Hans van Beenen de deuren opende van het theater vormde de start van een nieuw en aansprekend thea terseizoen. De programmering van het thea ter is voor het aankomend seizoen weer als vanouds. Er is een breed aanbod aan films, theatervoorstel lingen, muziekuitvoeringen en ove rige kunst- en cultuuractiviteiten in het theater. Bezoekers genieten rondom deze voorstellingen van een kopje koffie, fris of andere drankjes. De kaartverkoop vindt plaats via de bekende voorverkoopadressen. Daarnaast is het nog mogelijk om, vanaf een uur voor de voorstelling, bij het theater zelf tegen contante betaling kaarten te kopen. Niet alle voorstellingen zijn uitverkocht. De afgelopen periode heeft de gemeen te - die het theater voorlopig zelf exploiteert - samen met alle gebrui kers van het theater de nodige voorbereidingen voor de opening getroffen. De gemeente bedankt alle gebruikers voor hun hulp en inzet hierbij. Ook bedankt de gemeente het bestuur van Stichting Theater De Beun voor haar jarenlange en geheel vrijwillige inzet om het thea ter te exploiteren. Het bouwbord staat als gevolg van het verwijderen van diverse bosschages nu in het open veld en de vlaggen van Amante Vastgoed naast het bord vragen aandacht. Door GP Groot uit Heiloo is er in een week tijd behoorlijk veel werk verzet. Er is nu goed te zien hoe ruim het project wordt opgezet en hoe fraai de ligging is. Het terrein ligt klaar om te beginnen met het aanleggen van de bouwweg en de ondergrondse infrastructuur. Hier liepen jarenlang paardjes en onder hielden mensen enkele moestuinen. Zodra dit werk gereed is gaat bouwbedrijf Tervoort uit Egmond starten met de bouw van de negen tien energie-neutrale woningen op ruime kavels. Er wordt door Tervoort op ambachtelijke en tra ditionele wijze gebouwd hetgeen ertoe zal bijdragen dat de woningen van een uitzonderlijk hoog opleve ringsniveau zullen zijn. Het is zelfs mogelijk de woningen als '0 op de meter' te laten opleveren. In dat geval zijn er, behoudens het te beta len vastrecht, geen of nauwelijks energiekosten te verwachten en dat kan al snel honderden euro's per maand schelen. Nog dit najaar gaat van Haneghem uit Heiloo de houtwal rond het plangebied en langs de Hoogelaan aanleggen. Als de woningen dan rond de zomer van 2017 worden opgeleverd, dan biedt het groen in en om de wijk direct al een volwas sen aanblik. Er zijn op dit moment nog vier villa's voor de verkoop beschikbaar. Zie voor meer informa tie www.hetoosterzand.nl of neem contact op met Ouwejan Vastgoed Advies of Vos Makelaars, beide uit Heiloo. Een kijkje op het toekomstige Oosterzand. Aangeleverde foto HEILOO - Restaurant Loocatie gaat van 13 tot en met 18 sep tember op de biologische toer en organiseert op vrijdag 16 september een bijzondere wijn&spijsavond in samenwer king met Rootring wijnen. Sam Piscaer en Hans Kok heb ben zich op de biologische boerderij van Piet Kaatee aan het Maalwater laten inspireren voor deze bijzon dere week. Aan de rand van Heiloo produceert melkveehouder Kaatee biologische zuivel met zijn veesta pel van Blaarkopkoeien. De zuivel vormt de basis voor een heerlijk dessert met panna cotta. Bio als basis Normaal gesproken bestaat het menu van restaurant Loocatie voor meer dan 70% uit biologische pro ducten. Van 13 tot en met 18 sep tember zijn vrijwel alle ingrediënten en ook de wijnen van biologische oorsprong. Heerlijk kalfsvlees van boerderij Vrolijk, verse vis van de firma Dil uit Akersloot, bijzondere groenten als chioggiabiet en snijbiet vers uit de moestuin en fruit, gese lecteerd door de firma Liefting. Met deze ingrediënten koken Hans Kok en Sam Piscaer de sterren van de hemel. Ingrid Kaatee stelde samen met Rootring wijnen een bio logisch wijnarrangement samen, dat een perfecte combinatie vormt met het viergangenmenu. Kom proeven hoe lekker en puur biologisch kan zijn! Reserveer voor 16 september het bio-menu met wijnarrangement voor 49,50 via www.loocatie.nl, of bel 072-5333352 om te reserveren. Hans Kok en Sam Piscaer doen inspiratie op bij Piet Kaatee van biologische melkveehouderij Bayershoeve. Aangeleverde foto HEILOO - Op woensdag 14 sep tember is er in Bibliotheek Heiloo een informatiebijeen komst over de oprichting van een leesgroep filosofie. De bij eenkomst is een initiatief van de landelijke organisatie Senia, samen met de bibliotheek. De leesgroep filosofie maakt een keuze uit een door deskun digen samengestelde boekenlijst over uiteenlopende filosofische thema's. Senia-leesgroepen komen zes tot zeven keer per jaar bij elkaar. Dan bespreken de leden de boeken aan de hand van leeswij zers met discussievragen die het gesprek in de leesgroep houvast bieden. Meer informatie over de werkwijze is te vinden op www.senia.nl. Wie belangstelling heeft is wel kom op 14 september om 10.30 uur in de bibliotheek aan Westerweg 250 in Heiloo. Aanmelden kan bij de bibliotheek via de website bibliotheekheiloo.nl/over-ons/ contact.html, via telefoonnummer 0570-562656 of info@senia.nl. via een e-mail: HEILOO - Op de Kennemerstraatweg in Heiloo is in de nacht van zondag op maan dag een motorrijder verongelukt. Het gaat om een 54-jarige man uit Heiloo. De politie heeft dit maan dagmiddag bekend gemaakt. De politie kreeg rond 03.15 uur een melding van een ernstig ongeval op de Kennemerstraatweg. Hier bleek een motorrijder onderuit te zijn gegaan. De motorrijder is overleden aan zijn verwondingen. De politie onderzoekt de toe dracht van het ongeluk. Bron: NHD

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2016 | | pagina 7